Ben mi yanlış düşündüm

Hytagac

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
355
216
28
Hanımlar merhaba 5 ay önce eşimden anneci olduğunu düşündüğüm ve evden laf taşıdığı için ayrıldım. Çok şükür şimdi daha iyiyim. Esas mesele şu ki kuzenimle konuşurken kuzenim birisyle görüştuklerini nişan yapacaklarını söyledi yalnız şöyle bir cümle kullanmış görüstüğü adam ailemle iyi gecineceksin samimi olacaksın benim eşim olacak ailemle iyi olmalı sen beni mutlu edersen ben seni çok daha mutlu ederim gibi sözler ben de sevginin karşılıklı bir şekilde şartlı şekilde olmayacağını söyledim mutlu edersen mutlu ederim gibi bir de ben de aileci birisinden bosandığım için onu uyarmak istedim biraz bana alındı hanımlar ben mi yanlış düşünüyorum sen bana şunu yaparsan seni mutlu ederim ailemle iyi olursan seni el üstünde tutarım tavrı yanlış değil mi bu durumda kuzenim bana tavır yaptı. Benim ayrılma sebebim içinde Sen çok takmışsın bunda bir şey yok gibi bana üsteledi yani durduk yere bosanmism gibi bir tavır sergiledi

Her ilişki farklı bir potansiyelle ilerler. Genel kurallar vardır ama herkese işlemeyebilir. Birde insan evlenmeden anlamıyor bazı şeyleri siz ne derseniz deyin yaşayacak ve görecek haklıymışsın diyecek.

O şimdi evlilik heyecanı falan asla anlamamıştır seni, hiç takılma. Yaşasın görsün. Bu laf bence çok bariz red flag ama genç bekar biri olsam, buraları okumasam, tecrübem olmasa nerden anlayabilirdim ki. Ama sonuçta kız da bu sebepten ayrılacak değil, boşuna aranızı bozmayın.

Zaten herkes için eşiyle ailesinin iyi geçinmesini istemek çok normal değil midir? Yani mesela ben de isterim eşimin ailemle iyi geçinmesini. Hatta biz evlenirken gayet anlaştık. Ne olursa olsun birbirimizin ailesine ses çıkarmayacağız. Meseleyi kendimiz, kendi ailemizle çözeceğiz diye. Diyeceğim o ki... Eşini ezdirecek bir insan değilse evet, isteği haklı. Bir haksızlık olduğunda, bir saygısızlık durumu oluşursa ezdirmeyecekse kuzeninizi o zaman sorun yok. Yani ailesiyle meseleyi kendisi çözer. Böyle de olması gerekir. Bir mesafe korunmuş olur hem. Hem de saygı-sevgi ortamı zedelenmez. Sonuçta insanlar kendi çocuklarının söylediğini, yaptığını unutuyor ama damadınkini, gelininkini unutmuyor. O bakımdan eğer kendisi aynı şekilde kuzeninizin ailesiyle iyi anlaşacaksa ve kendi ailesiyle bir sorun olduğunda da kendisi müdahale edecekse bu sartlarda gayet haklı bir istek. Zaten her şey karşılıklıdır ilişkilerde. Kim ne derse desin... Hep bir karşılıklı beklenti, bir çıkar ilişkisi vardır yani... Bunu şimdi inkar etmeye gerek yok. Sadece başta konuşulmaz ama evlenince ortaya çıkar. Çıkarlar dengeliyse ciftler iyi anlaşır. Çıkar dengesizliği olursa da boşanmayla ya da mutsuzlukla sonuçlanır. Bu açıdan bence açıkça konuşulmuş olması da daha iyi. Oda zamanla anlayacaktir es adayini ailesini icli disli oldukca gorustukce zaten duruma gore yolunu cizer.

Ben de öyle düşünüyorum kendisi artık yaşayacak görecek demekki 🤦

Hanımlar merhaba 5 ay önce eşimden anneci olduğunu düşündüğüm ve evden laf taşıdığı için ayrıldım. Çok şükür şimdi daha iyiyim. Esas mesele şu ki kuzenimle konuşurken kuzenim birisyle görüştuklerini nişan yapacaklarını söyledi yalnız şöyle bir cümle kullanmış görüstüğü adam ailemle iyi gecineceksin samimi olacaksın benim eşim olacak ailemle iyi olmalı sen beni mutlu edersen ben seni çok daha mutlu ederim gibi sözler ben de sevginin karşılıklı bir şekilde şartlı şekilde olmayacağını söyledim mutlu edersen mutlu ederim gibi bir de ben de aileci birisinden bosandığım için onu uyarmak istedim biraz bana alındı hanımlar ben mi yanlış düşünüyorum sen bana şunu yaparsan seni mutlu ederim ailemle iyi olursan seni el üstünde tutarım tavrı yanlış değil mi bu durumda kuzenim bana tavır yaptı. Benim ayrılma sebebim içinde Sen çok takmışsın bunda bir şey yok gibi bana üsteledi yani durduk yere bosanmism gibi bir tavır sergiledi
boşanma sebebi hiç bir zaman bir tane olmuyor - eminim ilişkinizde bir çok şey birikmiştir ancak anneci olma özelliği en ağır basanı olmuştur. Başkaları ile kendinizi kıyaslamayın. Evliyken hissettiğiniz yoğun duygular o zaman için sizi mutsuz ediyordu, şuan gözünüze daha az rahatsız edici gibi görünmesi çok doğal. Beyin olumsuz anilari siliyor zaman içerisinde. Artik önümüze bakalım 🌸

bırak çekecek çilesi var tecrube edinsin seni öyle anlar

boşanma sebebi hiç bir zaman bir tane olmuyor - eminim ilişkinizde bir çok şey birikmiştir ancak anneci olma özelliği en ağır basanı olmuştur. Başkaları ile kendinizi kıyaslamayın. Evliyken hissettiğiniz yoğun duygular o zaman için sizi mutsuz ediyordu, şuan gözünüze daha az rahatsız edici gibi görünmesi çok doğal. Beyin olumsuz anilari siliyor zaman içerisinde. Artik önümüze bakalım 🌸
Kesinlikle tek bir nedenle olmadı. Arkamda durup beni hiç savunmadı.Laf falan tasidii bunlardan oluştu sebepler.Tesekkür edelim inşallah hepimizi güzel bir hayatı olsun.💐

sana abartmissin diyen kiza bulasma hic. evlensin görsün. kizlar bilmedigi icin evlenmiyor ki boyle adamlarla. kkda da görüyoruz adamlar gümbür gümbür belli ederek geliyorlar. kizlarin gözünü beyaz gelinlik bürüyor görmek istemiyorlar. daha fazla konussan kiskandi derler bosver

Geçenlerde bir meslektaşın eşi - ay gül gibi adamı neden boşadınız ya dedi bana 😂 kadinin benim ile olan ilişkisi yoldan geçerken selam vermek. Hiç bir fikri olmayan insanların yaptığı yorumların zerre kadar değeri yok gözümde.

Geçenlerde bir meslektaşın eşi - ay gül gibi adamı neden boşadınız ya dedi bana 😂 kadinin benim ile olan ilişkisi yoldan geçerken selam vermek. Hiç bir fikri olmayan insanların yaptığı yorumların zerre kadar değeri yok gözümde.
Ya bu erkelerin geneli mi böyle aileci anneci ben anlamadım idare edenler nasıl ediyor demekki ben de o şey yokmuş

Aman bırakın, ne hali varsa görsün.
Dünyanın kaç bucak olduğunu kendi deneyimlediğinde size ağlarken ‘abartıyorsun yanlış bir şey yok bunda’ dersiniz😂

Bırak yaşasın ,boşver.

kuzenine göre ana kuzusu herifler problem değil demek ki
boşver yaşasın görsün kalkıp sana o lafı söylüyorsa zaten
normal psikolojide birisi değil belli ki kuzenin

X