Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Canm namaz kilinmadiginda gerçektende insanin hicbir isi rast gitmiyor.. Bir şey sormak istiyorum namaz kılarken aklıma hep birşeyler takılıyor namaz kılarken ne düşünmeliyiz sizce ??

Söylediklerinizin anlamlarını bilmeniz gerekir. Mesela bir Fatihanın anlamını, sonra tefsirini bilince aklınız başka yerlere kolay kolay gitmez. Benim en çok hoşuma giden teheccüdde okunan dua ve anlamı.. İşte çok okumak lazım, notlar almak, zihni bu şeylerle meşgul etmek.

Haklisiniz anlamlarini öğrenmem lazim Allah razi olsn
Söylediklerinizin anlamlarını bilmeniz gerekir. Mesela bir Fatihanın anlamını, sonra tefsirini bilince aklınız başka yerlere kolay kolay gitmez. Benim en çok hoşuma giden teheccüdde okunan dua ve anlamı.. İşte çok okumak lazım, notlar almak, zihni bu şeylerle meşgul etmek.

Hayirli geceler bende bugun namazla ilgili bi resim cekmistim ve bu topigi gordum tevafuk iste :) buyrun okuyun kizlar

Eklentiler

• 20140831_162844.jpg
    20140831_162844.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 103
Bende aara bi adet kanindan sonra yani yarin namaza basliorm insl sabh kalkicam
kalkamasamfa kilicam 2-3 gn kan bitsin die bekledim ama yarinkilcam :)

Bende aara bi adet kanindan sonra yani yarin namaza basliorm insl sabh kalkicam
kalkamasamfa kilicam 2-3 gn kan bitsin die bekledim ama yarinkilcam :)
Insallah canim sabah namazi gercekten bana cogu zaman agir geliyo ne yalan soylim esim kaldirmasa benden hayır yok :KK43: :KK43:

Namaz dinin direğidir derler her zaman evet bence de öyledir namazsız bir islam düşünülemez. Bizler belki dört dörtlük dinimizin sorumluluklarını yerine getiremeyebiliriz bazen içimizi kin kaplıyor bazen kötü düşünceler beynimizde bizimle konuşuyor bazen tembellik hoşumuza gidip abdest almak bile zorumuza gidiyor. Sabah ezanı okunuyor ama yataktan kalkamıyoruz şeytanın üzerimize attığı 3 düğüm bize uyumanın daha güzel oldu hissini düşündürtüyor..Benim de namazlarım düzene girmedi henüz ama içimdeki vicdan azabı dinmesin hep beni rahatsız etsin ki ben de namazlarımı kılayım diyorum. Çok bağışlayıcı ve affetmeyi seven ALLAH'IM günahlarımı affeder diye ellerimi açıyorum . Onun gücü ve hazinesi bizim tasavvur edeceğimiz büyüklükte değil biz kısıtlanmış ve sınırlanmış bir çerçeve içindeki gücümüzle dünya aleminde yaşamakta ve nefes almaktayız. Hayatımızdaki ideallerimiz hayallerimiz sorumluluklarımız insanoğlunun yapabileceği derecede. Bize imkansız gelecek şeyler bile ALLAH(C.C) için kolay .. Kendimizi namazla ALLAH'A yakınlaştırmalı ve de onun sevdiği kullardan olma umuduyla başımızı seccadeye götürmeliyiz. Elbette şeytan sol taraftan bize kötülüklerini fısıldayacak ve bir sessizlik içinde sanki ondan ses çıkacak gibi o an tedirgin olabiliriz. Ama zaman geçtikçe biz de güçlendikçe dualarımızdaki eksikler gittikçe ALLAH'A karşı gönül kapılarımız tam bir teslimiyeti yakaladığında o da başımızdan gidecektir. Namaz kılmayanlar şeytanın defterinde ismi bile yazmıyormuş ne de olsa onlar benden diye bu çok kötü bir durum inşallah namaz kılanlardan oluruz... Saygılarımla...

Benimde icimi hala kemiriyor baya ara verdim yogunluk falan sudan sebeplere
bu yuzden bu aksam erkendenyatip sabh namazindan itibaren baslican yatsrkende gusul abdesti alcm
ne guzel duzene girmisti namazlarm hatimim ama gene bozuldu
cok sukur tam nieytliyim bu sefer

elzem çok güzel bir paylaşım teşekkür ederim...

Allah Razı olsun paylaşımın çok güzel şu şeytan Ramazan ayında ki gibi hep zincire vurulsa...
Kesinlikle aynı fikirdeyim ben de namazı aksattım bu sıralar iyice bir yandan ders çalışmaya adapte olmaya çalışıyorum bir yandan girdiğim sınavlarda başarısız olunca namazımı da aksattım..

Bende bu aralar namazimi kuranı mi çok aksattım bir kere ipin ucu kaçtımı geri yakalamak kolay olmuyo Rabbim günahlarımızı boşa geçirdiğimiz zamanları affetsin hepimize iman dolu bi ömür kendisine yaraşır kullar olmayı nasip etsin.

X