Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Allaha sukur bende temmuzdan beri kiliyorum okadar iyi geliyor ki insana Rabbim olmasa napariz bilmem namaz vakti gelince seytan cok ugrasiyor insanla ama sen inatla al guzelce abdestini ser seccadeni mis gibi allhu ekber de ve basla goruceksin bak hayatin nasil bi anda degisicek :)

Ben namaza başlıyorum bazen aksıyor bazen şeytan yanımızdan ayrılmıyor . Beş vakit namaz kılan arkadaşlarımız varsa dua etsin ya da bu tembelliği nasıl atlatırız da namazımızı devamlı hale getiririz. Namazını kılmayan insanın içi huzur dolmuyor ve hiç bir işi de rast gitmiyor. Benim düşüncemle namaz insanı depresyondan bile koruyabilecek tek unsurdur.
yıllar evvel bende namaz kılıyordum..yani sonradan başlayıp bir süre devam etmiştim..ben çok garip şeyler yaşadım..yada ibadetin getirdiği ruhsal psikolojik durumdan oluyordu sanırım..gerçi o zamanlar bunları bana allah gösteriyor diye düşünürdüm..namazı niyazı bıraktım bütün hepsi bitti..

Rabbim kilmayanlarada nasip etsin ve yolundan ayirmasin gunahlarimizi afffff dualarimizi kabul etsin insallah

bende 29 yaşındayım ve yaklaşık 18 seneden beri 5 vakit namazımı kılıyorum hamdolsun sadece 13 14 yaşımdayken vesveseler yuzunden bıraktım sureklı bozuyodum namazımı sonra vesveseyı yendım çok şükür Allahıma ve iki elim kanda olsa namazımı aksatmıyorum piknikte alışveriş merkezinde hastanelerde Rabbimin sayesinde tabiki Rabbim hepimizi daimi namaz kılanlardan eylesin inşAllah ve kabul etsin inşAllah inanılmaz bir huzur inanılmaz birşey bütün işlerimi namaz saatlerine göre planlıyorum sizde boyle yaparsanız asla ve asla aksatmazsınız inşAllah :KK68:

yıllar evvel bende namaz kılıyordum..yani sonradan başlayıp bir süre devam etmiştim..ben çok garip şeyler yaşadım..yada ibadetin getirdiği ruhsal psikolojik durumdan oluyordu sanırım..gerçi o zamanlar bunları bana allah gösteriyor diye düşünürdüm..namazı niyazı bıraktım bütün hepsi bitti..
inşallah en kısa zamanda eskisi gibi namazınızı kılanlardan olursunuz bazı olumsuz şeylerden dolayı mı uzaklaştınız acaba yanlış mı anladım? bu arada bayram için memleketteydim siteden bayağı uzakta kaldım...

inşallah en kısa zamanda eskisi gibi namazınızı kılanlardan olursunuz bazı olumsuz şeylerden dolayı mı uzaklaştınız acaba yanlış mı anladım? bu arada bayram için memleketteydim siteden bayağı uzakta kaldım...
olumlumu olumsuzlu anlayamadım ama ben psikolojik olarak değerlendirdim..nasıl anlatsam ..aslında yazmak isterim yaşadıklarımı ama uzun sürer..aslında kötü değil..sadece şunları özetle anlatayım..her gece herkes uykudayken ben gece 2 de kalkar abdest alır allah rızası için namaz kılardım..bir gece uykuya yenildim o gecede adamın biri biri yanıma gelip omzumu dürterek ''kalk namaz vakti' demesi ve ortadan kaybolması....sonra bir gün ikindi namazına başladım bitene kadar gül kokusu soludum..namaz bitti koku gitti..öyle bir kokuyduki ben şok oldum..halbuki ortada ne bahçe ver ne bir çiçek..ot bile yok evimin etrafında..ve durumum olmadığı halde ben muhtac olduğum halde başkalarına tencere ile yemek yapmalar vs vs..hep verirken yardımları içimden allahım senin rızan için veriyorum derdim..diğeceğim bir süre daha namaz kılsam ermiş bir kadın olurdum herhalde..

olumlumu olumsuzlu anlayamadım ama ben psikolojik olarak değerlendirdim..nasıl anlatsam ..aslında yazmak isterim yaşadıklarımı ama uzun sürer..aslında kötü değil..sadece şunları özetle anlatayım..her gece herkes uykudayken ben gece 2 de kalkar abdest alır allah rızası için namaz kılardım..bir gece uykuya yenildim o gecede adamın biri biri yanıma gelip omzumu dürterek ''kalk namaz vakti' demesi ve ortadan kaybolması....sonra bir gün ikindi namazına başladım bitene kadar gül kokusu soludum..namaz bitti koku gitti..öyle bir kokuyduki ben şok oldum..halbuki ortada ne bahçe ver ne bir çiçek..ot bile yok evimin etrafında..ve durumum olmadığı halde ben muhtac olduğum halde başkalarına tencere ile yemek yapmalar vs vs..hep verirken yardımları içimden allahım senin rızan için veriyorum derdim..diğeceğim bir süre daha namaz kılsam ermiş bir kadın olurdum herhalde..
Ben olumlu olarak yorum yaptım eleştiri gibi anlamayın lütfen yine namaza ısınır ve namazınızı kılarsınız demek istedim kısaca böyle güzellikler herkese nasip olmaz ALLAH'A bu kadar yaklaşmak ne mutlu lafların ve cümlelerin kilitleneceği bir durum sizin anlattıklarınız böyle şeyler yaşadıktan sonra neden uzaklaştınız korktunuz mu anlayamadım? Daha çok sarılmanız lazımdı aslında demek ki namazınız da kabul oluyor ve gönülden dua ediyorsunuz ki ALLAH (C.C) size bir şeyler de gösteriyor ben yine diyorum o zaman en kısa zamanda burada namaza yeniden başladım diyenlerden olursunuz inşallah. Ben de en kısa zamanda tekrar namaz kılmaya başlamalıyım iyice boşladım..

Ben olumlu olarak yorum yaptım eleştiri gibi anlamayın lütfen yine namaza ısınır ve namazınızı kılarsınız demek istedim kısaca böyle güzellikler herkese nasip olmaz ALLAH'A bu kadar yaklaşmak ne mutlu lafların ve cümlelerin kilitleneceği bir durum sizin anlattıklarınız böyle şeyler yaşadıktan sonra neden uzaklaştınız korktunuz mu anlayamadım? Daha çok sarılmanız lazımdı aslında demek ki namazınız da kabul oluyor ve gönülden dua ediyorsunuz ki ALLAH (C.C) size bir şeyler de gösteriyor ben yine diyorum o zaman en kısa zamanda burada namaza yeniden başladım diyenlerden olursunuz inşallah. Ben de en kısa zamanda tekrar namaz kılmaya başlamalıyım iyice boşladım..
içimde hala var tamamen içimden silip atmadım ibadeti..fakat ben çok derinlere dalıyorum yani işin cılkını çıkarıyorum sanki..bakıyorum diğer namaz kılan ibadet eden insanlara benim gibi değiller..5 vakit namazını kılıp kalkıyor..23 yıldır aynı evde mahallede oturuyorum..çevremde öyle zengin insanlar var biri ölse gidip halin nedir diye sormazlar..asla bir tabak yemek vermezler evleri en az 3 katlı..onlarda namaz kılıyor ama yardım yapmıyorlar kurban keserler eti buzdolaplarına koyarlar ve insanlar 5 vakit namaz kılar..bir benmiyim keriz?...ve varlıkları katlanıyor bir araba yetmez bir diğeri kapıda..allah veriyor işte onlara..benim bi görümcem namaz kılar..namazı 1 dikika içinde nasıl kılıp kaşkıyor anlamıyorum..sanki hızlandırılmış gibi..
ben bu yaşadıklarım sadece halisülasyon..duygu yoğunluğundan..

Kimi öylesine göstermelik kılar gibi görev olduğu için kılar kimi candan ve manen bir yoğunluk içinde kılar bunu gözle göremezsin belki hissedebilirsin kişinin karekterinden az da olsa yorum yapabilirsin ama bunu sadece kulun neden nasıl kıldığını ALLAH en iyi bilir. Ona bakarsak ALLAH şeytana bile kıyamete kadar izin verdi halbuki onu yok edebilirdiee kötü insanlar oluyor ama bir bakıyorsun her şey ona verilmiş gibi algılıyor insanlar ama bir bakıyorsun ki bir bela geliyor tepe taklak oluyor . Zenginliği ALLAH istediğine verir İlmi ALLAH isteyene verir bunu bizim yargılama hakkımız yok bence kendini öyle olunca keriz gibi görüyorsan bence yanlış sen bu kadar mucizevi şeylerle karşılaştığında zenginlik ya da ev bark ne bileyim istediğini de istesen belki olur ben de ALLAH'TAN sürekli hayırlısıyla memur olmak için dua ediyorum ve sabırla bekliyorum..ne kadar malı olursa olsun insanın giderken bakalım sevapları da o kadar çeşitli ve de zengin olabilecek mi bakalım arkandan ne iyi insandı ya dedirtmek kadar güzel bir şey olamaz ama yine de herkesin kendi iradesi vardır bunu ALLAH bize vermiş her şeyin hayırlısı diyorum...

Yeniden namaza başladım çok şükür yine ara vermem inşallah sizin nasıl gidiyor başlamayı düşünen arkadaşlarım da vardır inş..

Yeniden namaza başladım çok şükür yine ara vermem inşallah sizin nasıl gidiyor başlamayı düşünen arkadaşlarım da vardır inş..

ben de bu aralar çok ara verdim. kendimi mutsuz ve yorgun hissediyorum hiçbir şey yapasım gelmiyor. inşallah yeniden düzgün şekilde başlarım. böyle vicdan azabı oluyor. Allah affetsin.

Kızlaaar bana da cesaret lazım
çok istiyorum
ama iş uygulamaya gelince bir üşeniyorum bir üşeniyorum anlatamam
yeminle sadece bu sebepten bile stres sıkıntı yapıyorum..rahat hissedemiyorum
çok mu abarttım bilmiyorum ki

çok istiyorum

Yaa msjını 'arkadaşlarımın aktiviteleri' kısmında gördüm, 'aa benden bahsetmiş sanki!' dedim.. :oops:
Bu ara ben de aynı şekilde o kadar takığım ki bu konuya ve söylediğin gibi o kadar rahatsızlık veriyor ki böylesine taktığım için...
Bir üşengeçlik geliyor izahı yok, o derece...
Ne yapacağız, nasıl yapacağız?? :KK17:

Yaa msjını 'arkadaşlarımın aktiviteleri' kısmında gördüm, 'aa benden bahsetmiş sanki!' dedim.. :oops:
Bu ara ben de aynı şekilde o kadar takığım ki bu konuya ve söylediğin gibi o kadar rahatsızlık veriyor ki böylesine taktığım için...
Bir üşengeçlik geliyor izahı yok, o derece...
Ne yapacağız, nasıl yapacağız?? :KK17:
aslında o zinciri bir kırsak sanki devamı gelir gibi ama
o üşengeçliğe bir çözüm lazım işte..

aslında o zinciri bir kırsak sanki devamı gelir gibi ama
o üşengeçliğe bir çözüm lazım işte..
Fıtrata iyice yerleştirmek gerek, regl dönemi girdiği an çizgiden çıkıyorum şahsen ben.
1 aydır falan ciddi vicdani yük taşıyorum namaz hususunda.
Akla geldiği an kalkmak en büyük adım gibi sanki...

Fıtrata iyice yerleştirmek gerek, regl dönemi girdiği an çizgiden çıkıyorum şahsen ben.
1 aydır falan ciddi vicdani yük taşıyorum namaz hususunda.
Akla geldiği an kalkmak en büyük adım gibi sanki...
aynen... teşvik etmek lazım aslında kendimizi
şu an beynimi kandırsam diyorum ehehhe çocuk gibi her namazdan sonra bir çikolata yesem işe yarar mı ki ya
ay saçmalıyor muyum ki:))

aynen... teşvik etmek lazım aslında kendimizi
şu an beynimi kandırsam diyorum ehehhe çocuk gibi her namazdan sonra bir çikolata yesem işe yarar mı ki ya
ay saçmalıyor muyum ki:))
Niye saçma olsun canım, nefsi terbiye et de nasıl edersen et. :KK51:
Kendini teşvik edecek en etkili yöntemleri tabii ki kendin daha iyi bilirsin, günde 5 vakit çikolata çok cazip bence... :KK53:

çok istiyorum
şeytan insanla uğraşıyor işte canım inan bak namaz kılmayan insanın şeytanın defterinde bile ismi yazmıyor uğraşması gerekenler listesinde ne de olsa namaz kılmayan benden diyor namaz bir sesleniş bir yüzleşme ALLAH'A (C.C) en yakın olduğumuz an duaların kabulu en samimi olduğumuz zaman aksatmamalıyız elimizden geldiğince..

X