Göz Makyajı (bihter)göz kalemi

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

elidada

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2009
703
2
arkadaşlar ben çok merak ediyorum bakıyorum kadının gözleri küçük ama bi siyah kalem çekiyorlar çok güzel oluyor.benim göz yapımda öyle ama ben yapınca hiçte güzel olmuyor.acaba bi öneriniz var mı nasıl bi teknik uyguluyorsunuz?zemuszemus

kalemi goz cevrene uygula guzelce goz kapagina kalin cek alta ince ve guzel yumusak bir fircayla daireler cizerek dagit.ust goz kapaginin icinede cek ayni zamanda alt goz kapaginada ve bir kac kere gozlerini kapa ac dagilsin kalem.ardindan fazlaliklari temizle oldu sana bihter makyaji ben boyle yapiyorum en azindan uydurukta olsa benziyor.

bu resimde aksama kadar akti tabi makyaj gozumun onune birikmis o goruntuye bakmayiverin pilis

1287.jpg

resim koyalaım belki bakarak yapabilirsin
prensesin dediği gibi aslında pek zor değil
yerimseniben

4037224119_935b8e30bf_o.jpg

bende denedim aslında ama mesaj sayım dolmadğını için resim koyamıyoum

canım alt kirpiklerine rimel sürmesen tam aynısı olucakmıştı çünkü bihterin alt kirpikleri yok gibi gözüküo

bu sonucu almak cok basit aslinda, ama rumel akmaya baslayinca ve siyah kalem biraz akmaya ve dagilmaya baslayinca is degisiyr, surekli tazelenmek istiyr makyaj..

ben önce dipliner ile alt ve üst göz kapağını çiziyorum ama elimin titrediği bölgeler oluyo..o şekilde oluşan boşlukları da siyah göz kalemiyle dolduruyorum ve tüm gün bozulmuyo..

canım daıreler derken goz kapagını uzerıne cekıyosun ya onumu dagıtıyosunbilmiyorumkismile

kalemi goz cevrene uygula guzelce goz kapagina kalin cek alta ince ve guzel yumusak bir fircayla daireler cizerek dagit.ust goz kapaginin icinede cek ayni zamanda alt goz kapaginada ve bir kac kere gozlerini kapa ac dagilsin kalem.ardindan fazlaliklari temizle oldu sana bihter makyaji ben boyle yapiyorum en azindan uydurukta olsa benziyor.

bu resimde aksama kadar akti tabi makyaj gozumun onune birikmis o goruntuye bakmayiverin pilis

1287.jpg

Çoook hoş maşallah opuyorumnanaktan
Ben de bazen böyle yapmaya çalışıyorum ama akıyor :sinifsinif:
Bir de benim kaşlar Bihter'inki gibi ama gözlerimin alakası yok -tatlicadiarzu-

aynısı olmuş princess , ama bence bihter göz makyajında önemli olan o göz rengi ,kadının gözleri her makyajı daha da güzel gösteriyoo :)

aslında bihterin gözlerinin çekiciliği birazda göz renginden kaynaklanıyo bence ama bnde en başta arkadaşımızın anlattığı gibi yapıyordum ki zaten asla net bir çizgi halinde kullanmayın kalemi diyorlar. dağıtmalı yani. katılıyorum bendede harika duruyo

bu makyajı yapmak çok basit bence zaten bihterde kullanılan göz kalemi mac powerpoint çok yumuşak uçlu ve suya dayanıklı o yüzden böyle yumuşak bi kalemle rahatça yapabilirsin

bende cok begeniyorum bihterin göz makyajini bende hep siyah kullanirim ama ne kadar aynisini yapmaya calissamda göz sekli ve rengiyle de alakali tabiki benim gözlerim kocaman kocaman ve rengi de koyu kahve o yüzden ne yapsam tam olrarak onunki gibi olmuyor ama bigün profesyonel birine aptirmayi düsünüyorum :) bu arada princess gözlerin & makyajin tek kelimeyle muhtesem.. :nazar: ben bihterinkini lens diye duydum hatta resmini görmüstüm bu sitede seninkiler daha güzel canim benim :KK66: :hooray:

X