Bezi nasıl biraktir bilirim

Oğlum oyalaniyor klozetin suyunu açıp kapatıyor . O şekilde üstünde bekliyor ama bazen yapıyor bazen de yapmıyor. Tamamdır dediklerinizi uyguluycam teşekkürler

Abla benim oğlum da böyleydi 2.5 yaşında 20 gün 1 ay sürdü söylemeye başladı ben düzenli takip ettim zaten oda hiç kaçırmadı tuttu . Bu başarısızlık değil ki
Estağfurullah canım benim çok teşekkür ederim.

Arada bizimki hâla kaçırıyor.

2 saatte bir götürüyorum.

Karpuz çok yiyor hava çok sıcak su da çok içiyor.

3 saatte bire çıkaramadım daha… Korkuyorum…

Bn kardes yegen ve kendı cocuklarım derkn 7 cocuk buyuttum. 7 sınde de her evrelerinde destektim.
Ikk 2,3 gun 15 dakka da bır tuvalete tuttum. Ilk zamnlar mesaneyı tam bosaltamıyorlar cunku. Sık sık çiş var mı, kaka geldı mı gel hadı tuvalete gıdelık hadı çiş yap su oynayalım, kaka var mı dıye sureklı goz ustunde tuttum. Kaka yı bellı edıyorlar bı durulma oldu mu korkutmadan kaka gelmiş hadı ona bay bay yapalım mis oglan olalım sonra da bıcı bıcı yapalım dıye ıkna ede ede 1haftada tamamen bıraktırıdım. Gunduz hıc bezlemedım. Gece de uyuduklarında bez yaotım. Gormedıler bezlendıgını. 9 da yattılarsa 12,1 gıbı su içmeye kalkarlarsa tuvalete tuttum.

Ne kadar oldu bırakalı

Benim çevremdekiler hep konuşması yokken çocuğa tuvaletini öğretmişler.

Bir ben beceriksiz çıktım.
Bunun beceriksizlikle alakası yok bence her çocuk farklı gelişim gösteriyor sanırımbiz başlayalı bir hafta oldu halen söylemiyor ben götürüyorum yapıyor arada altına yapıyor yada anne kaka geldi diyor bakmışım kaka gerçekten gelmiş yerlerde gerçekten ne yapacağımı şaşırdım 2 .5 yaşında erken başladığımı düşünmüyorum ama oturmadi henüz

Zamanla hepimizin düzene girer inşallah.

Allah yardımcımiz olsun bizde 20 gün önce başladık gece gündüz cisi 3 günde öğrendi ama kakada inat ediyor geldiğini biliyor dışarda vs isek eve gelene kadar tutuyor kakayi ama tuvalet yerine altına yapıyor.

İnşallah sizde bir an önce atlatirsiniz .

Tuvalet eğitiminde 5.gündeyiz oğlum 29 aylık gece bezi kuru çıkıyor ama çişini ve kakasını altına kaçırıyor sonrasında söylüyor. Çok hareketli bir çocuk lazımlıkta da uzun süre oturmak istemiyor oyalanması için kitap vs ilk etapta dikkatini çekti fakat sonrasında onu oyalamadı. İlk günler lazımlığa bile hiç oturmadı banyoda suyla oyalanırken duşakabinin içine yaptı. Acaba hazır değil mi 5 gün daha bekleyip olmadı eğitimi sonlandırsam mı

Kaç saatte bir götürüyorsunuz

İlk başlarda sık götürüyordum 20-30dk da bir çok direnç gösteriyordu arayı açtım saat başı götürdüm. İlk günlere göre lazımlıkta oturduğu süre arttı tek gelişme bu. Az önce lazımlığa oturttum 3-4dk sonra kendi isteğiyle kalktı ve 5dk sonra çişini altına yaptı. Kızmıyorum utandırmıyorum güzellikle çişimizi söyleyecektik tuvalete yapacaktın bir daha ki sefere söyle diyorum duymuyor gibi hiç ilgilenmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım daha 5 gün oldu en azından 1 haftaya tamamlayayım diyorum ama pek umudum yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…