Benim En Dertli Yerim Kahverengi Gözlerim... Yardım Lütfen...

Benimki neredeyse bezelye tanesi kadardı ve oldukca belli oluyordu. Sizinki daha küçük anladigim kadari ile. Karari iyi düşünüp taşın eziyet cekmeyin boşuna.

Ben operasyon geçireli çok uzun zaman oluyor açıkçası hatırlamıyorum:/ Yanlış yönlendirmek istemem kesin cevap verebilecek bir arkadaş çıkar yada doktorunuza sorabilirsiniz.

Geçmiş olsun şimdiden:)

Çok doktora sordum üstüne bir de operasyon videosu izledim, berbat hissettim.

Ama fikrinize yakınım.

Dönem dönem mercimek kadar büyüyen ama sonra kaybolan bir kitleden söz ediyoruz.

Belki de diğer doktorların "dokunmayalım" demesi boşuna değildi.

Bu kadar eziyet gerçekten çekilecek gibi değil.

Çok iyi düşünmeye, doğru kararı vermeye çalışacağım.

Teşekkür ederim ilginize.

Şalazyon konusuna yönelik bilgi nette çok kısır.

Tecrübelerimizi aktarırsak çok kişiye faydası olacağını düşünüyorum.

Çünkü bu aslında çok yaygın bir sorun yanlış sayı vermek istemem ama...

Çok büyük bir yüzde veriyorlar blefarit ve şalazyona ama toplumca aşina olmadığımız için bizde yok sanıyoruz.

Detaylı bir göz muayenesi olan çoklarında risk unsurunu fark ediyor doktorlar.

Detayları yazsanız, içimiz rahatlasa?

Operasyon ve iyileşme süresi ne kadardı?

İğne mi kesi mi yapıldı, neyle uyuşturuldu?

Teşekkürler...

Geç cevabım için kusura bakma canım:)
İğne ile uyuşan gözüme ufak bir kesi yapılarak (müzik eşliğinde ve doktorum konuşması ile büyük rahatlık yaşadım),kitleyi gözümden boşalttı.
-Damlalarım oldu sonrasında,ve bir gün bandajlı şekilde kaldı. Çok hafif morarma yaşadım,beyaz tenli ve damarlarım cilt yüzeyine çok yakın olduğu için herkeste bu değişiklik gösterebilir.
-Yaklaşık 2 gün sonra hiç bir şey yapılmamış gibiydi. Ne öncesi ne sonrasında acı duydum,iğne yapılırken çok minimumdu onuda söyleyeyim:)
- Yalnız tekrarlama olabiliyor,bunun garantisi yok. Keza benim tekrarladı ama ameliyata gerek duyulmadan,ilaçlar ve pansumanlar ile geçti.

Benim yaptırmama gibi lüksüm yoktu yalnız,çünkü üst göz kapağım resmen aşağıya düşmüştü. Biraz büyük gözlerim ve beni rahatsız etmişti.

Tekrar geçmiş olsun..

Geç cevabım için kusura bakma canım:)
İğne ile uyuşan gözüme ufak bir kesi yapılarak (müzik eşliğinde ve doktorum konuşması ile büyük rahatlık yaşadım),kitleyi gözümden boşalttı.
-Damlalarım oldu sonrasında,ve bir gün bandajlı şekilde kaldı. Çok hafif morarma yaşadım,beyaz tenli ve damarlarım cilt yüzeyine çok yakın olduğu için herkeste bu değişiklik gösterebilir.
-Yaklaşık 2 gün sonra hiç bir şey yapılmamış gibiydi. Ne öncesi ne sonrasında acı duydum,iğne yapılırken çok minimumdu onuda söyleyeyim:)
- Yalnız tekrarlama olabiliyor,bunun garantisi yok. Keza benim tekrarladı ama ameliyata gerek duyulmadan,ilaçlar ve pansumanlar ile geçti.

Benim yaptırmama gibi lüksüm yoktu yalnız,çünkü üst göz kapağım resmen aşağıya düşmüştü. Biraz büyük gözlerim ve beni rahatsız etmişti.

Tekrar geçmiş olsun..

Doktorum özellikle bu kısmın aynısının olacağını söyledi.

Bilemiyorum, hala kararımı veremedim.

Küçük bir yerde yaşıyorum ve operasyon Devlet Hastanesinde olacak.

Çok yoğun olduğum için merkeze gidemiyorum.

Hastanedeki doktor hakkında çok övgüler duyduğum biri.

Ama çok daha iyisini bulabileceğim bir zamana kadar ertelesem mi...

Devlet Hastanesinde gayet yoğun çalışan birine bu operasyonu yaptırmak...

Daha evvel hiç orada operasyon geçirmedim.

Ne yapacağıma pazartesiye kadar karar vermem gerekiyor üstelik.

Kararsız ve berbat hissediyorum.

Ben Özel bir hastahanede bu ameliyatı geçirdim,ama doktorunuzu güven duyuyorsanız ertelemeyin. Görsel göremedim,eğer yayınladıysanız. Yani ne derece büyüklükte ve sizi ne derece etkiliyor bilemiyorum. Dediğim gibi benim göz kapağım yarısı aşağıya düşmüştü,ve olmalıydım. Neden? Rahatsızlık duyuyordum,ama görüntüsünden. Yoksa varlığı canımı ne yakıyor,nede acı duymama sebebiyet veriyordu.

- Benimde ilk ameliyatımdı,ve imzalanan belgelerde ne olursa olsun benim aleyhimeydi,ve göz en önemli organlarımızdan biri.Sanırım sizi de düşündüren bu ihtimaller, kafanızı kurcalayan,sonrası endişenize sebep veren. Eğer vaktiniz olursa, özel bir hastahane de içinizin daha rahat edeceğini düşünüyorum.

Canim zaman kaybetme zaman çok önemliymiş ben bugün oldum ameliyatımı konu açmamis olsaydin hala geçmesini bekleyecektim kendi kendine cok tesekkurler sana da acil sifalar..

Canim zaman kaybetme zaman çok önemliymiş ben bugün oldum ameliyatımı konu açmamis olsaydin hala geçmesini bekleyecektim kendi kendine cok tesekkurler sana da acil sifalar..

Aaa cok gecmis olsun, hayirli olsun.

İste en guzeli bu, hemen kararini vereceksin, olacak, bitecek, gidecek.

Ben hala kararsizim, doktor bile bulamadim.

Devlet hastanesinden vazgectim ama...

Ozel hastane ve fakulte profesoru arasinda kaldim.

Zaman asimina ugradim artik ama son zamanlarda batmalar, yanmalar artti acele etmem gerek.

Agri aci ve iyilesme surecindeki detaylardan bahsedersen belki ben de cesaretimi toplarim.

Cok agri oldu mu, ne kadar surdu, uyusturma islemi ve ameliyat teknigi nasildi?

Hem korkuyorum hem de bir an once kurtulmak istiyorum.:KK43:

Ben Özel bir hastahanede bu ameliyatı geçirdim,ama doktorunuzu güven duyuyorsanız ertelemeyin. Görsel göremedim,eğer yayınladıysanız. Yani ne derece büyüklükte ve sizi ne derece etkiliyor bilemiyorum. Dediğim gibi benim göz kapağım yarısı aşağıya düşmüştü,ve olmalıydım. Neden? Rahatsızlık duyuyordum,ama görüntüsünden. Yoksa varlığı canımı ne yakıyor,nede acı duymama sebebiyet veriyordu.

- Benimde ilk ameliyatımdı,ve imzalanan belgelerde ne olursa olsun benim aleyhimeydi,ve göz en önemli organlarımızdan biri.Sanırım sizi de düşündüren bu ihtimaller, kafanızı kurcalayan,sonrası endişenize sebep veren. Eğer vaktiniz olursa, özel bir hastahane de içinizin daha rahat edeceğini düşünüyorum.

Benim gorsel acidan cok ciddi bir sıkıntım yok hatta cok cok cok dikkat etmedikce secilemiyor bile.

Ama bazi donemler buyuyor ve yanmaya, batmaya dayanamiyorum.

Yani fizikten ziyade saglik acisindan acele etmem gerek.

Dun sabah sanki gozumde kirpik varmis gibiydi, saatlerce aci cektim.

Ameliyat olmam gerekecek belli.

Ama merkezdeki ozel hastaneyle fakulte profesoru arasinda kaldim.

İkisi hakkinda da ovguler duydum hala karar veremedim.

Pazartesi devlet hastanesine gitmeyecegim.

Yine de en yakin zamanda diger doktorlardan birini secmem gerekecek.

İste o secim konusu dagitti aklimi. :KK43:

Aaa cok gecmis olsun, hayirli olsun.

İste en guzeli bu, hemen kararini vereceksin, olacak, bitecek, gidecek.

Ben hala kararsizim, doktor bile bulamadim.

Devlet hastanesinden vazgectim ama...

Ozel hastane ve fakulte profesoru arasinda kaldim.

Zaman asimina ugradim artik ama son zamanlarda batmalar, yanmalar artti acele etmem gerek.

Agri aci ve iyilesme surecindeki detaylardan bahsedersen belki ben de cesaretimi toplarim.

Cok agri oldu mu, ne kadar surdu, uyusturma islemi ve ameliyat teknigi nasildi?

Hem korkuyorum hem de bir an once kurtulmak istiyorum.:KK43:

Hemen bahsettiğim doktorumla iletişime gecip burada bir kac doktorla gorustukten sonra istanbula uçtum dün sabah.

(Bu arada sakın ama sakin dünya göze gitmeyin sinir krizleri geçirdim hemde soyguncular.)

Prosödür amaçlı ameliyathaneye aldılar ama benim korkularım artık panik atağa çevirdiği için kıyafetlerimi çıkarmadan komple önlük giydim üzerime doktorum saolsun çok anlayışlı..

Toplam 3 dk sürdü sayabildiğim kadariyla belkide daha az sadece ben çoook korktum kaçıyordum taki sıcak bi el bana güven verene kadar iş bitince çok güldüm çünkü hiç acımadı damla yapti iki gözümede bide göz kapağına iğne..

1 gün bandajlı kaldı ve az önce cıkardim bi gün bile olmadı tam bu arada araba kullandım uçaga bindim vs. Hıc acı yok!

Ve şişlik morluk hiç bisey yok dr söylemişti zaten cok sismesin diye kompress fln yapti işlem bittikten sonra..

1 damla 1 merhem 0 acı yok denebilecek bir şişlik ..

Bence korkmana gerek yok canim bunu ben diyorum bayan ödlek :KK70:

Hangi doktora gidersen git ayni işlemi yapacak başka yöntemi yok ama doktoruna güvenmen onemli tabi 3 gündür sadece buna odaklandim çünkü bide geciktirme yayilabilir..

Ve gercekten kararli olmak önemli benimkide bakinca belli olmuyodu sağlik icin git bir an önce aldir canim :)

Benim gorsel acidan cok ciddi bir sıkıntım yok hatta cok cok cok dikkat etmedikce secilemiyor bile.

Ama bazi donemler buyuyor ve yanmaya, batmaya dayanamiyorum.

Yani fizikten ziyade saglik acisindan acele etmem gerek.

Dun sabah sanki gozumde kirpik varmis gibiydi, saatlerce aci cektim.

Ameliyat olmam gerekecek belli.

Ama merkezdeki ozel hastaneyle fakulte profesoru arasinda kaldim.

İkisi hakkinda da ovguler duydum hala karar veremedim.

Pazartesi devlet hastanesine gitmeyecegim.

Yine de en yakin zamanda diger doktorlardan birini secmem gerekecek.

İste o secim konusu dagitti aklimi. :KK43:

Hepsi doktor lakin ilgi alakası önemli olan biraz da özeni,hastayı düşünmeli doktor:)

Arkadaşların dediği gibi korkulacak hiç birşey yok minimum sürede birşey anlamadan o masadan kalmış oluyorsunuz:) Sonrası damla merhem ve sıkıntınız geçecek Allahın izni ile.

ben oldum, nohut büyüklüğündeydi ve içi iltihap doluydu, canım hiç acımadı desem yeri var. çok çok hafif bi iz kaldı görünmeyecek kadar. gönül rahatlığıla olabilirsin.

Hemen bahsettiğim doktorumla iletişime gecip burada bir kac doktorla gorustukten sonra istanbula uçtum dün sabah.

(Bu arada sakın ama sakin dünya göze gitmeyin sinir krizleri geçirdim hemde soyguncular.)

Prosödür amaçlı ameliyathaneye aldılar ama benim korkularım artık panik atağa çevirdiği için kıyafetlerimi çıkarmadan komple önlük giydim üzerime doktorum saolsun çok anlayışlı..

Toplam 3 dk sürdü sayabildiğim kadariyla belkide daha az sadece ben çoook korktum kaçıyordum taki sıcak bi el bana güven verene kadar iş bitince çok güldüm çünkü hiç acımadı damla yapti iki gözümede bide göz kapağına iğne..

1 gün bandajlı kaldı ve az önce cıkardim bi gün bile olmadı tam bu arada araba kullandım uçaga bindim vs. Hıc acı yok!

Ve şişlik morluk hiç bisey yok dr söylemişti zaten cok sismesin diye kompress fln yapti işlem bittikten sonra..

1 damla 1 merhem 0 acı yok denebilecek bir şişlik ..

Bence korkmana gerek yok canim bunu ben diyorum bayan ödlek :KK70:

Hangi doktora gidersen git ayni işlemi yapacak başka yöntemi yok ama doktoruna güvenmen onemli tabi 3 gündür sadece buna odaklandim çünkü bide geciktirme yayilabilir..

Ve gercekten kararli olmak önemli benimkide bakinca belli olmuyodu sağlik icin git bir an önce aldir canim :)

Yazilanlar cok iyi geliyor, yureklendiriyor.

Doktor bana irili ufakli bir yayilim oldugunu soylediginden...

Yani gozle gorulur bir tane birkac tane de minik olusum oldugundan korkuyorum biraz da.

Aslinda guvenilir bir doktor bulsam en azindan izleyecegi yola gore kaygilarim azalabilir.

Bir tanesine mudahale edilecek digerleri duracak mi, hepsi ayni anda temizlenebilir mi...

Aklimda onlarca soru.

İnsallah ben de iyi gelismeler yazabilirim buraya.

Hepsi doktor lakin ilgi alakası önemli olan biraz da özeni,hastayı düşünmeli doktor:)

Arkadaşların dediği gibi korkulacak hiç birşey yok minimum sürede birşey anlamadan o masadan kalmış oluyorsunuz:) Sonrası damla merhem ve sıkıntınız geçecek Allahın izni ile.

Yazilanlar harika hissettiriyor gercekten.

Ben de atlatip anlatmak istiyorum burada.

Bir an once doktora karar vermem gerekecek anlasilan.

Yukarida yazdigim gibi yayilim var, tek salazyon degil maalesef o nedenle beklemem gerekiyor da olabilir.

Kararsizlik, belirsizlik berbat hissediyorum.

'Ameliyata gerek yok henuz o boyutta degil' diyen doktor da oldu bana.

Yani doktorlar ameliyat konusunda mutabik olmadigindan 'gideyim olayim da kurtulayim' diyemiyorum gonul rahatligiyla.

O nedenle de kafam karmakarisik.

Bilemiyorum.

ben oldum, nohut büyüklüğündeydi ve içi iltihap doluydu, canım hiç acımadı desem yeri var. çok çok hafif bi iz kaldı görünmeyecek kadar. gönül rahatlığıla olabilirsin.

Benim donem donem kayboluyor.

Buyudugunde de en fazla mercimek kadar.

'Ameliyat gerekmez' diyen doktor...

'Hemen pazartesi gel alalim' diyen doktor.

Karmakarisigim.

X