Beş Vakit Namaz Kılanlar...

İnşaallah kapanırsınız ben de birden kapanma kararı aldım ve kapandım birbuçuk sene oldu ben de kapanalı...

Ben güzel gidiyorum.Hafta sonu bir kitap okudum Davut Aydüz'dü sanırım ''Namazı anlayarak kılmak'' diye. Araştırdım internette çünkü hevesle heyecanla kılmak istiyorum. Bu kitabı buldum 21. baskı fln olduğunu görüncede almaya karar verdim. Yaklaşık 150 sayfa ve tek oturuşta 2 saatte bitirdim, altını çize çize okudum. Bir defter tutup yazıcam bunları hatta. Kesinlikle tavsiye ediyorum fiyatı sanırım 4 lira gibi bişeydi. Namazda okuduğumuz her duanın anlamının yanında neden önemli olduğunu, namazı gün içinde vakti geldiğinde üşenerek kılmak yerine, günün en değerli en mühim işini yapacağım şimdi diyerek hevesle hazırlanmamız geerktiğini anlatıyordu. Bu alanda okuduğum ilk kitaptı.Çok yeterli ve derin değildi ama beni oldukça etkilediğini söyleyebilirim. Tavsiye ediyorum canım :)
Namazı iyice boşladık ben kendi adıma söyleyeyim..

En kısa zamanda bu kitabı bulayım ben de canım yoksa hep namazım yarım kalacak gibi geliyor..

Namazı düzene sokmak kesinlikle çok önemli hayırlısıyla ben de düzene sokarım umarım..

İnşallah canım, keyfi bir eylem olarak görmemek lazım. Bu bizim zaten yapmakla zorunlu olduğumuz bir şey, boşlamamalıyız. Kaldı ki kıldığımız namazların dahi kabul olunup olmadığından şüphe etmeliyiz. Ciddi bir eylem yani. Her ezanı duyduğunda, vakit geldiğinde içinde sana engel olmak için uğraşan o şey şeytan maalesef. Bunu düşün, bende gerçekten işe yarıyor, 'ona uymaktansa onun istediğini yapmaktansa' diye kendimi namaz başında bulduğum çok oldu :KK24:

Ne güzel şeytanı benim de yenmem lazım inşallah ben de yeneceğim

Selamun aleykum kizlar. Sizlere oncelikle su tavsiyeyi vereyim. Seytaninizi ve vesvesesini iyi taniyin. Cunku oyle zamanlarda oyle kisiye ozel bi vesveseyle karsiniza cikar ki. Mesela namaza baslamak isteyen birine amann zaten kilamiycaksin hic baslama der, aksatarak kilan birine adam gibi yapmiycaksan hic yapma der. Guzelce kilanin abdestine karisir. Abdest olmaz bugun sunnetleri kilma der. Der de der. O yuzden oncelikle kafanizdaki bu endiselerin seytandan geldigini bilin. Sonra telefonunuza bi app indirin. Sabahlara kalkamiyor musunuz? Olsun, siz alarminizi kurum, elbet bir gun kalkarsiniz. Her gun kazasini kilin ama, ki samimi oldugunuzu gorsun rabbim. Gunde bir vakit mi kiliyorsun, olsun.. Iki gune bir mi kiliyorsun, olsun. Sen yeter ki kil. Emin olun, bir noktadan sonra insan sucluluk hissediyor kilmayinca. Allah yardimciniz olsun. Ben kendi kisisel deneyimime dayanarak soyluyorum ki, butun ibadetlerim namaz vesilesiyle oldu. Gercekten onemli bir ibadet. Sorulariniz varsa cevaplarim. Ben de bir senedir kiliyorum. Ilk dort ay cok aksattim, Allah affetsin, sonrasinda yavas yavas duzene oturdu cok sukur.

Selamun aleykum kizlar. Sizlere oncelikle su tavsiyeyi vereyim. Seytaninizi ve vesvesesini iyi taniyin. Cunku oyle zamanlarda oyle kisiye ozel bi vesveseyle karsiniza cikar ki. Mesela namaza baslamak isteyen birine amann zaten kilamiycaksin hic baslama der, aksatarak kilan birine adam gibi yapmiycaksan hic yapma der. Guzelce kilanin abdestine karisir. Abdest olmaz bugun sunnetleri kilma der. Der de der. O yuzden oncelikle kafanizdaki bu endiselerin seytandan geldigini bilin. Sonra telefonunuza bi app indirin. Sabahlara kalkamiyor musunuz? Olsun, siz alarminizi kurum, elbet bir gun kalkarsiniz. Her gun kazasini kilin ama, ki samimi oldugunuzu gorsun rabbim. Gunde bir vakit mi kiliyorsun, olsun.. Iki gune bir mi kiliyorsun, olsun. Sen yeter ki kil. Emin olun, bir noktadan sonra insan sucluluk hissediyor kilmayinca. Allah yardimciniz olsun. Ben kendi kisisel deneyimime dayanarak soyluyorum ki, butun ibadetlerim namaz vesilesiyle oldu. Gercekten onemli bir ibadet. Sorulariniz varsa cevaplarim. Ben de bir senedir kiliyorum. Ilk dort ay cok aksattim, Allah affetsin, sonrasinda yavas yavas duzene oturdu cok sukur.

Gercekten insan kilmadigi zamanlarda kendini borcunu odememis pisman ve kotu hissediyor.kilmadigim ne kadar namazim varsa defterime yazdim kildikca ciziyorum.Rabbim hepsini bitirmemi nasip eder insallah

Insaallah canim. Nafile namazlar ve sunnetler hep bu kacirdigimiz namazlar yerine gecer insallah.
Gercekten insan kilmadigi zamanlarda kendini borcunu odememis pisman ve kotu hissediyor.kilmadigim ne kadar namazim varsa defterime yazdim kildikca ciziyorum.Rabbim hepsini bitirmemi nasip eder insallah[/QUOTE

X