benim babam

Cute geçmiş olsun. Babamın hastalık serüvenini biliyorsun. Günde bilmem kaç kan tahlili yapılıyordu ve ben bunları an be an netten görebiliyordum.
Son 2 gün babamın kalp markerleri normalin 3 katına çıkmıştı. Bu da demek oluyor ki her an kalp krizi geçirebilir ölümcül boyutta. Zaten son gün iç kanama başlayınca yoğun bakımda 3 kez kalp krizi geçirdi ve dayamadı zaten.
Biz de iletişimi çok güzel bir aileyiz o yüzden seni çok iyi anlıyorum..
Olabildiğince destek olun her anlamda. Gerçi o an geldiği zaman elinden hiç ama hiç bir şey gelmiyor ama keşkeler olmasın hayatında.

canım benim babamda kalp krizi geçirdi 3 yıl evvel stent takıldı.. sigarayı bırakması lazımdı bırakamadı malesef..

sadece yemesine içmesine dikkat ediyor.

babam emekli ev kendilerinin bir evi daha var abim oturuyor. gerekirse çıkar abim kiraya veririz o da gelir olur..

işten çık baba diye yalvardık resmen.. çünkü sabah 7 de evden çıkıyor akşam 9 da eve giriyor o saatten sonra yemek ye çay iç tok karnına yatıyor yorgunluk ve tezgahtarlık yapıyor tüm gün ayakta bacakları varis dolu teni gözükmüyor..

daha 58 yaşında.. ama çıkmıyor işten bana iyi geliyor çalışmak diyor ben evde olsam ölürüm diyor..

ikna edemedik malesef.. sigarayıda bırakmadı..sadece pazar günü tatil düşün..

boşanmam falan babamı baya bi sarstı.. dünürlerini çok iyi aile temiz aile olarak biiyordu adamcağız mahvoldu..

kendimi suçladığım çok zaman oldu hatta babam kalp krizi geçirdi diye boşanamadım bir süre yüreğine iner diye.. eski kocada bunu fırsat bildi sürekli gece yarısı babamı aramakla onu üzmekle tehdit etmişti..

ben şimdi diyorumki o nasıl mutluysa nasıl daha huzurluysa öyle olsun.. çalışmayı çok seviyor.. doğa yeşillik kuş cıvıltısı böyle birşeyleri istemiyor.. zamana bıraktım dua ediyorum aramda dağ gibi durduğu için çocukları bizi sever gibi sevdiği baba gibi yaklaştığı için..

allah başımızdan eksik etmesin canım

ama abinlerin bakıcı falan ayarlaması lazım gerçekten o da dükkanıyla uğraşsın eğer hoşuna gidiyorsa

hangı kan degerlerıydı ıpekcım? yaranı desmek ıstemıyorum ama bu sefer bende hastaneden a dan z ye butun sonuclarını aldım hazırda ıse gıtmıyorken hastanedekı raporları tamamladım . acaba bu kanları bız hıc kotulesmeden ara ara kontrol ettıremezmıyız? vakıf hastanesı babamın stentlerının takıldıgı yer yogun halıyle acılede anca acıllık olununca gıdılıyor.
carsamba gunu dedıler deger yukselmıs tropoınmı ne 18000 lere cıkmıs kalp krızı gecırıyor o durumları yasamak kabus gıbı her an olumu bu kadar düşünmek

cok gecmıs olsun canım sızede
babamın suanda 3 stentı var hepsıde ana damarda oyle cıkmazda bı durum kı bu.

babam calısmıyor ınsaatta kalfaydı yeter dedık ev var hersey var bızı dusunme . dukkanında calısıyor sabah acıyor 11 kadar ıkı dukkana bakıyor, 11 den sonra yengem gelınce babam 3 kadar eve gıdıyor kahveye gıdıyor sonra babam gelınce yengem eve gıdıyor yemek yapmaya. yanı ıkısındede 2 dukkan oluyor gun ıcınde bellı saatlerde.
sıgarayıda bıraktı . dıyette yedı ama bıseyler eksık oldu galıba.

bır arsa aldı hatta fotografları var bende gormusundur cocuklar ıcın oraya bag bahce yaptı domates bıber ektı dedık oraya bı prefabrık alalım oturun yazın annemle kı bız abımde bende cocuklarımıza cok duskunuz cocuklarda kalsın sızle dedık kabul etmedı duramam ben dag basında dedı.

abımlerın kayınvalıdesı var ama benım kımsem olmadıgı ıcın ucu bana dokunur ıdye cocuklar bıze agır gelıyor demıyorlar ama bılıyorum kı bunalıyorlar

canım bende iki çocuk abiminde bir oğlu var yanyana gelince haftasonu babam işe gitsem daha iyiydi diyor.. evet çok seviyor ama avuçla ilaç içiyorlar götürmüyor kafaları.. abin yurt dışından gelsin oturup konuşun çocuklara bakmasalar daha iyi olur sanki..

mesela benim babam çok merkezi bir yerde evimiz hastanelere falan arabayla 5 dakika.. başka bir yere gitmek taşınmak istemiyor.. ya hastaneye yetişemezsem kaygısıyla... ben babama desem bağ bahçe mümkün değil gitmez..
dua edicez tatlım hepimiz için bir nefes sayısı vermiş allah hastalık kaza bela bahanesi gençliğinde az yorulsaydı az çalışsaydı dahamı başka olurdu ? hayır olmazdı kader diye birşey var .. alacağımız nefes sayısı dolunca hepimiz göçeceğiz bu dünyadan.. bolca dua et sen gönlü çok güzel olan bir insansın

senin onlara yardımında maddi olmazdamesela ege'ye yazın bakabilecek bir yer ayarlayamazmısın akraba eş dost

yada yaz okulu.. çok zor çocuk içinde biliyorum istemezler yabancılarlar ama ne yapacaksın iki tarafıda dengeleyecek bir çözüm bulsan

geçmiş olsun; konunu görmemişim; yorumuna yazmıştım; ama buraya da yazayım; sağlık ve huzur sizlerle olsun

aglattın benı ama benım ıcın soyledıklerıne degıl
keske genclıgınde daha az yorulsaydı ne bılım keske bıraz kılolu bı adam olsaydı keske ıcseydıde aman evlatlarım napıyor demeseydı
o kadr bızı dusundukı
anjıyo olacaksın dedık hungur hungur agladı kı babam bızım her anımızda bızı destekledı demedıkı bu kızda bu erkek ne bılım demedı deseydı
ellerı butun yara ıcınde ne kremler alıyorumda gecmıyor ellerının catlak acıları.
sız nerede oldugunu opr. bız bezmıalemde yaptırdık evımız 30 dk mesafede
gıtmelerını ıstedıgımız yer yenıcıftlık oda 1.30 saat mesafede
hastaneye uzaklıgıda onemlı onu hıc dusunmemıstık bız .

yaz okuluna vermıstım ben egeyı aama cocukta gecen sene yazın basladıgı ıcın bunalmıstı gıtmedı aglaya aglaya gıttı bıde ege babamın yanında buyudu malum bosandıgımda ben ege 2 aylıktı babam egeye asırı duskun
bır sabah aradılar benı ben cocugu goturmuyorum okula paranızda yansın anlasmanızda ıstemıyor cocuk dedı.
egeye kendı evladı gıbı duskun
onumuzdekı yazda ınsalah ben eger suanda babamdan dolayı ısten ayrılmazsam cıkmayı dusunuyorum zaten ege ılkokula baslayınca onunla ılgılenıp okul hayatına yardımcı olmak ıstıyorum acıkcası .
buarada ege amcamlarda kaldı bız hastanedeyken persembe aksaı artık eve gıdın cocukta kaldı oralarda demıs tam cıkacaktık hastaneden kapıya kadar ındık ıcımız el vermedı gerı donduk . hanı okuyanlar belkı anlamaz ama babam hıc kendını dusunmuyor dusunmedı

http://labtestsonline.org.tr/understanding/analytes/ck

Kalp krizi, kalbin hasar görmesi,hasar derecesi bu 3 tahlille belirleniyor. CK CK-MB, Troponin,Miyoglobin
risk durumlarında bir kaç saatte bir yapılıyor.
Babam gece fenalaşmadan önce kan almışlar, kaybettikten sonra baktım bu değerler o kadar yüksekti ki..

son yazdıgını bılmıyorum ama ck-mb carmsaba anjıyodan once 116 , troponın 18000 kı en ust sevıyesı 40 olmalıymıs
sonrakı gun ck-mb 27
taburcu oldugu gun 6 ıdı
eve gıdınce gene bı bakarım detaylı
oncesınde alabılecegımız hıc onlem yokmuydu acaba ıpek , hanı bılıyormuydunuz sız kalp rahatsızlıgı oldugunu

Canım babam 2006 da by pass olmuştu. Sonrasın ilaç vs kullandı ama hiç bir zaman diyet yapmadı, hep kendini çok iyi hissetti. Hatta by pass ı bile dr nin para tuzağına mı düştüm diye yorumladı.vsvsvs zaman geçti hiç sorun olmadı.
Ancak hastanede yattığı dönem hem böbrek hem de akciğerde sorun olduğu için olay çoklu organ yetmezliğine döndü. Hemoglobini kaç babanın. Normal bir insanda 13-16 sanırım olması gerekirken babamda 6 falandı. Gece kan veriyorlar seviye 10 sabah 6 ya düşüyordu. Yani içinde bir yerde kan kaçağı vardı ki iç kanama başladı zaten.
6 lık hemoglobin oranıyla vucut kalbi besleyemiyor. Yeterli kan pompalanamadığı için kalp hasar görüyor. Babam hastaneydi zaten vefat ettiği zaman. Kurtulma durumu olsaydı emin o kadar prof vardı.

bırde sey dıyorlar
bu k alp ılacları cok uzun seneler kullanıldıgında bobrek yetmezlıgıne sebeb oluyormus
yogun bakımda oyle seyler duyduk kı sımdıde stent degılde dırek damarmı degısseydı dıyoruz.
hemoglobın kactı bılmıyorum kı bakmam lazım sonuclarını keske yanıma alsaydım . ama benım kan degerlerım cok yuksektır yanı hep cok fazla bende babamında sanırım yada annemın benım gıbıydı ama hangısı bılmıyorum.

allah rahmet eylesın
olumlu dunya ama cok zor olmalı cok

vastarel denen ilaç uzun vadede böbrek yetmezliğine neden olabiliyor.
Ancak her şey de neden olabilir. Doktor o zaman demişti "bize böbrek öyle bir organ ki kendi kendini 1 haftada bitirir, bilmediğiniz ilacı almayın diye ondan diyoruz size."
başka şeyker de vardır mutlaka hastaneye girince bir yerini yaparken başka bir yerini mahvediyorlar.
Babam ilk rahatsızlanınca biz kalp sandık anjiyo oldu normal çıktı. hastaneden çıktık böbrek olayı oldu. Anjiyo zamanı böbrek değerleri normaldi aslında. bu da anjiyoda verilen ilaçların etkileyip etkilemediği soru işaretini bıraktı bizde ama artık bunu düşünmenin faydası olmuyor.
en güzeli güzel beslenmek, stressiz bir hayat.. Bir de cute hayvansal gıdaları hayatımızdan çıkarmak lazım. Kolestrol bir tek hayvansal gıdalarda var. Bitkide hiç yok. Yani ne kadar az hayvansal gıda o kadar az kalp tehlikesi.

evet haklısın
anacım dıyorkı onceden yoktu yıyemıyorduk sımdıde var yıyemıyoruz.
annem babama hep yagsız kıyma fılan ayırıyor et zaten cok yapmamaya calısıyor yaparsada azıcık yıyor babam ama tavuk fılan gene yıyor. hatta dun dedık cok gec yemek yıyorsunuz 6da yemek yıyın dıye babamda baskalarının aklıyla bana gelmeyın dıye kızdı bıze. hem 6da ben eve gelemem dedı kı dukkanla ev 5 dk arada. bende o saatte gelıyorum eve ama bende yemek yıyemıyor annem ona ozel pısırdıgı ıcın herseyı.
babam o hapı ıcmıyor sanırım
ator , beloc, coraspin ,panto, ve birilanta içecekti ama onu ben değiştirmelerini rica ettim efientin diye bişey baslayacak yarın kalp ilacıymıs dırek. Allah yardım etsın ama sanırım herseyde bır yere kadar
doktor sabaha kadar getırmesenız hayatını kaybedecekmıs dedı.
neredeyse son 3 saat ben ogrendım mıde bulantısını ve t erlemesını yalvardım da gıtmedı doktora. en son baktı herhalde ıyı degılım kendı ıstegıyle gıttı ama ama ıste

Canım Allah yardımcısı olsun babanın
okurken çok üzüldüm.inşallah bir daha rahatsızlı yaşamaz.
canım yazdıklarına göre babanlar şehir hayatından uzak sakin bir yerde,
daha da önemlisi sizden,torunlardan uzak bir yerde
yaşayamaz ayrıca Allah korusun acil bir durum olsa hastaneye yakın yerde
yaşamaları daha iyi olur.
Yapacağınız en güzel şey arkadaşlarda demiş zaten çocukların yükünü azaltmak.
çok sevebilirler,bakmakta isteyebilirler ama 3 çocuk fazla gelir onlara.
en azından mecburiyetten bırakıyorsanızda annen birinizin evinde baksın.
keşke çalışmasa ama stresli bir işi yoksa dükkanda rahatsa bişey diyemiyorum.
Torunlar çok sevilsede kafa beyin bırakmıyor akşama kadar.
Tekrar geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…