Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Off arkadaslar bende namazsizim daha once demistim esimle beraber baslicaz diye ama olmadi ne ben ne esim baslamadik nefsimiz ama hep kararli olsamda olmuyor iste halbuki oyle isterim ki ibadetlerimi yapmak tesetturume uygun olmak cok uygunsuz degilim tesetture ama ne biliyim hep eksik bisiler namaz kuranokumam tesbihlerim of of icim o kadar yaniyorki boyle oldugumda ahirettede yanicagimi biliyorum dostlar cok zor bile bile lades benimkisi hep diyorum sabah namazibdab itibaren baslicam birakmicam diom ama olmuyor
arkadaslar icimde gercekten oyle bi bosluk varki anlatanam eminim ki sizde boyle hissediyorsunuz tesetture isteyerek hevesle girdim ama ibadet yok :KK43: arkadaslar dua edin banada
bu aksam kaynanamlara gidicz orda yarin sabh namzina kalkmayi plabliyorum orda herkes namaza kalkiyor o bakmdan insl hic birakmayiz esimde bende rabbim cumlemize ibadetle meagul olmayi nasip etsin
Namaz, Kur'an, tesbih ve zikirlerim gibi bir ifade kullanmışsın. Bence ilk önce yapman gerekenleri sıraya koymalısın. Namaz çok çok ehemmiyetli bir ibadet olduğu için şeytan çok farklı yaklaşıyor. Şuan pek çok ibadetleri ihmal ettiğini düşünerek hiçbirisini yapmıyorsun. Oysaki yapman gereken sadece günde 5 vakit namaz kılmak. Bunun için eşini bekleme, sen başladığında o da seninle yavaş yavaş başlayacaktır zaten. Namazlarımızın içinde Kur'an okumak da var zikirde var tesbihde var. Sen ilk önce hayatına namazı yerleştir, yemek yemek gibi, uyumak gibi bir ihtiyaç çünkü. Daha sonra zamanla diğer saydıklarını yapmaya başlarsın

bence namazını uzunca kıl.Yani secden uzun sürsün, rükun uzun sürsün.İçine çeker gibi kıl namazını lezzet almaya bak Yüce Rabb'imizin huzurunda bulunduğunu hissederek huzurla kılmaya bak.Şeytanın vesvesesindende kurtulmak için namazdan evvel Ayetel Kürsi yi oku. :KK52:

bence namazını uzunca kıl.Yani secden uzun sürsün, rükun uzun sürsün.İçine çeker gibi kıl namazını lezzet almaya bak Yüce Rabb'imizin huzurunda bulunduğunu hissederek huzurla kılmaya bak.Şeytanın vesvesesindende kurtulmak için namazdan evvel Ayetel Kürsi yi oku. :KK52:
Evet haklısın..

Rabbim ümmeti Muhammed SAV namazlarını kabul buyursun... :)

Ben de kılmak istiyorum sürekli başlıyorum iki üç gün iyi gidiyor ama sonra zorlaşıyor bir bakıyorum ipin ucu kaçmış :KK43: Bir de ben açığım normalde baştanaşağı giyin çıkar derken bilmiyorum nedendir bir bakmışım bırakmışım bana bir çare gösterir misiniz yapabileceğim bir şey var mı bu konuda?

Ben de kılmak istiyorum sürekli başlıyorum iki üç gün iyi gidiyor ama sonra zorlaşıyor bir bakıyorum ipin ucu kaçmış :KK43: Bir de ben açığım normalde baştanaşağı giyin çıkar derken bilmiyorum nedendir bir bakmışım bırakmışım bana bir çare gösterir misiniz yapabileceğim bir şey var mı bu konuda?
Canım benimde aksattığım oluyor ama vicdan azabı çekiyorum sonra bence bırakma sakın namazını 27 kez ihlas suresi oku diyen bir arkadaş olmuştu diğer sayfalarda bakarsan görürsün canım.. açık olduğundan belki oan kapanmak falan bunaltabilir ama yine de sen o huzurdan mahrum olma canım ben de önceden açıktım o zaman da namaz kılıyordum aksatıyordum şimdi kapalıyım kapandım ama yine aksatmalar oluyor ne kadar kılarsak bize sevap biz namaza muhtacız namaz bize değil...

Canım benimde aksattığım oluyor ama vicdan azabı çekiyorum sonra bence bırakma sakın namazını 27 kez ihlas suresi oku diyen bir arkadaş olmuştu diğer sayfalarda bakarsan görürsün canım.. açık olduğundan belki oan kapanmak falan bunaltabilir ama yine de sen o huzurdan mahrum olma canım ben de önceden açıktım o zaman da namaz kılıyordum aksatıyordum şimdi kapalıyım kapandım ama yine aksatmalar oluyor ne kadar kılarsak bize sevap biz namaza muhtacız namaz bize değil...
Evet hepsinin farkındayım yarın başlayayım ben de umarım şeytan yine durtmez beni, namaz kaldığım zamanlarda herşey iyiye feraha giderdi bu durumu düşünerek devam ettirebilirim çok teşekkür ederim :)

cubbelinin sohbetini izledim youtubeda namaz hakkinda. 2 gundur kiliyorum insallah birakmam bu sefer.

gecen hafta kılmaya başladım namazımı
ancak unutmuşum :KK43: çoğu şeyi
kendimden utandım
birde şeytan yanımda olmasa kılma kılma diye dürtmese ne güzel olacak

kendimden utandım
Ben de kılarken çok vesvese yapıyorum ama sen bakma kıldıkça bizden umudunu keserse daha o vesveseler olmaz canım ben de çoğu duayı unutmuştum ben de bazen utanıyorum kendimden ama ALLAH bizi affedecektir yeter ki biz kılalım canım

kendimden utandım
Şeytan seni engellemeye çalışarak senin sevaplarını arttırıyor :KK66:

Arkadaşlar bende düzenli kılmak istiyorum gecen gün uygulama indirdim namaz saatleri olan birtek sabah ve yats namazını evde kılabilme imkanım var onun haricinde çalışıyorum. Sabah namazına kalkmak için kaç tane alarm kurdum ama bi türlü uyanamadım bi ağırlık oldu . Açıkçası kaza nasıl kılınır çok fazla bilgimde yok bana yardımcı olurmusunuz bu konuda sabahı evde kılsam yatsı dahil nasıl kaza yapıcam

Arkadaşlar bende düzenli kılmak istiyorum gecen gün uygulama indirdim namaz saatleri olan birtek sabah ve yats namazını evde kılabilme imkanım var onun haricinde çalışıyorum. Sabah namazına kalkmak için kaç tane alarm kurdum ama bi türlü uyanamadım bi ağırlık oldu . Açıkçası kaza nasıl kılınır çok fazla bilgimde yok bana yardımcı olurmusunuz bu konuda sabahı evde kılsam yatsı dahil nasıl kaza yapıcam
Bende sadece sabah ve yatsiyi vaktinde kilabiliyorum. digerlerini kaza yapmak zorunda kaliyorum cunku calisiyourm. aslinda kendimi rahatsiz ediyorum ama elimden gelen birsey yok maalesef.
Kaza namazi kilamadigin namazin farzini kiliyorsun
Sabah 2, öğle 4, ikindi 4, akşam 3, yatsı 4 ve vitir 3 rekat olarak kaza edilir

Bende sadece sabah ve yatsiyi vaktinde kilabiliyorum. digerlerini kaza yapmak zorunda kaliyorum cunku calisiyourm. aslinda kendimi rahatsiz ediyorum ama elimden gelen birsey yok maalesef.
Kaza namazi kilamadigin namazin farzini kiliyorsun
Sabah 2, öğle 4, ikindi 4, akşam 3, yatsı 4 ve vitir 3 rekat olarak kaza edilir
Çok teşekkür ederim canım yatsıyı kaza yapmam muhtemel ama öğle ikindi ve akşam kaza olur

X