Bende bir kıskançlık duygusu belirdi

Konuyu şöyle anlatayım. Kendimi çok yetersiz hissediyorum ve salak. Öğretmenim. Birçok hem üniversiteden hem de çalıştığım yerden arkadaşlarım var. Bakıyorum bazıları 2 aylık tatili sürekli gezerek geçiriyor. Yurt dışında tatilde olanlar mı dersin Antalya Muğla ayvalık gezen mi? 6 yıl önce balayına gittim günü birlik deniz ya da gezi harici tatile gitmedim. Eşimden ayrılma aşamasındayım. Zaten maddi olarak iyi olmayan bir ailede büyüdüm. Artık gerçekten istiyorum ben de tatillere gideyim evim olsun arabam olsun. Evlenirken hiç böyle şeyleri dert etmedim hiç maddi varlığı umrumda olmadı iyi bir insan olsun diye düşündüm. O iyi olduğunu düşündüğüm insan da sadece rol yapmış. Eski konularda bilirsiniz. Şimdi bakıyorum o kadar uğraş hiç birşey yok elimde. Ama bazılarına bakıyorum okumamış çalışmıyor el bebek gül bebek bakıuor eşleri. Ne tatile gidebiliyorum ne de birşeyim var geriye bırakacağım yaş 30 u geçiyor. Bakıyorum öğretmen bir arkadaş eşiyle evini almış 2 tane tatillerden tatillere geziyorum kıskanıyorum evet neyi yapamadım. Tutumluyuz yaptık diyor ya ben de tutumluyum ama eş desteği yok kendi başıma yapayım diye çabalıyorum artık ne kadar uğraşırım da bu arkadaşların seviyesine gelebilirim bilmiyorum. Geride kalmış hissediyorum
işte böyle düşünenlerden dolayı hiçbir şeyimi paylaşmamaya çalışıyorum. Hemen bir kıyas içinde herkes. Mesela diyelim sen evlenince bekar arkadaşların o niye evlendi ben evlenmedim diye düşündüler belki ama bak sen boşanıyorsun belki onlar sağlam evlilik yapacak. Şimdi sen başkalarına özeniyorsun belki yarın onlar sana özenecek ??? Herkesin hayatı kendine ağır. Herkesin yaşadığı kendine zor. Başkalarının hayatını takip etmek yerine enerjini kendini değiştirmeye harcarsan eminim hayatında çok şey olumlu yönde değişir

Şu çalışmayan ya da okumamış/okuyamamış kadınları bi rahat bırakın. Herkes iyi birer hayat yaşamaya, değer görmeye layıktır. Ya bari aklınıza annelerimiz gelsin. Kaçımızın annesi çalışan, üniversite mezunu bir kadın?
Elbette çalışmak bir insan için en güzel şeylerden biri ama çalışmayan insanlar da var, onlarda en güzelini hak ediyorlar..!

X