Neden herkes bize karsi?

İçinde yurtdışı kelimesi geçti diye herkes zannediyor ki akşamları oturup klasik müzik dinleyip aristo felsefesi tartışıyorlar. Kimse kusura bakmasın ama bazı gurbetçiler kesinlikle gelişime kapalı ve çok bağnazlar. Aynı yerde büyüyüpte hasbelkader yurtdışına kapak attığı için tanımadığı insanlara küfür eden insanlara çağdaş ya da medeni denilemez. O yüzden sorunun sadece karşı tarafın muhafzakar çevresinde olduğunu sanmıyorum. Siz planınızı yaparken bu sorunu da hesaba katmayı unutmayın.

aileniz haklı (küfür etmeleri, hakaret etmeleri yanlış kesinlikle). yurt dışında belli bir eğitim almışsınız şimdi her şeyi bırakıp muhafazakâr bir şehirde nasıl yaşayacaksınız. biraz mantığınızı da kullanın her şey aşk değil hayat toz pembe hiç değil. 32 yaşındaymışsınız aynı yaştayız 20 li yaşlarda da değilsiniz. bakın bende nerdeyse birbirine yakın kültürde biriyle evlendim gittim olduğu şehre. baya baya arada fark vardı. yaşamak farklı uzaktan yaşarım demek daha farklı. bi de sizin ki uçurum yani. iyice düşünün. o sizin yanınıza gelsin ayrıca niye siz gidiyorsunuz niye her fedakârlığı kadın yapmak zorunda ben de bunu anlamıyorum.

Ben yurtdisina tasindim azda olsa buranin acik cagdas kültürünü aldim güzel bir işim var

siz de kendinizi ondan farklı olduğunu içten içe düşünüyorsunuz bence. Bu sebeple olmaz işte

Yurtdışındaki medeniyetten aileniz nasiplenememiş demekki istemediğini söylersin anlarım da küfür etmek nedir? Sende otur oturduğun yere gelip ne yapacaksın o kadar imkan statü aşk sandığın için düzenini bozmaya değmez bu arada her iki sevgili nişanlı varken eski erkek arkadaşınızın iletişimde kalması beni irrite etti çok o kadına yapan yarın bir gün kalkıp sana da yapabilir bu da kalsın aklında

X