Ben çok güzelim diyen mi güzeldir yoksa ben çok çirkinim diyen mi? Sizce hangisi?

Ben çok güzelim diyen mi güzeldir yoksa ben çok çirkinim diyen mi? Sizce hangisi?

• Ankete Katılan
    69
ben güzelim diyen bence çünkü bende ööle söylüyorum millet yalan sööliycek deelya canımmmsırnaşık şeysırnaşık şey hemde insan zaten güzeldir çünkü yaradan onu en güzel şekilde yarattı her insanda mutlaka bir güzellik bulunur görmeyi bilmek lazım demi ama:icecream:

Aslında güzel kadın çirkin kadın da yoktur.
İlkel toplumlarda geniş kalça ve şuan için bizce şişman diye nitelenen vücut şekli güzel olarak nitelendirilir.,çünkü bu vücut daha doğurgan olarak düşünülürmüş.
Sonuçta sürekli değişen kavramlardır bunlar
Tıpkı iyi ve kötü kavramının kişiden kişiye değişmesi gibi.....
Kimine göre iyi olan bir başkasına göre kötü olması gibi..........
Gerçekten güzellik ölçülere sıkıştırılamayacak kadar göreceli………

güzellik gerçekten göreceli bi kavram.....
ben esmerleri beğenirken.bi başkası sarışın ların güzel olduğunu idda edebilir... vb.....
ama güzel olupta konuşunca batırdımı hiç anlamı yok bence....

güzellik göreceli bi kavram kişiden kişiye yorumlar değişir.bence önemli olan insanın kendiyle barışık olması.

a şıkkı canımm ben ukelalrı sevmemm güzelse bile itici gelirrrrr

Güzellik Göreceli Bi kavramdır.
Neye Göre Güzel ve Kime göre Güzel ?şakkıdı

Girdiğiniz ortamda,işte,okulda,bankada vs vs güzel olduğunuzdan bahsediliyorsa ,güzelsinizdir.Mütevazi olan ben güzelim diye ortalarda gezmez,ama güzel olduğunun farkındadır elbette.Ben çirkinim diyen bir kız da buna inanarak söylemiyordur zaten.Ya övgü bekliyordur,ya da güzel olduğunu vurguluyordur.Güzel olduğu da bir muammadır.Görmek gerekir.naniknanik Bi de gerçekten güzel olduğu bilinen ,sürekli güzelliği dile getirilen bayanları da yeni yanıştıkları insanlar'hıı ,o kadar da güzel değil! ''diye eleştirirler.naniknanik Güzelse güzel diyeceksin ,hakkını vereceksin,çamur atmaycaksın kısacası.

Olay budur..................................:kahve:

güzellik göreceli bir kavramdır..ve herkese göre değişir yani herkesin güzeli farklıdır..benim güzelim senin çirkinin senin güzelin benim çirkinim olabilir..insanın kendisini sevmesi,beğenmesi bence olması gereken bir olaydır..bunun kendini beğenmişlikle,mütevazilikle alakası yok bence..aynaya baktığınız zaman kendinizi güzel buluyorsanız bence güzelsiniz demektir.bakmayı bilmek lazım..ben aynaya baktığım eğer kendimi güzel buluyorsam o yeter bana başkalarının onay vermesi bana doğru gelmiyor.. ama herşeyden önce iç güzelliği diyorum inatla......

sevgiler..

bence güzellik göreceli bi kavramdır kişiden kişiye fikirler değişir. bana güzel gelen belki sana güzel gelmeyebilir.. :dilcikar:

çoğunluğa katılıyorum güzellik göreceli bir kavramdır bahsettiğimiz görsellikse eğer..
nice insanlar biliyorum fiziksel güzelliği olmadığından bahsedilir ama iç güzelliği öyle yansımıştırki yüzüne onun güzel mi çirkinmi olduğu farkına bile varılmaz...önemli olan yüreğinin güzelliğini karşındakine nasıl yansıttığındır..yüreği güzel olan aynaya bakmaksızın karşısındakinde aksini görür zaten ve güzel olduğunu bilir...

ben derim o der ne farkeder
yüzü güzel olan içi çirkin oluna ne anlamı var
yüz güzeliği bişey ifade etmiyor
kimse çirkin değildir
allahın yaratığı herşey ve herkes güzeldir
ben çok güzel o çok çirkin gibi şeyler saçma geliyor

ne çirkinler var makyajla fıstık gibi oluyorlar güzel çirkin olmak önemli değil güzelleşmeyi bilmek önemlidir

ya bi insan fazla güsel olmasada kendine güvendi mi herkes onu daha güzel görür fakat bu demek değil ki çok güzelim deyipte burnun havalarda olsun . öle olunursa adam yerine konulmaz insan zaten kendini beğenmişin biri olunur yani.gerçekten arkadaşlar yani kendimizi sevelim ve barişık olalım ni arkadaşım var burnu biraz büyük diyor ki tamam benim burnum büyük ama bu burun benim yüzüme yakışıyor. bence de öle belki o öle söyledikten sonra da fikrim değişmiş olabilir.kendimizle barışık olalım...

Güzel olduğunu söyleyen güzeldir heralde..İnsan önce kendini güzel bulmalı ben buluyorum mesela :icecream:

eger ben herşeye güzel gönül gözümle bakıyorsam ben cidden güzelim

Kendini begenen insanlari oldum olasi hic sevmedim.Birakin baskalari begensin sizi, yok güzelim yok söyleyim yok böyleyim diye dolanmayin ortalarda. Insanin kendinden emin olmasi, kendini begenmesi tabiki güzel birsey, ama bunu dile getirenlerden hic hoslanmiyorum ne yalan söyleyeyim.
Benim gözümde güzel olan mütevazi olmayi bilen insandir..

X