benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı?

joven41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2010
209
3
kızlar artık bıktım hayattan soğudum doktor doktor geziyorum ama bu altıncı sene olacak ilişkiden sonra sistit oluyorum herşeyede dikkat ediyorum muayenede tahlilde idrar kültüründe yok anam hiçbirşey yok.ama gel gelelim ilişki sonrası mesaneden idrar çıkışına kadar bir yanma ağrı kasılma sonra kaç gün tuvalette oturup ağlıyorum idrarım var gibi ama damla şeklinde ayağa kalkıyorum yine hemen sıkışıyorum geri oturuyorum çok aciz durumdayım çokkkk.tüm hayatım felç bıktım ya bıktım.

sürekli sistit olan bırıyım bende
ama sukurler olsun yaklasık 6 aydır felan ıyıyım
,En basta ayaklar
ÜŞÜTMÜCEKSİN
bunun baska yolu yok
ayrıca ılıskı esnasında tuvaletın kesınlıkle olmucak
ve ılıskıden sonrada tuvalete cıkmayı dene
ayrıca eşinizde sureklı temız olmak sorunda
sonucta bu bır mıkrop
ve gercekden bılırım ne melem bırsey
Allah yardımcınız olsun

aslında üşütmüyorum kat kat giyiniyorum ama ayaklarım kaç katın altında çivi gibi buz gibi bununda etkisi var mıdır?

bendede yeni yeni olmaya başladı. sürekli değil ama arada oluyor. üşüyorum sanırım. benimde kaç kat çoraba ayakları hep buz gibidir. ondan oluyor olabilir. bide şimdi arkadaşın yazısını okuyunca düşündüm,gerçekten ilişki sırasında tuvaletim varsa ertesi gün tuvaletten çıkamıyorum. bunada dikkat etmek gerekmiş demekki

öncelikle çok geçmiş olsun aynı sorun bendede vardı ama doğum yaptıktan sonra geçti. ayaklarını ve poponu sıcak tutmaya çalış mümkün olduğunca baya hafifletiyo. kat kat giyinmek pek işe yaramıyo bi sıcak su torbası edin kendine çok işe yarıyo.

öncelikle geçmiş olsun ilişki öncesinde tuvalet ihtiyacının olmasıyla idrar yolu enf.hiç duymamıştım.bende hiç bunu yaşamazdım ama son 6 aydır 2 kez yaşadım.bence şu da var oral yolla eşiniz size yakşaıyorsa bu da bir enfeksiyon kaynağı,ilişki öncesi eşinizinde temiz olması lazım tabiiki,çoook geçmiş olsun...

canım ne kdr dogru bılmıyorum tabi ama bir yerde okumustum ben bazı kadınlar sperme karsı alerjı oluyormus bu yuzden sistit yapabiliyormus arastırmak lazım tabi

Arkadaşlar hepimize geçmiş olsun ben de şu an da sistitten muzdaribim

bu gün okula gidemedim. o kadar kötüyüm. az önce doktordan geldim antibiyotik verriyor gönderiyor.

oysa ben o kadar sık bu hastalığa yakalanıyorum ki artık vücudumun bağışıklık kazandığnı

düşünüyorum ilaca( hep aynı ilaç) şimdi de bu hastalıkla ilgili araştırma yapıyordum ve sistitin 2 çeşidi

olduğunu ilkinin enfeksiyona bağlı ikincisinin ise Intersitisyel Sistit olduğunu öğrendim. ikinci çeşit sistit

4-5 senede anca teşhis koyulabiliyormuş. bir sürü doktor gezdikten sonra nedir bu kadınların

çektiği. bu arada ne zaman sistit başlar bende onu da paylaşayım üşüdüğümde(çoğu gün okulda

ayaklarım bacaklarım buz gibidir) kalın da giyinsem çözüm olmuyor içim üşüyor. herkesin çok sıcak

dediği yerde ben titrerim. kansızlık da var. balkon yıkayınca banyo tuvalet temizledikten sonra..

düşünün günlük işler bile beni hasta ediyor. Allahım hepimizin sistitine şifa ver. AMİNNNNNNNNNN

seninle aynı durumdayım(((((((benim 7 sene oldu.kesinlikle tedavisi yok sadece hep hafifletici ilaç kullanacaksın.bu hastalığın nedenide yok.hastaların %30u genç oluyormuş.seneler geçtikçe bu yanmalarda ilerliyor.ben birde evliyim ilişkiden sonra günlerce ağlıyorum tuvalette kalıyorum.ALLAH şifa verir inş.yoksa tıbben mümkün değil

Şimdi ne yapacağız kızlar. sistitimi de aldım yanıma geldim okula bugün felaket soğuk ve ben yine sızım sızım sızlıyorum

cnm maalesef kesin çözümü yok sadece idrar yolu antiseptiği kullanıyorsun.ömür boyu çekeceksin gerekirse psikolojk destek alacaksın.

Allahım çekiyoruz zaten. hani tıp ilerlemişti. Ben dün eşime ondaki bir bakteri ya da mikroptan bana bu hastalığın geciyor olabileceğini söyledim. taşıyıcı olabilirsin dedim. o da ama sen sürekli sistit değilsin dedi. bilmiyorum ısrar etsem mi gidelim birlikte muayene olalım idrar testi ile baktır diyeyim mi?

öyle birşeyde olabilir benimde aklıma geldi şimdi birde clamidia testi yaptırdım artık bu da negatifse interstisyel sistit olduğumu kabul edeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…