Bende pko var eşimde sperm azligi

tombikkiz1993

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2024
3
0
31
Arkadaslar merhaba burada ilk defa konu aciyorum.Hep konulari takip ediyordum ama bugüne kismetmis yazmak.Ben 31 yasindayim bende pko var ve kendim dogal yolla hamile kaldim.Bir kizim var 5 yasinda esim 44 yasinda.2 senedir cocuk istememize ragmen bir turlu hamile kalamadim acikcasi fazla kilo ve pko dan sorunun bende oldugunu düsündüm hep.Bir kadin dogum doktoruna gittik ve benden rahim filmi kan testleri ve esimden sperm testi istedi.Benim tupler acik troid guatr sorun yok sende dedi.Esimin sperm sonuclari kötü ve direk tüp bebek dedi.Sperm 5milyon hareketlilik ve ileri harektlilik %10 ve %20 cikti kruger <1 cikti.Durumu böyle olup kendi kendine hamile kalan varmi. Esimin 2 yil önceki sperm sonuclari cok daha iyi 2 senede neden bu kadar dusmus.Napmaliyiz yardimci olun lütfen

Canım varikosel olabilir ya da sigara alkol kullanımı dar giyme gibi şeyler de etkilemiş olabilir

Bizde ikinciyi istiyoruz fakat bence ikinci çocuk için tüp bebek yaptırmak pek mantıklı gelmiyor bana hiç çocuk olmasa anlarım tüp bebeğin tutacağı da kesin değil ve o kadar para

Bizde ikinciyi istiyoruz fakat bence ikinci çocuk için tüp bebek yaptırmak pek mantıklı gelmiyor bana hiç çocuk olmasa anlarım tüp bebeğin tutacağı da kesin değil ve o kadar para
Alkol yok sigara var günde 3 5 tane iciyor max. Yani maddi kismi cok önemli evet.Yas farkida iyice acilmasin istiyoruz 2 cocuk arasi Allah isteyen herkese nasip etsin ama asilama vs. Olmadan direk tüp dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…