Bereketli Bir Ömür

Hak edip etmemek değil mesele, bu işler nasip işi. Sonuçta hiçkimse hak edecek amelleri yapmıyor, Allah lütfediyor bizlere, şükürler olsun.
Yanlis anlamissin calissinlar kazansinlar anlaminda soylemedim ama sana nasip olmus bir para bereket her neyse var ve kullanmalisin.
Elinden geldigince guzel yasanmali.

Yanlis anlamissin calissinlar kazansinlar anlaminda soylemedim ama sana nasip olmus bir para bereket her neyse var ve kullanmalisin.
Elinden geldigince guzel yasanmali.
Yok işte ben de onu demek istedim, ben hak ediyorum değil bana nasip oldu.
Aslında ben de ifade edemedim ilk mesajda, zenginlik veya adı her neyse günah veya ayıp değil, böyle yaşamak da suç değil.
Minimal yaşamak istediğimi söyleyip de kelimenin gerçek anlamında minimal bir ev görünce ters dönüş yaptım, o yüzden kendimi bir sorguladım. Demek istediğim de buydu ve sadece benimle ilgili bir şeydi, kimsenin hayatını sorgulamak için yazmadım.

Yolda süre kaybı olmaması çok güzelmiş :)
Neyse biraz daha büyüsünler hep beraber okuma saati yaparsınız o zaman inşallah:)

Bugün ihtiyaç sahibi bir aileyi ziyaret ettik. Son zamanlarda minimal hayata merak salmış biri olarak evin ne kadar da minimal olduğunu fark ettim. Ama düşündüm hiçkimse böyle bir evde yaşamak istemez. Bizim minimalliğimiz bile lüks içinde bir hayat... bugün çok daha fazla şey düşündüm ama ifade etmekte güçlük çekiyorum şu an...
Rabbim yardım etsin. O tarz evlere girince bende de abartmamak israftan kaçınmak gerektiği hissi uyanıyor keşke yapabilsem. Kendi adıma minimalizmi düşünürken bile şık ve şade aydınlık dekorasyon nasıl olur diye düşünüyorum o tarz evlerde minimalizmden ziyade yoksulluğun izleri canımı acıtıyor hele şimdi daha çok çocukların sahip olduğu eşyalar... inşallah Allah imtihanını vereceğimiz düzeyde yaşamalı nasip eder. Bize sahip olduğumuz varlığı nasip etti biz de elimizden geldiği ölçüde yardımlar ve zekatlar ile üstümüze düşeni yapabiliriz inşallah.

Saka yapiyorum cocuk buyumeden okul olmadan gez bence sonra kimse gezemiyor :)

Ikea seriler bitmiyor kolay kolay o yuzden guzel tercih olabilir uyarsa.

Eskiden bir tık daha kolaydı yolda bol bol uyurdu bu sefer biraz daha zor oldu inşallah yaza kadar biraz daha uyku düzeni oturur da rahat gezeriz.

O yüzden ikeadan Almak istiyorum devamını bulabileyim diye :)

Ben diğer konuda da zorunlu değil de keyfi minimalizmin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü varlıkla sınanmak daha zor. Yoksa yoktur sabretmek gerekir ama bize nasip olanı en iyi şekilde kullanmak israfa kaçmadan bir düzen oturtmak daha zor bence ve yapabilirsek sevabının da daha büyük olduğunu düşünüyorum kendimce :)

Yok işte ben de onu demek istedim, ben hak ediyorum değil bana nasip oldu.
Aslında ben de ifade edemedim ilk mesajda, zenginlik veya adı her neyse günah veya ayıp değil, böyle yaşamak da suç değil.
Minimal yaşamak istediğimi söyleyip de kelimenin gerçek anlamında minimal bir ev görünce ters dönüş yaptım, o yüzden kendimi bir sorguladım. Demek istediğim de buydu ve sadece benimle ilgili bir şeydi, kimsenin hayatını sorgulamak için yazmadım.
Aslinda o ev minimal degil yoksulluktan oyle biz keyfi istiyoruz azalmayi onlar zorunlu eminim oyle kisitli imkanlarla yasamak istemezlerdi.

Aynen öyle

Bugün BİM’den baharatlık aldım benimkiler büyük ve kullanışsız çeyiz zamanı tipine bakıp almıştım 6 lı köri tarçın vs onları kavanoza koyuyordum iki takım aldım hem az yer kaplayacak hem de düzenli olacak diğerlerini hemen verileceklere ayırıyorum :)
Instagramda gordum onlardan mi aldin kapaklari renk renk.
Gule gule kullan.

Instagramda gordum onlardan mi aldin kapaklari renk renk.
Gule gule kullan.
Teşekkür ederim evet ondan alt kabı da olduğu için düzenli olur diye düşündüm yarın yerleştiririm inşallah bugğn alışverişe gittik eşime bana yalvardı resmen bir şeyler al diye hiç içimden gelmedi :) parasını ver diyorum vermiyor :KK70:

Teşekkür ederim evet ondan alt kabı da olduğu için düzenli olur diye düşündüm yarın yerleştiririm inşallah bugğn alışverişe gittik eşime bana yalvardı resmen bir şeyler al diye hiç içimden gelmedi :) parasını ver diyorum vermiyor :KK70:
Ikeaya gidelim oradada ayni seyi demeni bekliyorum deseydin :KK70:

Ben yarın yapacağım işleri düşünmekten bugün uyuyamadım resmen şaka gibi yaaa dönüp durdum 2 saat oldu yatalı telefonu da almadım Elime Ama aklımdaki tilkiler uyumama izin vermedi.
Şimdi kütüphaneye geçeceğim bir sürü yemek kitabı almıştım çok yer kaplıyor ama hiç açıp bakmadım netten yapıyorum her şeyi onları eleyeceğim 2. El satarım belki de baskı kaliteleri vs muhteşem ama benim işime yaramıyor yer kaplıyor.
İnşallah sabaha istediğim ölçüde azalma sağlarım.

Ben yarın yapacağım işleri düşünmekten bugün uyuyamadım resmen şaka gibi yaaa dönüp durdum 2 saat oldu yatalı telefonu da almadım Elime Ama aklımdaki tilkiler uyumama izin vermedi.
Şimdi kütüphaneye geçeceğim bir sürü yemek kitabı almıştım çok yer kaplıyor ama hiç açıp bakmadım netten yapıyorum her şeyi onları eleyeceğim 2. El satarım belki de baskı kaliteleri vs muhteşem ama benim işime yaramıyor yer kaplıyor.
İnşallah sabaha istediğim ölçüde azalma sağlarım.
Umarim hala bu dusuncelerin devam ediyordur :)

Hic aklima internet gelmedi :KK70:
Sanki hic kullanmiyormusum gibi alisveris icin :KK70:
:KK70: :KK70:
Umarim hala bu dusuncelerin devam ediyordur :)
Gece bir sürü kitap ayırdım iki kutu okulla alakalı eşimin girmeyi düşündüğü sınava yardımcı olacak kitapları eşimin iş yerine gönderdim. Okuduğum dönemsel popüler olan Yani kızımın okuyacağını düşünmediğim kitapları burada satışa sunacağım eğer satılmazsa kütüphaneler alıyorsa o tarz romanları bağışlayacağım bakalım gözden çıkarmayı başardım Yani :)

:KK70: :KK70:

Gece bir sürü kitap ayırdım iki kutu okulla alakalı eşimin girmeyi düşündüğü sınava yardımcı olacak kitapları eşimin iş yerine gönderdim. Okuduğum dönemsel popüler olan Yani kızımın okuyacağını düşünmediğim kitapları burada satışa sunacağım eğer satılmazsa kütüphaneler alıyorsa o tarz romanları bağışlayacağım bakalım gözden çıkarmayı başardım Yani :)
Cok guzel olmus sevindim :)
Klasikler ders veren kitaplar kalsin yeterli bencede kizina.

X