Benim gibi hala namaz kılmayı bilmeyen var mı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Secdede sadece ezberden okunur kağıda bakılmaz.

Namaz kılmayı bilmiyorsa zora koşmak neden? Öğrenene kadar öyle kılar hiç kılmamaktansa. Ben sakımca görmüyorum. Dini zorlaştırmayın kolaylaştırın bu şekilde belki namaza başlayacak vesile olacak ama o yapılmaz bu yapılmaz iyice uzaklaşıyor insanlar. Zaten ezberleyene kadar o şekilde kılacak. Ben öyle öğrendim iyi ki de öyle öğrenmişim çünkü senelerce erteledim erteledim keşke baştan böyle yapsaydım şimdi ezbere biliyorum ve kılabiliyorum çok şükür

Arkadaşlar bu yaşımda niye hala bilmiyorum çok enteresan değil mi? Ama sure de bilmiyorum of ya keşke küçükken öğrenip alışsaydım :/ öğrenemiyorum bir türlü
Çok enteresan ama geçenlerde reklamlarda namaz kılmayı öğreten seccade görmüştüm. Kılan kişiyi sesli yönlendiriyordu. Belki öyle bir şey alabilirsiniz.

Ay ben de bilmiyordum öğrenirken çok zorlanmıştım çok karmaşık gelmişti. Ama merak etme bir haftada namaz kılacak hale gelirsin. Şimdi sabah namazı 2 rekat. Ordan başla hareketleri fln youtubetan öğren. Sonra 4 rekatlılara geçersin. Kolay gelsin

Bilmiyorum ama neden bilmiyorum diye sorgulamadım dini nikah kıyılırken eşim önüme geçti ne yapıosam sende yap dedi o zaman yapmıştım sadece
Ama sizin gibi öğrenmek istesem eminim öğrenirdim kitaplar var youtube var buraya yazana kadar açıp öğrenebilirsiniz atla kara değil ya.

Bende bilmiyorum namaz kılan biri değilim bu nedenle okulda öğrendiklerimi de unuttum o zaman ortaokulda ezberletiyorlardı ödev olarak ama unutmuşum bir kere telden bakarak yapmaya çalıştım ama isteksiz olunca devamı gelmiyor.
İstek, devamlılık olduktan sonra her şey öğrenilir.

Ezberden evet öğrenilir fakat öğrenene kadar kağıdı yere serip okuyanda bilir amaç öğrenmek değil mi

Öğrendiği şeyse ibadet o yüzden ezberine alana kadar kafasına yazana kadar her şekilde yapabilir

Hatta bilen birisi sesli okuyanda bilir secdeyken öğrenmek isteyen her şekilde öğrenir

Teknik olarak doğru dediğiniz ancak öğrenme sürecinde bu bir gayrettir, secdede bir dua okunmuyor zaten tek cümle , diğer kısımlarda da unutmamak için bakmak bir süreçtir, ezberlenince zaten sorun ortadan kalkıyor. Teşvik etmek lazım sonunda sürekli namaz kılmak gayesi varsa nasıl istiyorsa ezberlesin ne olur ki hiç kılmamaktan her türlü iyidir

Biliyorum ama mensup değilim.
Dininiz buysa eğer öğrenmenin yaşı yok.
Bir sürü video var artık detaylı anlatıyorlar mensup olunan dini bilmek gerekir zaten bunun yaşı yok öğrenin bir an önce

Youtube'dan izleyerek öğrenebilirsin. Sureleri de yazarak ve okuyarak ezberlersin. İstekli olduktan sonra her şey kolay

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…