Ben manyak miyim ?

egecell

Sokak hayvanları sahipsiz değildir #erosiçinadalet
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
6.073
13.380
36
İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?

EDİT : kuşu aldikkkkk haftaiçi ben de olur . Ama kavga dövüş aldık güzellikleri anlamadı napalim. Konusmuyoruz şu an çok da önemli değil. Hiç sesi cikmiyormus hayvanın bu arada otmeyi bile unutmustur. Kanatlarının yanları kurumuş kan ,içleri zaten komple kan kim bilir ne kadar kanadı. Tüyleri yolunmus . Ben onu guzellestiricem kısmet olursa 2 halini de paylaşırım önce sonra diye =)

EN SON EDİT

Merhaba son durumu anlatayımuzun süredir beraberiz =) ilk bir kaç gün kafesin bir köşesinde durdu öyle hiç hareket etmeden yavrum ortami yabanciladi. Gerçi ortam görmemiş ki karanlık dışında aydınlık şaşırttı onu.
2 -3 gün yem bile yemedi sonrayavaş yavaş kafeste hareket etmeye başladı .her güninternetten orman sesi videosudinletiyodum.
Kafes kapısını açık tutsak bilebilmiyordu çıkmayı. Baktık olmuyor kafesin telini tabanından ayirdik kafesi yan yatirdik sopayla ittik mecbur ilk haliya bastigi ani gormeliydiniz Hahahaha hızlı hızlı yürümeye başladı deli gibi. Halının kenarindan parkeye inemiyordu safim. Neyse zamanla hareketlenmeye başladı. Isırma huyunu bıraktı omuzda gezmeye başladı . Ucmayi öğrendi ama 2 tur atınca nefes nefese kalıyor . Yüksek yerlere tünek yaptık saksi koyduk bayılıyor oralara topraküstünde eselenmeye. Banyoyu öğrendi fis fis şişesine su koyuyorum yağmur gibiyapıyorum onu da çok seviyor. Ama kafese girmekten nefret ediyor. Kriz oluyor kafese sokmaanlarimiz yarım saat uğraşıyoruz. Her gün sabah kafesin kapisina vuruyor kapiyi açın diye Hahahaha yemin ederimabatmiyorum videolari var kafesin kapisinin önünde telasli telasli sağa sola gidiyor hiç durmadan bağırıyor açın diye =D aksama kadar girmiyor . Elle tutulmaktan hala nefret ediyor. Kendisi geliyor omzumuza ama ele karşı nefreti var. Gözünde uzun süre karanlıkta kalmaya bağlı bi şey olmuş . İlkzamanlarda damla damlatirkenmecbur tutuyordum ellerimi mahvetmisti anında saldırıyor. Ve en önemlisi es aldıkkkkk. Birbirlerini sevmiyorlar amaçiftleştiler =D bebek bekliyoruz galiba emin değilim .biz de durum bu şekilde işte .haber vereyimdedim konuyu actigimda çok uzulenler olmuştu.

. En sevdiğimiz yerler kapı üstleri. Perde araları .

Eklentiler

• Screenshot_2016-08-01-13-54-36.jpg
    23,1 KB · Görüntüleme: 424
  • Screenshot_2016-08-01-13-53-12.jpg
    20,5 KB · Görüntüleme: 390
Son düzenleyen: Moderatör:
Abartmişsiniz... Sanki acımaktan ziyade beğendiniz gözünüz kalmiş gibi olmuş tavırlarınız...
60 TL'lik kuşun neyine gözüm kalsın tüyleri dökülmüş bu arada kafası da kel , dış görünüşü oldukça çirkin papağan diyince cins papağan düşünmeyin. Muhabbet kuşunun bir değişiği

Daha düzgün bir şekilde ifade edebilirdiniz, "şikayet ederim, çalarım" filan olmamış hiç.

Size vermeye ikna olmuşlar, çocuk ağlamış, ona seveceği başka bir şeyi vermeyi vaat edebilir, onun da bir şekilde gönlünü alabilirdiniz.

Niyetiniz iyi ama tutumunuz fevri, bu durum başka mevzularda da önünüze getirilecektir, daha sakin olmalı, hassasiyetlerinizi daha düzgün ifade etmeyi öğrenmelisiniz aksi halde her zaman haklıyken haksız duruma düşersiniz.

Valla hayvanlar konusunda ben de çok hassasım , sesi duyulmasın diye üzerine örtü örtmek de neymiş , ben şimdi takarım bunu kafama , ben de mi manyağım yani , kafesine kalem sokmak da nedir , zavallı kuş , ölmezse iyidir , inşallah üzüntüden ölmez

Sırf çocuğu ağlamasın diye bir hayvana bu yapılamaz ! Hayvanlar pilli değil sonuçta! Sen çok haklisin canım, nasıl bir yol izlemen gerektiğini bilmiyorum ama kendime böyle bisey olmuş olsa çocuktan gizlice almayı teklif ederdm geri istediklerinde de öldü derdim çok net !

O kadar çok şey söyledim ki inanamazsiniz . Yani neler neler söyledim çocuğa inat işte. Ben cocuklarin da iyi ve kotu karakterde olduguna inaniyorum ve zarar vermek hosuna giden bir cocuk. Bak ablacim kalemi batirma cani aciyor agliyor diye anlatiyorum anlatiyorum anlatiyorum gozumun icine baka baka ayagina kalem batiriyor.Bilmiyorum ya çaresiz canlılar söz konusu olunca fevrilesiyorum o kuzen benim için sonsuza kadar "vicdansız salak " kategorisinde artık.bir de boşver altı üstü kuş falan denilince elimde olmadan sinirleniyorum

Çocuk oynasin diye hayvan alinirsa olacagi budur. Abartmamissin ama nisanlin ve ailesi takmiyorsa yapacak birşey yok gibi.

Çalarım ya da şikayet ederim saçma olmuş. Onun dışında haklısın.

Düğün yeri bakmakla başlayıp evde eziyet gören zavallı papaganla devam eden fantastik bir hikaye.
Nerden başlamasını isterdin ? Olay örgüsü nasıl olsun ? Fantastik olmasi için "düş gücü " gibi soyut (gerçekte olmayan ) öğeler barındırmasi gerekir. Papağan obje, suje olarakta karşılığı var.
Kısaca söyle söyleyim fantastik denmez ona. Kelimenin anlamını bilmiyorsun yanlış yerde kullanma

Hannaz güven bana onu oradan kurtaricam =) fena huzursuzum karanlıkta yaşıyor düşün ya

Manyak olan siz değilsiniz, çocuğuna oyuncak olsun diye hayvan edinenler

S
Vicdanlı olmak güzel bir özellik ama keşke bunu memleket meselesi yapmasaydınız. Birde şikayet edeceksende gizli edeydin.
Şikayet tabiki edemem. Kimi kime edeyim , etsem bile dalga geçip yüzüme kapatırlar heralde. Sofrada sürekli tahrik edici şeyler söyledi sanane kendi kuşları isterlerse kafasını koparirlar , kimi ilgilendirir üstünü inadına hiç acmasinlar diyince ben de ister istemez sinirlendim şikayet ederim gider Çalarım filan dedim

Çok irrite olmuşsun bu papagan nedeniyle..sakin ol.

Bana masalsı geldi. Konu nerden basladi, nereye geldi, sürprizlerle dolu anlamındaydı. Yoksa yalandır dogrudur gerçektir degildir falan gibi bir yorumum olmadi.

Derin nefes al. Dikenlerini içine sok. Dünya ve insanlar senin düşmanın değil. Rahatla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…