Bende bir kıskançlık duygusu belirdi

kurupasta

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2024
102
21
29
Konuyu şöyle anlatayım. Kendimi çok yetersiz hissediyorum ve salak. Öğretmenim. Birçok hem üniversiteden hem de çalıştığım yerden arkadaşlarım var. Bakıyorum bazıları 2 aylık tatili sürekli gezerek geçiriyor. Yurt dışında tatilde olanlar mı dersin Antalya Muğla ayvalık gezen mi? 6 yıl önce balayına gittim günü birlik deniz ya da gezi harici tatile gitmedim. Eşimden ayrılma aşamasındayım. Zaten maddi olarak iyi olmayan bir ailede büyüdüm. Artık gerçekten istiyorum ben de tatillere gideyim evim olsun arabam olsun. Evlenirken hiç böyle şeyleri dert etmedim hiç maddi varlığı umrumda olmadı iyi bir insan olsun diye düşündüm. O iyi olduğunu düşündüğüm insan da sadece rol yapmış. Eski konularda bilirsiniz. Şimdi bakıyorum o kadar uğraş hiç birşey yok elimde. Ama bazılarına bakıyorum okumamış çalışmıyor el bebek gül bebek bakıuor eşleri. Ne tatile gidebiliyorum ne de birşeyim var geriye bırakacağım yaş 30 u geçiyor. Bakıyorum öğretmen bir arkadaş eşiyle evini almış 2 tane tatillerden tatillere geziyorum kıskanıyorum evet neyi yapamadım. Tutumluyuz yaptık diyor ya ben de tutumluyum ama eş desteği yok kendi başıma yapayım diye çabalıyorum artık ne kadar uğraşırım da bu arkadaşların seviyesine gelebilirim bilmiyorum. Geride kalmış hissediyorum

Siz şeker komasına girmişken k*çını çevirip uyumaya devam eden bu adamı hala boşamadınız mı?
Hayatınızı değiştirmek için adım atmazsanız bundan 10 yıl sonra 40'la geldiğinizde içinizdeki içerleme duygusu daha da artar.
Hep kurban olarak kalmak istemiyorsanız boşanın.
Kendinize yeni bir hayat kurmaya odaklanın, aksi takdirde hayata karşı nefret dolu, küskün bir insan olup çıkacaksınız ki en acısı da bu olacaktır.

Sizinki kıskançlığın yanında kıskandığınız insanları küçümsemekten artıya geçememekten dolayı. Mesela OKUMAMIŞ, ÇALIŞMIYOR ama eşi el üstünde tutuyor dediğiniz kadınları küçümsemek yerine yanlış evlilik yaptım, niye 6 yıl bekledim. Niye tatile gitmedim de 6 yıl o kocanın ağzına baktım diye düşünmeniz ve kendinizi suçlamanız gerekmiyor mu? Ben sizin kıskançlığınızın sadece sizi yediğini düşünüyorum. Bugün malı mülkü olana taktığınız gibi Yakında da evliliği mutlu olanlara takarsınız. Kendinizi değiştirin önce

Sizinki kıskançlığın yanında kıskandığınız insanları küçümsemekten artıya geçememekten dolayı. Mesela OKUMAMIŞ, ÇALIŞMIYOR ama eşi el üstünde tutuyor dediğiniz kadınları küçümsemek yerine yanlış evlilik yaptım, niye 6 yıl bekledim. Niye tatile gitmedim de 6 yıl o kocanın ağzına baktım diye düşünmeniz ve kendinizi suçlamanız gerekmiyor mu? Ben sizin kıskançlığınızın sadece sizi yediğini düşünüyorum. Bugün malı mülkü olana taktığınız gibi Yakında da evliliği mutlu olanlara takarsınız. Kendinizi değiştirin önce
Orayı sorguluyorum zaten bu kadar bu çaba ve fedakarlık ama sonucunda hiçbir şey yok

Ayrılma aşamasındayım dava iki günde sonuçlanmıyor
Mesajınızda boşanma aşamasında olduğunuzdan bahsetmemişsiniz. Ayrıca "....ben de tutumluyum ama eş desteği yok kendi başıma yapayım diye çabalıyorum artık ne kadar uğraşırım" cümleniz de bana evliliğinizin hala devam ettiği izlenimi uyandırdı. Evliliğinizden şimdi zaman cümlesi ile bahsediyorsunuz. Bütün bunlar bana evliliğinizi devam ettirdiğinizi izlenimini verdi.
Karar sizin, ama bir önceki mesajımda da dediğim gibi bu evliliğe devam ederseniz hayata karşı nefret dolu, küskün bir insan olup çıkacaksınız. Bu konunuz da bu yolda yürüdüğünüzü gösteren bir örnekten başka bir şey değil.

Yazınız bir şekilde hoşuma gitmedi rahatsız etti. Okumamış çalışmamış insanlar kötü evlilik ya da kötü muameleye mi layık ki?
Belki eksileyenler olacak ama iki öğretmen insan senede 1 hafta tatile çıkamıyorsa ya çok borçları vardır ya da para hesabı bilmiyordur bence. Çevremde ikisi de öğretmen olan herkes bir şekilde tatile çıkıyor ha 5 yıldız olmuyor belki ama bir şekilde tatil yapıyorlar.

Maddi konuda rizka inanıyorum.
Eğer rizkim varsa 1 oluyor 1000 harcarken
Eğer yoksa 1000 oluyor 1
Ondan dolayı aynı maaşa alıp aynı aile üyesine sahip bireylere baktığımızda malvarliklari aynı değil hiç.

Her konuda karşılaştırma yaptığımızda mutlaka birilerini daha şanslı göreceğiz, ama daha sanssizlari da görüp sukretmemiz gerek.
Kendi durumunuzu kendi sartlarimiza göre degerlendirmemiz gerek.

Konuyu şöyle anlatayım. Kendimi çok yetersiz hissediyorum ve salak. Öğretmenim. Birçok hem üniversiteden hem de çalıştığım yerden arkadaşlarım var. Bakıyorum bazıları 2 aylık tatili sürekli gezerek geçiriyor. Yurt dışında tatilde olanlar mı dersin Antalya Muğla ayvalık gezen mi? 6 yıl önce balayına gittim günü birlik deniz ya da gezi harici tatile gitmedim. Eşimden ayrılma aşamasındayım. Zaten maddi olarak iyi olmayan bir ailede büyüdüm. Artık gerçekten istiyorum ben de tatillere gideyim evim olsun arabam olsun. Evlenirken hiç böyle şeyleri dert etmedim hiç maddi varlığı umrumda olmadı iyi bir insan olsun diye düşündüm. O iyi olduğunu düşündüğüm insan da sadece rol yapmış. Eski konularda bilirsiniz. Şimdi bakıyorum o kadar uğraş hiç birşey yok elimde. Ama bazılarına bakıyorum okumamış çalışmıyor el bebek gül bebek bakıuor eşleri. Ne tatile gidebiliyorum ne de birşeyim var geriye bırakacağım yaş 30 u geçiyor. Bakıyorum öğretmen bir arkadaş eşiyle evini almış 2 tane tatillerden tatillere geziyorum kıskanıyorum evet neyi yapamadım. Tutumluyuz yaptık diyor ya ben de tutumluyum ama eş desteği yok kendi başıma yapayım diye çabalıyorum artık ne kadar uğraşırım da bu arkadaşların seviyesine gelebilirim bilmiyorum. Geride kalmış hissediyorum

Seniniki fasa fiso.
Böyle boş boş bi 10 sene daha geçirirsin.
Madem eşini beğenmiyorsun boşan.
Ayrıca yok çalışmamış yok okumamış sanane?
Millete fesatlanmak yerine kendi hayatının iplerini eline al.

Geride kalmış olsan bile yapacak hiçbir şey yok yani.ben de kendim için böyle düşünüyorum ama yok yani.kaderinde kısmetinde ne varsa o.debelendikçe daha fazla batılıyor ancak.kimimiz daha fazla şeye sahip olacak kimimiz çok geç olacak ya da hiç olamayacak.doğanın kanunu bu.

Siz hasetlenmişsiniz yahu millet geziyor mal mülk ediniyor diye.

Hayat tercihlerimizden ibarettir. Siz böyle bir hayat tercih etmişsiniz onlar öyle bir hayat tercih etmişler. İnsanların hayatında gözünüz olmasın. Kendi hayatınızı nasıl yoluna sokarsınız onu düşünün.
Zengin kişilerinki tercih mi ne alakası var.sabancıların torunu ben zengin olmayı mı tercih ediyorum demiş.afrikadaki de açlıktan öleyim mi demiş.tamam hasetlenmesini eleştirebilirsiniz ama herkesin aklından geçebilecek şeyler bunlar.niye üstüne üstüne gidiyorsunuz ki? Çok aşırı şeyler de yazmamış.sırf gıcıklık.

Orayı sorguluyorum zaten bu kadar bu çaba ve fedakarlık ama sonucunda h
Yazınız bir şekilde hoşuma gitmedi rahatsız etti. Okumamış çalışmamış insanlar kötü evlilik ya da kötü muameleye mi layık ki?
Belki eksileyenler olacak ama iki öğretmen insan senede 1 hafta tatile çıkamıyorsa ya çok borçları vardır ya da para hesabı bilmiyordur bence. Çevremde ikisi de öğretmen olan herkes bir şekilde tatile çıkıyor ha 5 yıldız olmuyor belki ama bir şekilde tatil yapıyorlar.
Ben yapamadım işte. 7 yıl boyunca çünkü eş kişisi sürekli gereksiz harcamalar yaptı. Parasını çarçur etti. Ben de 3 yıldır çalışıyorum.gidemedim o yüzden ha şimdi de çocuğumun sorumluluğu ben de olacağı için bir sürü dava masrafı olacağı için ekstta borca girmek istemiyorum mecburen yoksa tatile çok ihtiyacım var gerçekten

Abla instadakilere de çok inanma. İki tatil storisi atıyorlar arlada kavga gürültü

Okumayan çalışmaya insanları küçümsemüyorum asla ama okumak çalışmak için çok çaba verdim ama bazı insanların kılını kıpırdatmadan ulaştığı imkanlara ulaşmak için canım çıkıyor ben de bir salaklık var diyorum herhalde yanlış yapıyorum birşeyleri biri beni kendime getirsin

Siz hasetlenmişsiniz yahu millet geziyor mal mülk ediniyor diye.

Hayat tercihlerimizden ibarettir. Siz böyle bir hayat tercih etmişsiniz onlar öyle bir hayat tercih etmişler. İnsanların hayatında gözünüz olmasın. Kendi hayatınızı nasıl yoluna sokarsınız onu düşünün.
İnsanlarla sorunum yok kıskanıyorum şu an ama derdim onlarla değil kendimle neyi yanlış yaptım onu anlamaya çalışıyorum

Zengin kişilerinki tercih mi ne alakası var.sabancıların torunu ben zengin olmayı mı tercih ediyorum demiş.afrikadaki de açlıktan öleyim mi demiş.tamam hasetlenmesini eleştirebilirsiniz ama herkesin aklından geçebilecek şeyler bunlar.niye üstüne üstüne gidiyorsunuz ki? Çok aşırı şeyler de yazmamış.sırf gıcıklık.
Sen bi düşsene benim yakamdan ya, rezil oluyorsun yine akıllanmıyorsun.

Eş tercihi, iş tercihi bunlar ne? Ailemizi tabi ki seçemiyoruz ancak belli bir yaştan sonra hayatımızın gidişatı bizim tercihlerimizle şekilleniyor. O okumamış çalışmıyor dediği insanlar demek ki daha iyi tercihler yapmışlar. Bu kadar basit.

Sen bi düşsene benim yakamdan ya, rezil oluyorsun yine akıllanmıyorsun.

Eş tercihi, iş tercihi bunlar ne? Ailemizi tabi ki seçemiyoruz ancak belli bir yaştan sonra hayatımızın gidişatı bizim tercihlerimizle şekilleniyor. O okumamış çalışmıyor dediği insanlar demek ki daha iyi tercihler yapmışlar. Bu kadar basit.
Evlenme kararı verdiğimde 22 yaşındaydım yanlış yapmışım. Maddiyatı önemsemedim ama 4 yıldır çalışan birinin de kenarda birşeyinin olması gerektiğini öngörememişim. Ya da işinde çok yorulduğu için stresli ve gergin olduğunu sanmışım mesleği stresliydi çünkü evlenince işten hep kaçtığını tembel olduğunu öğrendim sorumluluk almak istemediğini küçük sorumlulukların dahi onu sinirlendirdiğğni öğrendim nasıl bilebilirdim 22 yaşında

Evlenme kararı verdiğimde 22 yaşındaydım yanlış yapmışım. Maddiyatı önemsemedim ama 4 yıldır çalışan birinin de kenarda birşeyinin olması gerektiğini öngörememişim. Ya da işinde çok yorulduğu için stresli ve gergin olduğunu sanmışım mesleği stresliydi çünkü evlenince işten hep kaçtığını tembel olduğunu öğrendim sorumluluk almak istemediğini küçük sorumlulukların dahi onu sinirlendirdiğğni öğrendim nasıl bilebilirdim 22 yaşında
22 yaşında evlenme kararı almayarak…

Bu ekonomi de seçeceksin ikisi birden olmaz. Ya gezeceksin ya birikim. İkisini de yapmak istiyorsan ticaret yapacaksın.

X