Bende servıkal yetmezlık varmı yokmu yardıma ihtiyacım var

guzelanne56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
83
42
22
İlk gebelıgım baslı başına sorundu benim için, cok dusuk değerle ogrendım keseyı gördüm kanamam oldu ilk 3 ay yatarak gecırdım düşük rıskım çoktu, sonra hersey duzeldı derken bır cok sorunla karşılaştım bebeğin su azlığı vs detaylı ultrasonda rahım ağzım 26 mm çıktı büyük bı rısk degıldı 24. Haftadaydım ve her gecen gün uzadı hıc kısalma olmadı doktorlar serklaja vs gerek duymadı. Soylekı 34. Haftaya gırmeme 2 gün kala doğum yaptım oğlum baslı başına zor bı bebektı, ona giden damarlarda vs hep sorun çıktı. Doğumdan 1 gün sonra yüksek ateş ile 7/8 gun hastanede yattım yoğun bakım ılacları kullandım her gecen gün artan enfeksiyon değerim vardı crp degerım 300 lere çıktı ve atesım hıc düşmüyordu hastaneden çıktığımda bıle 2 antıbıyotık kullandım ona rağmen crp degerım 33 olmustu hala yüksekti. Doktor rahım agzından degılde enfeksıyondan erken dogurdugumu düşünüyordu enfeksiyon keseyı delmıs dedı oğlum da da doğumdan sonra crp yukseklıgı cıkmıstı cocuk doktoru benden gectıgını söyledi. Doğumdan 4-5 gün önce rahım ağzım gayet iyi boyuttaydı kısalma da yoktu doktor 26 mm 32-33 haftada gayet iyi zaten artık normal ınsanlar da da bu sekılde demıstı, sonuç olarak oglum doğumdan 2.5 ay sonra enfeksıyon kaptı ve vefat etti. Ben yeniden hamıleyım 8 haftalık cok şükür guzel ılerlıyor ilk bebegımde yaşadığım ilk 2 haftadakı sorunları yaşamadım bu bebegım geç döllenme de degıl önlem amaçlı Progestan kullanıyorum ilk gebelıgın kötü gecmesınden dolayı 12. Haftaya kadar da ilişki yasağımız var bebek tutunma aşamasında olduğundan ve ilk üç ay daha rısklı olduğundan doktorum onermedı. Bebeğimin kalp atışını falan duyduk şükür ama rahım ağzını sorduğumda prof dr dedıkı enfeksıyondan erken dogum daha olası agır enfeksıyon gecırmıssın büyük ihtimal ondan rahım ağzı kısalığı olan kadınlar genelde 30 u göremiyor sen 34 e gırecekmıssın 2-3 hafta daha doğmasaydı prematüre degıldı dedi, her bebek farklı dedi benim ılk bebegım 6. Ayda kanala gırmıs başı rahım ağzına baskı yapıyordu kısalık ondan oluşmuş olabilir diye düşündük hatta. 14-16 hafta arası kontrol edelim 35 mm üstünde ise serklaj yapmam rısk yok demektır dedı. Ya arkadaşlar ben de rahım ağzı yetmezlıgı varmı yokmu ben anlayamadım gerçekten belırsızlık ıgrenc bısey

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki... başınız sağolsun Rabbim karnınızdaki yavrunuza vaktiyle sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah Rahim ağzı yetmezliği teşhisi çoklu gebelik kaybında konuluyormuş. Benim doktorumun söylediği. Bende ilk bebeğimi enfeksiyon myom rahim ağzı yetmezliği 3 ünden biri sebebiyle 19+2 haftalıkken kaybettim. Sadece bebeğimi kaybettiğim gün bana rahim ağzı kısalığından söz ettiler öncesi kontrollerimde bana rahim ağzın kısa veya normal vs hiçbirşey söylenmemişti. Ben myomlarımdan dolayı olduğunu düşünürken doktor rahim ağzı kısalığından olduğunu söylemişti sadece. Sonraki süreçte hangi doktora gittiysem hiçbiri net bir şekilde şundan dolayıdır diyemedi...
Myom ameliyatı oldum tekrar hamile kaldım. Hem devlette perinatoloji doktoruna hemde özelde riskli gebelik takibi yapan bir doktora daha gittim iki doktorla devam ediyordum. devletteki perinatoloji doktoru kontrollerinde iyi gidiyorsun dikiş atmayı doğru bulmadı. ama o korku yüreğime yerleştiği için özeldeki doktora 14. Haftamda serklaj işlemimi yaptırdım. Herşeyin normal gittiğini sanıyorken 19. Haftamdaydı sanırım başka bir doktora gittiğimde (çünki doktorum çok ilgisiz umursamaz asla ulaşamadığım acil durumumda bile karşımda muhatabım olmadığı için vs) bu nasıl bir işlem hiçbir vasfı yok saçma sapan bişey yapılmış dedi, ve sonrasında gittiğim her doktorda bunu duydum. anlayacağınız tedbir amaçlı yaptırdığımı sandığım dikişlerin bebeğime hiçbir faydası yok. Şuan 27 haftalık oldu en son 26. Haftada muayene oldum şükür kısalma yoktu. Miyomlarımdan kurtulduğum için ve diğer gebeliğimde yaşadığım enfeksiyonu çok şükür bunda hiç yaşamadın artık rahim ağzı yetmezliği de varmıydı yok muydu enfeksiyondan dolayı çok sancı çekmiştim o mu sebep oldu bilmiyorum ama. İlk bebeğimi bende sizin gibi karmakarışık belirsizlikler içinde kaybettim bu hamileliğimde korku içinde geçirmeye çalışıyorum Rabbim evlatlarımızı sağlıkla vaktiyle kucaklamayı nasip etsin inşallah amin. Duadan başka ne gelir elimizden

Kızlar bende 21 haftalık hamileyim normal beyaz akıntıdan sonra kahverengi leke gelince eşimle doktora geldik ilk başta karından ultrason yaptı bişey çıkmadı bebek gayet sağlıklı dedi sonra vajinal muayene yaptı bebeğin eşi rahmin tam ağzında ani bir hareketinde bebeğin eşi gelir ve doğum başlar dedi beni yatırdı şuan kadın doğum servisinde yatıyorum 3 günlük yattığımda doktor ultrason da baktı 3 cm yukarı çıkmış dedi lavabo dışında kalkmiyordum tabi lavaboya kalkınca ben rahmimde şişlik hissettim birden lavaboyuda yasakladı doktor bebeğin eşi yukarı çıkmadan dikiş atamam herhangi bir hatamda bebeğin eşi patlarsa doğum olur ve bebek bu aylarda yaşamaz dedi dua edin bana olur mu

Allah yardımcınız olsun, benimde bebeğin eşi aşağıda dediler şu an 18+3 haftalık bugün kontrole gideceğim farklı bir doktordan görüş almak için.
Tuvalet neden yasak onu anlamadım? Tuvaleti yapmadan nasıl duracaksın?

Büyük abdesti yaparken ıkınma olur diye yasakladı ayaktayken bütün ağırlık bebeğe gidiyor ve eşi aşağıya iniyor dedi yasakladı

Büyük abdesti yaparken ıkınma olur diye yasakladı ayaktayken bütün ağırlık bebeğe gidiyor ve eşi aşağıya iniyor dedi yasakladı
Hasta bezi kullanıyorum ablam sağolsun yanımda doktor seni ve bebeği tehlikeye atamam dedi tüp bebek birde bebeğimiz doktorumuz çok iyi

Hasta bezi kullanıyorum ablam sağolsun yanımda doktor seni ve bebeği tehlikeye atamam dedi tüp bebek birde bebeğimiz doktorumuz çok iyi
Ya ciddi misiniz Allahım yardımcınız olsun çok üzüldüm şu an size tez zamanda şifa diliyorum

Canım bebeği kaybettik
canım benim 3 kaybım oldu 4. de oldu çok şükür Allah bu bebeğime ömür vermiş seni iyi ki tanımışım diyorum yavruma şimdi için yanar ama bebeğini eline alınca yükün hafifleyecek umudunu kaybetme canı veren Allah bizler taşıyoruz 9 ay o kadar bebeğin olacak zamanı geldiğinde burda o kadar çok hikaye var ki önüne bak içini umutla doldur lütfen başın sağolsun

Sağol teşekkür ederim tüp bebekle hamile kalmıştım tekrar hamile kalabileceğimi sanmıyorum

Canım bebeği kaybettik
canım senle aynı durumda olan cinnabon var bir bak istersen şimdi hamile sana umut olsun o da tüp bebek senin gibi maalesef ikizlerini kaybetti 6 aylıktı galiba moralini yüksek tut çok fazla örnek var güzel bir son yaşayan

Sağol teşekkür ederim tüp bebekle hamile kalmıştım tekrar hamile kalabileceğimi sanmıyorum
canım senle aynı durumda olan cinnabon var bir bak istersen şimdi hamile sana umut olsun o da tüp bebek senin gibi maalesef ikizlerini kaybetti 6 aylıktı galiba moralini yüksek tut çok fazla örnek var güzel bir son yaşayan ben senin için dua edeceğim

Merhaba sano. Yazdiklarini okudum. Gercekten yasamayan bilmez. 8 ay once 20 haftalik beebgimi kaybettim. Hemen sornasinda tekrar gebe kaldim su an 7 aylik hamileyim. Ama hala kaybettigim bebegim hep aklimda. Iki ay kanamayla sadece uzanarak gecti ayaga kalkinca su kan ne varsa akiodu . Hala nedenini bilmiyorz. Crp yuksekligiyle gittim hastaneye crp dystu ama deemkki kese delinmisti. O bile tahminde kaldi .en sonunda bebegin suyu kalmayinca normal dogumla bebegimi aldilar. Yani dogum yapip elinin bos kalmasi bir anne icin heralde en zor seylerden biri. Aylar surdu kendime gelmem . Gebeligime sevinemedm bile. O kadr cok agladm ki ama sonuc olarak veren de Allah alan da. Her sey istesen de istemesen de normalini buluyor. Cok dusunmemeye calis. Sen elinden geleni yaptin. Gunlerce hastanede kalmissin ne dense yapmissin demekki yavrucagin nasibi yokmus. Cok yalniz kalmamaya calis. En dustugun anlar o anlar oluyor. Cekinme anlat devamli anlattikca kabullenmek daha kolay oluyor. Umarim cabuk atlatirsin. Ama vazgecme her gebelik bir deil

Şu an durumunuz nasıl

Şu an durumunuz nasıl
Erken doğum yaptım bebeğim küvezde 4 gün kaldı sonra öldü sütte sagmistim kızım için ama olmadı 20 gün oldu öleli tüp bebekle hamile kalmıştım sezaryenle aldılar kızımı 3 kişilik gittiğimiz hastanede 2 kişi geldik elimiz boş şekilde

Bende sizin durumunuzu yaşadım bebeğimin kesesi delinmiş suyu yok dediler normal doğumla kaybettm tekrar nekadar süre sonra gebe kaldınız acaba ben mayıs ayında kaybettim bir adet gördüm tekrar gebe kalmaya korkuyorum

Bir adet gordm sadece. 14 ekimde bebegimi kaybetmistm 20 kasim son adet tarihim. Su an 33 haftalik gebeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…