Bende bir kıskançlık duygusu belirdi

Konuyu şöyle anlatayım. Kendimi çok yetersiz hissediyorum ve salak. Öğretmenim. Birçok hem üniversiteden hem de çalıştığım yerden arkadaşlarım var. Bakıyorum bazıları 2 aylık tatili sürekli gezerek geçiriyor. Yurt dışında tatilde olanlar mı dersin Antalya Muğla ayvalık gezen mi? 6 yıl önce balayına gittim günü birlik deniz ya da gezi harici tatile gitmedim. Eşimden ayrılma aşamasındayım. Zaten maddi olarak iyi olmayan bir ailede büyüdüm. Artık gerçekten istiyorum ben de tatillere gideyim evim olsun arabam olsun. Evlenirken hiç böyle şeyleri dert etmedim hiç maddi varlığı umrumda olmadı iyi bir insan olsun diye düşündüm. O iyi olduğunu düşündüğüm insan da sadece rol yapmış. Eski konularda bilirsiniz. Şimdi bakıyorum o kadar uğraş hiç birşey yok elimde. Ama bazılarına bakıyorum okumamış çalışmıyor el bebek gül bebek bakıuor eşleri. Ne tatile gidebiliyorum ne de birşeyim var geriye bırakacağım yaş 30 u geçiyor. Bakıyorum öğretmen bir arkadaş eşiyle evini almış 2 tane tatillerden tatillere geziyorum kıskanıyorum evet neyi yapamadım. Tutumluyuz yaptık diyor ya ben de tutumluyum ama eş desteği yok kendi başıma yapayım diye çabalıyorum artık ne kadar uğraşırım da bu arkadaşların seviyesine gelebilirim bilmiyorum. Geride kalmış hissediyorum
Önceliklerinizi değişin, önceliğiniz kendiniz olsun ...

Siz şeker komasına girmişken k*çını çevirip uyumaya devam eden bu adamı hala boşamadınız mı?
Hayatınızı değiştirmek için adım atmazsanız bundan 10 yıl sonra 40'la geldiğinizde içinizdeki içerleme duygusu daha da artar.
Hep kurban olarak kalmak istemiyorsanız boşanın.
Kendinize yeni bir hayat kurmaya odaklanın, aksi takdirde hayata karşı nefret dolu, küskün bir insan olup çıkacaksınız ki en acısı da bu olacaktır.
Eşi böyle biri ise zaten büyük bir sorunu var konu sahibinin 😲

baskalarının hayatlarına baktığınız sürece kendi hayatınızda hiçbir seyi zaten basaramazsınız. herkesin farklı sorunları var. herkesin cehennemi farklı. sırf tatile gidiyorlar diye hasetlenmek tabii ki sizi ileriye taşımaz

Ama bazılarına bakıyorum okumamış çalışmıyor el bebek gül bebek bakıuor eşleri.
Okumayan çalışmaya insanları küçümsemüyorum asla ama okumak çalışmak için çok çaba verdim ama bazı insanların kılını kıpırdatmadan ulaştığı imkanlara ulaşmak için canım çıkıyor ben de bir salaklık var diyorum herhalde yanlış yapıyorum birşeyleri biri beni kendime getirsin

Valla en üstteki mesaj sizin çalışmıyor el bebek gül bebek bakılıyor diyen sizsiniz ne demek istediğinizi anlayabilecek kapasitedeyiz

Yani tek okuyan tek zorluk çeken siz değilsiniz hayatta bazılarının hayatı altın tepside sunuluyor ama sizin de şu anki hayatınız kötü değil mesela emeklerinizin karşılığını almışsınız atanmış öğretmensiniz devlette. Bir kadın için çok ideal bir meslek, üniversite okuyup atanamamış ya da iş bulamamış bir sürü insan var. Ama siz hala ama şunun hayatı da böyle ama bu da tatile gidiyor derdindesiniz ki ben çok korkarım bu tarz insanlardan.

Konuyu şöyle anlatayım. Kendimi çok yetersiz hissediyorum ve salak. Öğretmenim. Birçok hem üniversiteden hem de çalıştığım yerden arkadaşlarım var. Bakıyorum bazıları 2 aylık tatili sürekli gezerek geçiriyor. Yurt dışında tatilde olanlar mı dersin Antalya Muğla ayvalık gezen mi? 6 yıl önce balayına gittim günü birlik deniz ya da gezi harici tatile gitmedim. Eşimden ayrılma aşamasındayım. Zaten maddi olarak iyi olmayan bir ailede büyüdüm. Artık gerçekten istiyorum ben de tatillere gideyim evim olsun arabam olsun. Evlenirken hiç böyle şeyleri dert etmedim hiç maddi varlığı umrumda olmadı iyi bir insan olsun diye düşündüm. O iyi olduğunu düşündüğüm insan da sadece rol yapmış. Eski konularda bilirsiniz. Şimdi bakıyorum o kadar uğraş hiç birşey yok elimde. Ama bazılarına bakıyorum okumamış çalışmıyor el bebek gül bebek bakıuor eşleri. Ne tatile gidebiliyorum ne de birşeyim var geriye bırakacağım yaş 30 u geçiyor. Bakıyorum öğretmen bir arkadaş eşiyle evini almış 2 tane tatillerden tatillere geziyorum kıskanıyorum evet neyi yapamadım. Tutumluyuz yaptık diyor ya ben de tutumluyum ama eş desteği yok kendi başıma yapayım diye çabalıyorum artık ne kadar uğraşırım da bu arkadaşların seviyesine gelebilirim bilmiyorum. Geride kalmış hissediyorum
Çok çok insani bir his ama yanlış bakış açısı. Hissiyatınızı gıpta ile değiştirmeye çalışırsanız daha huzurlu bir sürece girersiniz emin olun. Kıskanmak yerine onda var bende neden yok yerine onlarda var inşallah bende de olacak bende de olmasını istiyoruma geçerseniz daha çok iç huzuru bulacaksınız. Ayrıca kendinizi suçladığınız için (başka kadınların becerebildiğini ben beceremedim suçluluk duygunuz seziliyor) işte bunun için öfkenizi yanlış yere kanalize ediyor gibisiniz. Evlenmeden önce gösterdiğiniz kanaatkârlık eşiniz tarafindan suistimal edilmiş. Olayınız bu. Kendinizi veya baska kadınları suçlamayı veya yargılamayı bırakın. Gönlünüzü bir ferahlatın. Suistimale uğramış bir kadın olarak bu kadar çok maddi manevî yokluğun altından kalkmışsınız. Bu başarıyı yeni bir hayat kurmakta da gösterebilirsiniz. Ev tatil araba gibi basit ve nesnel hedefler yerine yepyeni ve sizi mutlu edecek bir hayat hedefi sizin gibi bir öğretmene daha çok yakışacak. Güzel günlerinize ulaşmanız dileğiyle. Gücünüzü kaybetmeyin🌸

Sen bi düşsene benim yakamdan ya, rezil oluyorsun yine akıllanmıyorsun.

Eş tercihi, iş tercihi bunlar ne? Ailemizi tabi ki seçemiyoruz ancak belli bir yaştan sonra hayatımızın gidişatı bizim tercihlerimizle şekilleniyor. O okumamış çalışmıyor dediği insanlar demek ki daha iyi tercihler yapmışlar. Bu kadar basit.
Önümüze gelen tercihler kimin elinde? O kader kısmet zaten.seçmek en kolayı.

Memur maaşıyla iki ev beş yıldızlı tatil olmaz. Mutlaka aileden gelen bi taban birikim vardır. Bazılarında oluyor bazılarımızda olmuyor, adil değil tabii ki ama değiştiremeyeceğimiz şeyler için hırslanmak da sadece bizi tüketir. Şu ekonomide ev araba almak kolay değil. Ama tatil bu kadar kendine kahredecek bi şey değil. İki çocukla ya kıştan plan yapıp erken rezervasyonla makul fiyata tatile gidersiniz ya da tatlış bi pansiyona gider gene aynı deniz tatil tadını alırsınız. Elinizde olmayanlara değil olanlarla yapabileceklerinize odaklanırsanız önümüzdeki 6 yılı da kahırla geçirmezsiniz

O kocayı boşayın tatilede tek başınıza gidin kendinizi ödüllendirin.

Merhaba şuan çok hassas bir dönemden geçiyorsunuz zaman zaman böyle duygular dalgalanabilir bende 5 yıllık evliyim en son Balayında tatil yaptık yurtdışında yaşamama rağmen borç içindeyiz. Toplasan 1 ülke zor gezmişimdir ☺️ birde lütfen kendi hayatını başkalarıyla kıyaslama herşeyin herkesin bir zamanı var biri daha erken böyle şeylere atılır biri daha geç.. ayrıca eğer kesin boşanıyorsanız daha rahat edeceksinizdir çünkü iki kişinin masrafı artık teke düşecek sizde dilediğiniz gibi yakında hareket edersiniz. Bunaldıysanız bi kaç günlük de olsa biyerlere gitme şansınız varsa gidin kafanızı dağıtın. Veya boşanma işlemi bitince vizeye başvurun zaten 3 ila 6 ay bişey veriyolar bakarsın bir gün gidersin şöyle bi kaç hafta illa bir fırsat çıkar diye düşünüyorum çokta böyle şeyler düşünmeyin akışına bırakın bazı şeyler yoluna girdikçe kendinize de bir yol çizersiniz

Evlenme kararı verdiğimde 22 yaşındaydım yanlış yapmışım. Maddiyatı önemsemedim ama 4 yıldır çalışan birinin de kenarda birşeyinin olması gerektiğini öngörememişim. Ya da işinde çok yorulduğu için stresli ve gergin olduğunu sanmışım mesleği stresliydi çünkü evlenince işten hep kaçtığını tembel olduğunu öğrendim sorumluluk almak istemediğini küçük sorumlulukların dahi onu sinirlendirdiğğni öğrendim nasıl bilebilirdim 22 yaşında
Valla ben 23 yasinda evlendim. Gayette her seyin farkindaydim. Hemen farketmeyebilirsin, alisma evresi falan ama bir yerden sonra ,bir seylerin yanlis gittigini farketmen lazimdi.ona gore davranacaksin. 1 sans veririm belki 2 ama 3. Zor benim icin.
Arkadaslarin dedigi gibi baskalarini birakip kendinize odaklanin. Bu sene belki tatile gidemeyebilirsiniz, seneye butcenizi ona ayirin. Erken rezervasyon yapin. Tatil gidilemeyek bir sey degil .
Ev araba artik zor ama bunun icin dertlenmek zarar verir.Zaman verin kendinize.cabalarinizin elbet karsiligini bulursunuz.

Boşandıktan sonra daha rahat olursunuz. Senede 1 hafta tatile çıkacak parayı yıl içinde biriktirirsiniz. Eşinizden ayrılınca kafa olarak da rahatlayacaksınız.

Boşandıktan sonra daha rahat olursunuz. Senede 1 hafta tatile çıkacak parayı yıl içinde biriktirirsiniz. Eşinizden ayrılınca kafa olarak da rahatlayacaksınız.
İnşallah. İnsanlara karşı kötü düşünmüyorum yanlış anlaşılmak istemem öyle bir geldiler bana boşanma stresi evlilik pişmanlığı herhalde

Siz de gezin gezecek bütçe ayarlayabilirsiniz gayet. İnsanlarla kendinizi kıyaslamayın. Hiçbirşey göründüğü gibi olmuyor kimse ağlarken resmini atmaz. Sizin rakibiniz kendinizsiniz..siz kendinize hedef koyup yapın.

Çoluk yok çocuk yok maaşınız da diğer sektörlere göre daha iyi gezemiyor yapamıyorsanız sorunu kendinizde arayın.

uçak biletini Thy sananlar için tatil imkansızlığı.
1800 e bilet buldum misal Almanya’ya haftaya.
Hadi vize yok, pasaport yok 4.000 e buldum Tiflis’e kimlikle. Aylar önceden de değil kısa vadeli hepsi

Gezmek isteyene yol da var bütçe de.
Bebeğim olmasına rağmen tatil paralarımı atıyorum hala kenara.
öğrenciyken kyk ile gidiyordum her yere. İnsanlar her şey dahil otellere binlerce lira taksitle takılırken ben 3-4 ülke gezip üstüne para artırırım.

Mesela al bilet git Balkanlar’a vs (yeşil pasaportun yoksa daha) varsa zaten pes diyeceğim izninle 😅😅
Ama yoksa da ki benim de yok yer bol.

yenGEnC yenGEnC 😂seni aşırı etiketleyesim geldi

X