Ben ne yaptım da olmuyor:(

Yorgunkus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2019
556
524
Öncelikle herkese merhaba, bir çoğunuz beni az çok tanıyorsunuz genel de dua grupları zikir gruplarında bulunurum ve Ya açardım fakat bugün size içimi dökmek istedim beni en iyi siz anlarsınız diye düşündüm..Bu sene bu Ramazan ayında öyle bir dileğim için salavatı tecrifye başlamak istedim ve burdan yardım istemiştim sonra burdan çok güzel bir arkadaşımla tanıştım Morrmeneksee bir çoğunuz tanır zaten ben onun sayesinde Ya Fettah grubuna dahi oldum aslında oda benle tanıştıktan hemen sonra dua grubu açtı ikimizde birbirimizi birden çok güzel yerlerde bulduk birbirmize gaz vererek Ramazan ayımızı çok dolu dolu geçirdik çok güzel geçti ilk defa bir Ramazan da içim bu kadar rahat huzurluydu mutluydu ki Ramazan’dan hemen önce çok mutsuzdum... salavatı tecrifye okudum, bol bol tövbeler ettim, 7 gece ayetel kursi yaptım, 313 ayetel kursi okuduk grupça, cumartesi duası yaptım, Latif hatimi yaptım aklıma daha gelmeyen çok şey okudum bir dileğim için tam dileğim gerçek oldu dedim tam duam kabul oluyo dedim o kadar mutluydum ki size anlatamam çünkü duama kabul olmaya doğru yol almıştı ilk defa bu kadar inanmıştım olucak diye ta ki bugüne kadar... bugün içinde öyle büyük bir hayal kırıklığı, kırgınlık, kızgınlık var ki bunları yazarken göz yaşlarında engel olamıyorum içimde hep ‘neden’ Allahım neden’ diye sorup duruyorum Ya bikere de istediğim olsaydı herkes gibi nolucaktı.... belki bu dediklerim yanlış bilmiyorum ama şuan hissetiklerim büyük hayal kırıklığı kelimeler boğazıma düğümleniyor içimdeki Ümit yavaş yavaş bitiyo bitsin istemiyorum ama elimde değil ümidim elimden kayıp gidiyo ve ben artık bir şey yapmak için gücüm kalmadııı biliyorum herkes vardır bir hayır dicek Allah Ümit kesilmez dicek zamanı var dicek ama benim sabrım gücüm hiç bir şeyim kalmadı siz söyleyin ben ne yapayım ? İçim paramparça ben aslında sadece bu duamın olmamasına kırgın da değilim benim ettiğim çok dualarım oldu ama hiç biri olmadı aslında bunların hepsi bugün ki halim o birikmişlerin, olmayışların kırgınlığı... her kes yazıyo ettiğim her duam kabul oluyo o kadar özeniyorum ki Allahım ben ne yaptım da olmuyo diyorum size soruyorum benim niye olmuyo 1 olmaz 2 olmaz 3 olmaz bikere mi olmaz ?

Güzelim, mesajdada soyledim aslında.. Bugune kadar hep olsun dıye dua ettın
Belkı şimdide olmuyor dusuncesi ile duaya sarılıp sarılmaman konusunda Allah senı sınıyor olabılır..
Aslında bırseyı olsun dıe dua etmekten Ziyade her olmayısında daha cok dua ya sarılmalı ınsan. Senınde suan buna benzer bir durum.. Büyük bir umitle bır suru dualar ettın ramazan boyunca, şimdide o umit yok oldu belkı de Allah daha cok senı karsısında istiyor daha cok dua etmeni beklıyordur..
Sakin kendını bırakma dedıgım gıbı dusun..

Muhakkak hepimizin zaman zaman ayni senin dediğin gibi ayni senin düşüncelerinde olduğu gibi oluyor malesef ama herseyde vardır bi hayır diyoruz canim bazen bizim olmasını istediğimiz bizim için hayırlı değildir o yüzden olmuyordur diye düşün herzaman Rabbim hakkımızda her zaman hayırlısını versin inşallah

Benımde suana kdar dualarım somut sekılde kabul olmadı fakat, her defasında daha da dahada kendımı Allahın karsısında buldum.
İnsanoğlu bunu sonradan idrak edebılıyor.
Yanı dualarım kabul olmadıkça manevi olrak daha da kuvvetlenenn biri olmusum halbuki.
Senın burda yapman gereken asla pes etmemek duan kabul olsada olmasa da Allahım verdıgınede razı olmak vermediğine de razı olmak şeklınde dua et..
Bu sekılde dua edersen manevi huzurun ayrıyeten tadına varacaksın..

İnanın herkesin yaşadığı sıkıntı dert kendine büyük isyan eşiğinden defalarca kez döndüm Allah'a sığındım fatiha inşirah süresinde dertlerimin çoğunda teselli huzur buldum sakın nefsinize yenilip şeytan vesveselerine aldanıp sevindirmeyin sadece yapacağınız tek şey sabır sabırla beklemek Rabbim her ne sıkıntınız var ise yar ve yardımcınız olsun inşallah kısa zamanda Elhamdülillah sevincini yaşatsın

Bu hayırlı değil diğer duam hayırlı değildi diğeri değildi hangisi hayırlı o zaman ? O zaman hiç bir istemeyeyim hepsi hayırsız
Sadece Allah'ım hayırlısını ver diye dua edebilirsiniz. Tek cümle. O zaten ne için sabrettiğimizi ne istediğimizi biliyor. Ve olacağına inanmak vazgeçmemek kilit nokta. Hepimiz inanılmaz anlardan geçiyoruz. Ama ben diyebiliyorum ki çok şükür elhamdülillah tüm dualarım kabul oldu. Bu inancı sağlarsanız bence olur. Ve başkalarına bakmamalısınız. Herkesin dağı da karı da bir değil. Herkesin imtihani farklı.

Ya mesela yanlış değilsem yanlışsam beni düzelt senin ablandı her halde bir dua grubunda duasını okumuştum istediği şey Allah yolunda olmak eşiyle beraber gibi bir duaydı o kadar hoşuma gitmiş ki dedim ki Allahım bigün benim de tek derdim senin yolunda gitmek olsun başka bir derdim olmasın ama hiç bir duam kabul olmuyo ve bu beni çok üzüyor...

Duanız nedir bilmiyorum, yaşınız, durumunuz, genel hayatınız. Hiçbirini bilmiyorum. Ben dua ederken isteklerimi tek tek sıralarım sonra da “Allahım ben hayırlı mı hayırsız mı bilmem, sen hayırlısıyla nasip et” derim. Ben mesela sağlıklı bir evlat ve mezun olduğum meslek için hep dua ederim. Bu ikisi için hatim yaptım, hatim dualarına da katılıyorum. Dualarım kabul oldu mu peki? Hayır, ikisi de olmadı, olmuyor.
Peki olmayacak mı? Allah nasip edince olacak. Sırf olmuyor diye daha çok dua ediyorum. Hep daha iyi bir insan olmaya çalışıyorum. Olmayınca acaba yeterince güzel mi dua etmiyorum, Allah’ın sevgili kulu değil miyim diyorum. Daha çok dua ediyorum daha iyi şeyler yapmaya çalışıyorum. Siz de daha çok sarılın, daha çok dua edin. Kötü düşünmeyin, isyan etmeyin. Müslümanın ümidi hiç bitmez

Ben hep hayırlısı ile olsun diye dua ediyorum zaten hiç bir zaman hayırsızsa bile olsun diye dua etmem hayırlıysa eğer duamı kabul et diye dua ederim ama malesef ben bugün sizi gibi çok şükür duam kabul oldu diyemiyorum hiç bir duama ve bu beni üzüyor elimde olan bir şey değil.. herkesin derdi farklı tabi bende dualarımın kabul olmamasıyla imtihan ediliyorum demekki

Olabilir bu da. Sabredin. Allah kazananlardan eylesin.

Allah bir kulunu seviyorsa duasını muhakkak duyar ama o kulun sesini yakarışını duymak için geç kabul eder. Gönlünüze inşirah dilerim

iyi ki varsın canım benim

iyi ki varsın canım benim
Hepımizin bı anda buhran gecirdiği zamanlar oluyor... Üstelik bu kdar dua ediyorum nıe kabul olmuyor seklınde dusundukce dahada kotu oluyor insan.
Ama yine donup dolaşıp Allahın karsısında buluyoruz kendımızı
Bence daha cok dua etmemiz gerekiyor kı Rabbım gecıktırıyor..
İşte tamda bu noktada bırbırımze destek olmamız lazım. Seytanın tuzaklarına dusmeyip buraya gelip gerekirse benım ıcın dua edermısınız arkadaslar deyıp ferahlamak ıcın bırbırımızden dua ıstememız lazım.
Bazen bendende cok oluyor hemen ozelden bır dua arkadsıma yazıp nolur bana dua et diyorum ertesı gun bı bakmısım son gaz aynı morrmenekseyım

elimden geleni yapmaya çalışıcam.. ne diyelim o zaman inşAllah bir gün buraya böyle bir konu değil de çok farklı bir konu da açabilirim mutluluğumu paylaştığım bir konu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…