Beni kaynanamdan kurtar özleem

Toyumvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
967
334
25
Bildiğiniz üzere aile binasında oturuyorum ve daha bir buçuk aylık bebeğimle kaynanamla savaşıyorum. Neyse bebek dogdu bizim kılıçlar çekildi bebeğin annesi benim kavgalarımız başladı. Ve bu savaşı ben kazandım kaynanam benden nefret etmeye başladı. Ama bebek ve oğlu için sürekli bize gelmeye devam ediyor kendince bi işin ucundan tutup peşine bana elli tane iş kitliyor. Durduk yere evime yemeğe misafir çağırmak gibi. Asıl konuya geliyorum.
Biz bebeğe kırk mevlüdü olutucaktık ben kırkı çıkınca bir hafta sonra okuturum dedim kv ameliyat olacakmış tamamen iyileşmesinid ebeklersek çok geç olurmuş bu hafta okut hemen dediler. Benim hazırlanmam imkansız. zaten hastalandık hastanelerdne çıkamıyoruz hep bir agızdan bi hediyelik al bide yemek tamamdır diye bagıra çagıra üzerime geliyolar. Şunu yapıcam, masa hazırlıycam dediğimde ne gerek var diye üstüme saldırdılar benim bütün hevesim kaçtı. Dedim tamam sizin deidğiniz gibi olsun. Bu sefer hediyelikte yaptırmam ona vereceğim parayla bir yere bağış yaparım dedim. Bunu duyan kv delirdi çıldırdı kaça kaça evine gitti. Eşim gece çalıştıgı için kız kardeşim benimle kalıyor. Akşam otururken kapı çaldı ama o kadar sessizce vuruyoki anlamadım bile heralde kapı çalıyo dedim (laf sokmaya gelmiş kv hediyelik için belli yani hırsından) koşarak kapıya gittik kardeşimle kv koşa koşa aşağı iniyor. Bir yandan da bagırıyor. -Ben geldim kaç saattir kapıyı çalışıyorum açmıyorsunuz g.zekalılar vs vs gitti. Ben kucağımda bebek kardeşim agzı açık kaldık öyle. Eşime ertesi gün hesap sormak için yanına gitti eşime küsmüş konuşmuyo. Bende mevlüt felan yok benim evime gelen misaifre g.zekalı diye bagırıyo bende onun misaifirni evimde ağırlayamam dedim iptal ettim. İlk bebeğim di bütün hayallerim çöp oldu eşimde gelmiş o kadar kişinin bebeğine gititk altın takacaklardı gelip takmayacaklar oda çöp oldu diyo. Bi moralim bozuldu. Kv le konuşmuyoruz şimdi ameliyatta olacak gitmiycem iyice kavga gürültü kızlarınıda bana küstürmüş bir haftadır bir tanesi bile bebek nasıl diye sormuyo bile.

Sormasınlar yahu hala görümceler bebek nasıl diye sormadılar diyorsunuz.
Hastaneden kurtulamamısken, kalabalık insan grubunu eve toplamaya ne gerek şuan?
Hayır birde eş ailesiyle sorunlusunuz, baştan istemiyorum deyip kestirip atsaydınız. Kayinvalide küstüyse bırakın öyle kalsın.

Eşiniz ne işe yarıyor?

Yahu telefon etisn eşime desinki öldünüzmü kaldınızmı kapınız bacanız kapalı.
küstüler anlamadında diyorum

Ohh çok şükür küsmüşler, benim içim rahatladı senin evine senden habersiz yemekli misafir nasıl çağırıyor demeyeceğim çünkü sizin ev düzeninize alıştık artık hepimiz inşallah barışmazsınız. Kocan da çok istiyorsa altınlarını geri, anasına söz geçirsin de yapmak istediğiniz her şey böyle iptal olmak zorunda kalmasın. Benim kaynanam bana gerizekalı dese eşim kapıyı gösterir, normali de budur.

Yahu telefon etisn eşime desinki öldünüzmü kaldınızmı kapınız bacanız kapalı.
küstüler anlamadında diyorum
Etmesinker telefon falan. Ben artık sizin mazoşist olduğunuzu düşünmeye başladım. Acıdan, kaostan, kavgadan zevk alıyorsunuz bence, içinize işlemiş o ailenin içinde kala kala.

Ya sana da müstehak be kardeşim. Hala daha niye aramıyor sormuyorlar diyorsun. Kırklı bebeğe mevlid mi yapılır ayrıca ya kaç yılından bu insanların kafası? Ben üç aydan önce misafir bile çağırmadım. Yazık günah bağışıklığı olmayan bebeği doğduğundan beri 50 tane insanla muhatap ettiler. Sakın o mevlidi yapma sen kendin canın isteyince yaparsın böylece biraz olsun ipleri eline almış ol

Etmesinker telefon falan. Ben artık sizin mazoşist olduğunuzu düşünmeye başladım. Acıdan, kaostan, kavgadan zevk alıyorsunuz bence, içinize işlemiş o ailenin içinde kala kala.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum aileyle bütünleşmiş artık kafa yapısı olarak. Bu deveyi böyle güder

Ben de aile binasında oturuyorum ama kayınvalidem asla benden habersiz evime misafir çağıramaz. Bence mesafenizi ayarlayamamışsınız ki benim kayınvalidem de vıcık vıcık olmaya alışkın. Eve temizlik bahanesi ile gireyim yeni ne almışlar ne etmişler aynısını evime alayım diyen bir kadın. Kendi oturduğumuz dairede kendi düzenini devam ettirmemizi isteyen bir kadın. Ama benden o yüzü göremiyor diğer gelinlerine her şeyi yapıyor. Onlarla da aynı binada oturuyoruz hatta yeni gelin'le evleri birebir aynı yapti düzenini bile size tek tavsiyem mesafe mesafe mesafe..

Kaynananın ameliyatı seni ilgilendirmez. Hele de gerizekalı bilmem ne diyen saygısız bir kaynanaya göre plan yapılmaz. Kendine göre planını yap, gelen gelsin gelmeyene uğurlar olsun. Kaynanana göre yaparsan tependen de inmez tabi. Bebek 2 aylık falan olunca yap mevlidini, canın nasıl istiyorsa ona göre bir organizasyon yaparsın. Kaynanan da had bilsin biraz. Ona ne oluyorsa

Benim kv benden uzak oturmasına rağmen her istediği istediği şekilde olsun istiyor telefonla taciz ediyor ağız arıyor benim cevabım "ben karar vereceğim size haber ederim" bitti. İstediği kadar ısrar etsin ağlasın çocuk benim ev benim keyif benim. Hediyelik vs hallederim ben deyip o gün bağış yaptım der geçerim. Herkese uzun uzun anlatmam ne yapacağımı.

Siz kayınvalidenin ameliyatından sonra herkese aynı anda şu gün bebek mevlidimiz var buyrun gelin de bitti. Kimseye açıklama yapma önden haber verme. Sorulara ben hallettim ben düşündüm o gün gelince görürsünüz de geç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…