benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı?

bu hastalık malesef sürekli tekrarlıyor.
antibiotikde kısa bir süre için etkili, sonra herşey sil baştan başlıyor.

ebrum84 seninde mi tekrarlıyor?bu arada benim klamidya testimde temiz çıktı evet ben interstisyel sistitim.istanbula gittiğimde eminönündeki aktarcılara soracağım yada içinizde sorma şansı olan var mı bir şifalı bitki var mı bu yanmaya?buradaki aktarcılar anlamıyor maydanoz suyu karnıbahar lahana pırsa soğan suyu mısırpüskülü hepsini denedim bunlar işe yaramıyor.

arkadaşlar kesinlikle mısır püskülü demleme çayı içmeyin!!!ben içtim sistitim arttı...sadece bel bölgesini ve aşağısını sıcak tutmak ve bol su içmek engelliyor..

Arkadaslar formda arastırma yaparken bu başlığa rastladım. Şu anda benım durumumda lan bırılerı var mı bılmıyorum ama KRONIK SISTIT benım derdim. Tanı yenı kondu. Antibiyotiğe rağmen hafifleyip hemen tekrra sıddetlenen sistit atağım oldu. Ve sistoskopi oldum. Mesanede lökoplakı odakları bulundu ve yakıldı. Ancak o gunden berı 1 ay oldu sıkayetlerım gecmedı. bıt gun ıyı gıbıyım bır gun kötu. Doktorlar Intersistiyel sistitten suphelenseler de kesın tanı konamyor henuz. Intersıstıyel sıstıt veye kronık sıstıt olan ve bu hastalıkla başedebılen birileri var mı????

Arkadaşlar doğdugundan beri bunu çeken biri olarak söylüyorum kesinlikle evlilikle alakası yok,yaz kış benim için farketmiyor, evet üşütmekle biraz alakalı olabilir ama o dönemde bazı arkadaşların dediği gibi zaten ısınamıyorsunuz ,kaldıki kaloriferli evlerde ve sıcak ortamlarda yaşıyoruz ,sistoskopi de yaptırdım her ay en az 2 kez tutuyordu ve intersitisiyel sistit (IS) teşhisi kondu ama tedavisi yokkk doktor sadece ayaklarını üşütme dedi,tıp gerçekten bir çok konuda hala tam tedavi bulabilmiş değil ,sürekli antibiyotik kullanmaktan vücut dirençli hale geldi ve şikayetlerim azalmıyor,gerçekten tedavisi var (bitkisel veya ilaç) ben artık olmuyorum diyenler cevap yazabilir mi?Gerçekten hayatınızın en güzel anlarını zehir eden ve bunu yaşamayan kişilere tarifini yapamayacağınız bir hastalık,herkese Allah'tan acil şifalar diliyorum..
Bir kaç doktor yazısında hastalara bazı gıdaları tüketmemesini söylemiş ;

Ağrılı Mesane sendromu /intersitisiyel sistit (IS)
Diyet Kısıtlaması: Sakınılması gereken geniş bir liste vardır.
- Turunçgiller başta olmak üzere birçok meyve ( kavun, karpuz, şeftali hariç)

- Soğan ,bakla, kızartma yiyecekler.

- Yoğurt, çikolata, ekşi krema, eski peynirler

- Çavdar ekmeği ,mayalı ekmekler

- Kuruyemişlerin birçoğu (badem ve çamfıstığı hariç)

- Konserve, tütsülenmiş ve muamele edilmiş etler ve balıklar , havyar, tavuk ciğeri, nitrat ve nitrit içeren etler.

- Alkollü içkiler; bira , şarap, karbonatlı içkiler, çay, kahve

- Mayonez, ketçap, hardal, soya sosu, sirke ve baharatlı yiyecekler.

- Gıdalardaki koruyucu maddeler; benzol alkol,sitrik asit, mono sodyum glutamat ve aspartat ,sakarin gibi tatlandırıcılar

hastalıgıma teşhis kondu interstisyel sistit

Arkadaşlar dört yıldır interstisyel sistit hastalığıyla uğraşıyorum.Sık tuvalete gitmenin yanısıra mesanede ağrısı var.Bu hastalıkla mücadele eden var mı?Nasıl tedavi uygulanacak ?İyileşen var mı?Lütfen cevap yazın...

hastalıgıma teşhis kondu interstisyel sistit

Arkadaşlar dört yıldır interstisyel sistit hastalığıyla uğraşıyorum.Sık tuvalete gitmenin yanısıra mesanede ağrı var.Bu hastalıkla mücadele eden var mı?Nasıl tedavi uygulanacak ?İyileşen var mı?Lütfen cevap yazın...

Kızlar bakın bununbı dneyın

Sıstıs ıltıhap akındı ve hamıle kalmak ıcın tup tıkanıklıgımıcın

Canım miktar önemli değil ben 2 litre süte ebe gümeci maydonaz

elma yağı koydum kaynattım bir kaba dökktüm üstünede tahta koydum buhar uçmasın diye küçük biyerden buharın çıkmasını

sagladım tam oraya oturdum üstümede battaniye aldım..

Bayagı iltahap geldi..

Yumurtlama günlerime yakın yaptım 3 gün..( hamılelık ıcınse)

Bana bunu bir ebe vermişti tarifi..

Birde bulabilirmisin bilmiyorum karakabak var onuda aynen ortadan bölüp sütte kaynatıp üzerine oturuyorsun çenenin dayanacağı

sıcaklıkta olmalı..İltahabı çekiyor..

Bunu özelleikle tüpleri tıkalı olan kadınlar yapıyor..

Ben kabağı yapamadım bulamadım çünki 1 tane buldum ama

Hava soguktu sogukta yapınca üşütme riski var hiç üşütmemek gerekli..

Arkadaşlar bu interstisyel sistit hastalığına hangi ilaç iyi geliyor?Nasıl iyileşicez?Kurtulmak istiyorummmm.....

Arkadaşlar bu interstisyel sistit hastalığına hangi ilaç iyi geliyor?Nasıl iyileşicez?Kurtulmak istiyorummmm.....

Arkadasım bıde gunluk ıkı bardagı gecmıcek ada cayı ve cıvan prcemı otu kaynatıp ıkı bardak ıceceksın duzenlı

papatya bende 8 yıldır aynı hastalıktan muzdarıpım mesane agrısından ölüyorummm yasamak dahı ıstemıyorummmm bu nasıl bır illet yaa çözüm bulan warmı yada önerecegınız bı doktor cok zor durumdayım ne olur yardım edınnn (((((((

arkadaşlar bir nebze çözüm buldum.ayrık otu kaynatıp içiyorum.iç çamaşırlarıma acı elma yağı damlatıyorum.bir nebze iyiyim.

Aynı hastalık bende de var.Ağrıdan acıdan ölüyorum.Sık tuvalete gitme de cabası.İnsanı canından bezdiriyor.Diyet işe yarıyor arkadaşlar.Gökçek iksir sayfasını okuyun.Orada verdikleri ilaçların yanında(bitkisel ilaç)diyet yapılmasını uygun görüyorlar.Bendeki ibs hastalığının intersistiyal sistit bir uzantısı olduğu için diyete alışkınım zaten.Bitkisel ilaçları getirttim ama çok fazla da kullanmıyorum korkumdan.Üç alacaksam bir tane alıyorum günde ilaçları.Diyet sancıyı kesiyor ama sık idrara çözüm olamıyor.

Arkadaşlar,
Ben de aynı sorunu yaşıyordum ve hala da çok çok azalmış olmasına rağmen yaşıyorum. Eşim doktor. İlk başladığında idrar yolu enfeksiyonu yani sistit sandık. Antibiyotik başladık ama hiçbir işe yaramadı. Ardarda 3-4 kür antibiyotik kullandım. Sonra eşim şüphelendi. Prof. Dr. İbrahim Çevik' e gittik. Bağdat Caddesi' nde Ürotıp adlı muayenehanesi var, internette bulabilirsiniz. Burada reklam amaçlı yazmıyorum bunu. Hastalara yardımcı olması için yazıyorum. Yasaksa silerim. Böyle geç tanı alan ve senelerce çeken çok kadın var. Yabancı forumlarda 15 sene sonra tanı alan kadınların hikayelerini okudum. Erkeklerde de görülüyor bu durum ama kadınlarda çok daha sık. Eğer sürekli idrar yolu enfeksiyonuna benzeyen şikayetleriniz oluyorsa, idrar tahlili ve kültürü hep temiz çıkıyorsa, antibiyotikler işe yaramıyorsa, sık idrara çıkma (ben gecede 30-40 kere çıkıyordum), idrar yaparken yanma, idrar yapmazken yani normalde de karnın alt kısmında ve sağ veya sol kısmında ağrı oluyorsa, idrarınız varmış sanıp tuvalete gidiyor ama oturduğunuzda hiçbir şey yapamıyorsanız, az da olsa idrar yapabiliyorsanız yaptıktan sonra rahatlama oluyorsa sizde de bu hastalık olabilir. Berbat bir hastalıktır, yaşayan bilir. Uyumak için yatıp 5-10 dakika arayla kalkıp tuvalete gittiğinizi ve yorgunluktan baygın düşüp uyuyana dek, sabah saat 6-7' ye dek bunu hergün yaşadığınızı düşünün. Eşim doktor olmasaydı belki ben de şüphelenmeyecektim ve senelerce bunu çekecektim. Şimdi bana her ay sonda takılıyor ve mesane içine DMSO denen bir ilaç veriliyor. Yanında ağrı kesici ve idrara az çıkmayı sağlayıcı özelliklerinden dolayı Laroxyl kullanıyorum. Şikayetlerim çok çok azaldı. Artık çok daha iyi uyuyabiliyorum. Bu hastalıktan çok çekip de tanısı konamamış hastalar için yazıyorum bunları. Bu hastalığın sebebi belli değil, allerjik de olabilir diyorlar. Her kadın idrar yolu enfeksiyonu geçirir. Hem de sık geçirir. Kadınların idrar yolu erkeklerden kısa olduğundan erkeklere göre daha çok enfeksiyon olurlar. Ama sistit şikayetleriniz başladığında hemen kafanıza göre ilaç almayın. Gidin doktora, idrar tahlili ve kültürü ister, sonucuna göre ilaç verir. Dediğim gibi bu tahliller temiz çıkarsa ve aylarca süren sistit şikayetleriniz olursa sizde de bu hastalık olabilir. Hepinize geçmiş olsun.

Yazmayı unutmuşum. Asitli yiyecek ve içecekleri kesmezseniz bu tedavi hiçbir işe yaramaz.
Kahve
Çay
Yeşil çaylar
Domates
Turunçgiller
Çikolata
Enerji içecekleri
Acılı yiyecekleri
kesin. Bunlar mesane duvarını tahriş eder ve şikayetleriniz çok artar. Bunlar ve benzeri şeyleri hayatınızdan çıkarın. İnternette bu hastalıktan çok çekenlerin forumları var. Girin okuyun. Beslenme tavsiyeleri, ilaç tavsiyeleri veriyorlar. Çok faydalı. Sorunuz varsa yazın, cevaplamaya çalışırım. Ama önce doktora gidin.

Son düzenleme:
bitkisel ilaç olarak ne kullandınız,tavsiye ediyormusunuz?
gökçek in bitkisel ilaçlarının çok reklamı var internette. sistit için ayı üzümü tavsiye ediliyor.ama henüz memnun kalan birine denk gelmedim. para tuzağı olduğunu söyleyen var.sadece.

benim mesaneye henüz bakılmadı.daha o cesaret aşamasına gelemedim. benim için çok zor....narkozsuz kimseyi dokundurtmuyorum.ömrüm narkoz almakla geçti hep.....
bu rahatsızlık çekilir dert değil. hayattan soğudum. hiç bişeye konsantre olamıyorsunuz.sistoskopi ile baktırmak da ne kadar çözüm olacak ki?sadece bakılacak vs...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…