Benimle Aynı durumu yaşayanlar neler yapıyorsunuz 😔

Bende ilaç fayda edeceğini bilsem kullancam
Fayda etmeyeceğini nereden biliyorsunuz ?
Yani yaşadığınız şeyler kolay şeyler değil belli ki bir süre ilaç desteğine ihtiyacınız var.
Bu direnç neden ben anlamadım.
Doktor ne diyorsa kullanın.
Antidepresanlar ömür boyu kullanın diye verilmez zaten durumunuza göre yavaş yavaş azaltılır sonra bırakırsınız.

Ayrıca terapi çok daha uzun bir süreçtir 7 seans gittim işe yaramadı demek saçma.
İnsanlar yıllarca terapi alıyorlar mucize beklemiyorlar ama.

Fayda etmeyeceğini nereden biliyorsunuz ?
Yani yaşadığınız şeyler kolay şeyler değil belli ki bir süre ilaç desteğine ihtiyacınız var.
Bu direnç neden ben anlamadım.
Doktor ne diyorsa kullanın.
Antidepresanlar ömür boyu kullanın diye verilmez zaten durumunuza göre yavaş yavaş azaltılır sonra bırakırsınız.

Ayrıca terapi çok daha uzun bir süreçtir 7 seans gittim işe yaramadı demek saçma.
İnsanlar yıllarca terapi alıyorlar mucize beklemiyorlar ama.
Tamam

Panik Atak Anksiyete kaygı bozukluğu hepsini yaşıyorum her Allah'ın günü eziyet çekiyorum küçücük bebeğim var 5 ay önce panik atak yaşadım bebeğimi emzirirken o kadar kötüydü ki ölüyorum sandım gitmediğim doktor kalmadı ama sağlıklıyim 😔 sigara alkol vs kullanmiyorum. Kan değerlerim güzel çıkıyor sadece sürekli tansiyonum düşük tok olsam bile 8 çıktı geçen gün. Kendimi sürekli kötü hissediyorum kol ağrısı bacak ağrıları ayaklarda karıncalanma segirmeler göğüste ağrı çarpıntı ölecek hissi ortamda yabancılaşma kötü brisey olacak hissi korkular özel psikoloğa gittim 7 seans bı işe yaramadı devlette gittim oda ise yaramadi yani devletteki yaramadı demiyelim ayda 1 gel bazense 1 buçuk ayda çağırıyor gidene kadar daha kötü oluyorum kisıtlı zaman zaten psikiyatriye gittim ilaç dedi yani şimdi bilet aldım İstanbul'a gidiyorum orada tedavi olacağım hiç iyi değilim gerçekten her an ölüm korkusu beni bitiriyor bu hayat böyle geçer mi
Bende bir ara böyleydim. İlaçlar çok iyi geldi. İki yıl düzenli kullandım.

Panik Atak Anksiyete kaygı bozukluğu hepsini yaşıyorum her Allah'ın günü eziyet çekiyorum küçücük bebeğim var 5 ay önce panik atak yaşadım bebeğimi emzirirken o kadar kötüydü ki ölüyorum sandım gitmediğim doktor kalmadı ama sağlıklıyim 😔 sigara alkol vs kullanmiyorum. Kan değerlerim güzel çıkıyor sadece sürekli tansiyonum düşük tok olsam bile 8 çıktı geçen gün. Kendimi sürekli kötü hissediyorum kol ağrısı bacak ağrıları ayaklarda karıncalanma segirmeler göğüste ağrı çarpıntı ölecek hissi ortamda yabancılaşma kötü brisey olacak hissi korkular özel psikoloğa gittim 7 seans bı işe yaramadı devlette gittim oda ise yaramadi yani devletteki yaramadı demiyelim ayda 1 gel bazense 1 buçuk ayda çağırıyor gidene kadar daha kötü oluyorum kisıtlı zaman zaten psikiyatriye gittim ilaç dedi yani şimdi bilet aldım İstanbul'a gidiyorum orada tedavi olacağım hiç iyi değilim gerçekten her an ölüm korkusu beni bitiriyor bu hayat böyle geçer mi
Çok geçmiş olsun

Psikiyatri ile görüştün mü? İlaç tedavisi aldın mı hiç? İleri seviye kaygı, panik durumlarında sadece terapi yeterli olmaz.
Bir de kol, bacak ağrıları konusunda fibromiyalji rahatsızlığını bi araştırmanı öneririm.

Psikolog ise yaramadi demissiniz ama nereden biliyorsunuz ne kadar zaman gittiniz? Belki 7 seans size yetmemistir devam etseydiniz keske
Panik atak ciddi bir hastalik, ben yaşamadım o yüzden ilac mi kullanilmali, ne kadar surer tedavisi bilemem ama sizin yazdıklarınızdan anladığım şey sanki bir sihirli değnek dokunsun hemen geçsin isteginde gibisiniz. Acele etmeyin ilaçsa ilaç, terapi ise terapi. Düzenli olarak devam.edin ve şunu unutmayin ki hiç bir doktor/uzman vs sizin hastalığınızi geciremez. Tedavinin asıl unsuru sizsiniz, sizin cabalamaniz ve sabirla tedaviye devam etmeniz lazim.
Mesela bu panik atağın kokenine inebildiniz mi, hangi olaylar korkularinizi tetikliyor, ne yapsaniz azaliyor... bunlari fark ettiğinizde basa cikmaniz belki daha da kolaylaşır
Çok geçmiş olsun

İlaç dedi,peki siz ne yaptınız?

Konuyu okumadım ilk satırına baktım sadece, başlığa yorum yapmak istiyorum.

Bu click bait başlıklardan çok sıkıldım. Yani insan “panik atak yaşayanlar siz neler yapıyorsunuz” diye başlık atmak dururken niye benimle aynı durumu yaşayanlar diye başlık atar? Hangi durum belli değil. İlla girip okuman lazım ilgilendiğin bişey mi, bilgi sahibi olduğun bişey mi diye. Hatta belki çok tecrübesi olan bir insan içeriğin panik atak olduğunu bilmediği için girip okumayacak. Kendinize de zarar.
Hiçbiri ilaç içmek istemiyor ,hepsi gökten gelen zembille tedavi olmak istiyor

Şu an akut dönem denilen dönemdesiniz muhtemelen yani semptomların en yoğun hissedildiği dönem. Bu kadar yoğun şikayetlerin olduğu dönemde önce ilaç kullanımı ile kişinin normal hayatına dönmesi sağlanıyor sonra terapi eşlik ediyor.

Çoğu durumda beyinin kimyası bozuluyor ve tedavisi ilaç. Dahiliyeye gitseniz ilaç yazsa tedavisi bu dese kullanırsınız bu da aynısı ruhunuz hasta oluyor ve ilaç tedavisi gerekiyor. Sadece terapi ile zor maalesef

Şu an akut dönem denilen dönemdesiniz muhtemelen yani semptomların en yoğun hissedildiği dönem. Bu kadar yoğun şikayetlerin olduğu dönemde önce ilaç kullanımı ile kişinin normal hayatına dönmesi sağlanıyor sonra terapi eşlik ediyor.

Çoğu durumda beyinin kimyası bozuluyor ve tedavisi ilaç. Dahiliyeye gitseniz ilaç yazsa tedavisi bu dese kullanırsınız bu da aynısı ruhunuz hasta oluyor ve ilaç tedavisi gerekiyor. Sadece terapi ile zor maalesef
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için ❤️

X