Benim En Dertli Yerim Kahverengi Gözlerim... Yardım Lütfen...

Eşimde var taş gibi olmuş artık aldırmasi gerekli ilk fırsatta aldiricak. Bende çok arastirdim ama sizin dediğiniz riskleri ilk kez duydum bana cok riskli gelmedi bence yaptırın rahatlayin

Farklı doktorlara gidip farklı şeyler duydukça...

Sayısız damla ve pomat kullanıp sonuç alamayınca...

İzinden, acısından, ağrısından ayrı ayrı çektikçe bol bol araştırıyorsunuz.

Araştırınca da yaptırmamak için sayısız neden buluyorsunuz.

Ne diyeyim, zor.

Bu konuyu okuyup hayati hastalıkları olanlar "nelere takılıyor" diye düşünebilir.

Haklı da olabilirler hatta umarım ciddi dert sahibi olanlara şımarıkça gelmiyordur yazdıklarım.

Ama haftalardır öyle çok doktor ve ilaçla muhatap oldum...

Öyle birbirine zıt şeyler duydum ve karmaşa yaşadım ki artık gerçekten bunaldım.

Allah eşinize, bana ve tüm derdi olanlara şifa versin.

Siz netleştirdiniz mi, göz doktoru mu yapacak operasyonu?

Benimki de kistik.

Üstelik en başında yakalandığı halde ilaç tedavisine cevap vermedi, bugünleri bulduk.

Bu süreçte kullandığım damla ve pomatlarla yarım sürahi dolardı.

Geri dönüşü olmayan göz kuruluğu kar kaldı bir de bu "minik" dert.

Doktoruma iğneyi tekrar sorarım ama keside karar kılacağını düşünüyorum.

İnşallah operasyon gayet başarılı bir biçimde geçer ve hiç bir iz kalamdan günlük hayatına dönersin canım.

Teyzem aldırdı bir kaç ay önce. Kolay bir işlem sıkıntı yok. Sanırım iz kalmadı ama altmışına merdiven dayamış bir hatun olduğundan kırışık buruşuklar da var.

Gözlerim iri, kaşlarım da çok düşük değil.

Lamba gibi kalır orada olası bir hasar.

Oysa şimdi rimel sürünce kirpiklerimin arkasında kayboluyor.

İşte ben de bunu düşünür hale geldim.

Ben de erteleyip buruştuğumda mı yaptırsam.

Hadi buruşmayı beklemedim ertelesem mi, o konuda da gidip geliyorum.

Tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin ama elime geliyor sertligi yarin hemen gidicem iyiki acmişsiniz bu konuyu bence önce sağlik baska yöntem olmuyorsa aldirin derim

Bende aldırdım bir kaç sene evvel,sorunsuz sıkıntısız süreç yaşadım.Öyle basit bir ameliyat ki:)

Geçmiş olsun,korkmayın sağlıklı günleriniz olsun.

Tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin ama elime geliyor sertligi yarin hemen gidicem iyiki acmişsiniz bu konuyu bence önce sağlik baska yöntem olmuyorsa aldirin derim

Umarım işinin ehli bir doktora gidersiniz.

Hoş, bu biraz da şans meselesi, ben en iyilere gittim.

En ağır damlaları vermişler.

Zaten geçmeyecekmiş tamam ama üstüne bir de kalıcı göz kuruluğu oluştu.

Bu da blefariti ve doğal olarak yeni bir kist riskini arttırıyor.

Doktorunuza özellikle şalazyona dönüp dönmeme durumunu sorun ki o açıdan da değerlendirsin.

Sıcak su kompresi ve başarılı damla/pomat tedavisi erken evrede yeterli oluyor çoğunda.

O grupta olmanızı dilerim, sonucu yazın lütfen.

Bende aldırdım bir kaç sene evvel,sorunsuz sıkıntısız süreç yaşadım.Öyle basit bir ameliyat ki:)

Geçmiş olsun,korkmayın sağlıklı günleriniz olsun.

Şalazyon konusuna yönelik bilgi nette çok kısır.

Tecrübelerimizi aktarırsak çok kişiye faydası olacağını düşünüyorum.

Çünkü bu aslında çok yaygın bir sorun yanlış sayı vermek istemem ama...

Çok büyük bir yüzde veriyorlar blefarit ve şalazyona ama toplumca aşina olmadığımız için bizde yok sanıyoruz.

Detaylı bir göz muayenesi olan çoklarında risk unsurunu fark ediyor doktorlar.

Detayları yazsanız, içimiz rahatlasa?

Operasyon ve iyileşme süresi ne kadardı?

İğne mi kesi mi yapıldı, neyle uyuşturuldu?

Teşekkürler...

Peki haberdar ederim,doktorum prof zaten daha önce lazer ameliyatimi yapan tr nin en iyi doktorlarindan ama suan sehir disindayim simdilik farkli bir doktora görüneceğim umarim bunlarin hic biri degıldir göz kuruluğu da cok zor bilirim cok cok gecmis olsun

Buda çok ciddi bişey bence ama çünkü özellikle her bahar şişip şişip tekrar inmesi çok zor Dediginiz gibi devamli damlalar kremler. Bu ara bizim çok derdimiz var burnundan operasyon geçirmesi gerekli öncelikle onu halledince ilgileniriz bununla muhtemelen bikaç doktor gördü hepsi almamız lazım çok kolay bi işlem dediler bakalım şu burnu bi halledelim de onu da arastiricaz detaylıca Allah şifa versin size de takipteyim bende konuyu :)

İki kez ameliyat oldum bu yüzden, arpacık çıktığında geçmeyip ufak bir kist kaldi ve iki kez operasyon geçirmek zorunda kaldim.

Operasyonlar doktoruna bağlı olarak acısız yada çok sancılı geçebilir. Birinde acı dahi hissetmezken diğerinde sedyeyi tekmelemisligim var. İyileşme sürecinde ağrı pek olmaz ama eski haline gelmesi zaman alıyor göz morariyor falan.

Aldirmazsan iltihaplanip şişme yapabilir. Ağrı çekebilirsin. Gözle görünür büyüklükte ise dış görünüşü etkileyebilir. Makyaj yapamazsin iltihap kapabilir çünkü.

Benim fiktim damla kullanarak yok edilecek kadar küçük ise operasyon geçirmeyin damla ile tedavi olun. Büyük ise aldırıp kurtulun derim. Ama tekrarlanmama garantisi yok.

Doktoruma watsapptan resim attim ve aradi şalezyon dedi alınmasi gerekiyormus ama icerden iz kalmiyormus ama cok korkuyorum

Doktoruma watsapptan resim attim ve aradi şalezyon dedi alınmasi gerekiyormus ama icerden iz kalmiyormus ama cok korkuyorum

O korku öyle fena ki...

Ben de erteleyebilirim, hazır hissetmiyorum kendimi.

İkimiz de düşünelim, doktorlarımızla görüşelim.

Kim önce karar verir ve kurtulursa diğerine destek olmuş olur.

Allah yardımcımız olsun şimdiden.

Damla ve pomat tedavisi yaklaşık iki yıldır aralıklarla devam etti.

Sıcak kompresler sabah akşam blephagelle temizlik.

Ama kalacağı kadar kaldı, bazen yok olan ama genelde dışarıdan seçilebilen minik bir kitle.

Gözdeki morluk ne kadar sürüyor acaba?

Çünkü en fazla bir hafta rapor alabilirim.

Daha uzun bir zaman diliminden söz ediyorsak yaza erteleyebilirim.

Ne kadar çok bu dertten mustarip olan var.

Artık bunu bir sinek ısırığı kadar basit halleden bir yöntem geliştirseler de...

Hepimiz topluca kurtulsak.

Size de şifalar diliyorum, yolunuz uzun.

Hayırlı haberlerle görüşmek üzere inşallah.

Damlayla tedavi evresini gectim sanirim buyuk ihtimalle aldiririm iz kalmayacaksa ki icerden oldugu icin kalmiyormus birsuru ameliyat izledim ve bi kac doktor arkadasimi aradim kafayi yemek uzereyim allah yardimcimiz olsun ..

Damlayla tedavi evresini gectim sanirim buyuk ihtimalle aldiririm iz kalmayacaksa ki icerden oldugu icin kalmiyormus birsuru ameliyat izledim ve bi kac doktor arkadasimi aradim kafayi yemek uzereyim allah yardimcimiz olsun ..

Benim bu seferki de içeriden...

Ama doktorlarımdan bir tanesi göz pınarına çok yakın olduğu için kesinlikle iz kalacağını söyledi.

Ne kadar çok doktor o kadar çok kafa karışıklığı.

Haberleşelim, doğru kararı verelim inşallah.

Benimki neredeyse bezelye tanesi kadardı ve oldukca belli oluyordu. Sizinki daha küçük anladigim kadari ile. Karari iyi düşünüp taşın eziyet cekmeyin boşuna.

Ben operasyon geçireli çok uzun zaman oluyor açıkçası hatırlamıyorum:/ Yanlış yönlendirmek istemem kesin cevap verebilecek bir arkadaş çıkar yada doktorunuza sorabilirsiniz.

Geçmiş olsun şimdiden:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…