Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Kızlar nasılsınız ben de katıldım aranıza :) namaz ve diğer ibadetlerimiz konusunda birbirimize destek olup bir program oluşturabiliriz. Ben bir yandan kaza namazlarımı da tamamlamaya çalışıyorum Rabbim kabul ederse inşallah

namazlarımı düzeltemedim vicdan azabı çekiyorum ama
Merhaba uzulme sakin. Bende 6 subat depremini yasamis biri olarak o zamandan bu yana dikkat etmeye calisiyorum. O zamana kadar Surekli baslayip biraktim ama onun vizdan azabi bir turlu birakmiyor insanin yakasini. Ben kendime soyle bir cozum buldum. Sabahlari mutlaka kalkmaya calisip, gun icinde ki vakitleri de ilserime gore ayarliyorum. En onemli etken mumkun mertebe geciktirmemek yoksa kaliyor bir sekilde seytan da birakmiyor zaten

çok geçmiş olsun canım hangi ildeydin?
hayat gayesinden gerçekten de ahireti ibadetlerimizi çok aksatıyoruz ..
benim de tüp bebek tedavileri falan üzüntü kafalara takmalar derken gerçekten de zamanı ne kadar boşa geçiriyorum ben de..
hep bir düzene sokup sonra bırakanlardanım nefsimin kuvvetli boynuzlarını kıramadım

Tesekkur ederim gaziantep nurdagindayim

Iste asil sebep bu hayat gayesi, biz bu hayati coktan ahirete degismisiz onun farkina aci da olsa vardim.

Lutfen kafana takma senin zaten maneviyata ihtiyacin var onu da namazla duayla ama kendini vererek asmaya calis. Umarim en kisa surede bebegini kucagina alirsin.

aynen bir hayat diyoruz ahireti unuttuk gittik ne kadar acı...
antepte en çok nurdağı etkilendi değil mi yanlış hatırlamıyorsam...
şuan biraz düzensiz hayatımız atamamız oldu ev işlerini çözemedik şöyle düzenimi kurunca hayırlısı ile bir kafamı toplayacağım misafirhanedeyiz zor oluyor bizim için..
depremi ben tv de sürekli takip ederken artık psikoloji gitti ben yalnız evde kalmaya korkarım az onu yenmiştim yeniden korkmaya başladım insan şimdi bizim başımıza gelse ne yaparız diye düşünüyor ...
bizim kurtuluşumuz ibadetlerimiz destek olmalıyız hatırlatmalıyız birbirimize..
instagramda falan çok dinliyorum sohbetleri youtubeden...evlat konusunda da bir sınavımız var inşallah seviniriz ALLAH herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah içinde bize de inşallah amin

Evet ne yazik ki hayatimizi ahirete degisiyoruz maalesef. Su an o kadar alistim ki bi vakit bile kacirmamak icin ugrasiyorum.

Ne yazik ki evet nurdagi komple yikiliyor tek bir apartman dahi kalmayacak. Kaldi ki 20 yildir apartmanlarin yukseldigi bi sehirdi ve 1 aylik apartman bile tamamen yikilinca yetkililer boyle bir karar aldi. Gaziantep merkez de zaten neredeyse hic birsey yok sadece iki ilcesi cok agir etkilendi.

Inan yasadiklarimiz cok zor Allah kimseyi boyle imtihan etmesin sizlerden de uzak olsun. Depremle ilgili aklimda kalan tek sey kirmizi ve mavi rengi. Biz depremden cikar cikmaz hemen ciftligimize geldik gun agarirken ve gunlerce surekli sirenler caldi burdan sehir hep o sirenlerle kirmizi maviydi.

Korkma guzel kardesim bizim hayatimiz cok guzeldi de ne oldu sinavimiz cok agir geciyor biliyorum ama kaderinde yaziliysa korkmak da bi ise yaramayacak. Ben o son anda esim gitti dedi ve teslim oldum o anin verdigi teslimiyeti asla unutmayacagim basina gelince anliyosun bazi durumlari. Ve zaman zaman kildigim namazi surekli hale getirdim. Tam tutamasam da su kahrolasi dilimi tutmaya calisiyorum sadece hak emredene kadar artik duzgun olmak istiyorum.

Umarim sizin cocuk sinaviniz basarili gecer kalpten diliyorum. Sorununuz cozumlenemeyecek gibi mi peki? Biz iki ay cadirda kaldik ona ragmen namazimi kilmaya calistim lutfen biraz kendini zorla ve kilmaya basla arkasi gelecek goreceksin.

ALLAH'IM DAİM ETSİN CANIM İNŞALLAH AMİN...
bana da namazlarında dua et canım 5. tüp bebek için tedaviye başlayacağız 10 senedir evladım olmuyor...
tedaviler ameliyatlar yoruldum...
ben de en kısa zamanda başlamak istiyorum ya olmuyor böyle

Amin insallah. Tabi ki ederim basla basla bak bizim gibi buyuk bir olayla uyarilmadan basla. Allah gonlunuze gore versin insallah. Rabbim sizler gibi isteyen dileyen insanlara nasip etsin insallah.

Amin insallah. Tabi ki ederim basla basla bak bizim gibi buyuk bir olayla uyarilmadan basla. Allah gonlunuze gore versin insallah. Rabbim sizler gibi isteyen dileyen insanlara nasip etsin insallah.
başlayacağım canım kesinlikle..
yalan dünyanın ne tozu ne çamuru ne kiri bitmiyor...
anca ibadetlerle kendimizi koruyabiliriz ...Rabbim hidayet versin hepimize inşallah amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…