Beni istemeyen, hiç bir yardımda bulunmaya eşin ailesiyle görüşme zorunluluğum var mı?

Ben olsam mesafemi korurdum

Böyle yapan ailelerden sonrasında da pek bir hayır görülmüyor genelde.
Yani gorusseniz bile çok değil 3 ay sonra kesin bir arıza çıkarırlar.
İçinizden gelmeyen hiçbir şey yapmayın.
Evladımız istemiş beğenmiş deyip size saygı duymaları gerekiyordu yaptıkları affedilmeyecek bir şey bence kendi iliskinize odaklanin derim hiç görmeyin duymayın bile o mesajları.

Merhaba benzeri durum başıma geldi tabi ben istmediklerini sonradan öğrendim hatta eşim onları beni istemeye ikna etmeye çalışırken alel acele her yerleri aramışlar kız diye eşimi çevirememişler.
ben tabi mal gibi hep güler yüzlü davrandım bişe olmamış gibi mesafe koymadım naparlarsa yapsınlar görüştüğümüzde kaldığımız yerden devam ettim tepeme çıktılar.
sakın ama sakın iletişime geçip görüşmeye filan kalkmayın eşiniz görüşmek isterse görüşsün evinizin içine girip karıştıracaklar rahat duramıyorlar yerlerinde ondan bu çabaları.
Baştan bi iyi olacaklar oğluna oynayacak oynayacak seni kötü yapacak sakın bacım.

Çocuklarını malları gibi gören anne-baba psikolojisini asla anlayamayacağım.
Evlenecek olan çocuk, evlendiği kişiyle aynı evi, evladı paylaşacak olan çocuk.
Ailelere ne oluyor acaba? Siz asla evlenmemesi gereken, toplumda gerçekten dışlanması gereken bir insan olursunuz anlarım...
Sırf kendi istedikleri kızla evlenmemiş diye düğüne gelmeyerek hem size ama en çokta eşinize çok çok ayıp etmişler.
Aile her zaman destek olan, arkanda duran kişiler değil midir?
Maddi olarak yapmamalarını anlarım ama manevi olarak insan evladının yanında durur.

Eşiniz görüşmüyorsa, bence siz hiç girmeyin o toplara. Kendisi yarın bir gün barışmak isterse, sizde gayet mesafeli bir şekilde görüşürsünüz.

En son konunuzda ölüyor olsanız da KK konu açmayın diye tavsiye vermişsiniz, ne oldu da bizim fikirlerimize ihtiyaç duydunuz?

Ben eski mesajlara baktım da sizi neden istemedi bu aile anlamadım. Yıllarca bil fiil bu adamın ardını toplamışsınız. Sizden iyisini mi bulacaklardı?
Sanırım şimdi kıymetimi biliyorlar. Oğulları bile bunu kaç kez dile getirdi! Ben sevdiğim için oğullarını kurtardım ama ailesini kurtaracak durumum yok ! Şimdi her şey yoluna girince aile çıkıyor ortaya!

En son konunuzda ölüyor olsanız da KK konu açmayın diye tavsiye vermişsiniz, ne oldu da bizim fikirlerimize ihtiyaç duydunuz?
Sizin gibilere sormadım zaten. İnsanca yorum yapanlardan gereken desteği gördüm ve gidiyorum! İlginize teşekkür ederim .

Bu insanlar niye böyle ben anlamıyorum. Erkek tarafı ne düşünüyor da erkek evlilik yoluna girince birden sapıtıyolar. Ben de benzer şeyler yaşıyorum çoğu kişide görüdğüm hep erkek tarafı sorun çıkarıyor. Arkadaşım diyodu ki sevgilimin ailesi hiç onu aramaz sormaz bilmiyolar hastaneye gider benim haberim olur onlar yok gibi. Bir evlendiler günde ikişer kez aramaya başlamışlar. Adamı hastaneye kaldırdıklarından haberleri olmayan insnalar evlenince yediği yemeği gömleğinin ütüsünü merak eder oluyolar. Bi bakmışsın kapına gelmiş çaya. O zaman ne yapacaksınki el mecbur kovamayacaksın oturuckasın 2 3 derken samimiyeti kurup kayananlık yapacak sana

Azcık derine inince anladım, ailesi parasını çekip alıyormuş elinden, bedava kazanca kondunuz şimdi onların gözünde o yüzden soğuk gitmişler, şimdi her iş bitti ev ocak kuruldu, hazırı yemeğe yanaşıyolar. Bunları kapınızın içinden bi sokarsanız yandınız ayda bir gelirler bir ay kalırlar.

babası neden gelmedi?
diğerleri geldi anladığım kadarıyla
görüşmeyin tabiki.. eşiniz görüşmüyor zaten
Oğluyla inatlasti sanırım. Ablasi da gelmedi çocuğunun hastalığını bahane edip. Annesi amcalar halalar geldi. Babanne geldi. Onlar da benim yanımda oldu benim için yer aldılar sağ olsunlar

Sert tepki neden vermiyorsunuz? İstemeyen, düğüne dahi gelmeyen ve asla görüşmeyen insanlarla işim olmaz

Ben annemleri çağırıyorum olmaz sen yeni evlisin evinize alışın diyorlar. Bu kadın her gün arıyor ki geleyim size diye. Aradaki farkı siz anlayın! Yoğunum dedim anlamadı. Memlekete gidiyorum dedim anlamadı en son oglunuzla görüşün yazdım!

Konu açmana bile değmeyecek bir durum, o kadar haketmiyorlar ki gerçekten.. Önce oğullarının gönlünü alsınlar evladının kalbi nasıl kırılmıştır, hiçbir şey olmamış yaşanmamış gibi devam etmeye çalışıyorlar, sana ve ailene yaptıkları saygısızlığı söylemiyorum bile, ben olsam telefonlarını da açmam mesajlarına da ağız ucu ile dönerim. Kesinlikle uzak durun evliliğinizde sorunlara da sebep olurlar.

Ay umarım bir gün bende snein gibi olabilirim. Aynı şeyleri yaşıyoruz ama ben sindirilmiş bir korkağım sanırım bu şekilde yazamazdım.

Mantıklı oğlu ile görüşsün. Hep aynısını yazın. Sizinle işi yok.

Eşim çok üzüldü zaten. Benim ailemle aram iyidir sürekli çok şanslısın diyor. Bizimkilerle arayı iyi tutuyor o da seviyor benimkileri. Çünkü onlarda ona insan gibi yaklaşıyor.

Engellerdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…