Beni istemeyen, hiç bir yardımda bulunmaya eşin ailesiyle görüşme zorunluluğum var mı?

Ay umarım bir gün bende snein gibi olabilirim. Aynı şeyleri yaşıyoruz ama ben sindirilmiş bir korkağım sanırım bu şekilde yazamazdım.
Ya o kadar yalnız kaldım o kadar ağladım ki. Artık acıma duygum kalmadı. Birde samimiyetine hiç inanmiyorum. Dese ki kızım yardım et oğlumla goruseyim anlarim. Ama bana sizi çok özledim canlarım ciğerlerim deyince sinirim tepeme çıkıyor. Biz nikahı önden yaptık düğün için sormadılar bile. Ben sordum benim durumum yok siz bilirsiniz dedi. Neyse el öpmeye evlerine gittik düğün yok bir şey yok bize aynı yatagi hazırlamış. Eşim gözlerinin içine bakarak başka odada kaldı. Yani anlayacağın kadın asla masum değil. Yumusayacak gibi oluyorum bunlari hatırlayıp daha da sinir oluyorum.

Eş madem benden yana madem o tarafin haksizlıgıni gördü .Ben mesafeli olarak son bir şans verirdim.Tabi ailemden ve benden özür dilenecek.Gercekten yapılan hata haksızlık farkında ise ciddi manada eş ailesi cidden hadlerini bilip düzgünce davranilacaksa bı bakardım yani Ciddi pişman olan ciddi adım atan ve ciddi değişene dikkatli olarak hemen samimi olmayarak bı kol mesafesinde durulabilir bu konu için bu dediğim her konu için değil

Merhabalar kızlar. Eşimle 1.5 yıldır evliyiz bir çok badireden sonra çok şükür iyiyiz. Eşimin ailesi zamanında beni istemedi ( akıllarında farklı kız varmis) ama eşim diretti ve biz evlendik. Bu süreçte hiç bir yardım maddi ve manevi destek görmedik. Hatta babası düğüne gelmedi! İkimizde çalıştığımız için evimizi güzelce dizdik ve mutlu bir yuvamiz var. Her şey yoluna girince yumurtadan görümce ve kaynana çıktı.kadin her gün bana mesaj atıyor görüşmek istiyor. Duygu sömürüsü geçmişi unutalım falan filan. Ama o kadar çok baskı yapiyor ki beni iyice uzaklaştırdı. Eşime söyledim sen istersen görüş arani iyi tut ama beni karıştırma diye ama o da çok kırgın olduğu için görüşmüyor. O görüşmedikce kadın bana sardı ! Siz olsanız böyle bir durumda ne yapardınız ? Açıkçası bana degilde aileme yapılan saygısızlığı affedemiyorum!
Var.Anasi anan ola babasi baban ola Allahin emriyle.. ögle bi türkü vardı🥱

Görüşmeler zorunlu olmamalı istenmeyen gelin psikolojinden çıkın sanki kime bayılıyorlar çok da elzem değil.İcinizdede biriktirmeyin görümce sizin benim gibi kadın eşin ablası kardeşi olması onu Hürrem Sultan yapmiyor İçinizde biriktirmeyin yüzüne kibarca söylememek sizi yorar İki kadın konuşun herseyi sonuçta kimsenin kimseye bir artısı yok.Yardin etmeye kimse mecbur değil iki insan yapabilecekse yetebilecekse evlenir Konu para vermediler ise hakli değilsiniz bunu belirteyim yapılsa tamam iyi olurdu yapilmıyor da kusiler bekler çalışır para biriktirir kumseye muhtaç olmadan evlenir.Yetiskin insan olmak budur Sizin evliliğiniz o aile için mutlaka olması şartı olan birşey değil kimse içinde değil.Hic evlenmese insan kimse ölmez yani Duygusal bakmayın bu konuda daha çok yeni evlisiniz eşiniz zamanla değişir bu olası bu yalnızlık hissi onuda yorar o zaman hedefteki siz olursunuz .Size kalmış

Merhabalar kızlar. Eşimle 1.5 yıldır evliyiz bir çok badireden sonra çok şükür iyiyiz. Eşimin ailesi zamanında beni istemedi ( akıllarında farklı kız varmis) ama eşim diretti ve biz evlendik. Bu süreçte hiç bir yardım maddi ve manevi destek görmedik. Hatta babası düğüne gelmedi! İkimizde çalıştığımız için evimizi güzelce dizdik ve mutlu bir yuvamiz var. Her şey yoluna girince yumurtadan görümce ve kaynana çıktı.kadin her gün bana mesaj atıyor görüşmek istiyor. Duygu sömürüsü geçmişi unutalım falan filan. Ama o kadar çok baskı yapiyor ki beni iyice uzaklaştırdı. Eşime söyledim sen istersen görüş arani iyi tut ama beni karıştırma diye ama o da çok kırgın olduğu için görüşmüyor. O görüşmedikce kadın bana sardı ! Siz olsanız böyle bir durumda ne yapardınız ? Açıkçası bana degilde aileme yapılan saygısızlığı affedemiyorum!
gorusmezdim. Bence size yapilanlar disinda cok da kotu insanlar olmadigini dusunuyorsaniz, esinizi mesafeli olarak gorusmesine izin verebilirsiniz. Bugun hersey cok guzel ama iki gun sonra olum var hastalik var. Bu kararlarinizin vicdani yuku esinizde o zaman cok yaralara sebep olabilir. Kendinizin gorusmesine gerek yok.

Madem düğüne gelmeyecek kadar kötü birseydi senin oğullarıyla evlenmen şuan neden görüşmek istiyorlar acaba? Bütün masraflar halloldu, takı takmaya gerek kalmadı, şimdi gidip kendimize hizmet ettirebiliriz diye düşünüyorlardır muhtemelen 🙄

En nefret ettiğim insan tipi. Ortaya bir tavır koyduysan paşa paşa arkasını getireceksin. Oğullarının derdindeler sizin gönlünüzü almak falan değil mesele. Beni de istemiyorlardı muhafazakar aileye pek uygun (!) görülmeyen bir gelin adayıydım. Biz birbirimizi çok severken aylarca bu insanların yobaz kafası yüzünden gözyaşı döktük. Sonra baktılar oğulları gidecek mecbur kabullendiler. Sonrasında da sanki o günler hiç yaşanmamış gibi salağa yattılar, bir kere bile konusu açılmadı. Ben de süreci bana zehir eden insanlara hiçbir şey olmamış gibi sevimli olmak zorunda kaldım. Siz şansınız varken bunu yapmayın kendinize, eksik olsunlar. Kimse kimsenin canını yakıp sonra hiçbir şey olmamış gibi kıvıramaz

X