Ben buna sabretmeli miyim sizce?

Peripadisahininkizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
805
738
Eşimle işten gelince uyuduğu için kaç kere tartıştık, 5te geliyor 6ya kadar uyuyor sonra yemek yiyor sonra da spora gidiyordu haftada 3 kere. neyse aramızı düzeltmek için 2 gündür bizi gezdirdi 1 yaş bebeğim var. 3. Gün de kuaför işi vardı sonra eve geldi yemek yedi 15 dk durdu ben uyuyacağım dedi saat 20:30'da ben çıldırıyorum artık napıcam bilmiyorum ben mi abartıyorum? Şimdi diyecek ki 3 gündür dışarı çıkmadım senin yanındaydım diyecek.
Bu arada benim psikolojimin bozulduğunu söylüyor sen böyle değildin bebekten sonra böyle oldun doktora gidelim diyor . Ya bir kere bebek öncesi ikimizin de sorumluluğu yoktu daha anlayışlıydım 2.si de bu derece uyuyum ediyim lafları yoktu.
Şimdi diyor ki iş değişikliğinden böyle iş çok durağan tempo yok aşırı uyku basıyormuş yalan değil çok uykum var diyor saniyesinde uyuyor zaten kafayı koysun yeter ki nereye kadar idare edeceksem
Bu arada haftada birkaç gün bize zaman ayırıyor bebeğimizi alıp gezdiriyordu ara sıra 1 saat. ama onda da işten gelince uyuyacak sonra da gezdirecek. haftasonu bebek 2 kere uyuyor bu 2 kere uyuyor.
Hiç ilgilenmeyene göre ilgileniyor günde 1 saat ilgileniyorsa işte hani denir ya iyi baba olmak için biraz ilgilenmek yeterli ama ben 20 saat ilgileniyim yine suçluluk yetersizlik yaşıyorum

Annesine gönderin. Gündüz uykusu tek uykuya düşünce geri alırsınız 🫣😂
Ay buna çok eğlendim jakdkskksls
Konu sahibi size gelince bu bu konuda gördüğüm herhalde 3.konunuz. Eşiniz terapiye yanaşırsa terapi alın bence. Yanaşmazsa bilemedim hayattan ve birbirinizden beklentileriniz farklı biraz 😐 size bebeği bırakıp spora yazılma veya haftada 1-2 gün kendinize alan açmanızla ilgili şeyler yazılmıştı herhangi bi adım attınız mı? Bence siz kendinizi çok bastırdığınız için de eşinizin uyuması sporu batıyor olabilir mi? Onun bi uykusunda kaldırın çocuğu verin ona, siz yatın mesela?

Sürekli eşinden şikayet ettiğin konular açıyorsun. Sana kaç kere çocuğu akşamları eşine bırak, o dışarı çıkıyorsa sen de çık, kafanı dinle, kendin dinlen diye tavsiyeler verildi. Galiba haftanın beş ya da yedi günü spora gidecekti, bu sayı üçe düşmüş.

Adam çocuğa bakıcı tutalım, çalış iş hayatına dön demişti en son, şimdi bir doktora gidelim diyor. Belki evde sürekli durmak, çocuğa tek başına yetmeye çalışmak sana zor geliyordur, gerçekten destek alsan iyi olabilir.

8. Aydan bildiriyorum, bebekli hayat çok zormuş, eşimin desteği olmasa kafayı yerim , siz çok haklısınız eşiniz aşırı bencil ...

8. Aydan bildiriyorum, bebekli hayat çok zormuş, eşimin desteği olmasa kafayı yerim , siz çok haklısınız eşiniz aşırı bencil ...
Eşi bencil ama konu sahibi de bu bencilliği besliyor bence. Kaç kere kendinize bi alan yaratın diye yorum yaptık ama eşi gelince onun çıkarmasını bekliyor mesela dışarı. Yani bebekli bebeksiz bir sürü şey yapabilir ama eşine bağımlı yaşıyor bence. Gündüz sıkılıp akşam adamdan çıkarıyor gibime gelmeye başladı artık

Sürekli eşinden şikayet ettiğin konular açıyorsun. Sana kaç kere çocuğu akşamları eşine bırak, o dışarı çıkıyorsa sen de çık, kafanı dinle, kendin dinlen diye tavsiyeler verildi. Galiba haftanın beş ya da yedi günü spora gidecekti, bu sayı üçe düşmüş.

Adam çocuğa bakıcı tutalım, çalış iş hayatına dön demişti en son, şimdi bir doktora gidelim diyor. Belki evde sürekli durmak, çocuğa tek başına yetmeye çalışmak sana zor geliyordur, gerçekten destek alsan iyi olabilir.
Mesela ben sırf evde daha fazla yıpranmamak ve de sosyal hayattan kopmamak için ise başlıyorum pazartesi, halbuki niyetim 2 yıl ücretsiz için almaktı lakin insan evde durdukça ha bire birilerine sarıyor haliyle , bence de iş hayatına geri dönmeli...

Eşi bencil ama konu sahibi de bu bencilliği besliyor bence. Kaç kere kendinize bi alan yaratın diye yorum yaptık ama eşi gelince onun çıkarmasını bekliyor mesela dışarı. Yani bebekli bebeksiz bir sürü şey yapabilir ama eşine bağımlı yaşıyor bence. Gündüz sıkılıp akşam adamdan çıkarıyor gibime gelmeye başladı artık
Kesinlikle besliyor, sadece şikayet etmekle olmaz ...

Ay buna çok eğlendim jakdkskksls
Konu sahibi size gelince bu bu konuda gördüğüm herhalde 3.konunuz. Eşiniz terapiye yanaşırsa terapi alın bence. Yanaşmazsa bilemedim hayattan ve birbirinizden beklentileriniz farklı biraz 😐 size bebeği bırakıp spora yazılma veya haftada 1-2 gün kendinize alan açmanızla ilgili şeyler yazılmıştı herhangi bi adım attınız mı? Bence siz kendinizi çok bastırdığınız için de eşinizin uyuması sporu batıyor olabilir mi? Onun bi uykusunda kaldırın çocuğu verin ona, siz yatın mesela?
Çözemedik bi türlü eşim sağolsun beni götüreyim terapiye senin psikolojin bozuldu diyor. Ben çok söyleniyormuşum çok değişmişim.
Benim tam tersi gündüz uyumakla ilgili problemim var uyuyamıyorum. Ona ben gece uyumazken sen kesintisiz uyuduğun halde yine uyuyorsun diyorum o da gündüz bebek uyurken uyusaydın ben napıyım uyuyamıyosan ben niye uyumayım diyo.
O çözmeye çalışıyor işte tartıştık diye ilgilenmek için 2 gün akşam dışarı çıktık ya 3. Gün ona rahat vermem gerekiyor ona göre bu da 20.30da uyuması demek

Son düzenleme:
Mesela ben sırf evde daha fazla yıpranmamak ve de sosyal hayattan kopmamak için ise başlıyorum pazartesi, halbuki niyetim 2 yıl ücretsiz için almaktı lakin insan evde durdukça ha bire birilerine sarıyor haliyle , bence de iş hayatına geri dönmeli...
Katılıyorum. 1 yıl aldım ben de daha mayısa çok var ama bunaldım evde. Ve bunaldıkça eşe sarıyor insan. Onlar için çoğu şey aynı ama biz sadece anne olduk hayatımız kalmadı diye düşünüyoruz evde bence.

Çözemedik bi türlü eşim sağolsun beni götüreyim terapiye senin psikolojin bozuldu diyor. Ben çok söyleniyormuşum çok değişmişim.
Benim tam tersi gündüz uyumakla ilgili problemim var uyuyamıyorum. Ona ben gece uyumazken sen kesintisiz uyuduğun halde yine uyuyorsun diyorum o da gündüz bebek uyurken uyusaydın ben napıyım uyuyamıyosan ben biye uyumayım diyo.
O çözmeye çalışıyor işte tartıştık diye ilgilenmek için 2 gün akşam dışarı çıktık ya 3. Gün ona rahat vermem gerekiyor ona göre bu da 20.30da uyuması demek
Terapi konusunda haklı. Bence alın.

Benim sosyal çevrem yok ama bu hep böyleydi ben kendi kendime vakit geçirirdim bi şekilde mutlu olurdum. bebekten sonra daraldım gündüz bazen dışarı çıkıyorum ama yakın yerlere gidip geliyoruz bebekle evde yorulmuşken dışarı çıkmak yorucu geliyor yani rahatlayamıyorum da .sanki bebeğim için çıkmışım gibi yine kendim için değil.
Evim berbat ev işlerine yetişemiyorum, yemek yapamıyorum bebeğime ne yemek yapıcam diye düşünmek bile stres yapıyor o derece. Bende de sıkıntılar var tabi eşim haklı da tek yönlü düşünüyor kendisinin uyumasında sıkıntı yok yani ben anlayışla karşılayacakmışım

Benim sosyal çevrem yok ama bu hep böyleydi ben kendi kendime vakit geçirirdim bi şekilde mutlu olurdum. bebekten sonra daraldım gündüz bazen dışarı çıkıyorum ama yakın yerlere gidip geliyoruz bebekle evde yorulmuşken dışarı çıkmak yorucu geliyor yani rahatlayamıyorum da .sanki bebeğim için çıkmışım gibi yine kendim için değil.
Evim berbat ev işlerine yetişemiyorum, yemek yapamıyorum bebeğime ne yemek yapıcam diye düşünmek bile stres yapıyor o derece. Bende de sıkıntılar var tabi eşim haklı da tek yönlü düşünüyor kendisinin uyumasında sıkıntı yok yani ben anlayışla karşılayacakmışım
Ben de aynı durumdayım evim leş gibi olmaya başladı iyice, sadece bebeğime yemek yapıyorum çoğunlukla hatta bazen kolaya kaçıyorum onda bile, depresyonla anksiyete karışımı bi duruma geçecek gibiydim ve ilk terapi randevumu aldım haftaya . Kolay değil evde sürekli bebek bakmak bence siz de kendiniz için bu adımı atın.

Peki ben akşama eşim gelecek rahatlıcam biraz derken bir iki oğlum naptın diye seslenip 5'te gelip uyuması normal mi haftasonu evdeyken bebeğimin gündüz uykusu 3-4 saat o da aynı uyuması hatta daha fazla uyuyor ben zar zor uyandırıyorum ya da şimdi 8.30 oldu mu uyuması ben bunları bırakmasını istiyorum. Bebeğim bile seni hep uyurken görüyor diyorum. Evde bebeğimle oyun oynamıyor bile biraz seviyor telefona bakıyor bebeğim kendi yerde oyun oynarken. Bende o ara akşam telefona bakıyorum ve bu nedenle ben suçluluk duyarken o duymuyor bile mesela . Beni de hep öyle oturuyor tele bakıyor sanıyor gündüz sürekli ilgileniyorum akşama artık yorulup bırakıyorum babası oynar diye ama yok. Bebek Tehlikeli yere giderse bi bak kaldır diyorum ona bile bazen ufluyor.
yani ben mi takıntı yapıyorum bu adamla evliysem akşamları genelde birlikte zaman geçirmeliyiz diye düşünüyorum haftada 1-2 gün tek başına çıkarsa çıkacak ya da çıkmayacak bana göre . İlk evliyken evden dışarı çıkmıyordu bile yanımdan ayrılmıyordu bunlar zamanla değişti

X