ben boşandım

çocuk yok canım geleceğimi göremediğimden yapmak istemedim zaten hiç gün yüzü göstermedi ama hep sevdiğimden katlandım inşallah dediğin gibi olur ve gerçekten mutluluğu doya doya yaşayacağım bir insan çıkar çünkü ben aile hayatını seven bir insanım

canımcım çok üzüldüm senin adına...Ne diyelim hepimizin başına bu tür şeyler gelebiliyor.Canını sıkma güzelim.Dilerim yeni hayatın mutluluklarla dolu olur..

sevgili chosen senin neyin var neden kabullenmiyor bu aileler artık çocuklarıda bir yuva kurdu ne istiyorlar ya bizden:KK43:

çocuk yok canım geleceğimi göremediğimden yapmak istemedim zaten hiç gün yüzü göstermedi ama hep sevdiğimden katlandım inşallah dediğin gibi olur ve gerçekten mutluluğu doya doya yaşayacağım bir insan çıkar çünkü ben aile hayatını seven bir insanım

canım buna inan tum yureginle, kadinlar sabirlidir dayaniklidir hemen vazgecmezler, sen vazgectigine gore cok cekmissin o yuzden artik arkana bakma, hep onune bak, su an inan ki o ve ailesi baslamislardir gelecek planlari yapmaya sen yas tutarken...Sen de silkin ve yeni hayatini dusunmeye bak, her bitis yeni bir baslangictir unutma ama bu baslangici kacirma...

Arkadaşlar çok doğru tesbitte bulunmuşlar.Sen bu kararı aldıysan elbet epey çekmiş ve savaş vermişsindir.Ama hayat devam ediyor dünyada ölümden başka herşey yalan.
Devam etseydiniz ömür boyu sanki ailesi yüzünden mutlu olamazdın gibi bi görüntü oluştu burdan.
Ailesini sevsin saysın tabiki erkekler ama eşin yeri de ayrı bilinmeli.Yeni bir yuva oluşturuluyor sonuçta.
Güçlü ol canım, Allah bundan sonra yüzünü güldürür inşallah.
Babasının gözüne bakıp konuşamayandan da bi hayır gelmez.Cesur bir karar vermişsin.Şiddete neden göz yumasın ki seni annen baban şiddet gör düye mi büyüttü.Anne olsak hangimiz çocuğumuzun şiddet gördüğü bir evliliği onaylarız.Ailen ne güzel senin yanında.
İnşallah hayat güzel sürprizler getirir.Sevgin hala içinde olduğu için bu acı,elbet geçer bu da..

allah yardımcın olsun canım ama üzme canını yuva yıkmak cok gunah senın yuvanı yıkanlarda cezasını cekecekler sevgıyle kal

okudum ve cok üzüldüm .allah yardımcınız olsun arkadaslar.yapılan her kotülügün bedeli cekilir unutmayın.

canım her işte bir hayır vardır.ayrılmışsın ama bu işler inan belli olmaz bakarsın eşin senin kıymetini anlar niceleri var boşandıktan sonra bir daha nikah kıyıyorlar.ama her ne olursa olsun hayatından yana umudunu yitirme.belkide böyle olması gerekiyordu.hayırlısı olsun.

sevgili tadli sorun burdaydı işte eşim beni hiç ailesi olarak göremedi onun bizi içinde annesi babası ve kendisi vardı azıcık bana değer verdiğini hissetsem azıcık arkamda olduğunu hissetseydim emin olunki böyle olmazdı.daha 2 haftalık evliyken bana neler yaptı bilseniz balayında olmamız gerekirken ben sorunlarla mücadele ediyordum hep sevdiğimden katlandım.en son bana şiddet uygulayınca katlanamadım tabi bunlar hp ailesi yüzündendi beni ençok üzende bu ben onu sevdim değer verdim ama o ailesinin ağzıyla bana neler yaptı :KK43:

ellerı kırılsın ınsallah sevme onu artık yaaa. dayanamıyorum ınsanın baskası tarafından ıster sozle ıster elle sıddete ugramasına. cok uzuldum senın ıcın ınan canım. buradan yapabılecegımız tek sey sana bıraz destek olmak.. bılıyorum zordur hem sevıyorsun hemde neler cekmıssın aılesınden ve kendınden. en cok ta eskı esının senı sevıp sevmedıgı konusunda babasının yuzune bakması,,, sınr oldum gercekten. bence yol yakınken kurtulmussun kıyamam yaa. hayatına yenı bır yon ver artık bosvermeye calıs ne dıyeyım kı baska...

:çok üzgünüm:eek:kudum ve inan çok üzüldüm yaşadıklarına bence her şeyde bir hayır vardır yol yakınken kurtulmuşsun işte üzülme bence hertürlü şiddete HAYIRR:kızgın:

canim geçmiş olsunmu yoksa hayirli olsunmu denir bilmiyorum :S sanirim bu durumda 2side gecerli..gecmis olsun kurtulmussun..ve hayirli olsun hakkinda inşaAllah..

benimde cok yakinlarimda böyle oldu :S şimdi ne kayinvalide mutlu,ne oglu mutlu..birtek gelinimiz mutlu sayilir artik..enazindan gün yüzü gördü :KK43: herkes ister mutlu bir yuvasi olsun..ama işte bazi ailelerin cehaletleri yüzünden olan olan 2 gencecik insana oluyor..tabir-i caizse eminim köpek gibi pişman olmuşlardir hepsi..ama bunu kendilerine bile itiraf edemezler kibirlerinden!

sana mutluluklar dilerim canim..zaman bircok seyin ilacidir..umarim tez zamanda kendini toplarsin a.s.

tatlım Allah sabır versin ne diyeyim..inşallah unutursun..yazıklar olsun onun ailesinede..hiç mi Allah korkuları yok ya..inanamıyorum bir anne baba çocuğunun yuvasını yıkmayı nasıl ister ve nasıl becerir..torun isteyeceklerine ayırmışlar...Allah bildiği gibi yapar onları canım sen hiç takma kafana..eski eşindede hata çok evliliğin yükünü kaldırabilecek olgunluğa ulaşamamış ve olan sana olmuş..yazık o da ömür boyu mutlu olamaz o ailenin elinde..Allah yardımcın olsun canım..kendini üzme ve hayatına sımsıkı sarıl onlara inat..yıkılmadığını göster..

Şimdi bu insanlara ne denir Allah aşkına?
İnsan gibi konuşmaktan anlar mı bu insanlar?
Saygı , saygı diye bağırıyoruz bağırmasına da , bu arkadaşın saygılı davranması ne işine yaramış acaba da demeden edemiyorum açıkçası!
Sevenleri ayırmaya çalışıp , yuva yıkanları yüce Rabbim iki cihanda da hakettikleriyle karşılaştırsın inşalllahhh!

Hiç üzülme canım sen de , kocan vursun kafasını duvarlara şimdi , gitsin anasıyla babasının yanında uyusun! Çok pişman olucak görürsün bak , ama sen arkana bakmayacağına söz ver şimdiden kendi kendine , sonuçta çocuk değiliz , bu saatten sonra kadir kıymet bilse ne yazar , bilmese ne yazar.Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın seni inşallah.

canım çok üzüldüm. şimdi sana ne desek içiindeki kanayan yarayı durduramayız diye düşünüyorum. zor zamanlar geçiriyorsun. ama unutmaki canım herşey insanlar için, herşeyde bir hayır vardır. senin en büyük ilacın zaman. kendini iyi hissettirecek ne varsa onu yap. gez, dolaş ve en önemlisi herşeyi kendin için yap. kendini iyi hissetmen için bir psikoloğa gidip destek almanıda tavsiye ederim.

mutlu huzurlu bir hayatın olur inşallah...

eşimi o kadar çok seviyorumki anlatamam.onun için ölürüm bile.onunda beni sevdiğini biliyorum.onunla evlenebilmek için tam 5 sene bekledim ben.hiç yılmadık birbirimizden sabırla bekledik.evlenelimde artık hep beraber olalım diye.ama yok olmadı izin vermediler buna.ben nişanlıyken eşimin babası vefat etti.gercekten çok iyi bir insandı.zaten o yasasaydı hiç bunlar basımıza gelmezdi.sonra eşim annesine çok düşkün.ben annemle seni yanımda istiyorum dedi.bende annesidir deedim kabul ettim.yalnız tek bir sartla kabul ettim.eşimin baba evinin üstüne ev yaparsanız kalırım yada kiraya gideriz annende gelir dedim.çünkü eşimin abisi ablaları yengeleri yegenleri bir hafta bile sektirmeden her hafta sonu yukarı annelerinin yanına geliyorlardı.bende kendi evimi bilmek istedim.hem onlar rahat etsin hem biz dedim.çünkü ben asagıda kalsaydım her hafat sonu onlarla gecirmek zorunda değildim.tamam dediler kabul ettiler.neyse eşime kredi çektirdiler ev yaptılar düğün yaptılar derken biz evlendik.eşimimn annesi bizim eve yukarı çıktı.tabiiki her hafta sonu gelmeye devam ettiler.ama asagıya değil yukarıya benim evime.yani yaptıgmız evin hiç bir degeri kalmadı.ben rahat etmek kendi evimi bilmek için ev yaptırdım ama yine yok yine yok.rahat huzur yok onlardan bize.tabi bizde tartısmalar yavas yavas basladı.burası onların baba evi gelecekler tabiki ama benim evime değil biz rahat etmek istiyoruz dedik bize verdikleri cevap (ben o zman daha 3 aylık gelinim) siz bizim anamızın parasını yiyorsunuz bizimde hakkımız var bu evde dediler.eşim askeri ücret +prim çalışan biri.ortalam 650 milyon alıyo.halbuki bu işe baslanırken eşim krediyi ödeyecekti anneside evin eksiğini görecekti.3 senelik çekmiştik krediyi ama daha 3 aylıkken kafamıza kaktılar.eşimin abisi ev için çektiği krediyi alıralmaz önce arabasını değiştirdi sonra karısına set aldı.eşimin abisi marangoz.babasıda öldüğü için o ilgileniyodu evle.en basit örnekle 3 liraya aldıgını 5 liraya aldım dedi 2 lirasını cebine attı sustular.ev malzemesi diye alınan herseyde cebe attı üstünü.tabi aptallık bizimkilerde neden susuyorsunuz söyleyin.heves ettiğim mobilyalrı almadılar bana sustum ev yaptırılıyo rahat ederim diye.ama o kıytırık mobilyaların parasını tam 3 kere ödeti bize.biz bunu verdik sana dediğimizde onu ben baska borca yatırdım dedi.simdi 1.5 senelik evliyim ve hala her hafta sonu bize geliyorlar.cuma aksamından gelip pazar günü gece gidiyorlar.sadece yatmaya iniyorlar asagıya.eltimin oğlu geliyo ben 1 hafta onunla kalmak zorunda kalıyorum.görümcem geliyo ben 4 gün onunla gecirmek zorundayım.parasızlık yüzünden çok istememe ragmen çocuk yapmıyorum ama biz maşallah hiç eksik kalmıyoruz.tabi bunların yüzüne söyleyemeyince eşimle birbirimize giriyoruz.oda istemiyo ama evin tapusunu alana kadar sabret gideceğiz diyo.bu son zamanlarda artık ev üzerinde iyice hakimiyet kurmaya basladıar.anneside bi laf arasında tapuyu vermeyecegim dedi işte o zman eşimde şarteller attı.biz rahat etmek için ev yaptırmıstık ama rahat etmeyi bırak olanca huzurumuzda kaçmıştı.hem tapu yok hem para yok hemde huzurmuz yok.artık canımıza tak etti.eşim dün akşam ablası ve annesiyle konustu.bende vardım yanlarında.ben gidiyorum kiraya çıkacam dedi.annesi basladı söylenmeye tabii.siz onları istemiyorsunuzda evin admaı gelmicekmide.anne ben rahat etmek istiyorum karımla yanlız olmak istiyorum diyo yok.susturmasını bilmiyosunuzda bilmem daha neler neler.hafta içi yemek yapmaz ama cuma günü ben kalkana kadar kap kap yemek yapıyo.kahvaltıya yukarı çıkıyolar.sahura bile çıkardı onları yukarı.ben belki geceliğimle kalkarım pijamamla çıkarım sahura..abisi geliyo diye üstbasmı değiştiricem.haksızmıyım arkadaslar.bizi hiç gözüyle gördüler.abisi annesinin maasıyla kredi çekti yedi bizim düğünden ve ev yapılrıken yedikleri hariç ama sorsan siz evmi yaptınız eşyaların parasınımı ödediniz.e peki eşimin ödediği kredi nerey gidiyo?onlar yedikçe biz kötü olduk.eşimde görüyo herseyin farkında.ama annesine çok düşkün.gidersen bidaha yanına gelmem seni rahatsız etmem bişeyler deyip duruyo.bi kerede siz haklısınız demiyo.evde benim size tapuda yok diyo.bizim tapu diye ısrarımız bu evi öbür abiside istemişti bize yaptılar.şimdi onunla konusmuyorlar.abisi haber yolluyo oğluyla babnnen ölsün o evi alıcam onlardan diyo.bizde ödediğimiizn hakkını istiyoruz ama size tapu yok diyo.kurtların önüne kuzu atıyo resmen.hiç bişey yapamaz alamaz diyo kanun var nizam var öyle bide alırki bizde ödediğimizle kalakalırız diyoruz anlamıyo.vermem tapu diyo.eşim hep benden yana.ama ne kadar kötü olursa olsun oda annesi. eşimi iki arada bi derede bırakmak istemiyorum.onu üzmekten korkuyorum.çünkü gercekten çok iyi biri ve bunları hiç haketmiyo.onu tercih yapmak zorunda bırakmak istemiyorumakşam konustum eşimle ben seni zor durumda bırakmak istemiyoruum dedim.annen bi tane benden çok bulursun dedim.saçmalama bens eni seviyorum dedi.ben yinede bavulumu topladım.sabah giyindim onunla birlikte çıkacaktım ama beni yollamadı.seni üzmek tercih yapmanı istemiyorum dedim.ben gidiyorum bırak beni dedim.ben iki arada değilm artık hangi tarafta duracagımı anladım dedi.gine yollamadı beni.bize çok haksızlık yapıldı burda.herseye sustuk düzelir diye ama biz sustukça daha çok azdılar.üstümüze geldiler hep.eşim gitmeye kararlı ama ben onun bu sekilde gitmesini istemiyorum.annesi gelmem size rahatsız etmem diyo.oda haksız oldugunu biliyo ama annesine düşkün.düşkün dediğim onsuz yapamam felan değil ama üzmek istemiyo.yarın bugun gideriz ama eşimin mutlu olacagını sanmıyorum.bencillik yapmak istemiyorum ona karsı.ben ondan ayrılıcam büyük ihtimlle ama deliler gibi severek ayrılıcam.ne olurdu bizi bize bıraksalardı.eşimi üzmemek için ondan ayrılıcam.çok kararlıyım.bana üzüldüğünü asla belli etmez ama içten içe kemirir o duygu onu.onu mutsuz görmektense mutlu oldugunu bileyim bana yeter.

oo epey uzun olmus ama bana terapi gibi geldi valla :)öyle çok doluyumki ve öyle çok kinliyimki serseri mayın gibi patlayacak yer arıyorum.
hakkımızı araken haksız duruma düştük.bu dünyada değilsede öbür dünyada iki elim yakalrında olacak...

canım benim çok üzüldüm yaşadıklarına ama bunun içinde yuva yıklımazki be tatlım.bu tür olayları yaşayan o kadar insan varki..eşimde anlıyosa bazı şeyleri ki öle söylemişsin her şeyin farkında die çıkın siz kiraya annesi bidaha gelmem rahatsız etmem diyomuş ya onlar laf be güzelim boşver.sen yuvanı bozma bu kadar severken neden ayrılık olsun.öle kiraya çıktı die oğlunu silmek kolay değil.

chosen bırak ettiklerini bulsunlar. bu kayınlar bazen kaynanalardan beter oluyor bilirim. benimde senin gibi bir kaynım vardı. canıma ciğerime yetti. eşimin anne-babasından kalma tarlası vardı zamanında ,nişanlıyken onu satarız üzerine biraz birikim düğün takıları falan ev alırız diyordum ben. meğer eşim daha nişanlıyken tarlayı satıp paranın birazını abisine, birazınıda düğün için harcamış. abisine sorsan size düğün yaptım, eşya aldım, benim koltuğum, benim dolabım vs. diyip duruyodu. onun işinde çalıştığı ve onun evinde oturduğumuz için sesimizi çıkaramıyorduk. sonra abisi eşinden ayrıldı, ev eltimin olduğu için (ve allah var çok iyi bir kadın hala görüşürüz) biz oturmaya devam ettik. kaynım bir süre kalayım yanınızda diye geldi yerleşti yanımıza.ama gitmeye niyeti yok . tam 8 ay dayanabildim. hakaret etmeler gece yarıları sarhoş bağırmaları. elimizde avucumuzda birşey olmadığı için güvenemiyorduk kendimizede . en son eşimin sabrıda taştı. aynı senin gibi birbirimizide seviyoruz kaç defa niyetlendim baba evine döneyim diye hatta babamlar size ezdirecek kızımız yok diye almaya bile kalkıştılar,eşim bırakmadı .ama en son karar verdik ve kiraya başka eve çıktık. eşim abisinin işindende ayrıldı tamamen bağları kopardık. şimdi 3 senedir görüşmüyoruz. o kadar huzurluyum ki, kafam dinç..eşime bazen abindir kanındır git görüş diyorum bırak ya zaten kurtulmuşum tekrar başımamı sarayım diyor. yani sakın yuvanı yıkma. sevmek sevilmek ikisini bulmak zor bu devirde madem buldun sahip çık sonuna kadar. korkma aç mezarı yok bu dünyada .birlikte elele verip yeniden başlayın. onların da allah haklarından gelsin. svgler....

X