Benim eltim düşman başına..

bu tarz insanlarla nasıl başa çıkılır ?

• Ankete Katılan
    133
Sizin bu aileden çekeceğiniz var.. Hersey bir yana 2 hafta banyo yapmamak,kendisinden mide bulandrcı hareketlerin sudur etmesi sorun olarak yeter de artar bile.. Ben acayp rahatsz olurum öyle şeylerden

şuan nışan oldu ...

Ne çektiğimi bir ben bir allah bilir.... Benle yaşama derdinde olan k.walidem bırakın maddi yardımı

arayıpta bi bu düğün nasıl olacak diye sormaz...

Nışanlım yatırım olsun diye köylerinde bi çocuğa 7 bin lira para gönderdi onu alamıyo

annesi bakmayınca oda böyle bi işe koyuldu.. O yğzden düğünümüzü sekteye uğruyo... Bunlar yetmez gibi birde k.walide elti derdi...

ya kuzum çocuk da değilsin ki hatta benden bile büyüksün

neden aynı evde yaşamayı kabul ediyosun

yetişkin oğlu var otursun onla

yok sen iyisin uysalsın yaşarsın

bunlar hep doldurma,seni gaza getirme

ya ben yapamazdım

büyük konuşmayım ama

bemn annemin babamın hareketlerine bile tahammül edemiyorum ara ara...

canım bence birazda senin çok samimiyet kurmandan olmuş bunlar. ayrıca da bence eltinin öyle davranma amacı kaynanayı senin üstüne yıkmak sende biraz cadı ol yoksa ezilirsin hep[/QU
evet işte bu...

BU OLAYLAR YAKLAŞIK 1 YIL ÖNCE OLDU KK'DAN ALDIĞIM AKILLA MESAFELİ OLMAYI ÖĞRENDİM AMA YİNE OLAYLAR CEREYAN EDİYOR
O YUZDEN YÖNETİCİMDEN TEKRAR RİCA ETTİM KONU AÇILMASINI....

CADI NASIL OLAYIM ????? NIŞANLIM ÜZÜLÜRSE :KK43: NE YAPSAM DA K.VALİDEM BENDEN UAZAKLAŞSA :)))

AKLIMA BİŞİ GELDİDE BURYA YAZAMAM:KK9::KK9::KK9:

[ı][sıze=3]ya kuzum çocuk da değilsin ki hatta benden bile büyüksün

neden aynı evde yaşamayı kabul ediyosun

yetişkin oğlu var otursun onla

yok sen iyisin uysalsın yaşarsın

bunlar hep doldurma,seni gaza getirme

ya ben yapamazdım

büyük konuşmayım ama

bemn annemin babamın hareketlerine bile tahammül edemiyorum ara ara...
[/sıze][/ı]

insan öz annesi ile sorunlar yaşıyor kaldı ki kayınvalide.... üstelik cahil ve temizlik bilmeyen k.valide.....

Eltimin amacı o zaten :KK43:(

yep pardon kadesim diger sayfalari okumamimistim daha farkli konular var:)mesajimi degistim haliyle.. Allah yardimcin olsun.

Son düzenleme:
Merhaba,
Konu sahibinin hikayesini okudum,ayni problemleri yasiyoruz..benimde kayinvalidem,kayinpeder,kayinbirader,elti dortlusu hayatimi beli bir sure isgal etti.ben 5 yillik evli bir bayanim,esim ve esimin aileside yabanci...
Eltim kiskanc,yalanci,dolanbazin tekidir..kayinvalidemi somurur,kayin validem ve esi elinde avcunda ne varsa onlara yedirir,bize gelince biz onlara bakcakmisiz,anneye babaya bakilirmis,birlikte yasicakmisiz..neyse eltim evine almaz,senede 1 2 kere anca disarda gorusulur..kayinvalidem ve esi de hani yani bizim turkleri aratmiolar..esimde biraz aileci,beli bir donem cok alttan aldim,inanin bayanlar ilk nasil alistirirsaniz olede devam eder...beni yumusak basli gorduler..hem maddi hemde manevi somurduler.esimi kullandilar..bana hayvana etmedikleri muameleyi yaptilar..kac kere tatli dille anlattim,anlamak istemediler..son bir yildir birlikte yasiyoruz,evimiz yapilio assagi yukari bi okadar daha birlikteyiz,ama onlar yeni evdede birlikte olmayi kafalarina koymyslardi..esimide razi ettiler..ne yaptiysam fikirlerinden vazgeciremdim resmen beni taltiklari yoktu..en sonunda bir patladim esimin onunde onlarin ailesine demedigim kalmadi..
Agzima geleni soyledim.oglunuzla evliysem sizinledemi evliyim,bu evden cikip kendimi evime gectigimde bidaha yuzumu gormeyimi umuyorsunuz,sizi istemiyorum,kocamla arami bozdunuz,cok gorgusuz ve terbiyesizsiniz,bana kaynanalik yapma sana gelinligin nasil oldugunu gosteririm,git eltimle yasa seni evine almayan kadina yedir paralarini,bana yaptiginiz muamele kopege yapilmaz ama ben yinede oglunuzun eniklerini tasicam bakalim o enikleri gorebilcekmisiniz vs vs..evde saglam kavga cikti,ben 10 gun konusmadim..olaydan sonra kimse kimseyle bi ara konusmadi ama ben tavrimi net koydum,artik her agzini actiginda laf sokarim,yaptigini kesinlikle yemem de esimede cogu zaman yedirmem..isime,okuluma,sporuma gider eve uyumaya gelirim..cokkk onemli pazar yemeklerini kocaciginla birlikte yer..burdan yeni evleneceklere,evlenmislere,kaynana elti,gorumce derdi cekenlere sesleniorum.sakin taviz vermeyin,sakin yuzgoz olayin.eger egitim seviyesi ve maddi durumu size denk degilse zaten hiccc evlilige kalkismayin derim.hadi evlendiniz diyelim bu durumdada sakin cocuk yapmayin..bayanlar artik gozumuz acilsin,eskidenmis oooo kaynana,gorumce,elti vs...elimizde ekonomik ozgurlugumuzu alalim,egitim seviyemizi yukseltelim,kimsenin bizleri ezmesine izin vermeyelim..ailemizin kiyipta belki bir kere olsun bagirmadigi bizler,gelin olup terbiyesiz insanlarin kolesi oluyoruz..sevgiler

Merhaba,
Konu sahibinin hikayesini okudum,ayni problemleri yasiyoruz..benimde kayinvalidem,kayinpeder,kayinbirader,elti dortlusu hayatimi beli bir sure isgal etti.ben 5 yillik evli bir bayanim,esim ve esimin aileside yabanci...
Eltim kiskanc,yalanci,dolanbazin tekidir..kayinvalidemi somurur,kayin validem ve esi elinde avcunda ne varsa onlara yedirir,bize gelince biz onlara bakcakmisiz,anneye babaya bakilirmis,birlikte yasicakmisiz..neyse eltim evine almaz,senede 1 2 kere anca disarda gorusulur..kayinvalidem ve esi de hani yani bizim turkleri aratmiolar..esimde biraz aileci,beli bir donem cok alttan aldim,inanin bayanlar ilk nasil alistirirsaniz olede devam eder...beni yumusak basli gorduler..hem maddi hemde manevi somurduler.esimi kullandilar..bana hayvana etmedikleri muameleyi yaptilar..kac kere tatli dille anlattim,anlamak istemediler..son bir yildir birlikte yasiyoruz,evimiz yapilio assagi yukari bi okadar daha birlikteyiz,ama onlar yeni evdede birlikte olmayi kafalarina koymyslardi..esimide razi ettiler..ne yaptiysam fikirlerinden vazgeciremdim resmen beni taltiklari yoktu..en sonunda bir patladim esimin onunde onlarin ailesine demedigim kalmadi..
Agzima geleni soyledim.oglunuzla evliysem sizinledemi evliyim,bu evden cikip kendimi evime gectigimde bidaha yuzumu gormeyimi umuyorsunuz,sizi istemiyorum,kocamla arami bozdunuz,cok gorgusuz ve terbiyesizsiniz,bana kaynanalik yapma sana gelinligin nasil oldugunu gosteririm,git eltimle yasa seni evine almayan kadina yedir paralarini,bana yaptiginiz muamele kopege yapilmaz ama ben yinede oglunuzun eniklerini tasicam bakalim o enikleri gorebilcekmisiniz vs vs..evde saglam kavga cikti,ben 10 gun konusmadim..olaydan sonra kimse kimseyle bi ara konusmadi ama ben tavrimi net koydum,artik her agzini actiginda laf sokarim,yaptigini kesinlikle yemem de esimede cogu zaman yedirmem..isime,okuluma,sporuma gider eve uyumaya gelirim..cokkk onemli pazar yemeklerini kocaciginla birlikte yer..burdan yeni evleneceklere,evlenmislere,kaynana elti,gorumce derdi cekenlere sesleniorum.sakin taviz vermeyin,sakin yuzgoz olayin.eger egitim seviyesi ve maddi durumu size denk degilse zaten hiccc evlilige kalkismayin derim.hadi evlendiniz diyelim bu durumdada sakin cocuk yapmayin..bayanlar artik gozumuz acilsin,eskidenmis oooo kaynana,gorumce,elti vs...elimizde ekonomik ozgurlugumuzu alalim,egitim seviyemizi yukseltelim,kimsenin bizleri ezmesine izin vermeyelim..ailemizin kiyipta belki bir kere olsun bagirmadigi bizler,gelin olup terbiyesiz insanlarin kolesi oluyoruz..sevgiler

vallahi beni kullanmaktan başka amacı olmayan k.valideme karşı yumuşadığımda sizin yorumunuz dönüp dönüp okuyacağım..

ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim... ben hele k.validemle inanılmaz farklıyız, küçümsemek için yazmıyorumkendi okuma yazma bilmyio
normaldir ama hiç geliştirmemiş kendini.. o kdr zorlanıyorumki onla konuşurlen.. gene uyum sağlıyorum ama hiç haz almıyorum
onun yaşam şeklinden.. nışanlımla aynı dili konuşuyoruz ama ailesi köyden dışarı çıkamamış..
(( sakın yanlış anlaşılmasın benimde dedem halen köyde yaşar ama akrabalarım kendini yetiştirmiş belli edep erkan seviyesine yükselmiş insanarla dolu.. )) tek okuyan ve onların cahiliğine karşı çıkan nışanlım.. bu sebepten k.validemle çok çok farklıyız..

ben ona karşı bişey söylemedim bu güne kdr ama onun sebep olduğu bi sorun yüzünden nışanlıma
" tımarhanede yaşamayı annenle birlikte yaşamaya tercih ederim demiştim " artık nışanlım mo fikri kafasından silsin diye
belki kırıldı nışanlım ama annesini geçimsiz ve kendinden başka herkesi rahatsız eden biri olduğunun kendide bilincinde...

birşey soracağım hani patladım dediniz ya eşiniz bu duruma ne tepki verdi ?? ben nışanlımın benden soğumasından cekindiğimden patlama noktalarında tutuyorum kendimi...

ay canım benim sendeki eltiden birtanede bende var... Öyle yaptım olmadı böyle yaptım olmadı bende onun gibi oynamaya başladım... Gereken yerde gerektiği gibi davrandım senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım... Ama evlendikten sonra aklım başıma geldi... Bende onun gibi davranmaya başladım... Sakın çok iyi davranma mesafeyi koy şaklarında bile bir inecilik olsun.... EEEE nedemişler kuma gemisi yürümüş ama elti gemisi yürümemiş ne gzüel demiş atalarımız....

ay canım benim sendeki eltiden birtanede bende var... Öyle yaptım olmadı böyle yaptım olmadı bende onun gibi oynamaya başladım... Gereken yerde gerektiği gibi davrandım senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım... Ama evlendikten sonra aklım başıma geldi... Bende onun gibi davranmaya başladım... Sakın çok iyi davranma mesafeyi koy şaklarında bile bir inecilik olsun.... EEEE nedemişler kuma gemisi yürümüş ama elti gemisi yürümemiş ne gzüel demiş atalarımız....

off düğün olacak onların oraya gideceğim kimbiir neler olcak :KK43: onların ordaki düğünümde nasıl davranacağım bilmiyorum :KK43:

Merhaba cnozlem,
Canim terbiyesizlik okumuslukla alakasi yok..benim kayin validem univ.mezunu 40 yillik bas hemsire ustelik ameliyathane hemsiresi..esi ic mimar,ogullari uc univ.bitirmis,eltim hani su eski turk filmlerin zengin ailenin kibirli kizi modunda..yani bi degisik yaaa nasil anlatsam canim benim..sakin taviz verme kayinvalidene,eltine,hatta mustakbel esine..sonra cok uzerler seni.
Ben kayinvalidemle son 1 yildir bi kac kez kavga etmisligim olmustu,ama herseferinde esimle arami bozmamak icin gene ozurdileyen taraf olmustum.son kavgamizda ben delidana modunda kirip gectim,cikip gittim evden..neyse dondugumde esim evde beni bekliyor modunda,hadi ozurdile annemden dedi.bende ozur mozur dilemem kimseden o eskidenmis dedim..oyle mi boyle hodri meydan olduk..benle bi hafta konusmadi,sonra bakti ben yumusamiorum ole gene eski halimize donduk..ama bilio yani nezaman konu acilsa gene ozaman ki sertligimle istemedigimi dile getiriorum..
Esim nedese beyenirsin,zaten onca dediklerinden sonra annem seni istemez,sevmez zaten onu kaybettin dedi:)))
Bende esime kocacim bugunun hayaliyle yasadim,bak nasil rahatladim goruomusun artik annecin benimle ugrasamicak dedim..
Oda bana cok aptal oldugumu annesinin beni gercekten cok sevdigini falan soyleyerek arayi yumusatmaya calisti.neyse bende esime annesinin bana artisindan cok eksisi oldugunu,5 yilik evliligim boyunca bana bir igne almadigi gibi ustelik beni alisverise goturup sozum ona hediye alcak...eltime bi ton hediye alip parasini bana odetirdiginden bahsettim..ona gene ustune basarak annesini hayatimda istemedigimi eger biraz daha israr ederlerse fizikende canlarini acitacagimi soyledim..neyse cok uzattim demi:))
Ben cok cirkin,sert ve acik konustum..simdi hicbisey eskisi gibi degil..bugun camasir attim makineye ve ise gittim neyse eve aksam 9da geldim kayinvalidem islak camasirari sepete almis oglunun kiyafetlerini asmis,benimkiler aksama kadar nemden kokmus sepette:)))) gulermisin aglarmisin...boyle herseye muhalefet kendisi..gecenlerdede llaf sokacak ya annenler nezaman geliyorlar dedi.bende yeni evime gecmemi bekliorlar,gelcekler dedim.bana ne dese beyenirsin(evimde onlari istemiyorum ya) annenler geldiginde ben onlari kendi evimde agirlarim,seni rahatsiz etmezler:))) simdi bisey dicem olmucak,bakariz zamani gelince dedim.dun uyuya kalmisim ise gec kaldim diye beni o birakti,evden cikmadan once bisey yermiim die sordu.hayir dedim,gene uc kere tekrarladi hayir dedim..sonra elma soydu getirdi al ye dedi.hayir istemiorum dedim..bakti yemiyorum soyulmamis elmayi cantama sikistirivermis..dedigim olcak havasinda..ayyyy pisss kayanana..bu arada eltimde cok yilandir.
Bence sen nisanlini kaybetme korkusu yasamadan tavrini belli et..zaten annelerini biliolar,anne sonusta cope atilirmi,satilir mi...acaba die kabullendirme cabalarindalar..
Sen kesin ve acik bir dille esine ve annesine beli et rahatsizligini..evlenirsende sakin ki sakin isini birakma canim..her nekadar nisanlinin ailesine benzemedigini dusunsende,ailesi oldugu bisekilde onlara cektigini unutma..ben 5 yillik evliyim,zaman zaman esimi kayinpederimsaiyorum.okadar huy cekio..zamanla cikio ortaya..sana kucuk nacizane tavsiyeler canim,sevgiler..

Merhaba cnozlem,
Canim terbiyesizlik okumuslukla alakasi yok..benim kayin validem univ.mezunu 40 yillik bas hemsire ustelik ameliyathane hemsiresi..esi ic mimar,ogullari uc univ.bitirmis,eltim hani su eski turk filmlerin zengin ailenin kibirli kizi modunda..yani bi degisik yaaa nasil anlatsam canim benim..sakin taviz verme kayinvalidene,eltine,hatta mustakbel esine..sonra cok uzerler seni.
Ben kayinvalidemle son 1 yildir bi kac kez kavga etmisligim olmustu,ama herseferinde esimle arami bozmamak icin gene ozurdileyen taraf olmustum.son kavgamizda ben delidana modunda kirip gectim,cikip gittim evden..neyse dondugumde esim evde beni bekliyor modunda,hadi ozurdile annemden dedi.bende ozur mozur dilemem kimseden o eskidenmis dedim..oyle mi boyle hodri meydan olduk..benle bi hafta konusmadi,sonra bakti ben yumusamiorum ole gene eski halimize donduk..ama bilio yani nezaman konu acilsa gene ozaman ki sertligimle istemedigimi dile getiriorum..
Esim nedese beyenirsin,zaten onca dediklerinden sonra annem seni istemez,sevmez zaten onu kaybettin dedi:)))
Bende esime kocacim bugunun hayaliyle yasadim,bak nasil rahatladim goruomusun artik annecin benimle ugrasamicak dedim..
Oda bana cok aptal oldugumu annesinin beni gercekten cok sevdigini falan soyleyerek arayi yumusatmaya calisti.neyse bende esime annesinin bana artisindan cok eksisi oldugunu,5 yilik evliligim boyunca bana bir igne almadigi gibi ustelik beni alisverise goturup sozum ona hediye alcak...eltime bi ton hediye alip parasini bana odetirdiginden bahsettim..ona gene ustune basarak annesini hayatimda istemedigimi eger biraz daha israr ederlerse fizikende canlarini acitacagimi soyledim..neyse cok uzattim demi:))
Ben cok cirkin,sert ve acik konustum..simdi hicbisey eskisi gibi degil..bugun camasir attim makineye ve ise gittim neyse eve aksam 9da geldim kayinvalidem islak camasirari sepete almis oglunun kiyafetlerini asmis,benimkiler aksama kadar nemden kokmus sepette:)))) gulermisin aglarmisin...boyle herseye muhalefet kendisi..gecenlerdede llaf sokacak ya annenler nezaman geliyorlar dedi.bende yeni evime gecmemi bekliorlar,gelcekler dedim.bana ne dese beyenirsin(evimde onlari istemiyorum ya) annenler geldiginde ben onlari kendi evimde agirlarim,seni rahatsiz etmezler:))) simdi bisey dicem olmucak,bakariz zamani gelince dedim.dun uyuya kalmisim ise gec kaldim diye beni o birakti,evden cikmadan once bisey yermiim die sordu.hayir dedim,gene uc kere tekrarladi hayir dedim..sonra elma soydu getirdi al ye dedi.hayir istemiorum dedim..bakti yemiyorum soyulmamis elmayi cantama sikistirivermis..dedigim olcak havasinda..ayyyy pisss kayanana..bu arada eltimde cok yilandir.
Bence sen nisanlini kaybetme korkusu yasamadan tavrini belli et..zaten annelerini biliolar,anne sonusta cope atilirmi,satilir mi...acaba die kabullendirme cabalarindalar..
Sen kesin ve acik bir dille esine ve annesine beli et rahatsizligini..evlenirsende sakin ki sakin isini birakma canim..her nekadar nisanlinin ailesine benzemedigini dusunsende,ailesi oldugu bisekilde onlara cektigini unutma..ben 5 yillik evliyim,zaman zaman esimi kayinpederimsaiyorum.okadar huy cekio..zamanla cikio ortaya..sana kucuk nacizane tavsiyeler canim,sevgiler..

canımmm ağzına yüreğine sağlık... öncelikle bana zaman ayırıp, ışık gösterdğin için teşekkürlerimi buket halinde sunuyorum
dediklerini harfiyyen uygulayacağım.. hatta dün okuduklarının etkisiyle nışanlıma cok sert oldum..
bayağı ağladım içimdekileri sıraladım, hiç bi maddi manevi destekleri yok birde benle yaşama derdindeler dedim.. kesinlikle istemiyorum dedim
üzüldü bende üzüldüm ama ablacım inan ben uyumlu bi insanım...

bak bugün evimize misaifrlerimiz gelmişti.. o kdr tatlı teyzeler var ki, keşke sen benim k.walidem olsan beyhan abla sana bakardımda diyorum
kadında sende cok gözüm vardı cnozlem ama gidip o kırklareliliyi buldun diyo :)) demek istedğim ben k.walideme çok adım attım
ama sinsilğini görünce geri cekildim. bencilliği ve içten pazarlıklı oluşu beni itti..

welhasıl şuan onun adını duymak istemiyorum

ablacım bi gün onla yaşasan yemin ederm çldırırsın.... nışanlıma bunu cok acık söyledim.......... tartışma..... göz yaşı.... kırılmalar.....
üzerine cok gittim.. ya oda üzülüyo ama ne yapayım yapamam o yapıda biriyle....

Canim merhaba,
Oncelikle eger sana yazdiklarimdan doldurusa gelmissen cok uzuldum.ben seninle yasadiklarimi paylastim.Nisanlinla bu konuyu paylastigin cok iyi olmus.artik rahatsizliginin farkinda..sen cizgini koru,terbiyeni bozmadan her seferinde istemedigini acik bir dille konus.hatta ailen ile konusmani ve birlikte yasama olayini hos karsilamadiklarini soylesinler nisanlinin ailesine.canim onunde uzun guzel bir hayat var.nisanlinla mutlu olmani diliorum.lutfen hemen cocuk yapmayin,evlenince isi birakayim deme,kayinvalidenle yasamayi hiccc ama hiccc kabul etme.daha yasiniz cok kucuk,evlilik,kari kocanin birbirne alismasi,bir butun olmasi hic kolay degil..onunuzde uzun bir yol var asmaniz gereken..birbirnizi iyi taniyin,mutlu evliligin,birlikteligin sirri burda yatior.

Canim merhaba,
Oncelikle eger sana yazdiklarimdan doldurusa gelmissen cok uzuldum.ben seninle yasadiklarimi paylastim.Nisanlinla bu konuyu paylastigin cok iyi olmus.artik rahatsizliginin farkinda..sen cizgini koru,terbiyeni bozmadan her seferinde istemedigini acik bir dille konus.hatta ailen ile konusmani ve birlikte yasama olayini hos karsilamadiklarini soylesinler nisanlinin ailesine.canim onunde uzun guzel bir hayat var.nisanlinla mutlu olmani diliorum.lutfen hemen cocuk yapmayin,evlenince isi birakayim deme,kayinvalidenle yasamayi hiccc ama hiccc kabul etme.daha yasiniz cok kucuk,evlilik,kari kocanin birbirne alismasi,bir butun olmasi hic kolay degil..onunuzde uzun bir yol var asmaniz gereken..birbirnizi iyi taniyin,mutlu evliligin,birlikteligin sirri burda yatior.

LÜTFEN BÖYLE DÜŞÜNME, YAZDIKLARIN BENİM İÇİN NE KDR BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR TAHMİN BİLE EDEMESSİN....

İLGİLENDİĞİN İÇİN AYIR TEŞEKKÜR ETMEK İSTEDİM..

Bİ YARDIM DAHA İSTESEM SENDEN ??

ful77'CİM bak durum şöyle :

benim bu yaz Allah kısmet ederse düğünüm olacak.. Ve k.validem hem her türlü yardımı eltim ve kaynıma yapıyor hemde eltimle kalmak istemiyor
benle yaşama planları kurmuş...

düğün zamanında bilmiyorum ki konuşsam nasıl olur ???? hem benim hem onun yüzü asılacak olan benim ordaki düğünüme olacak....

ayrı şehirlerde olduğumuz için tel ile konuşmak abes olmaz mı ???

O YUZDEN KONUŞMAK İÇİN SENCE NE ZAMAN UYGUN OLUR ???? VE NASIL DİLE GETİRSEM.... NIŞANLIMA DÜN SÖYLEDİM ÇOK ŞÜKÜR....

ÜZÜLDÜ AMA BENİM BU KONUDA NE KDR CİDDİ OLDUĞUMU GÖRDÜ.....

SIKINTI ŞU : K.VALİDEYE NE ZMN DİYEYİM ?? VE HANGİ CÜMLELERLE ???? LÜTFEN YARIDM EDER MİSİN ???

Sakın onlarla birlikte aynı evde yaşama söyle ailene konuşsunlar... Topu üstünden at ailene desin baban nişanlına olum eşine bakamıycaktın madem neden evlenmeye kalkıyorsun sen benim kızıma baka bilcekmisin biz aynı evde oturmanıza müsade etmiyoruz desin ama ailen desin bunları sen çekil aradan onların ikna kabiliyeti seneninkinden daha yüksek oluyor canım...Çünkü aynısını bende yaşadım....

sakın onlarla birlikte aynı evde yaşama söyle ailene konuşsunlar... Topu üstünden at ailene desin baban nişanlına olum eşine bakamıycaktın madem neden evlenmeye kalkıyorsun sen benim kızıma baka bilcekmisin biz aynı evde oturmanıza müsade etmiyoruz desin ama ailen desin bunları sen çekil aradan onların ikna kabiliyeti seneninkinden daha yüksek oluyor canım...çünkü aynısını bende yaşadım....

benim babam yok.. Annemde aşırı derecede iyi niyetli ve cok cok saf.. Kesinlikle nışanlıma böyle diyemez...
Benim halletmem lazım sence ben nasıl bi konuşma yapsam k.validemle ???

İlk önce kayın validen seni gelin olarak istiyormu istemiyor mu bu çok önemli. Seni gelini olarak görmek istiyor sa eğer ona nazik ve kibar ol damardan gir... Annecim hani biz seni yanlız bırakmak istemeyiz ama bizimde geçinmeyi örenmemiz lazım tek başımıza ayrı eve çıkalım bakalım aldığımız ücretle evi geçindire biliyormuyuz kimsenin desteği olmadan ben hayatımı kura biliyormuyum görmek istiyorum de. Ama bizler sizlerin kanatları altından ayrılmazsak sürekli sizlerin desteğiyle yolumuza devam edersek ilerki yaşantımızda ikimizde yokluğu madurluğu kaldıramıyıp kötü sonuçlara ulaşmak istemiyorum diye bilirsin...

İlk önce kayın validen seni gelin olarak istiyormu istemiyor mu bu çok önemli. Seni gelini olarak görmek istiyor sa eğer ona nazik ve kibar ol damardan gir... Annecim hani biz seni yanlız bırakmak istemeyiz ama bizimde geçinmeyi örenmemiz lazım tek başımıza ayrı eve çıkalım bakalım aldığımız ücretle evi geçindire biliyormuyuz kimsenin desteği olmadan ben hayatımı kura biliyormuyum görmek istiyorum de. Ama bizler sizlerin kanatları altından ayrılmazsak sürekli sizlerin desteğiyle yolumuza devam edersek ilerki yaşantımızda ikimizde yokluğu madurluğu kaldıramıyıp kötü sonuçlara ulaşmak istemiyorum diye bilirsin...

canım geç döndüm özürlerimi buket halkinde sunuyorum..hemen cvplayayım...

k.validem 3 yıldır beni o kdr benimsedi ki.. kendi kızının yanında bile benim yanımda old kdr rahat değil.... bana sen benim 2. kızımsın diyo :KK43:
maddi anlamda bi faydası hiç olmadı nışanımızda.. ne düğünümüzde ne ileriki yaşamımızada olcanı sanmıyorum. Çünkü k.pederim vefat etmiş
onun emeklisi ancak kendine yetiyo.. ama geçiniyo sıkıntısı yok.. Sorun şu : Diğer eltim sert old. için ihtiyacı olmamasına rağmen beni istiyo :KK43:

bende 17 yaşıma kdr babane 25 yaşıma kdr anane artık sıkıldım evlenince artık bi eşim olsun istiyorum
hemde benden önce sırayla 20,14,5 yıllık evli görümce ve eltilerim var..
benim yanıma mı gelcek :KK43: yeni evli olcam :KK43:

işte bunları anlat ona istemiyorum diye diret ama oraya gitmeyi nişanlın kafaya koyduysa ayrı evede çıksan en faz bir sene sonra gider annesinin yerine ozaman aldığın eşyalarla kalırsın bir de o eşyalarla gider kaynanın evini düzersin haberin olsun... Şimdi nişanlılıkla evlilik arasında dizginleri eline almak zor oluyor evlendinmi daha rahat ipleri eline alırsın açıkçası...

X