Benim eltim düşman başına..

bu tarz insanlarla nasıl başa çıkılır ?

• Ankete Katılan
    133
sözlüyken bunları yaşadıysan evlenince neler yaşayacaksın acaba allah sabır versin evlenince aileyle de evleniyorsun uzak dursan bile burnunda biterler kayınvaliden seninle kalmayı kafaya koyduysa işin zor
ben bu insanları anlamıyorum iki insan geçinemezken birbiriyle üçüncü kişi nasıl olacak ayrı bir evde kalacak maddi gücü yoksa çocukları ödesinler kirasını
sözlün sende cevap ver diyeceğine kendisi senin arkanda durup ezdirmemeli seni
vallaha ben bunları evlendikten sonra yaşadım eşim hiç birşeye sesini çıkaramaz kimseyle tartışamaz hep ben yüzgöz oldum ben senin gibi değilim iyi karşılık veririm bu durumda bile çok yıpratıcı oluyor

gene ne güzel karşılık veriyosun.... bence haklı olduğun konularda devam et..
bence konuşunca halledilmeyecek sey yok...
bu topici acmadan kayınvalide ile ilgili tüm yorumları okudum gece 3 lere kadar..
eşi destekelyen kadınlar formülü şöle acıklamış ne kadar etik bilemem : KADINLIK, UYUMLU KONUŞMA, hakkını savunma...
bunları deneyerek eşininzi yanınıza cekin dio..
sana bişi diim mi eltim bunlara kendini acındırmayı ekleyerek kaynımı avucunun içine almış.....
ben asla sewdiğimi awucumun içine almak istemem.... eltim yılan bi eşiyle oynuo.. aynı yastığa baş koyduğu adama bile oyuncu..
evlilik bu mu Allah aşkına.. ne ben bunları yaparım ne de sewdiğim bunları yapmamı hakedecek biri.....
istiyorum ki konuşarak sözlüme göstereyim bişeyleri..

kesinlikle tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır!
içiniz içini yiyeceğine ya da dargın duracağınıza konuşun ve anlaşın;
suçlayarak değil de anlaşmak için konuşarak deneyin tabi ki...

Evet cnm halen kv ile birlikteyiz.istiyoruz ayrı evi ama bizim eve çıkmamıza herkes karışıyor kv duygu somurusuyle büyük oglanlarina yakınıyor onlar esime söylüyor.. Vallaa herkes bize hedef oldu bizim hatamız direkt kendi evimize çıkmadık.. Aklını basına al yarın öbür gün esinle bozusacak olursan sebebleri onlardır .ben kaç kere yok yere kavga ettim esimle onlar yüzünden .. ama sabır diyorum.. Evlenmeden ev I'sini kv I'sini hallet. Allah yardımcın olsun.. Dediğim gibi yolun basindasin imzayı atmadan herseyi düzene koy..benim kv de okuması yazması yok ama herseye cvbi çok .. Senin düşünmediğin seyleri düşünüyorlar dikkat et

canım ne kadar üzüldüm anlatamam..... Rabbim yolunu acık etsin inşallah kendine ait bi yuvan olur .. bütün kayınwalide ile ilgili yorumları okudum
eşinizle aranızı iyi tutun diye altını çizerek söylemişler..
1 artı 1 ewe çıksan ? e sen yeni gelin değil misin büyüklerin yanına gitsin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Allah bizim gibi olanlara yardım etsin..
biliyo musun oğlum olursa gelinimin alanına asla girmeyeğim.. oğluma geleceğini snup çekilceğim..
Keşke diyorum Allah bana benim gibi gelin verse..
kayın validem birazcık içten pazarlıklı olmasa ben ona kışları bi kaç ay kalmak isterdim ama nasıl içten pazarlıklı...

kesinlikle tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır!
içiniz içini yiyeceğine ya da dargın duracağınıza konuşun ve anlaşın;
suçlayarak değil de anlaşmak için konuşarak deneyin tabi ki...
canım benim hayat felsefemde budur.. kötü insan asla yoktur, eğitimsiz insan vardır.. onuda sen eğiteceksin..
ama inan bana insan fesat iftiracı olunca yapacak hiç bişeyin yok !!! Allah ıslah etsin diyorum
eltim farklı face alıp sözlümle beni ayırmak isteyen
büyük abimin koluna girmemden anlam çıkaran kendi eşine canım dememe laf eden bri bu insanla ne konuşayım canım sen yol göster ??
eğitimsiz ve haset işte...

tatlı dil yılanı felan deliğinden çıkarmıyor.. Ben konuskan birisiydim söyledim sözler bosa değildir kimsenin de kalbini kırmadım.annecim babacim dediğim insanlar her lafımı tersliyorlardi.. Benim her konuda fikir sahibi olmam bilgili olmam onları yipratiyordu. Geri kafalı insanlara tatlı dil yetmiyor onların çağına gidecen yat diyecekler yatacan kalk diyecekler Kalkacan..şahsen ben yaşadığımdan biliyorum tatlı dil yılanı felan deliğinden çıkarmadı yılan seni gördükçe seni sokmaya çalışıyor nerden nasıl yaralarım diye uğraşıyor.. eğer evli degilsen komşu arkadasinla tabiki güzel muhabbet herkesi dize getirir ama kv ile saz ekibini asla getirmez.. Ben sabır diyorum.. Allahım görüyor.azı gitti cogu kaldı.. Yaşamayan bilemez diyorum

tatlı dil yılanı felan deliğinden çıkarmıyor.. Ben konuskan birisiydim söyledim sözler bosa değildir kimsenin de kalbini kırmadım.annecim babacim dediğim insanlar her lafımı tersliyorlardi.. Benim her konuda fikir sahibi olmam bilgili olmam onları yipratiyordu. Geri kafalı insanlara tatlı dil yetmiyor onların çağına gidecen yat diyecekler yatacan kalk diyecekler Kalkacan..şahsen ben yaşadığımdan biliyorum tatlı dil yılanı felan deliğinden çıkarmadı yılan seni gördükçe seni sokmaya çalışıyor nerden nasıl yaralarım diye uğraşıyor.. eğer evli degilsen komşu arkadasinla tabiki güzel muhabbet herkesi dize getirir ama kv ile saz ekibini asla getirmez.. Ben sabır diyorum.. Allahım görüyor.azı gitti cogu kaldı.. Yaşamayan bilemez diyorum
katılıyorum canım sana.. Allah kimseye yasatmasın, çizgimizden ödün vermeyelim diyorum ama insanı dinden imandan çıkarıyorlar..
benim kayın valide gibi düşünenlerin amacı oğullarının hayatlarına musallat olmak , onların büyüdüğünü kabul etmemek, gelini pes ettirmek...
kendilerini garantiye almak..
sözlümün amacıda üzerimden egolarını tatmin etmek .. amacı beni kıskandırmak üzmek..
ya ben seni neden kıskanayım, kıskanınca benim elime ne gececek..
ne bu çaba... iyi anşasak iyi gecinsek ne olur..
szölüm bana dioki o senin gene yüzüne gülecek
seni gene kandırcak gene zehirlicek dio..
bana insanca yaklaşınca korkarım ki yelkenler fora yapacağım :26::26::18::18:

Yelkenler fora yapmana gerek yok biraraya geldiginizde muhabbet neyse sende öyle konuşursun.. Yani duruma ayak uydurursun..

Yelkenler fora yapmana gerek yok biraraya geldiginizde muhabbet neyse sende öyle konuşursun.. Yani duruma ayak uydurursun..

canım 1 günde insanın radikal kararlar alabileceğini ben ben bu kadınlar kulubünde öğrendim.. ne yapacağım biliyo musun onlarla zaten yılda bi kez bi araya geliyoruz işte ayda bi kaç kez telde konuşuyoruz inşallah bunun ilersi olmaz, nışanıma gelcekler ya bu yazılanları tek tek okuyup öyle davranacağım.. mesela diyorlar ki selamlaş sonra kafanı başka seye cevir :) hemen cewap verme 3,4 sn bekle sonra isteksiz konuş :) çok hoş yaa eltim derki bunun akıl hocası kimm :KK70::KK70: o bu forumla asla tanışamaz çünkü dewamlı facede 0 6 yaş gurubunun ilgileneceği wideolar yayımlama derdinde :KK70::KK70:

ben zıtlaşmaların uzun vadede size zarar vereceğine inanıyorum ama kararınızın sonucunda da mutlu olursunuz umarım

zitlasma degil.bazi insanlar konusmaya deger bazilari degmez.,ne sen onlari degistirebilin ne onlar seni.onun icin herkese hakettigi kadar konusup gorusecen.ve evlilige adim atmadan once hersey rayinda olmasi lazim.kafanda soru isretleri varsa evlendikten sonra cozulmesini beklemycen ki,,,cozulmezde zaten..evine girecen huzur mutlu isin varsa isine gidecen aksam esinle huzurlu yemegini yer tv bakarsin misafirlerin rahatca gelir gider. ama kv ile arkadaslarim bile bana gelemz oldular.gercekten uzerinde psikolik baski olusuor;yas farki var onlar seni anlayamaz yani anlmak istemezler islerine gelmez..nyse cok konustum ben..allah kolaylik versin

mihriban biliyomusun annemden göremediğim ilgiyi şuan sizlerden görüyorum.. hepinizden Allah razı olsun.. yazıları okurken gözlerim doldu.. cok saol beni aydınlattığın için.. kayınwalidemle çok ayrı dini görüşlere ve syasi görüşelere sahibiz, sakın yanlış anlama okuma yazma yok, arkadaşlarıma götürmüştüm, kimseyle tek kelime konuşmadı, mesela oturdu doyana kadar yedi, kalktı, ne sohbet ne bişey, sözlümde yerine dibine gitti, sonradan, ne biçim davranıştı o öyle dedi, ya hangisini anlatayım, kayınwaldem özünde ii ama çok rahat, mide bulandırıcı şeyleri hiç çekinmeden yapar, bende çok kuralcıyım olmuyo gercekte, elbette gelir kalır ama hakmı bak şuan eltim için kaynım için çalışıo onlara tam 10 milyarlık yardım yaptı bize yapmıycak, hersey onlar için kamlaya gelince neden benim adım anılıyo ?? bunlar soğutoyo beni, benden başka 21 senelik ewli kızı we 14 senelik evli büyük oğlu, birde bu belalı eltim olmak üzere bizden başka 3 çocuğu daha war hepsi aynı köydenler kültürler aynı yeni gelinin yanına yakışırmı ? kalsın kışları gelsin başımın üstüne ama dewamlı ben yapamıyorum, sözlüm bile annesi ile dewamlı kawga halinde, ben aşırı titizim, nsanlara saygılıyım, zewkler yemekler, temizlik hiç ortak yön yok .. off keşke şuan benim yasadıklarım Allah tarfından sana gösterilse anlasan beni... wallahi 8 ay Ankarada sözlümle kaldı ben değil sözlüm bile bıkmıştı, kulağı hep bizde idi.. ben sözlümle başbaşa bişi konuşunca atlardı hemen.. ben hep yumuşak başlıyımya o kadar ezdiki oğlum onun aklına uyma bildiğini yap ws ws neler neler ya.. diodumki sözlüme bak bizim adetlerde nışanda kız kırmızı örtü örter hemen dalıyo konuşmaya hayırrr kesinlikle olmaz herkes senle dalga gecer.. hep böle muhalafetti.. o kaadar sewerdimki ama bu ezmeleri soğuttu beni..

bence kayınvalidende düşündüğün kadar iyi biri değil ya da sessiz sakin dğil.bariz onda da cadılık var.cadılık olmasa oğlum oa uyma der mi, diyebilir mi?neyseki sözlün akıllı.adetlerinden vazgeçme sakın.hem adetle dalga geçecek saygısızları mı takıcaksınız.tek sorunun eltin değil galiba

ben zıtlaşmaların uzun vadede size zarar vereceğine inanıyorum ama kararınızın sonucunda da mutlu olursunuz umarım
canım yok asla zıtlaşma taraftarı değilim,, sadece bu forumda okunan yorumlardan şunu çıkardım
haklı olduğumu düşündüğüm konularda kendimi savunabilmeli,
bunu sözlümden beklememeliyim....
ben her saldırıda susup kendi kendimi yiyorum
sadece yanlışa yanlış demem gerektiğinin bilincine vardım ama nefretle değil ölçüsüyle..

bence kayınvalidende düşündüğün kadar iyi biri değil ya da sessiz sakin dğil.bariz onda da cadılık var.cadılık olmasa oğlum oa uyma der mi, diyebilir mi?neyseki sözlün akıllı.adetlerinden vazgeçme sakın.hem adetle dalga geçecek saygısızları mı takıcaksınız.tek sorunun eltin değil galiba

ewet canım en büyük derdim kayınwalidemin benle kalma derdi..
eltim o anımı mahwedebilir ama kayın walidem ben uyanmassam bütün hayatımı..
senin burda okudukların buz dağının görünen kısmı... ona uyma kızanım, o bilmez, ne anlar o.. ne sama adetmiş o öyle... hep muhalefet olmalar..
merak ettiysen canım 1. sayfada biraz uzun yakındım... ki ben bunların hiç birine cewap wermedim 1 keresinde ağladım
ondada sözlüm annesi ile konuştu ozlem kırılıyo diye...
kendisi okuma yazma bilmez, yoldan gelmiştir ama 2 hafta banyoya girmez, misafirliğe gider hiç tanımadığı ewde olsa kimseyi umursamaz oturur döke saca yer, lavoboda yapması gereknleri yanımda yapar sonra kahkaha atar... ama üni mezunu, hastalık derecesnde temizlik yapan yemek yapmayı bilen, ağzı olan dili olmayan güleryüzlü beni beğenmez.............. Allah ım bana benim gibi gelin verir inşallah yarabbim.................

zitlasma degil.bazi insanlar konusmaya deger bazilari degmez.,ne sen onlari degistirebilin ne onlar seni.onun icin herkese hakettigi kadar konusup gorusecen.ve evlilige adim atmadan once hersey rayinda olmasi lazim.kafanda soru isretleri varsa evlendikten sonra cozulmesini beklemycen ki,,,cozulmezde zaten..evine girecen huzur mutlu isin varsa isine gidecen aksam esinle huzurlu yemegini yer tv bakarsin misafirlerin rahatca gelir gider. ama kv ile arkadaslarim bile bana gelemz oldular.gercekten uzerinde psikolik baski olusuor;yas farki var onlar seni anlayamaz yani anlmak istemezler islerine gelmez..nyse cok konustum ben..allah kolaylik versin
canım lütfen bak ben çok konuştum nese deyip kestirme ilgiyle okuyorum yazılarını
bana ibret oluyo ve dua ediyorum senin için... hepimiz için.... bende zaten eledim görüşeceğim ve mesafeli olacağım insanları...
tek tek ayırdım
sözlüm bana ne kadar söyledi herkesle iyi olma insnaları sec
bazıları senin iyi niyetini kullanıyo diye..
umarım annesininde bnei kullandığını anlar...
tek istedğim huzurlu bi yuva 1 artı 1 eve we eski eşyalara razıyım
kızlar inanın düğünde set aldırmıcam ve takıları kiralıcam sözlüme kıyamıyorum zaten uzun dönem paralı askerlik yapıo para biriktirebilmek için...
gelinliğimi nışanlığımı, eşyalarımı hep x-1 x-4 x-5 alacağım hersey warsın eski olsun ama sözlümle uyum içerisinde olayım
her anımıza uyumla gecsin yeter ki kafam rahat olsun... düşünün takıları kiralıcaz sahte almayı bile düşünüoz..
bnim ailem sorun etmez ne takılmış ws ws de onun köyünde bakarlarmış gelin ne taktı die... sacma sapan takıntılar...

bence sakın takma.zaten bir ara cevap vermişsin.zaten onun istediği olay çıkarmak.kıskançlığından çatlıyor.bağırdığında diyecek ki aaa bakın demiştim size ne kadar kavgacı olduğunu diyecek.bu yaptıkları hep kızkançlıktan ailedekilerin seni sevmesini kıskanıyor ama kendi sevgi kelebeği ya insanların kendini sevmemesini anlıyamıyor.sadece sana gül ona.hatta duymamazlıktan gel.yırtsın kendini.sen bağırdıkça o ezik hissetmez kendini.daha çok zevk alır.

bence sakın takma.zaten bir ara cevap vermişsin.zaten onun istediği olay çıkarmak.kıskançlığından çatlıyor.bağırdığında diyecek ki aaa bakın demiştim size ne kadar kavgacı olduğunu diyecek.bu yaptıkları hep kızkançlıktan ailedekilerin seni sevmesini kıskanıyor ama kendi sevgi kelebeği ya insanların kendini sevmemesini anlıyamıyor.sadece sana gül ona.hatta duymamazlıktan gel.yırtsın kendini.sen bağırdıkça o ezik hissetmez kendini.daha çok zevk alır.
AŞKIMMM SEN MİSİN YOKSA :)) CANIMM şaka bi yana ayyynııı sözlüm gibi konuşmuşsun biliyomusun...
oda bana diyoki onun amacı herkes tarafından sewilen seni herkesin ayıpladığı konuma düşürmek.... hep ön planda olmak istiyo herkese zarar werio
sonra neden beni kimse sewmio diyo.. kaynıma senin ailen benii hep yanlış anlıo beni istemio diyerek kaynımın anne we teyzelerinden soğumasına sebep oluyo..
nese onlar onun sorunu yeterki benim üzerimden prim yapmasın ama cnım bende artık gözüm açıldı bu yorumlardan sonra..
inan 2 senedir ilk defa rahat uyku uyudum topic beni mütiş radikal kararlar almağa itti
eski ozlem olmıcam onlara dyeceklerki bu kızın akıl hocası kim:KK70::KK70:
BENİM ARKAMDAN HOCCAMAN KADINLAR KULUBU AİLEM WAR.... SİZLER VARSINIZ HEPİNİZİ ÇOK SEWİYORUM
HER YOUM BOZULAN PSİKOLOJİMİ DÜZELTİO..
SÖZLÜM KADAR DESTEK OLDUNUZ BANA ALLAH MURADINIZI VERSİN....

(sözlümün abisinin koluna girmeme laf etmeler..)
ne isiniz var sözlünüzün abisinin kolunda onu anlayamadim
onun disinda uzak durun birakin beraber yasamayi bi kac sehir öteye gitmeniz daha mantikli
tabi illa bu kisiyle evlenicekseniz !

(sözlümün abisinin koluna girmeme laf etmeler..)
ne isiniz var sözlünüzün abisinin kolunda onu anlayamadim
onun disinda uzak durun birakin beraber yasamayi bi kac sehir öteye gitmeniz daha mantikli
tabi illa bu kisiyle evlenicekseniz !
canım onlar sözlümün mezuniyetine geldiler, hep birlikte mezuniyete gittik, sözlümün abisi gelip elini boynuma attı nışanı konuşmaya başladı,
bunu burya yazmak bile benim için onur kırıcı, bunları görebilen bi zihniyete sahip eltim, eğer ortada yanlış birşey olsa ilk önce ben we k.walidem
sözlümün teyzesi, sözlümün teyze kızı ve bu koluna girdğim abimin eşi farkederdi.. ne kadar ayıp konular, kimsenin aklının ucuna gelmeyen fikri bozuk eltimin
aklına gelio, kendisi öyle bi insan old. için abimin koluna girmem laf oluo
gecen senede eşine ....'cım dememi laf etmş ben duymuştum bunu .ok ağladım k.walidem ne kdr ayıp sen onun kardeşisin demişti
ama beklerdim ki eltime sorulsun... bunlar mide bulandırıcı konular, farklı face alıp sözlüme mal atmasından bile daha aşağılık bi konu.
zaten bu laftan sonra susan ben kıyameti kopardım sözlümden ayrılma noktasına geldim.
sözlümde kaynımı kenara cekip konuştu k.walidemle knuştu .. eltim inkar yolunu secti ben o manada demedim ozlem herkesle samimi yapısı öyle dedim
iyide benim yapımı değerlendirmek ona mı kalmış pisliğin teki ya ... şimdiden bunlar laf oluo..
kendi eşi ile kawga edip gidip başka bi erkeğin ewinde kalıo ben asla bunun lafını yapmam yerimde başkası olsa
ona fikrinin ne kdr bozuk old. we eşi ile kawga ettiğinde herkesin sapık dedği adamın ewinde kalmasını yüzüne wururdu ama ben asla tel acıpta bu laf ne die sormadım..... çok şükür ki onlar kırklarelinde, ben Anlarada olacaım inşallah, sözlüm asker inşallah Ankara da kurarız yuvamızı...

canımmmmm arkadaşlarım benimmmmm
size bi haberim varrrr
verdiğiniz akıl doğrultusunda eltimle hesaplaşma yoluna gittim profilimden actığım konulardan_________'' işte ELTİMLE HESAPLAŞMA MAİLİM '' _________
başlıklı yeni konu actım çok rahatladım vallahi..
sonuna kadar hakkımı savumdum... sözlüm bile şaşırdı ne olduda sana hakkını savunmayı öğrendin dedi
:) benim arkamda koccaman kadınlar kulubü ailme varrrr
sırtım yere gelmezzzz :)))

bazı yorumlar beni çok üzdüğü için kk'dan ayrılmıştım

bu yüzden konularım kapatılmıştı, yöneticilerden rica ettim konularım tekrar açıldı...

Elbette farklı renklere saygım sonsuz yanlız saygılı, seviyeli, örnek alınacak yorumlar bekliyorum arkadaşlarımdan...

X