Ben mi annemle anlaşamıyorum bilmiyorum sorun bende mi

merve__46

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
20
3
22
Arkadaşlar ,daha önce buraya başka konu açmıştım. Bu sefer benim için bu daha başka bir mevzu, annemle yıllardır bir anlaşamama var biliyorum. Sorun bende sanıyordum her zaman hep alttan almışımdır, susmuşumdur , üzerime yürüyüp dövmeye kalkmıştır tepki vermedim. Annem çalışıyor, Pazartesi günü hastaydım boğazım ağrıyordu, Kardeşime sen kahvaltı yap benim kalkacak dermanım yok dedim, O da bana seni bekleyen yok diyerek üstten bir şekilde güldü, cevap vermedim. 3 gündür kendi 8 de kalkıp kahvaltı yapıyor, Ben 10' da kalkıyorum, beni beklemiyor yani. Bugün anneme arayıp ablam benimle kahvaltı yapmıyor ayrı yapıyoruz demiş. Annem işten geldi sen kendini ne sanıyorsun ne bu üstten davranışların da kardeşinle kahvaltı dahi yapmıyorsun kalk kendin hazırla diyorsun dedi. Kendimi açıklamaya çalıştım bir kere sadece bugün kendin yap demiştim diyerek,Ben seni bilmiyorum muyum senin işine geldi, kötü kalpli,ileride kocanla bile sorun yaşarsın daha bizimle anlaşamıyorsun bile , kocan daha seni döver, benim başıma daha çok iş açarsın sen diyerek saydırdı. Kendimi açıklamaya bile izin vermedi susturdu. Senin yüzünden çocuktan kızdan nefret ettim, senin adam olmaya niyetin yok. Bu sözleri canımı çok sıkıyor. İlk defa demiş değil her kavgada böyle şeyler söyler. Kendisi çalışıyor diye evde zaten en çok yardım eden benim yemek bulaşık temizlik bendedir ve kimse yardım etmez. Üniversitedeyken daha mutluydum sorun yoktu hiç kavga etmezdik, telefonda güzel konuşur kapatırdık. Sorun bende olsa diyorum böyle olmaz, Ben uzaktayken de mesela babamla, abimle kavga eder, dediği olmazsa hemen kötü biz oluruz ,aylarca konuşmaz. Şimdi de bana anne deme bıktım senden falan dedi, kardeşine de aynısı dicem dedi ama onunla şuan konuşuyor cidden sorun ben miyim. Annem yüzünden 22 yaşında evlenmeye bile razı oldum. Biliyorum ki ben evlensem benden iyisi olmayacak ama aynı evin içinde sorunluyum ve bana en son ilişki tavsiyesi verecek annemmiş gibi geliyor hayatta sebebi babamla bile kavgalarında çoğunu konuşup ben barıştırmışımdır. Bu yüzden artık psikolojik destek almak bile istiyorum, aile konusu bende hep bastırılmış bir şey. Önceki açtığım konular gibi üstünde durduğum ya da düşünmekten kaçtiğim bir konu.

Allah Allah böyle anneler var mı ya hakikaten. Annenizin psikolojik destek alması lazım eğer anlattığınız gibiyse.

Sizce de 1 yaşındaki kardeşinin emziğini almış 2 yaş çocuk gibi azar yemek için biraz fazla büyük değil misiniz?
Anneniz de siz de yetişkinsiniz.
Eşit düzlemdesiniz.
Dilekçe vermediniz bu dünyaya gelmek için, sizi çocukken bile azarlayamaz, kaldı ki bu yaşınızda!
Bu yaşta anneden tırsmak nedir ya, kendinize gelin.
Kadın alışmış kontrol etmeye çocuklarını, telefonla komut veriyor, şuna bak.
Lütfen çocuk ego durumundan sıyrılın, yetişkin olduğunuzu hatırlayın

Ben bu durumdan sıyrılmaya çok çalıştım. Elimden telefonu aldı, sana verdiğim fırsatları elinden alırım seni okutuyorum diye bana karşı mı çıkıyorsun diyerek daha da ileri gitti. Dediğim gibi kendi dediği olmazsa bizden kötüsü yok.

22 yaşındasınız, nasıl izin veriyorsunuz aklım almıyor?
Bir an evvel iş bulun, kendi paranızı kazanın, sınırınızı çizin.
Şurda dursun öyle anne.

Sakın evleneyim demeyin.
Evlilik yetişkin işi.
Siz daha birey olamamışsınız ki eş olasınız.
Lütfen yerdiğimi düşünmeyin, ama o anne ile baş etmek için önce yetişkin olmanız bunun için de önce kendi ayaklarınız üstünde durmanız gerekiyor

Çok doğru söylüyorsunuz. İş arayışlarım var asla kendi şehrimden değil o da ama firmalar daha tecrübeli birilerini aradıklarını için mülakattan sonrasını olumlu olmuyor.Tam mezun olmuş da sayılmıyorum ,vermem gereken dersler var 2. Dönem bu sürece kadar bulursam daha iyi olacak benim için.

Nasil yani, istediginiz saatte kahvalti yapmaniz mi problem?
Hani anne ev hanimi olsa, her uyanan icin ayri ayri sofra hazirliyor, ayri ayri topluyor olsa anlarim da. Bu sekilde olan ve cocuklarina hic kizmayan bir suru anne de var. Baba uyanir ona ozel sofra kurar, cocuklar uyanir, onlara ozel sofra hazirlar, yine de kimseye bagirmaz, cagirmaz.
E sizinki evde bile degilken, ona ne kim kacta ne yemis?

kardeşiniz de erkek mi?
siz kız olduğunuz için mi oluyor acaba bunlar

herşey bir yana 22 yaşında kızın telefonunu elinden nasıl çekip alıyor ve siz izin veriyorsunuz?

O da kız, hatta kendisi 19 yaşında. Telefonu çekip almasına izin vermesem de işin sonunda annemin dediği olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…