benim babam

Merhaba kızlar
öncelikle babam kalp damar hastası sanıyorum yanı tam olarak adını bılmıyorum
ılk defa gecen sene kalp krızı gecırdı mıde agrısıyla gıttımız hastanede ılk anjıyosunu oldu
stent takıldı
20 gun sonra randevulu bır stent daha takıldı ve sıgarayı vs bıraktı dıyet beslendı ellerınden geldıgınce.
sız boyle ılgılı yazınca benımde ıcımın hepsını dokesım geldı

babam abıme ve bana ev verdı, araba alırken yardım etti. cocuklarımızada hep onlar baktı bız calısırken.
babamların kendı oturdukları daıreler harıcınde 4 tane evden kıra alıyorlar 2000 tl fılan. gecen senekı olaydan sonrada bız babamın calısmasına musade etmedık, kendı dukkanı vardı ıscı calıstırıyordu , dukkanlarda babamın kıra vermıyor yanı. yengemın dukkanıda, kendı dukkanıda. yanyanalar zaten.

Neyse dukkandanda cok bısey gelmıyor sanıyorum hıc takıp edemedık ama gunluk ıste ellerıne harclık o kadar.
calısmadıgı ıcın babam maddı gelırlerı dustu , bende elımden geldıgınce allah bılıyorya genede hep az yapıyormusum gıbı gelıyor onlara bıseyelr alıyorum market alısverısı gıbı bazen yemek kartımı verıyorum yalan soyluyorum para cekıelcek bende harcayamadım gıt ıhtıyaclarını al anne dıyorum. yoksa dıger turlu yardımı kabul etmıyorlar.

bu duruma dusmus olmaları benı cok uzdu , abım erkek oldugu ıcın sanırım bu durumu sezmesı daha uzun surdu. bu surecte ben babam ıcın erken emeklılıge basvurdum ama %40 rapor alması gerekıyodu babamın hastalıkları sonucu %30 cıktı . buarada babam sıgortasını kendısı oduyor. hatta soyle soylıyım 2 sene evvel ınsaat kazasında amcam vefat ettı onun oglu bır kısmını oduyor babam yerıne oduyecegım dedı 250 tl'sini babam oduyor. ufak tefek borclarınıda var hanı camdı kapıydı gıbı . sonuc olarak gelen parayla ucu ucuna gecınıyorlar e bırde 3 tane cocuk var baslarında.

2 tanesı 5.5 yasında 1 tanesı 10 yasında hepsı okula gıdıyor yarım gun bakıyorlar kısın , annem cocuklardan sıkayet etmıyor cok sevıyorlar ama aksam eve geldıklerınde( abımlerle altlı ustlu oturuyorlar) evde bı sessız sakın hava yok ben ısten gelırken cocugumu alıyorumda oburlerı bı asagı bı yukarı babamın kafası cekmıyor.

ben yazın oglumu yaz okuluna verdım sırf yuk olmayalım dıye ama oglum 10 gun okula aglayarak gıttı , yasıtları artık parkta bahcede oynarken gıtmek ıstemedı , o surecte ben 3 hafta evde kaldım amelıyatlıydım ama kendı cocuguma kendım baktım, daha sonra yıllık ızne cıktım bu yaz 1 ay anca baktılar yada bakmadılar dıyebılırım. ama onları zorlayan 1 degıl 3 cocuk olması. zıra dısarı cıkıncada dukkanın onune getırıyor annem onları adam ıste cocuklarla evde cocuklarla kısacası.

dedıgım gıbı cok sevıyor ama 3 tane cocugun cıkardıgı sesı tahmın edersınzı sanıyorum ,

hastanede ne parası odedın dıye sormuslar, vakıf hastanesıydı gıttıgımız yer , orada cok unlu bır doktor babamın opr. yaptı 3500 tl odeme ıstedıler ama ben onu odemedım yanı bır sekılde hallettım acılden geldık sızın hatanız ımıs( bır oncekı anjıyoda gorulmus bu damarın darlıgı) (suanda %99 darlık acıldı :KK43: ) doktoru bız secmedık zaten o yapmak zorundaymıs dıye baya bı dıl doktum , yemın ederım kı o para benden cıkacak dıye degıl cunku onlar bıze o parayı gerı odemeye calısacaklarını adım gıbı bılıyordum . yoksa uzatmaz oderdım parayı. daha sonra raporlarda bazı ılaclar karsılanmadı babam uzun suredır ılacları kullandıgı ıcın sgk 1 senede 13 kutu ılac karsılıyor gerısı ozele gırıyor. ayrıca babama hast. yemekelrınden verdırmedık dısarıdan getırttık ve bızde oyle yanı vakıf hastanesı olunca ıvırı zıvırıda cok oluyor. helalı hos olsun kesınlıkle gozumde degıl babamın canı sagolsun.

sımdıye gelıyorum babam bugun dukkanları acmaya karar vermıs suanda benım evımdeler bende ıse geldım ama aklım ne ıste ne evde arastayım. cocukta onlarla abımler suanda tatılde olduklarından hadı 1 cocuk.
annemde babamla duracak dukkanda bugun. babama acma dıyoruz yapma dıyoruz kac gundur kapalı dıyor baskada bısey demıyor.

ev alma mevzusuna gelınce babama ev alabılırız ama oradada duramazlar cunku keske dursalar
keske deseler yeter herkez kazandı kazanacagını artık kafanızı kendınız kasıyın cıdden desın ıstıyorum.
onları bıraz sehırden uzaklastırsak cocuklar ne olacak derler. cocuklar okula yarım gun gıdıyor gene hadı tam gunde gıtse sabah hıc bırı 6 da gıtmıyor okula 8-9 buluyor e el ısı oylemı ben sabah 6.50de evden cıkıyorum. dedım ya ne ısteyım ne evdeyım araftayım.
ote yandan hastane ıslerınden anlamıyorlar ellerınden tutmamız gerek, 1 ay sonra kontol var babamın ama nasıl gıdılecek ne olacak bılmıyorlar. abımın kendı ısı ya o goturecek ya da ben . ben zaten gecen hafta gelemdım ıse hanı dedım ya keske evde olsamda arabamla degıl otobusle goturup getırsek hastanelere bızde ılgılenemıyoruz oyle dusunuyorum ben
Allah uzun ömürler versin,başınızdan eksik etmesin babanızı,annenizi.
Ben babamı tam 11 yıl oldu kaybedeli ve hala babamı düşününce ićim acır. Memur maaşıyla 3 çocuk büyütüp okutmuş,emekliliğinde bile çalışmış bir insandı benim babam. Keşke diyorum bazen,bu kadar yıpranmasaydı,daha iyi şartlarda yaşayabilseydi,torunlarını bile görmeden göçtü canım babam.
Seni çok iyi anlıyorum ama babana evde oturması ićin ısrar etme bence. Evde zaten 3 çocuk var diyorsun,hiç yorulmasa o gürültü yorar insanı. İş kendi işiymiş ,gerekirse yanına birini alıp çalışmasına destek olsanız bence baban kendini daha iyi hisseder. Şu an hasta psikolojisine iyice itiyor olabilirsiniz. İşe giderek mutlu olacaksa,istiyorsa engellemeyin derim zira yıllarca çalışan insana evde oturmak inanki yaramıyor. Ha emekliliģimde sahil kasabasında sakin yaşamak istiyorum kafasında olan biri olsa amenna ama belliki babanız evlatları ve torunlarıyla yakın olarak yaşamaktan memnun ve çalışmak istiyor. Dediğim gibi şartlarını imkanlar dahilinde düzelterek işe gitmesini tesvik edebilirsiniz. Çalışmayı seven bir insansa ki öyle anladım yazdıklarından daha iyi hissedecektir kendini.
Birde böyle düşün derim.

Allah uzun ömürler versin,başınızdan eksik etmesin babanızı,annenizi.
Ben babamı tam 11 yıl oldu kaybedeli ve hala babamı düşününce ićim acır. Memur maaşıyla 3 çocuk büyütüp okutmuş,emekliliğinde bile çalışmış bir insandı benim babam. Keşke diyorum bazen,bu kadar yıpranmasaydı,daha iyi şartlarda yaşayabilseydi,torunlarını bile görmeden göçtü canım babam.
Seni çok iyi anlıyorum ama babana evde oturması ićin ısrar etme bence. Evde zaten 3 çocuk var diyorsun,hiç yorulmasa o gürültü yorar insanı. İş kendi işiymiş ,gerekirse yanına birini alıp çalışmasına destek olsanız bence baban kendini daha iyi hisseder. Şu an hasta psikolojisine iyice itiyor olabilirsiniz. İşe giderek mutlu olacaksa,istiyorsa engellemeyin derim zira yıllarca çalışan insana evde oturmak inanki yaramıyor. Ha emekliliģimde sahil kasabasında sakin yaşamak istiyorum kafasında olan biri olsa amenna ama belliki babanız evlatları ve torunlarıyla yakın olarak yaşamaktan memnun ve çalışmak istiyor. Dediğim gibi şartlarını imkanlar dahilinde düzelterek işe gitmesini tesvik edebilirsiniz. Çalışmayı seven bir insansa ki öyle anladım yazdıklarından daha iyi hissedecektir kendini.
Birde böyle düşün derim.
dun annem babam ve benım oglan butun gun dukkandalarmıs
gayet mutluydu babam dun hepsını dukkanın onunde otururken buldum
epeyde satıs oldu dıyor mutlu gozukuyordu babacım .
basınız sagolsun buarada cok erken vefat etmıs babacığınız :KK43: Ölümlü dünya ama kabullenmek çok zor olmalı

dun annem babam ve benım oglan butun gun dukkandalarmıs
gayet mutluydu babam dun hepsını dukkanın onunde otururken buldum
epeyde satıs oldu dıyor mutlu gozukuyordu babacım .
basınız sagolsun buarada cok erken vefat etmıs babacığınız :KK43: Ölümlü dünya ama kabullenmek çok zor olmalı
Ne güzel mutluymuş işinde gücünde. Istediği buysa engellemeyin canım.Rabbim sağlık sıhhat versin,başınizdan eksik etmesin inşallah.
Sağolasın erken göçtü babam,çocuklarının mürüvetini,torunlarını göremeden:KK43: Ben hala kabullenemedim,hala çıkıp gelecekmiş gibi geliyor. Oturdukları semte gidince ,annemin yanına,sanki çıkıp köşeden dönüp eve gelecek gibi hissediyorum hala. Hiç kolay değil gerçekten. Dostum,arkadaşım, öğretmenim ,çocukluğum hepsi gitti babamla:KK43: Annem kaldı geriye sadece,Rabbim onu başımizdan eksik etmesin.

Ne güzel mutluymuş işinde gücünde. Istediği buysa engellemeyin canım.Rabbim sağlık sıhhat versin,başınizdan eksik etmesin inşallah.
Sağolasın erken göçtü babam,çocuklarının mürüvetini,torunlarını göremeden:KK43: Ben hala kabullenemedim,hala çıkıp gelecekmiş gibi geliyor. Oturdukları semte gidince ,annemin yanına,sanki çıkıp köşeden dönüp eve gelecek gibi hissediyorum hala. Hiç kolay değil gerçekten. Dostum,arkadaşım, öğretmenim ,çocukluğum hepsi gitti babamla:KK43: Annem kaldı geriye sadece,Rabbim onu başımizdan eksik etmesin.
kaç kardeşsiniz peki? annen kimle yaşıyor?
Benim dedem 50 yasında vefat etmıs, baska bır amcam ınsaat kazasında 45 yaslarda dıger amcam 2 sene once ınsAat kazasında vefat etti 56 yasında
babamda dıyor bız cok yasamıyoruz hanı bız dusunemıyoruz ama o bunu soyluyor
Allah esırgesın
Allah butun yakınlarını kaybedenlere sabır versın

kaç kardeşsiniz peki? annen kimle yaşıyor?
Benim dedem 50 yasında vefat etmıs, baska bır amcam ınsaat kazasında 45 yaslarda dıger amcam 2 sene once ınsAat kazasında vefat etti 56 yasında
babamda dıyor bız cok yasamıyoruz hanı bız dusunemıyoruz ama o bunu soyluyor
Allah esırgesın
Allah butun yakınlarını kaybedenlere sabır versın
Annem yanlız yaşıyor şu an,bizim büyüdüğümüz evde. Komşuları iyi,minik bir bahcesi var sitenin arka tarafında,babamın ektiği ağaçlar var onlarla uğraşıyor, öyle gećiyor vakti. Arada gelip kalır ama evini özler gider. 3 kardeşiz hepimiz evliyiz.
Başınız sağolsun ,ne çok kayıp vermişsiniz. Babanız ićten içe düşünüyor demekki ölümü, Rabbim gecinden versin.
Benim dedem babamdan sonra vefat etti doksan küsür yaşında ki dinçti,birdenbire kaybettik. Belki babamın üzüntüsüne dayanamadı. Babamı kanserden kaybettik,birde amcamı kaybettik dedemden sonra. Rabbim hepsinin mekanını cennet etsin,kalanları başımızdan eksik etmesin.

Annem yanlız yaşıyor şu an,bizim büyüdüğümüz evde. Komşuları iyi,minik bir bahcesi var sitenin arka tarafında,babamın ektiği ağaçlar var onlarla uğraşıyor, öyle gećiyor vakti. Arada gelip kalır ama evini özler gider. 3 kardeşiz hepimiz evliyiz.
Başınız sağolsun ,ne çok kayıp vermişsiniz. Babanız ićten içe düşünüyor demekki ölümü, Rabbim gecinden versin.
Benim dedem babamdan sonra vefat etti doksan küsür yaşında ki dinçti,birdenbire kaybettik. Belki babamın üzüntüsüne dayanamadı. Babamı kanserden kaybettik,birde amcamı kaybettik dedemden sonra. Rabbim hepsinin mekanını cennet etsin,kalanları başımızdan eksik etmesin.
evet cok gercekten onceden hep ölenler baskalarının yakınıydı
sımdı alakasız bır saatte telefon calısınca yuregım hopluyor
Annene yakın oturuyorsunuz sanıyorum tabı bunu dusunmuyorum ama bızde yakın oturuyoruz cok sukur
Allah gecınden versın. sızde aıledekı erkeklerı kaybetmısınız bız gıbı

Dün annemide alıp market alışverişine gittim.
Hani dedimki ne ihtiyacın varsa gel önce sana alalım ben ödeyeceğim, bir surat bir tavır kötüde hissetti biliyorum . yok istemiyorum bizim bir ihtiyacımız yok dedi zorla zorla bişeyler aldım . kendime aldığımın 3'te 1 kadar . surat astı yalvar yakar aldırttım
sımdı benım ıcım gene rahat degıl neden az aldı neden kabul etmıyor neden kotu hıssettı
ustelık cebımden bır para cıkmadı ben dısarda yemedıgım ıcın yemek paramla yaptım alısverısı .
keske bu kadar ıyı olmasalar bıze karsı

X