Bende yarım rahim, eşimde sperm azlığı...

Daha belli degil bizim ama dogru söylüyorsunuz

Arkadaslar merhaba bende yarim rahimliyim. İlk olarak dis gebelik yasadim sag tupum alindi ameliuatla, daha sonra bos gebelik Yasadim. Bundan bir yil sonra dogal yolla hamile kaldim su anda 20 haftalik hamileyim. Simdilik dikise falan gerek gormedi doktor ancak ben baska doktorlarada gorunecegim dikis gerekirse yapilain diye, ayrica kan pihtilasmasi da var her gun igne kullaniyorun

Yarım rahim olupta doğal yolla hamiş kalanı ilk kez duydum maşallah doğum yapmışsındır muhtemelen dikiş atıldı mı

Üye
Arkadaşlar merhaba , bende yarım rahimliyim .. ilk olarak dış gebelik yaşadım ve sağ tüpüm ameliyatla alındı burada öğrendik ki rahmim doğuştan yarımmış, doktor ‍ %40 ihtimalle Doğum yapabilirsin erken düşük vs olur dedi, tahmin edersiniz ki çok üzüldüm.. sonra tekrar hamilelik yaşadım bu seferde boş gebelik çıktı , ikinci kez tekrar üzüldüm ve atrrtık benim bebeğim olmayacak diye düşünmeye başladım ve bu sefer bir de kan pıhtılaşması problemim olduğu ortaya çıktı . Yeni bir doktora gittim çok destek oldu ve benim durumumda bir çok hastası olduğu doğurduğunu söyledi biraz sevindim , Neyse bundan 1 yıl sonra tekrar hamile kaldım gergin iğne vurulmaya başladım pıhtılaşma sorunu icin , riskli hamilelik diye korku doluydum ancak her doktor kontrolünde herşey iyiydi , hiç yatmadım işe gittim gezmeye dolaşmaya coktım gayet rahat bir hamilelik geçirdim 36. Haftanın sonunda oğlum doğdu şükürler olsun .. yani demem o ki üzülmeyin yarım rahimli olmak doğurmaya engel değil , hamileliğim bile Harika geçti . Ha bebek dönemedi alan dar olduğu icin sezeryan olmak zorunda kaldım Lütfen ümitsiz olmayın rahim çok genişliyor oğlum 2.950 kilo doğdu insallah bebeği olmayan herkese Allah nasip eder

Maşallah çok sevindim adınıza ve kendi adıma.. bu konuyu açalı neredeyse 2 sene olmuş. Eşimde kromozom yapışıklığı olduğu için Pgt yöntemiyle tüp bebek denedik ve ilk transferde tuttu çok şükür.. Ben de şuan 23 haftalık hamileyim :) maşallah hiçbir sıkıntım yok. Doktorum şuan herşeyin iyi olduğunu söylüyor. Serklaj yapmamıza da gerek yok dedi. Normal rahim ikiz üçüz taşıyabiliyorsa senin rahmin de bir bebeği taşıyabilir dedi. Bazen korkularım oluyor 6.-7. Aydan sonra sıkıntı yaşarsam bebeğime bişey olursa diye. Söyledikleriniz iyi geldi bana :)

Evet bende serklaj yapmamıştı

Bana da sarklaj yapmamıstı doktor , bende hep korktum ama hiç korkmayın hamileliğim tadını çıkarın sadece bebiş dönememişti sezeryan oldum ben .. hayırlı olsun

Bana da sarklaj yapmamıstı doktor , bende hep korktum ama hiç korkmayın hamileliğim tadını çıkarın sadece bebiş dönememişti sezeryan oldum ben .. hayırlı olsun
Amin inşallah hayırlısıyla kucağıma aldığım günleri görürüm. Büyük ihtimal sezeryan olur dedi benim doktorum da. Olsun hiç farketmez sağlıklı doğsun da..bi de bişey sorabilir miyim kaç haftalıkken doğum yaptınız?

Herkese merhaba! Çoook uzun süredir girmiyorum siteye ama en son gelişmeleri paylaşmak istedim :)
Unicorn uterus teşhisinin üstünden herhalde 3 sene geçti. Daha sonra yetersiz yumurtalık sendromu diye bişeyim olduğu öğrendim. Bir başarısız tüp denemesinden sonra bir ay bekleyip ikinciyi denedik. Çok şükür 29 haftalık hamileyim!!!
Şimdiye kadar çok rahat geçti hamileliğim, inşallah sonuna kadar da böyle devam eder... Normal doğum şansım olduğunu söylüyor doktor, umarım öyle olur çünkü dikişlerin iyileşmesini beklemek istemiyorum tekrar hamile kalmak için. Daha beni bekleyen iki embriyom var çok şükür

Yani kaç zamandır doktorların beni o kadar strese sokmasını, yok olmaz, çok zor, düşük yaparsın, taşıyamazsın, yumurtaların yetersiz hamile kalamazsın vs laflarını dinledikten sonra, imkansız diye birşey olmadığını, yeterince isteyip kötü laflara kulak tıkamanın ne kadar önemli olduğunu, duanın en güzel ilaç olduğunu anladım.

Umarım bu durumdaki arkadaşlar kendilerine çok yüklenmezler ve kendilerini üzmezler. Stres çok şeye engel.. Dileyen herkese gebelik nasip olur inşallah..

Gerçekten çok sevindim hamile olmana yaklaşık bir sene önce konuşuyorduk seninle rapor alma işlerini çok şükür ki ben de hamileyim tüp bebek tuttu ve bizim de 2 embriyomuz daha duruyor . Şuanda 30 haftalık hamileyim çok şükür hiçbir sıkıntım yok kızımın gelişimi suyum falan hepsi çok iyi maşallah. Şuan kaç haftalık oldunuz Doğum yaptın mı çok merak ediyorum.

34+3 yetim canım bende, henüz daha doğum yapmadım, beklesin biraz daha içerde acele etmesin :)
Şimdilik hiç bir sıkıntı yok Allah'a şükür. Yarım rahim gerçekten ne hamileliye nede doğuma engelmiş. Tansiyon şeker vs daha tehlikeli yarım rahimli olmaktan.
Kızın oluyor demek, Allah bağışlasın sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah.

Son düzenleme:
Kızlar selam bende yarım rahimli olduğumu öğrendim 1.5 yıl önce. tüp bebek tedavisiyle şükürhamile kaldım ilk gebeliğimde 3 yıl önce kalp atışı durdu bebeğimin.İnşallah aynı seyi yaşamam bebeğimin kalp atışının durmasının bu durumla alakası olabilir mi sizce kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…