Benim yüzümden kimse onla konusmuyormuş ???

naughtywomen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2016
894
562
Bdv'deki bütün kaynana konularini okumadan gecmem çünkü bende çok çektim uzun olucak ama ...

Kv ile altli ustluyuz suanda öyle kv benim uzaktan akrabam olur ama şehirler farklı olduğu için hiç görmemiştik birbirimizi desemyeridir. Ilk esimle tanıştıktan sonra annemle aynı bina dedi yeme içme bir olucak dedi tamam dedim kabul ettim ama nerden bilecektim evlendigimin ilk haftası bana hali yikatacak ...

Evliligimin ilk haftası başladı bunlar sustum bisi demedim eğri yurusem annemi arar senin kızın eğri yürüyor diyorlardı an nemlede bir ay falan kus kaldığımı biliyorum onlar yüzünden hep iş esimle bir pazar günü burnumuzdan gelirdi korka korka çıkardık evden ...

Bir kere bana seni is için getirdik dedi kızıyla kahvaltı yapıp mutfağa atip cikarlardi kızı küçük değil 16 yaşında kendi ihtiyacını görebilir ama yok o bile herşeyi benden bekledi ev sobali olduğundan kışın iyi olduğum gün gormedim ...

Ben o lafı duyduktan sonra esime ya ayrı olucaz ya da bosanicam dedim çok kavga ettik tartıştık hep kavga gürültü vardı ayrıldık bizimle hiç biri konuşmadı ne kv ne kp konuşmadı eşimin bütün akrabalari yani ...

Ayrıldım diye yok sayildim hor goruldum ailemle aram bozuldu esimle kimsem yoktu gibi bisi. Ben sürekli kv nin yanına giderdim gördüğüm şey suratsiz yaşlı bir kadın o evde yokken gidip işini yaptım yok misafir geldi gittim benimle tek kelime konuşmadılar bile çok zoruma gidiyordu. ..

Esimle araları düzeldi ama.Ben naptiysam kv ile aram duzelmedi esim her kvnin yanına gittiği başlardı senin karin şöyle böyle diye eşimi sisirdi en sonunda 1 ay önce kavga ettiler hala kusler ben ne kv ye bisi dedim ne kocama kavga ediyorlar kusuyorlar sonra onun suçu o dolduruyor onlar kavga ederken ben uyuyirdum haberim bile yoktu ...

Sonra 2 hafta önce pazar günü kpnin çiftlikte ki evine gittik bir eltim de orda kalmış çiftlikte ki evde onunla hiç konuşmam hayatimda öyle pislik insan gormedim nisanliyken sürekli bize gelip gelicem kaynanamin evine çocuklarımla yicem.icicem sicicam sen temizlikceksin diye bende saka yapıyor sandım iki üç derken bir keresinde çok sinirlendim babamla annemin kaynimin yanında b. K yiceksin s.... git dedim o günden beridir konuşmuyorum onla ama kaynimla merhabamiz var ...

Öbür eltimde çok soğuk kocası da karı gibi herşeye karışır onlarida sevmem bir büyük eltim var gidip geldiğim o kadar bayramdan bayrama amcalar falan ...

Eşimin karşı iş yerinde bir kadın vardı beni onunla tanıştırdı 1.5 yildir taniyorumda 2 ay önce mevlu de çağırdı gittim orda farkında olmadan bisi yaptım büyüğüm diye iki kere özür diledim telefon da ama yok mirin kirin kapattık üstüne o hiç aramayın ca ben arim dedim aradim soğuktu sana şundan kirildim dedi bende kötü niyetim yoktu iki kere özür diledim hala öyleydi kapattim tlfonu o zaman sinirden çok ağladım niye arkadaşlık iliskilerimde kotuyum diye ...

Esim 1 ay dir annesiyle kus abileriyle ve babasıyla arasi iyi bugün is yerindeyken markete gitmiş o kadın ordaymis x yenge nasılsın demiş iyi demiş sadece x abi nerde demiş başka biseyle oyalanmis konuşmamış esimde suyunu alıp çıkmış haliyle alınmış esim ama ben eltimle kusum diye kaynimla kus olucam diye bisi yok . Kadından özür de diledim anlamadı daha napim ...

Farkında değildim zaten yaptığımın kalabalıktı çok yani ...

Esim le bugün telefon mevzusu açıldı tartıştık konu kapandı sonra bana senin yüzünden kimse benimle konuşmuyor dedi benim yuzumden mi dedim evet dedi sustum hiç bisi demedim belkide benim yuzumdendir ???

Bu konudan çok sıkıldım ama napim ...
Ben mi çok kotuyum anlamadım ki kadına küçük bir laf söyledim diye iki kez özür diledim daha napim kv benimle barissin diye yapmadığım kalmadı hakliyken hep haksız çıkıyorum bu hayatta yoruldum bu sefer esim öyle diyince icim acıdı ...

Bide pazar günü birlikte memlekete gidicez benim ailemin yanına esim 1 hafta kalıp dönecek işi için ben ise hamileyim bir daha gidemem diye kalmayı düşünüyorum 12 saat uzak mesafe sonuçta ...
2 saat önce ne kadar kalim orda dedim 1 ay kalırım dedim esimde 2 kal dedi gerçekten mi diyince 3 ay dedi ve bunu biz yola gidicez dedikten sonra herkesin yanında yapıyor biri bana sorunca ne kadar kalirsin diye ben 1 ay diyice esim hemen 2 ay diyor ...
Sıkıldı galiba benden hayatını mahfettim sonuçta kimse benim yuzumden onunla konuşmuyor ben gidince rahatlar artık o kadar kalbim kırıldı o 2 ay 3 ay diyince ..

Bas edemiyorum artık hayata ???

Bence eşinin ailesi tam bir facia . Seni haketmiyorlar. Neden böyleyken daha iyi olmak için diretiyorsun ? Eşinin de seni anlamamış olması ayrı bir sorun. Senin niyetin ortada bunu görememeleri kendi vicdanlarıyla alakalı. Bence hiç zoruna gitmesin 2, 3 ay kal. Eşin de hatasını anlar belki. Ama eşine kendi niyetinin kötü olmadığını vurgula gitmeden önce. Hatta şehir dışındayken bile ara. O aramasa sen yine ara. Ama geldikten sonra arama. Bırak bakalım nolcak ? Ama arkadaşlık ilişkini anlamadım. Ne yaptın da zoruna gitti bu kadar uzattı bu bayan anlamadım

Kendinizi bu kadar ezdirmeyin. Özrünüzü dilemişsiniz affetmiyorsa kendi bileceği iş. Ayrıca size küstü diye kocanıza da tavır yapması tam bir saçmalık. Kayınvalideniz konusunda da abartmışsınız. Haklı olduğunuz halde üstlerine düşerek haksız olup kendinizi affettirmeye çalışıyor görüntüsüçizmişsiniz. Eşiniz bir tercih yapmış. Şimdi onun sonuçlarına katlanmalı. Şimdi yan çizerek vicdan yükünü size atmaya çalışıyor. Ailenizin yanına gidin ve keyif yapın. Hatasını anlayıncaya kadar da soğuk davranın.

Eltiye b.k yiyeceksin dediğiniz noktada istemsizce güldüm.Eşin biraz sensiz kalınca kıymetini bilir ama çok da uzun ayrı kalmamak lazım, ayrı kalmanın az ve öz olanı iyidir.ayrılık süresi uzadıkça araya soğukluk girebilir .6 yıl bitiyor evliliğimde bu zamana kadar eşimle toplam 15 gün ayrı kalmamışızdır.
Bebeğinize odaklanın geri ne varsa umursamamaya çalışın.

Eşinizin ailesi konusuna yorum yapamayacağım bence siz elinizden geleni yapmışsınız. Ama eşinizin 1 ay dediğinizde 2 ay 3 ay demesi çok ama çok kırıcı. Bana öyle denilse öyle mi der ve onu yalvartana kadar dönmezdim eve, kalırdım ailemle. Soğuyorsa uzaklaşıyorsa da zaten benden bıkmış diye düşünürüm kendi bilir.

Eşin senin birey olduğunun farkında değil ,duyguların düşüncelerin var ,olabilir zaman zaman kırıcıda olabilirsin ama her zaman herkesi memnun etmeye çalışmak mümkün değil,
Eşinin ailesi seni hizmetli olarak almış belli ,beklentileri net ev işlerini yap ,hizmet et ,eşinde odalık gibi mi görüyor acaba ,
Sonuçta gidip bir evde çalışsan para kazanırsın ,sen kölesi değilsin ki kimsenin ,
Sizin sırtına herkes istediği yükü yüklesin ,kullansın ,bunu mu istiyormuş ,
Eşinizle konuşun net bir şekilde ,ben bir insanım ,senin karınım ,benim ve çocuğumuzun hakkını korumak en çok senin görevin ,
Ben sizin ailenizin hizmetçisi kölesi değilim ,bu kadar üstüme gelinmesi doğru değil diyin ,
Allah hakkınızda hayırlı etsin ,açıkcası en baştan ortak yeme içme vs gibi konularda hayır deyseydiniz ,belki evli bile olmayacaktınız şimdi ,o aileyle durum çok zor

Bence eşinin ailesi tam bir facia . Seni haketmiyorlar. Neden böyleyken daha iyi olmak için diretiyorsun ? Eşinin de seni anlamamış olması ayrı bir sorun. Senin niyetin ortada bunu görememeleri kendi vicdanlarıyla alakalı. Bence hiç zoruna gitmesin 2, 3 ay kal. Eşin de hatasını anlar belki. Ama eşine kendi niyetinin kötü olmadığını vurgula gitmeden önce. Hatta şehir dışındayken bile ara. O aramasa sen yine ara. Ama geldikten sonra arama. Bırak bakalım nolcak ? Ama arkadaşlık ilişkini anlamadım. Ne yaptın da zoruna gitti bu kadar uzattı bu bayan anlamadım
Haketmiyorlar üstüne birde begenmiyorlar beni . 2 3 ay kalırım kalmasına ama söylenecek laf değil ki gittigimin haftası arar özledim gelip seni alicam derdi bilmiyorum şimdi niye böyle oldu ...

Bu bayanlada anladım 15 yaş var aramızda hep yenge diye hitap ederim esimle samimiler esim ve kardeşi aynı is yerinde ler kardeside kardeşi suan askerde ve 2 ay önce evine gittim yine yanimda esin çok saygılı kaynin çok iyi hep böyle der over onları esimide kardesinide sonra özledim kaynini valla dedi bende bayadir aramiyor dedim . Sonra o dus alım dedi tamam dedi gitti bende oturdum yarım saat sonra bu kaynim görüntülü aradı beni bende kapattım konusamazdim çünkü sonra müsait degilim dedi nerdesin ki dedi bana bir daha aradı açtım x yengedeyim dedim onlada konusim dedi tamam dedim yatak odasına gittim çocuklar var banyonun kapısı açık bende dus aldı çıktı sandım odalara baktım yok seslendim banyodayim dedi evde 2 banyo var sana telefon var dedim kim dedi bilmiyorum dedim güldüm kapıyı açtı daha tam giyinmemis bende sessizce kaynim dedim sonra kaynima müsait değil sonra gorusuruz dedim kapattım oda niye banyodaykn kapıyı çalıp kayninin telefonuni veriyorsun dedi bende.sen ciktin sandım ebeveyn banyosunda yikanmiyorsunda niye o banyodasin dedim şakayla alındı özür diledim.iki kez anlamadı ne bilim kapıyı acinca tuvalet ihtiyacı için girmiş sandım.ne bilim.orda banyo yaptığını ...

Eşinizin ailesi konusuna yorum yapamayacağım bence siz elinizden geleni yapmışsınız. Ama eşinizin 1 ay dediğinizde 2 ay 3 ay demesi çok ama çok kırıcı. Bana öyle denilse öyle mi der ve onu yalvartana kadar dönmezdim eve, kalırdım ailemle. Soğuyorsa uzaklaşıyorsa da zaten benden bıkmış diye düşünürüm kendi bilir.
Ben o yalvarip gelip beni almayana kadar donmemeyi düşünüyorum. ..

Ben o yalvarip gelip beni almayana kadar donmemeyi düşünüyorum. ..

Bence doğru karar. Bazı arkadaşlar acaba bundan yararlanıp aldatır mı diye düşünebilir ama ne konular okuyoruz aldatan 15 dk içinde de aldatır. Aklınıza böyle şeyler de getirmeyin, huzur içinde ailenizle kalın. O kovalasın sizi.

Haketmiyorlar üstüne birde begenmiyorlar beni . 2 3 ay kalırım kalmasına ama söylenecek laf değil ki gittigimin haftası arar özledim gelip seni alicam derdi bilmiyorum şimdi niye böyle oldu ...

Bu bayanlada anladım 15 yaş var aramızda hep yenge diye hitap ederim esimle samimiler esim ve kardeşi aynı is yerinde ler kardeside kardeşi suan askerde ve 2 ay önce evine gittim yine yanimda esin çok saygılı kaynin çok iyi hep böyle der over onları esimide kardesinide sonra özledim kaynini valla dedi bende bayadir aramiyor dedim . Sonra o dus alım dedi tamam dedi gitti bende oturdum yarım saat sonra bu kaynim görüntülü aradı beni bende kapattım konusamazdim çünkü sonra müsait degilim dedi nerdesin ki dedi bana bir daha aradı açtım x yengedeyim dedim onlada konusim dedi tamam dedim yatak odasına gittim çocuklar var banyonun kapısı açık bende dus aldı çıktı sandım odalara baktım yok seslendim banyodayim dedi evde 2 banyo var sana telefon var dedim kim dedi bilmiyorum dedim güldüm kapıyı açtı daha tam giyinmemis bende sessizce kaynim dedim sonra kaynima müsait değil sonra gorusuruz dedim kapattım oda niye banyodaykn kapıyı çalıp kayninin telefonuni veriyorsun dedi bende.sen ciktin sandım ebeveyn banyosunda yikanmiyorsunda niye o banyodasin dedim şakayla alındı özür diledim.iki kez anlamadı ne bilim kapıyı acinca tuvalet ihtiyacı için girmiş sandım.ne bilim.orda banyo yaptığını ...
Bunun için alınıp bu kadar uzatıyorsa yol verin gitsin ya ne saçma davranmış

Eşin senin birey olduğunun farkında değil ,duyguların düşüncelerin var ,olabilir zaman zaman kırıcıda olabilirsin ama her zaman herkesi memnun etmeye çalışmak mümkün değil,
Eşinin ailesi seni hizmetli olarak almış belli ,beklentileri net ev işlerini yap ,hizmet et ,eşinde odalık gibi mi görüyor acaba ,
Sonuçta gidip bir evde çalışsan para kazanırsın ,sen kölesi değilsin ki kimsenin ,
Sizin sırtına herkes istediği yükü yüklesin ,kullansın ,bunu mu istiyormuş ,
Eşinizle konuşun net bir şekilde ,ben bir insanım ,senin karınım ,benim ve çocuğumuzun hakkını korumak en çok senin görevin ,
Ben sizin ailenizin hizmetçisi kölesi değilim ,bu kadar üstüme gelinmesi doğru değil diyin ,
Allah hakkınızda hayırlı etsin ,açıkcası en baştan ortak yeme içme vs gibi konularda hayır deyseydiniz ,belki evli bile olmayacaktınız şimdi ,o aileyle durum çok zor
Bu kv ile hizmetçi olayını defalarca konuştuk esim beni haklı buldu hep kardeşine kalk yardım et derdi ama kardeşi gidip odasında otururdu ben o zaman çok çektim ..

Ya ilk başta o kadar iyi o kadar nazikti ki evlendigim hafta böyle oldu evimi ayırdım ama altli ustluyuz iste önceönceden hep merdivenleri ben silerdim onu bile begenmezdi esim silmiceksin artık isterse kendi silsin esimle birlikte çok cektik onlardan astik çok şükür ...

Bence doğru karar. Bazı arkadaşlar acaba bundan yararlanıp aldatır mı diye düşünebilir ama ne konular okuyoruz aldatan 15 dk içinde de aldatır. Aklınıza böyle şeyler de getirmeyin, huzur içinde ailenizle kalın. O kovalasın sizi.
Bu aldatma konuları artık bdv de o kadar var ki ben bu şehirde 1.5 yildir yaşıyorum bilmediğim çok yer var yapsa yapardi zaten

Bunun için alınıp bu kadar uzatıyorsa yol verin gitsin ya ne saçma davranmış
Bide bu olayın üstüne 1 ay aramadı ben mesaj attim gördüğü halde cevap vermedi hayır kötü niyetli olsam o haldeyken verirdim ama baktım müsait değil vermedim. Benim ebevyn banyom olsa tuvalet ihtiyacım için bile onu kullanırdım. ..

Hayat sana birsey yapmiyor secimlerini yasiyorsun. Taa en bastada sen secmissin bunu. Evlilik dedigin imzayi atana kadar degil sonrasinida dusunmek lazim.
Hicbiseyi yoluna koymadan cocukta olmus hayirli olsun

Hayat sana birsey yapmiyor secimlerini yasiyorsun. Taa en bastada sen secmissin bunu. Evlilik dedigin imzayi atana kadar degil sonrasinida dusunmek lazim.
Hicbiseyi yoluna koymadan cocukta olmus hayirli olsun
Evlendigim ay çocuk mevzusunu açıyordu herkes ama kimseyi dinlemedim 1 yıl sonra karar verdim sence az bir süreç mi ???

Eltiye b.k yiyeceksin dediğiniz noktada istemsizce güldüm.Eşin biraz sensiz kalınca kıymetini bilir ama çok da uzun ayrı kalmamak lazım, ayrı kalmanın az ve öz olanı iyidir.ayrılık süresi uzadıkça araya soğukluk girebilir .6 yıl bitiyor evliliğimde bu zamana kadar eşimle toplam 15 gün ayrı kalmamışızdır.
Bebeğinize odaklanın geri ne varsa umursamamaya çalışın.
Ailem uzakta napabilirim 1 ay dedim de iste ...

Ama eltim hak etti 1 makara 2 gırgır tasar bende artık ne dedigimi bilmem belkide küfür de etmişimdir. ..

Kendinizi bu kadar ezdirmeyin. Özrünüzü dilemişsiniz affetmiyorsa kendi bileceği iş. Ayrıca size küstü diye kocanıza da tavır yapması tam bir saçmalık. Kayınvalideniz konusunda da abartmışsınız. Haklı olduğunuz halde üstlerine düşerek haksız olup kendinizi affettirmeye çalışıyor görüntüsüçizmişsiniz. Eşiniz bir tercih yapmış. Şimdi onun sonuçlarına katlanmalı. Şimdi yan çizerek vicdan yükünü size atmaya çalışıyor. Ailenizin yanına gidin ve keyif yapın. Hatasını anlayıncaya kadar da soğuk davranın.
Ilk ayrı olduğum dönemde çok yaptım aptalligima geldi iste napim ama artık yok benden uzak olsunlar ...

X