Benim gibi hala namaz kılmayı bilmeyen var mı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kuranı aç baştan sona oku mealini sonra ezberlersin sureleri hareketleri kolay zaten

Şöyle bence hiç bilmeyen bir insan için namaz hocası kitapları biraz karmaşık gelebilir. Çevrenizde kılan birileri varsa onlar sesli kılarken bakıp aynı hareketleri yapabilirsiniz. Yada internetten kılan videolara bakıpta kılabilirsiniz. Surelere gelince hepsini aynı anda ezberlemek zorunda değilsiniz. Yani namaza başlamak için hepsini tam bilmenize gerek yok. Bir kaç tane ile namaza başlayıp sonrasında ise ezberledikçe namazlarınızda okumaya başlayabilirsiniz.

Arkadaşlar bu yaşımda niye hala bilmiyorum çok enteresan değil mi? Ama sure de bilmiyorum of ya keşke küçükken öğrenip alışsaydım :/ öğrenemiyorum bir türlü
Ben de bilmiyorum. Okulda ogretmislerdi oradan hangi namaz kac rekat, rekatlarda neler okunur onlari hatirliyorum ama tamamen teorik.
Bence siz namaz kilmak istediginize emin misiniz? Sanki yapmak istemiyorsunuz gibi icten ice.

Ben hiçbir şey bilmiyordum. Ne Kur'an arapçası ne dua etmeyi ne namaz kılmayı vs ben bu yıl 23 yaşında yeni yeni öğrendim. Önce kağıttan bakarak kıldım. Sonrası geliyor zaten. Ama sizde çabalayın yani böyle hayiflanarak olmaz ki. Zaten hayiflanacak kadar zor bir şey değil. Ben 20 günde alıştım

Arkadaşlar bu yaşımda niye hala bilmiyorum çok enteresan değil mi? Ama sure de bilmiyorum of ya keşke küçükken öğrenip alışsaydım :/ öğrenemiyorum bir türlü
Benim ailem seküler. Namaz, dua, kuran hiçbir şey bilmezler. Ama hiçbir zaman keşke küçükken öğretselerdi demedim. Kendi başıma araştırıp öğrenmek hoşuma giderdi. Çünkü bana dini öğretmemeleri onlarin karariydi ve ailemin kararina hep saygı duydum. Namaz kılmayı dua etmeyi internetten araştırarak öğrendim.
Öğrenemiyorsanız, bir şeyleri öğrenmek demek ki sizin için kolay süreç değil. Kendine zaman ver. Ve hissederek öğren.
Kağıttan bakarak oku, zamanla Allah ile arandaki sevgi muhabbeti arttıkça öğrenmeye daha da heves edeceksin

Namaz kılmak basit zaten hareketleri hep aynı bir iki kire video izleyin öğrenirsiniz fakat duaları bilmiyorum dersenizde size şöyle bir taktik verebilirim okuyacağınız duaları kağıda yazın seccadenin üzerine koyun birkaç sefer kılarken okuyarak zaten ezberlemiş olacaksınız sonra normal kılabilir hale geleceksiniz

Biz erken öğrendik çevremizde kılan çok olduğu için ama aileniz doğru olanı yapmış. Biliyorum da ne oluyor gerçi? Şu an ibadetin bir şekli ve biçimi olduğuna asla inanmıyorum.

Buraya yazana kadar googleye yazsan bir dünya dini site çıkar

Namaz nasil kilinir hangi dualar sureler okunur diye

Buraya yazınca ne oluyor yani

Ve ayrıca yasak burda dini konu açmak

Ha sunuda yazayım inanan kişiler için öğrenilmesi gereken en önemli farzken emredilen bir ibadetken neden öğrenilmez bunuda anlamıyorum

Turkiye de Okul kitaplarında ders olarak işlenildigini düşününce etnik köken yada ailenin dini tercihi dışında bilinmemesi garip geldi bana

namaz bilmenin yasla alakasi ne ki?
bence en kisa olandan baslayin ogrenmeye. sabah namazi 2-2 4 = rekatta biten bir sey. karsiniza göreceğiniz boyutta yazin duaarin adini - secdeyi soylenecek sozu selami vs. ilk zamanlar baka baka yaparsiniz. zamanla kafanızda oturur sonra bir sonraki az rekatl olan akşamı da kilmaya baslarsiniz. boyle boyle zamanla en uzunu bile kolay gelir

Namaz sureleri kısadır, you tube da 30 ar 50 şer tekrarlı videolar var, onlarla ezberleyebilirsiniz
Ömer Nasuhi Bilmen'in büyük islam ilmihalini alın, o da internet üzerinde kitapçılarda var, namaz nasıl kılınır, nelere dikkat edilir ve daha bir çok konuda kabul görmüş bir ilmihaldir faydalanabilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…