ben nerde yanlıışş yaaptıığıımmm :d

Var bir dilegimiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2017
5.052
10.057
36
hayatlarımızdaki aksaklıkları ve nedenlerini konuşalım mı insan kendisine objektif bakamıyor birbirimizi kırmadan incitmeden sosyal bir çalışma olacak bizler için hayata dair tespitlerimizi birbirimize aktarırız, kitaplarda yazmayan yaşam kuralları var ya onları paylaşır bu çileli yolları çilekli yollar haline getirebiliriz en azından mutlu olduğumuz bi aralık olsun burası belki gerçek yaşamlarımıza da yansır
hem inandığımız güç aldığımız yöntemleri anlatırız, ne dersiniz? ilk çaylar benden

Kızlar ben yumuşak yüzlü bir insanım ve insanlar benden hem faydalanıyor sonrasında ise komplekslerinden ötürü beni dışarıda bırakıyorlar. Bu da beni yıpratıyor.

Şu an bulunduğum yerde sabah,elimde çayım varken okuduğuma göre şu satırları ben de yazayım o zaman hemen.Yaşadıklarımız,yaşayacaklarımızın hiçbiri rastlantı tesadüf değildir.Taaa küçükken çevremizle ve karakterimizle duygularımızın açığa çıkarttığı enerjileri tekrar tekrar hayatımıza çekiyoruz.Enerjiler kaybolmuyor sadece dönüşebiliyor,o yüzden geçmişte yaşadığımız utanç,pişmanlık,suçluluk... gibi kötü duyguları dönüştürebilirsek hayatımızın çoğunu değiştirmiş oluruz.Özellikle çocukluktan kalma suçluluk duygularını affetmeliyiz.Küçük bir öneri mesela; anne babalarımız kendi gördükleri ve kalıpları ile bizi büyüttüler, onların doğrularıydı bize dayattıkları.Bize dayattıkları diyorum; sabırsız,endişeli,takıntılı anne babaların davranışları ile hoşgörülü,rahat,güven huzur aşılayan bir anne babanın davranışlarının sonuçları bir olmayacak.Birisi özgüvensizlik,suçluluk verirken diğeri özgüven,huzur verecek.O yüzden öncelikle geçmişi affedip varsa olumsuz hislerimiz dönüştürebilirz nacizane

Benim geçmişim yarınıma hep engel sanırım tarih takıntılarım unutamadığım tüm geçmiş bunlar benim hayatımdaki en büyük aksamaların sebebi.Henüz çözüm bulamadım bi çayda ben alırım :)

evet söylediklerine harfi harfine katılıyorum :) dönüşümü yaşamak için açtım aslında bu topiği. çünkü hastalığın panzehiri hastalık değil. ama insana neler öğretildiyse insan neler görerek büyüdüyse o çerçevede düşünüyor. belki eğitim okumalar vs kendini bi nebze ilerletebiliyor fakat düşünce iskeletini değiştirmek için farklı bakış açılarına ihtiyaç var. çok karışık olmadı umarım :)

aslında daha olay odaklı gitsek daha sağlıklı olur değil mi canım bizler için :)

21 günlük periyotlar halinde çalışalım :) derslerimiz 21 gün boyunca sabah kalkınca ve akşam yatarken tekrarlayacağımız cümleler olsun birlikte cümlelerimizi belirleyelim :) 21 gün bir düşüncenin davranışın dönüşümü için gerekli süre.

ben kendi adima biraz daha ozguvenli ve sosyal olmak isterdim sizin sorunlarınız nelerdir

kendimi hiçbir ortama ait hissedemiyorum derken aralarında sıkılıyosun sohbet edemiyosun gibi mi?
ben kendimi biraz fazla geliştirdim (bu gerçekten benim çilem kesinlikle övünmek gibi bir şey değil ) çünkü öğrenme hastalığı var bende insanlar biraz daha yüzeysel yaşıyor. Arkadaşımla konuşuyoruz. Çanakkale' de deprem oldu ya diyor ki Çanakkale'de insanlar azdı da o yüzden deprem oldu. Yoksa neden orda olsun! vs. ben de dedim ki Türkiye genç oluşumlu bir ülke 3. jeolojik zamanda oluştu. haliyle yer yapısı oturmamış. bu da zamanla dünyanın iç yapısı sayesinde oturuyor. o sallantıya da yer yüzünde deprem diyoruz. dedim.. kız bana senin Allah inancın yok dedi gitti bu kız 2 yıl sonra öğretmen olacak. bir diğeri itiraf sayfasına yazmış ki ; eski erkek arkadaşımı kıskandırmak istiyorum yakışıklı bir hayır sever bana arkadaşlık etsin.. ve hocalar da bu kişilerle iyi hakara kikiri.. ben sığamıyorum.. bu defa da kompleks yapıyorlar, üstten bakıyor oluyorum. mobbing uyguluyorlar.

onlar daa bildigin cahil insanlarmis takma sen kafaya.

kendini geliştirmen cok hosuma gitti bu cok guzel ve güven veren bir sey. Ve benim cok istedigim bir sey

Bunu nasil basariyosun şöyle ki ben cogu zaman icinde yaşama sevinci hevesi bulamiyorum bana yardimci olabilir misin?

tabii yardımcı olurum canım benim :) ama davulun sesi uzaktan hoş geliyor öncelikle bu değişim hareketimize katılan herkes günlük 40 sayfa kitap okuyacak. bu insana özgüven kazandırır. ve bir terapi yöntemim var hayatla küsenleri barıştırmak için: şükür defteri :) ayrıca ilgilendiğin konuları tek tek araştıracaksın boşluk buldukça o konuya hakim olacaksın kurslara gt nerde ne kurs bulursan git benim 48 tane sertifikam var

ben çok yumuşak yüzlüyüm kimseye hayır diyemiyorum benden faydalanıyorlar . ve kendimi hiç bir ortama ait hissedemiyorum

Bence önce şu düşünce fikrini değiştirmelisin mesela.Normal koşullarda enerji olarak yumuşak ve güler yüzlü olmanın enerji anlamında frekansı çok yüksektir.Sana ve başkalarında güzel hisler uyandırır.Ancak sen bu güzel hissi faydalanılmak olarak eşleştirirsen -ki büyük bir ihtimal yaşadığın bir kaç olaydan sonra kalıplaştırdın belki öyle değillerdi bile başlangıçta-karşına hep bu tarz insanlar ve olaylar çıkacak.O yüzden güler yüzlülüğün senin için artı bir özellik olduğunu düşünmelisin ve bu özelliğinin de hayatına da senin gibi güler yüzlü paylaşımcı,iyi niyetleri çeken bir mıknatıs olduğunu düşünebilirsin nacizane.Eğer zihninde etiketler oluşturursan faydalanıcı insalnlar yanına yaklaşamaz bile enerjisel olarak.Hayat titreşimden başka bir şey değil,sana zihnindekileri sunmakla görevli bir emir kulu gibi aslında :)

oo masallah senden ogrenecegimiz cok sey var desene :))

nasil baslayalim patron?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…