ben nerde yanlıışş yaaptıığıımmm :d

cahil insan diyoruz ama ortamda onların oluyo ben hocalara daha fazla bilgi edinmek için gidiyorum hocalar bunu istemiyor, bana danışman hoca sürekli erkekler hakkında ilişki hakkında imalarda bulunuyor, sen çok safsın diyor. Öbürleriyle iyi. Ve bu akademik anlamda onlar için + bir durum
Estafurullah yanlış anlaşılmak istemem ben insanlara yardımcı olabilmek için çok çabalarım. Çok da memnun olurum. Ama insanlar çok değişmiş. Anlayamıyorum. Okuldakiler benden küçük, benim 4. Üniversitem, ödevlerine yardım ediyorum anlamadıklarında destek oluyorum. 45inde bi abla vardı sınıfta onun da 2. Üniversitesi. Bana benim ödevimi yap ben tatile gideceğim dedi. Ben de sınavlarım ve ödevim var vaktim yok deyince bir daha konuşmadı benimle ama arkamdan konuşmuş

Son düzenleme:
Ama haklısın olumsuz olumsuz çeker

bekliyorum heyecanla :)
Çok basit ve etkili :) önce bir defter alacaksın kendine her sayfaya o günün tarihini yaz günlük tutar gibi. Gece yatmadan önce defterini al 10 tane şükür cümlesi yaz. Saçma olur komik olur ama sana ait olsun cümleler. Örnek vereyim : Allahım bana bu güzel gözleri verdiğin için şükürler olsun, Allahım bana duygu yüklü bir kalp verdiğin için şükürler olsun,....
Allahım bana böyle,... Yazıp uyu. Sabah kalkınca ilk işin akşam yazdığın o 10 cümleyi okumak.
Gece yatarken sonraki sayfaya geç ve farklı şeylere şükret, sabah oku

tamam canim sen tecrubelisin anlasilan her gün 10 tane sey bulabiliyor musun sukredecek:)

Ben cok utangacim ya . Aslinda mantikliyimdir. Disardan cok sert görünürüm. Utandigimi belli etmemek icin yapiyor olabilirim. Bir de tehlkeli insani hemen anlarim. Ama kendimi kendi icimde fesat ilan edip o tehlikeye maruz kalirim. Bir de mobbing yapanlara tepki vermiyorum ama onlar bir bir dökülür bosverin kizlar.
Asiri merhamet iyi degil onu kesfettim.
Bir de bu cool olmak varya. O cok güzel bir sey. Kimseyi ciddiye almamaya calisiyorum ki utancim azalsin (ise yaradi baya ) . Insanlar cok fena burnumuz degil de başimiz dik olmali. O cok ince cizgi.
Bir de bir mesaj okudum depremle ilgili. O tür insanlarla öyle muhabbet yapmayin. Gözünün icine bakip kafa sallayin. Kendinizi onlara kabul ettirmeye calismayin. Onlari cözmeye calisip vakit harcamayin. Yillarimi ziyan ettim. Okudugum kitaptan bahsederken dalga gectiler. simdi dedikodu dinliyorum yorumsuz geciyorum.

Sayfalar ilerledikçe artık farklı şükür sebepleri aradıkça farkına varacaksınız sahip olduğun değerlerin ve hem güven gelecek hem huzur hemde doyum gelecek sadeleşecek hayatın

Müthişsin, aslında bence sendeki utangaçlık değil sadece millet arsız olmuş sen onlara ayak uydurmadığın için kendine utangaç diyorsun :)

Tabii ki :) hiç kompleksim yoktur mesela her yerimle dalga geçebilirim ve eğlenirim

Ben kotu hissetigim yada olumsuz olaylar yasadigimda bununla ilgili düşüncelerden kurtuladigmda ya da keske orda o cevabı verseydim sunu yapsaydim dediğimde küçüklugumden beri sunj uygularim.zaman...gececek sanki bu olayi hic yasamamis gibi yine icin huzurlu olacak sadece kendine zaman ver sakin düşün rahay uyu unutmaya çalış ..bu telkini veririm.. insan vucudu uyku kendimizi yenilemeye kurulmuş siz ona izin vermeyip ayni seyi sürekli düşünup tekrarlarsaniz o beyinde yerlesir ani olarak hep kalir. Birde herkesin mizaci ve sorunlari halletme sekli farklıdır karakterler farklidir.birine derdiniz anlatip yardim istediginizde sunu soyle bunu böyle yap dedginizde bence bir kez daha düşünün gercekten ben böyle mi bu sorunu hallederim yoksa kizginliktan mi böyle düşünüyorum diye.bende sürekli birseyi erteliyorum kilo vermek alip tekrar vermek sporun bana iyi geldiğini bilmeme rağmen ertelemem kitap okumayi ertelemem bununla ilgili ne onerirsiniz siz nasil hallettiniz :)

ahahahah cok tatlisin yaa bugunu ornek versene mesela her gun yapiyosan :))
Daha başlamadım da şimdi yapayım doğaçlama
1. Allah"ım saç diplerimi ne güzel yaratmışsın, sağlıklı bir şekilde nefes alabiliyorlar şükürler olsun
2. Allah'ım sağlıklı bir şekilde göbeğimi şişirip geri içime çekebiliyorum şükürler olsun
3. Allah"ım her yılgın düşüp insanlardan umudumu kestiğimde karşıma güzel insanlar çıkartıyorsun şükürler olsun :))

Son düzenleme:
Hoş geldin canım :) tekinin çok güzel. Ama birbirimize tavsiyede bulunmak aslında faydalı bir şey. İnsan ne kadar çok yönlü baksa da başka bir insan bambaşka bir bakış açısı getirebiliyor. Atalarımız da demiş ya bin bilsen de bir bilene danış. İnsan kendinden yana oluyor bi de :) ama sen bana objektif olabilirsin ve hatamı görmemi sağlayabilirsin :))

Müthişsin, aslında bence sendeki utangaçlık değil sadece millet arsız olmuş sen onlara ayak uydurmadığın için kendine utangaç diyorsun :)

Böyle anlatinca öyle duruyor da ben mesela yabanci dil konusmak zorundayim. Almanca konusurken baya utaniyorum. Eskide kalan baska bir huyumu yazayim hep kendimi sucluyordum. O cok kötü bir davranis. Onu yersiz yapinca öz güven gidiyor ya da öz güven olmadigi icin sürekli kendisini sucluyor insan. Bunu da bir kac ay önce fark edip kendi kendimi düzeltmeye basladim ve büyük ölcüde astim. Kötü niyetli insanlar sürekli kendini suclayanlari ya kullanir ya da rol yapan sahte bir insan olarak algilar o kisiyi. Hata yanlis karar vs konusunda baya tecrübeliyim ama olsun ögreniyorum en azindan. Olumlama yapiyorum. Stres yönetimini gelistiriyor.

Merhabalar. Sukur defteri olayini cok sevdim. Yapar miyim bilmem. Pek cok sey isteyip bekleme listesinde tutuyorum hala cunku Benim uzerinde calistigim (ve kesinlikle calismaya devam etmek zorunda oldugum) seyler:
sabirli olabilmek,
insanlari oldugu gibi kabul edebilmek,
herseyin yolunda gitmeyebilecegini kabullenip elinden geleni yapmis olmanin vicdan rahatligiyla yetinebilmek,
Kucuk seylere takilmaktan (detayciligimdan) kurtulabilmek,
gecmisin gecmis ildugunu kabullenebilmek...
Daha da vardir aklima gelenler bunlar.
Ben de gercek bir hobisi olan biri degilim. Bu buyuk bir eksiklikmis. Bunun uzerinde de calisiyorum.
Cok kucuk yastan beri okumak ve yazmak hobim diye dusunurdum. Bunlar hobi degil. Gereklilik ya da keyif ama o kadar. Hobi dedigimiz seyin derdimiz oldugunda kafamizi bosaltacak birsey olmasi gerekiyor diye dusunuyorum. Aglamak yerine yapilabilecek ve her dakikasinda biraz daha meditasyon sayabilecegimiz birsey yani.
Bu anlamda kafam doluyken miralim bozukken zaten kafami okudugum seye veremedigimi goruyorum. Yazmak yine bir derece ama tam degil...
Bu sayfaya denk geldigime cok sevindim bu arada :)
Ben kahvemi yanimda getirdim kimse kalkmasin:)

Hosbulduk :) sanırım mesajım yanlış anlaşıldı soyle ki bakin mesala bende oneri istedim siz nasıl yapıyorsunuz naail hallediyorsunuz diye .kesinlikle dediginize katiliyorum bazen ihtiyacibjz olan öneriyi duayi bilgiyi hic ummadiginiz anda akliniza gelmeyen kişiden duyabiliyorsunuz.Benim burda bahsettigime somut ornek vernek gerekirse mesela ılımlı bir kisisiniz daha yumuşak cevaplarla tartismaya giriyorsunuz .kötü bir aninizi daha dobra net sert cevap veren bir arkadaşınız dan yardim istiyorsunuz söyle boyle yap diyor o anda kizginliktan mantikli gelebiliyor ama aslında bu siz değilsiniz ve anlik sinirle sonradan keske böyle yapmasaydim dedginiz cevaplar yüzünden pismanlik duyabilyorsunuzcok uzun oldu ama sanırım verdiğim önerinin hangi durumlar icin geçerli oldugunu anlatabilmisimdir :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…