"Bi' kapa çeneni ya, sus!"

Eeee sonunda benim dedime gelmişsin . Öz saygi sinirini sallamamissin
Yahu ne alakası var? Tabii ki tepki göstereceğim. Eğer sizin bakış açınıza sahip olsaydım tepki göstermezdim, "tımım sivgilim bi sinirli iğzindin çikmiş" derdim. Ama hatasının farkına varmasını sağladım ve son bir şans verdim. Özsaygı sınırımız eşit olsaydı 'he' der geçerdim sanırım. Neyse ki değil.

İnsan sonucta olabilir yani ofkelenince kimsenin gozu birsey gormez tabikide taviz vermeyin yanlis yaptigini soyleyin ama baska bi derdi olabilir erkekler bizim gibi her derdini herkese anlatamazlar bu da onlarda zamanla ofke patlamasina yol aciyor . bence uzatmayin olur boyle seyler

Bi kapa çeneni ya sus'a dayanamiyorsaniz üzgünüm uzun süreli bir iliski veya evlilik ihtimaliniz yok denecek kadar az.
Duyduklariniz duyacaklarinizin da teminati.
Ne yani, tartışma esnasında karşınızdaki size bu cümleyi kursa normal karşılardınız öyle mi? Vöv. Herkes farklı ortamlarda büyüyor tabii. Ama bence karşınızdaki insana sınırlarını hatırlatın.

Bunun farkli ortamlarda büyümekle hic ama hic alakasi yok kurdugunuz bagi anlayamadim. Siz sınırları cizersiniz de her saniye onu koruma gibi bir sansiniz yok evcilikten degil evlilikten bahsediyoruz. Ne zannediyorsunuz her sey hep yolunda gidecek hic tartisma olmayacak hic ses yükselmeyecek? Bunu düsünüyorsaniz reel bir sey yasamiyorsunuz ya da yasamamissiniz. Ben de kendimi Monaco prensesi sanirdim fakat öyle olmuyor. Hakaret ya da siddete dayali bir iliskiden bahsetmiyorum fakat kapa ceneniden dünya yikilmis altinda kalmissiniz durumu yaratmakta eh komik biraz. Insanlar ne sıkıntılar yasiyor bölüm konularini iyi okuyun derim. Ha ayrica bagira cagira aglaya zirlaya tartisma yasayamayacagim bir partneri de hayatimda istemem dogrusu. Evde hayvan beslemiyoruz sonucta?? Bu arada bana bahsettiginiz sinirlari sevgilinize çizin o halde niye terk edemem diyorsunuz? Celiski..

yahu cok normal bi konuyu buraya tasimissin, bizden yorum istemissin, biz yorum yapincada saygi esigi falan demissin, ee sonundada benim yazdigim seyi yapmissin, bide senin gibi degilim diyosun, hayiridir nerden tanniyorsun beni?? madem yorumdan rahatsiz olcaksin yazma problemini buraya, buraya yazanlar yorum istedigi icin... atla deve degil adam kapa ceneni demis.. sende tipis tipis affetmissin bu kadar

ben bu hanfendiyi anlamadim zaten, hem problemini yaziyor hem yorum yazinca , ya saygi öz siniri yada büyüme ortami gibi kendini yukari cikaran cümleler kuruuyor , hayirdir kralliyet ailesindenmisiniz? zaten yazdiktan kac saatt sonra benim dedigimi yapip affetmissiniz... evlilikte kapa ceneniden daha kötü cümleler de duyabilirsiniz.. yada sinir aninda insanlardan senden nefret ediyorum cümlesi de duyabilirsiniz aama duyduklariniz herzaman gercek hisleri olmyabiliyor ben bunu demek istedim.. okey saygi öz sinriin fazla aile terbiyende cokkkkkkkkkk madem, yetistin ortamda ayricaklikli , ozaman birak adami.. niye birakmaktan korkuyorsun..?? eminim korkuyosun !! birak adami okey sen layd diana sin bunu sana nasil yapar terket gitsin... bu hayal gücüyle belki masal dünyasindan birini bulursun

Hayır, bırakmaktan korkmuyorum. Konu affedip affetmemem değil. Siz bana rahatsız olmamam gerektiğini çünkü dünyada daha önemli dertler olduğunu söylüyorsunuz; ben de rahatsız olmamın normal olduğunu söylüyorum. Daha açık ifade edemem zannedersem. İyi geceler.

Erkeklere bozulmak için bize küfretmeleri,aşağılamaları hatta dövmeleri gerekiyor demekki...Bunların haricinde hiç bir şey bize kırılıp alınma hakkı vermez,çünkü biz prenses değiliz
Evliliği ne sanıyoruz yahu ! Oysa evlilik eşlerin birbirine sesini yükselttiği,saygı duymadığı,tahammül edemediği saçma sapan bir şey ! Evleneceksek bunları önceden kabullenelim.

Bence evliliğin ne olduğunu herkes tekrar gözden geçirmeli,ama kendi evliliğinde normalleştirdiği olumsuzlukları "olması gereken oymuş gibi" genelleştirmeden.

Bir kere o küfür-dayak pat diye başlamıyor,çok önemsiz "ne var canım bunda" diye normalleştirilen saygısızlıklar birer tık artarak kontrolden çıkıyor ve son noktalara ulaşıyor. Bugün "kapa çeneni'den rahatsız olmazsam yarın edilen küfürlere vereceğim tepkilerin bir ağırlığı,bir yaptırımı olmaz.

Katılıyorum. Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. İlişkinin başında bazı davranışlara tepki gösterilmediği için her gün konularını okuduğumuz kaba saba koca tiplemeleri türüyor. Karşıdakine en ufak bir saygısızlığı yapma hakkının olmadığı verilen tepkilerle aşılanmalı.

Koca dediğinde kaba saba saygısız olur zaten ne var bunda ? Koca buldunda saygılısını istiyorsun,haddini bil leydi misin sen

Evlenmemiş,kocasız olanlar ne yapsın,haline şükret

Koca dediğinde kaba saba saygısız olur zaten ne var bunda ? Koca buldunda saygılısını istiyorsun,haddini bil leydi misin sen

Evlenmemiş,kocasız olanlar ne yapsın,haline şükret
Saygı beklentimi prenseslikle ilişkilendirmek apayrı bir konu zaten peh...

Ben de kocasızım bu arada, bahsi geçen kişi sevgilim.

Biz erkek arkadasimla neredeyse 5 yildir beraberiz bana bir kere sesini yukseltti. Aninda tepkimi gosterdim. Gelip hatasini anlayip ozur dileyene kadar ne konustum ne de yuzune baktim. Bir kere olduysa ozur dilediginde bir daha olmayacagina dair soz alin. Eger tekrar olursa ayrilacaginizi soyleyin ya da ara vereceginizi. Yapamayacaginiz seyi söylemeyin burasi onemli. Tekrar olursa o zaman ayrilmayi vs dusunursunuz. Yani ben oyle yapmayi dusunuyorum

Umarım telefonun bozulmuştur ya da şarjın bitmiştir de o yüzden kapanmıştır
eğer öyle değilse o telefonu bir daha benimle iletişim kurmak için sakın kullanma
terbiyesiz
diye mesaj atar bir daha görüşmezdim.

Kapa çeneni dedigi icin birini ileride potansiyel dayakçı koca yapabilen hayal gücünü alkışlıyorum. Hem bu lafı kendinize yediremeyip destek arıyorsunuz hem affediyorsunuz ben anlayamadım durumu? Affedeceksen sikayetci olmayacaksın. Bu yüzden komik bir hikaye ve anlatım. Bir kere affettiysen bin kere daha edersin bastan sınır çizmek diyordun nerede hani senin sınırlar??
Anlatılmak isteneni anlamamakta ısrarcı oldugunuz icin konunuza son cevabım. Konuyla ilgili cok mühim sözler var fakat parmak uclarimi yormayacagim.
iyi günlerr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…