Bende yarım rahim, eşimde sperm azlığı...

Her şeyin hayırlısı canım,hepimiz için.. İnşallah olumlu sonuç alırsınız. Kötü bile olsa sakın moralinizi bozmayın. Eşimin ilk gittiği doktor neredeyse ameliyat ettirecekti yok yere. Varikosel var mutlaka ameliyat olacaksın dedi. Anlaşmalı olduğu lab.a gönderdi sperm analizi için. Eh haliylede ordada sperm harekliliği sıfır çıktı, değerler berbat vs. (Devlette oluyor bu) Ondan sonra ikimiz birden çapaya gitmeye karar vermiştik. Orasının koşullarının mükemmel olduğundan falan da değil,sadece üniversite hastanesi diye gittik. Orada ki test sonuçları da mükemmel değildi ama bugünlere geldik işte.. Eşim ameliyat falan da olmadı, önemsizmiş meğer varikoselin büyüklüğü. O yüzden dediğin gibi, içinizi rahatlatacak doktoru bulmak çok önemli.
İşin doğrusu bu ya, umutsuzluğa kapıldığımız anlar çok oluyor ama vazgeçmiyoruz. Çocuklarımızı kucağımıza alacağız bir gün Allah'ın izni ile.
Canım nasılsın? Merak ettim seni adet tarihine kac gün kaldı :KK24:

Daha 11 gün var. Sanki zaman geçmiyor.. :)
Şimdilik sadece tüp olan tarafımda batma hissi var. Kendi kendimi kandırıyor da olabilirim şu an bilmiyorum.. 6 gündür hep yatıyorum belki tutmuştur diye.

Sen nasılsın? İyi haberlerin var mı?

Iyiyim çok şükür.. zaman geçmez şimdi sana. :) insallah tutmuştur canım ya hiç yorma kendini.. yat dinlen..işler güçler kalsın boşver takma.
Bu ay yumurtlama dönemimde sağ kasigim ve bacagim çok ağırdı. yururken bile zorlandim..Kanalim da sağda zaten. Oyuzden umutlanmaya başladım biraz.. yine de kaptirmiyorum kendimi..o zamandan beri hafif hafif hep agriyo rahmimin oldugu yer. Yatarken yana zor dönüyorum. Gece ates basiyo ayaklarimin alti yaniyo zor uyuyorum. hiç böyle olmamıştı..havuc incir kuru yaptim bu ay ondan mi oldu acaba..baya calistirdi galiba yumurtalari.. yumurtam catladi bence ama tutar mi bilmem :KK43: Adet tarihim 10 mart, spermiogram testi tarihimiz 19 mart.. sabırsızlıkla bekliyoruz.. senden de güzel haberler bekliyorum :)

Aşılama tutmadı. Tüp bebek için kurul kararı bekliyoruz. Denemeye devam.. :KK37:
Hadi ya.. olsun canim çareler tükenmez.. Inşallah tüp bebek tutar ilk seferde yüzünüzü güldürür Rabbim.. ben de dün regl oldum bu ay umutlanmistim ama olmadı.. cumartesi spermiogram testi yaptiricaz. Inşallah güzel bir sonuc alırız.

Merhaba arkadaşlar.. 2 senelik evliyim.. 10 ay önce bebek istemeye başladık. Daha ilk ay adetim gecikti. Hamile olduğumu düşünürken prolaktinimin yükseldiğini o yüzden geciktiğini öğrendim. Ilaç tedavisiyle düzeldi. 7 ay ugrastik. Klomen, catlatma igneleri falan sonu hep husran oldu. Sonrasinda doktorum rahim filmi ve spermiogram testi istedi.. Rahim filmimde sağ unikornuat uterus yani yarim rahimli oldugum anlasildi. Biz buna çok üzülürken eşimin sperm testi sonuçları bizi daha da üzdü. 2milyon normalin çok çok altında.. doktorumuz bu durumda normal yollarla bebek sahibi olamayacagimizi soyleyince yikildik.. proxeed diye bir ilaç yazdı 3 ay kullanıp tekrar test yaptırın dedi. Net ten baya araştırma yaptim beni en çok kadinlar klübü rahatlattı.
2 aydır portakal suyuna karistirilmis proxeedin yaninda birsuru kür deniyoruz.. keciboynuzu kuru, marankinin macunu, bal polen ari sutu karisimi, zeytinyaginda incir, her gece muz, bitter cikolata, findik fistik ceviz kabak cekirdegi.. haftada bir nohut yemegi, kereviz salatasi, turp havuc salatasi, roka.. iliskiden once soguk dus (esim icin). bunlari hic bikmadan usanmadan 2ay yaptik..ayrica ben de incir havuc kuru yapiyorum.
22 günümüz kaldı test için.. çok heyecanlı ve stresliyiz sperm sayımız yukselmez diye korkuyoruz.. 5milyona yükselirse aşılama yapılacak. Yukselmezse tüp bebek denenecek. Elimizden geleni yaptik diye dusunuyorum gerisi Allahtan..
Ayrica yarim rahimli oldugum için hamile kaldıktan sonra da çok sıkıntılarımiz olacak. Düşük veya erken dogum riskleri var.. anlayacağınız zor bir süreç bizi bekliyor.. benim sikintilarimi yaşayanlar birbirimize destek olalım. Çok kötü haldeyiz. :KK43:(( Kimseye de söyleyemiyoruz.. dertlesmek rahatlamak istiyorum.
Rabbim kimseyi evlatsiz bırakmasın. Herkese evlat kokusu koklamayi nasip etsin inşallah...
Aminn aminn biz de bir bucuk yil evliyiz olmuyor esimde 1.5 sperm var benim sol tüp kapalı troid yüksek hakkımizda hayirlisi artik

Merhaba canım benim de sol kanalim doğuştan yok.. siz neler yapıyorsunuz sperm sayisini arttırmak için? tiroid hamile kalmayı engelliyormuymus?

Merhaba canım benim de sol kanalim doğuştan yok.. siz neler yapıyorsunuz sperm sayisini arttırmak için? tiroid hamile kalmayı engelliyormuymus?
Biz daha birsey yapmiyoruz canım carsamba belli olacak p4 tahlili icin kan vericem ilac tedavisine baslariz herhlde doktor ne diyecek bakalım engelliyor canım eger olursa da düsüklere neden oluyor

Sol tüpümün olmadigini nasil ögrendin canm
3 ay önce bir sıkıntı var mı diye rahim filmi cektirmemi istemişti doktorum. onda belli oldu canım. O zaman bir şok yaşamıştım ama şimdi alıştım bu duruma.. doktorum hamile kalmakta sıkıntı yasamayacagimi söylüyor ama eşimin sperm sayisi az olduğu için onda da sıkıntı yaşıyoruz. Hamile kaldıktan sonra da düşük ve erken dogum riski de çok fazla rahmin küçük olduğu için bebek sigamiyormus :KK43: benim dertler böyle canım..

3 ay önce bir sıkıntı var mı diye rahim filmi cektirmemi istemişti doktorum. onda belli oldu canım. O zaman bir şok yaşamıştım ama şimdi alıştım bu duruma.. doktorum hamile kalmakta sıkıntı yasamayacagimi söylüyor ama eşimin sperm sayisi az olduğu için onda da sıkıntı yaşıyoruz. Hamile kaldıktan sonra da düşük ve erken dogum riski de çok fazla rahmin küçük olduğu için bebek sigamiyormus :KK43: benim dertler böyle canım..
Bende gecen ay cekildim rahim filmi sol tüpten ilac gecisi olmadı ya yok ya kapalı ya da yapısık bilmiyorum artık bu durumda dıs gebelik oluyormus daha önce ki vajinal muaynelerimde rahimin cift dedi doktorlar erken dogum düsük olurmus benimde iste esiminde sayısı cok düsük ben daha tedaviye baslsmadan yoruldum bile rabbim bizleri cok yormadan tez zamanda hayırlı saglikli evlat nasip etsin insallah

Amin canim amin insallah..derdi veren Allah dermani da verir.. herşeyin zamanı belli ışte ama biz sabirsizlaniyoruz. Yarim rahim cift rahim cok duydum hamile kalan. Hatta bazılarına doktor doğumda söylüyormuş. Çift rahimlilerde perde olabiliyormus diye duymuştum. o perdenin alinmasi gerekiyormus.. Ben sisli echomarda rahim filmimi çektirdim oradaki cevat beyin methini çok duymuştum iyi teşhis koyuyormus. Hem de hiç canim yanmadi. Acaba orda da mi cektirsen. . Bir de histereskopiyle de kesin ne olduğu annlasiliyormus.

Amin canim amin insallah..derdi veren Allah dermani da verir.. herşeyin zamanı belli ışte ama biz sabirsizlaniyoruz. Yarim rahim cift rahim cok duydum hamile kalan. Hatta bazılarına doktor doğumda söylüyormuş. Çift rahimlilerde perde olabiliyormus diye duymuştum. o perdenin alinmasi gerekiyormus.. Ben sisli echomarda rahim filmimi çektirdim oradaki cevat beyin methini çok duymuştum iyi teşhis koyuyormus. Hem de hiç canim yanmadi. Acaba orda da mi cektirsen. . Bir de histereskopiyle de kesin ne olduğu annlasiliyormus.
Biz simdi ilac vs bir tedavi baslayalım bakalım doktorum gerek duyarsa onu da yaptirim tabi sanırim psikolojik sol kasigima batmalar oluyor :)

Rahim filminden sonra erken adet oldum eger öyle devam ederse iki gün sonra olucam normalde haftaya olmam lazım
Son adet tarihin önemli canim 2 gun kalmış bence.. Inşallah hiç yorulmadan uğraşmadan hamile kalırsın.. ama bana her ay hamileymisim gibi geliyo hep bi belirtiler hissediyorum hep umutlaniyorum sonra da yıkılıyorum. Psikolojik de olabilir sen umutlanma olursa da süpriz olsun ama umutlanmamak da mümkün değil tabi.. çok iyi anlıyorum seni.

Son adet tarihin önemli canim 2 gun kalmış bence.. Inşallah hiç yorulmadan uğraşmadan hamile kalırsın.. ama bana her ay hamileymisim gibi geliyo hep bi belirtiler hissediyorum hep umutlaniyorum sonra da yıkılıyorum. Psikolojik de olabilir sen umutlanma olursa da süpriz olsun ama umutlanmamak da mümkün değil tabi.. çok iyi anlıyorum seni.
İnsallah rabbim sürpriz yapar bize hepimize insallah olmadigini bile bile cok test yaptım esimin haberi yok :)

Biz simdi ilac vs bir tedavi baslayalım bakalım doktorum gerek duyarsa onu da yaptirim tabi sanırim psikolojik sol kasigima batmalar oluyor :)

Rahim problemlerinde rahmin yapısının ne olduğunu bilmek hamilelik için şarttır. Eğer doktor rahmin yapısını bilmeden tedavi uygulamaya kalkışırsa hiç düşünmeden oradan uzaklaş ve arkana bakma derim.. Yanlış ve gereksiz tedavi yüzünden, ihtimali varken hamile kalamayanlar var! Eğer hsg de ilaç geçişi olmadı ise, histeroskopi yaptırman gerekiyor, ki rahmin durumu belirlenip doğru tedaviye başlanabilsin. Başka türlüsünü söyleyen sözde doktorlara inanmayın. Tüp bebek tedavisi yapıp, düşük olduktan sonra, ya da tutmadığını görünce nedense kimi doktorların aklına geliyor histeroskopi yapmak.. Oysaki önceden yapsalar ne umutların, ne psikolojin, ne zamanın ne de paran çöpe gider ama işte...

X