Ben artık işin içinden çıkamıyorum. Bana fikir verin lütfen...

tombulkelebekim

Amaç : Sağlık & Güzellik
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2010
3.920
8
40
Öncelikle anlatacaklarım uzun olabilir çünkü içimi dökeceğim kimsem yok onun için uzun uzun herşeyi buraya dökeceğim.

Sorunum sözlüm ya da sevgilim yani ilerde evlenmeyi planladığımız sevgilim.

7 aydır beraberiz bizi benim bir arkadaşım tanıştırdı daha doğrusu sevgilim kız arkadaşımın evlendiği kişinin en yakın arkadaşı ortak arkadaşlar sayesinde tanıştık sonuç olarak tanışmadan önce de uzun uzun dinlemiştik birbirimizi kızarkadaşımızdan gelip beni ayrı işliyormuş onu ayrı.

Sevdiğim kişi istanbulda yaşıyor ben Erzurumda 7 ay içinde 6 kere görüştük yani hemen hemen her ay geliyor 1 kere de ben gittim ilk aylarda herşey çok güzeldi tencere kapak gibi hissediyorduk aşk denen duyguyu en doruklarda yaşadık çooook sevdim hani dersiniz ya kendinize İŞTE BU diye ben kendime işte bu evleneceğim insan dedim 5-6 ayımız sorunsuz ve aşk dolu mutluluk dolu geçti. Ya konuşuyorduk telde ya msnde görüntülü konuşuyorduk ya msjlaşıyorduk falan sürekli iletişim halindeydik.

Sevgilim işinde belli bir yere gelmiş kariyeri olan birisi bilgi birikimi inanılmaz fazla üni. mezunu olmama rağmen onun anlattıkları karşısında kendimi hep cahil hissediyorum. Ben onun ilk sevgilisiyim yani benden önce hiçbir anlamda hiçbirşekilde bir ilişkisi sevgilisi olmamış. Ben ise öyle değilim daha önce birkaç ilişkim oldu ve duygusal anlamda çok köreldim ama olgunlaştım da ilk ilişkimde yaptığım çocuklukları artık yapmıyorum. Ama sevgilim öyle değil aşırı kıskanç ve hiçbirşey olmamasına rağmen kıskanç şuan işsizim çalışmıyorum ve sevgilimle beraber olduktan beri çevremde arkadaş namına hiçbirşey kalmadı dışarı çıkmıyorum bile ama buna rağmen herşeyimi kıskanıyor ve takıntı yapıyor kendine facebooktaki tüm erkek arkadaşlarımı sildirdi bana gıkımı çıkarmadım sildim çünkü hepsi öyle üniversiteden ya da eski çalıştığım şirketten arkadaşlarımdı konuşmuyordum bile sildim gitti. Bana güvenini sarsmamak adına normal arkadaş dediğim erkeklerle bile muhabbetimi kestim. Beni kıskanması için hiçbir neden yok ama beni sürekli kısıtlamaya çalışıyor.

Son 1 aydır sürekli tartışma halindeyiz ve ben artık işin içinden çıkamıyorum ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.
Kavga nedenlerimizden sadece birkaç örnek vermek istiyorum.
1) O gider erkek arkadaşlarının evinde kalır 2-3 gün ben sorun etmem ama benim ablamla beraber gidip bir arkadaşımın evinde sadece 1 gece kalmam sorun oldu.
2) ikimizde bebek hastasıyız o gidip arkadaşlarının bebeğiyle oyuna dalar bana 2 saat msj yazmaz ben sesimi çıkarmam. Ama ben bir arkadaşın bebeğini severken yarım saatte birde olsa msj atarım sorun olur.
3) Çizelgemden görürsünüz ben kilo vermeye çalışıyorum uzun zamandır o hiçbir zaman bana destek olmadı kilo aldım dediğim zaman beni kıracak ya da üzecek şeyler söyler mutlaka.
4) Yaptığım birşeye aferin deyip ödüllendirmez aama yapmadığım ya da yapamadığım birşey için şunu yapmadın bunu yapmadın diye başımın etini yer.
5) İnanın ben bayan olmama rağmen o benden çok trip atıyor benden çok küsüyor.

Niyetimiz ciddiydi evlilik konusunda ben hayatımda hiç bu kadar evlilik hayali kurup evlilik planı yapmamıştım adama resmen baskı yaptım evlenicez diye o da ciddi o da istiyor sevgililer gününde pırlanta tektaş hediye etti bana ama ben artık bırakın evliliği ilişkiyi nasıl sürdüreceğimi bile bilmiyorum.

Anlaşamıyoruz ya ben mi onu anlamıyorum o mu beni anlamıyor bilmiyorum ama anlaşamıyoruz buna eminim. Telefonda konuşurken sorun çıkmıyor ama facede ya da msnde konuşmaya başlayınca tartışmaya başlıyoruz.

Ben ona onda memnun olmadığım şeylerini söylüyorum o durup öylemiymiş demek yerine direk bende şunu şunu istemiyorum diye yanıt veriyor. Çok afedersiniz ama tabiri caizse sürekli benimle s.d.k yarıştırıyor. Çok yoruldum ben uzun süredir işsiz olmanın verdiği stres ödemem gereken belli bir borç parasızlık işsizlik canımı bu kadar sıkıyorken onunda bana böyle davranması dayanılamaz hal alıyor. Ben normalde de çok sıkılgan biriyim uzun süre bir ilişki yürütebilmişliğim yoktur. Ama bu sefer mutlu olmak evlenmek istiyordum hevesim kaçtı sürekli ağlıyorum ama çözüm değil konuşuyoruz ama hiçbirşey hallolmuyor. Bir süre görüşmeyelim diyorum ben öyle yapamam ya tamamen bitir ya da bana böyle şeyler söyleme diyor. Psikolojim kaldırmıyor artık yine kavga ediyoruz yine kavga ediyoruz ve şuan yine kavga ettik sabah. Git naparsan yap dedim kestirip attım eski mutlu günlerimizi düşününce çok üzülüyorum onu çok özlüyorum çok seviyorum ama son 1 aydır karşımda olan adamdan resmen illalllaah ettim bıktım yoruldum dayanma gücüm kalmadı. Kimseye birşey anlatamıyorum bana fikir verin yardımcı olun lütfen napayım ben :KK14:

bu anlattıklarına bakılırsa ileride daha çok sorun yaşarsın.. ciddi adımlar atmadan yolunuzu ayırman ikiniz için de en makulu.. çünkü bir insan sevdiğiyle mutlu olmalı.. ondan ötürü çıkmaza girip her gün ağlamamalı.. yazık psikolojine.. :KK50: elbette özlersin eski günlerini.. ama bunlar rutin olarak olan durumlarsa geleceği yok bu ilişkinin.. erkeğin benciliyle geçinmek zordur.. o birşeyler yaparken sen fedakarlığını yapıyorsan onun da yapması lazım.. düzelmeyeceğini düşünüyorsan eziyet etme kendine.. zaten uzak yerlerdesiniz.. eminim bunun da etkisi vardır..

Uzakta olmanın dezavantajını bence yaşıyorsunuz.
Hem cicim aylarınız geçmiş, bu dönem de bir şeyleri yoluna koymaya çalışacaksınız, sıkıntıların çıkması normal yani.
Bu kıskançlık vs de dediğim gibi farklı yerde olmanızdan kaynaklı büyüyordur..

bence çok şımartmışsınız,taviz tavizi doğurur derler...
belki de çoğu insanın kapıldığı 'evlenince ben onu değiştiririm' furyasına kapılmıştır,şimdiden başlamıştır çalışmalara
ben sizin yerinizde olsam kızmadan ,araya suçlamalar sokmadan sakin bir şekilde ' ben tanıştığımız zamanki erkeğimle evlenmek istiyorum,bu dönüştüğün insanla değil'
der kesin tavrımı koyardım.
o da ne kadar ciddi olduğumu görüp kendine çekidüzen verirdi,ya da bilmiyorum oh canıma minnet ben de ayrılmayı düşünüyorum zaten derdi,belli olmaz...her iki sonuç da birşey yapmadan düzelmeyi beklemekten iyidir diye düşünüyorum

Canım şu anda hem işsizliğin, hemde arkdaşlarınla görüşememenin vermiş olduğu yanlızlık ile sen sevgilini hayatının merkezi yapmışsın yaa. Bu yüzden inan ondan ufak bir ima bile sana batar.

Çünkü bakıyorum da aslında kıskançlık haricinde ben çok fazla problem göremiyorum, diğer belirttiğin sorunlar (laf yarışı yapmak, kıyaslama yapmak, üstün ve kendini hep haklı görmek) zaten erkeklerin genel yapısıdır.

Son düzenleme:
bak canım 3 yıllık ilişkim evlilik ile sonlandı ve çok mutluyum. Bİr insan 7 sinde neyse 70 inde de odur uzak yakın meselesi deil 1 sene ayrı kaldım ne yan yana görebildim ne msn den konuşabildim sadece tel ile sesini duyuyordum o durumda bile hep bana destek oldu beni özlediğinden tel in diger ucunda ağlıyordu bana çaktırmamaya çalışıyordu ama ben anlıyordum böylelikle 1 sene geçirdim uzaktaydım evet birimiz türkiyenin bi ucunda o bi ucunda kıskanıyordu evet deli gibi hemde ama ben üzülmeyeyim sıkılmayayım diye dışarı çık gez eğlen beni düşünme derdi kendi ise dışarı çıkmaz hep ağlar dı. Tamam her ilişki böyle olmaz belki ben çok sanslıydım kendimce ama canım senin şimdiden hiç arkadaşın kalmamış yakında ailene de gitme derse ya o zaman ne yaparsın bence yol yakınken vazgeç herşey aşk deil bi kere sana saygı bile duymuyor ki evet belki seni çok sevebilir ama sadece sevgi olmaz saygı sevgiden daha önemli iyice düşün taşın öle karar ver...

bence çok şımartmışsınız,taviz tavizi doğurur derler...
belki de çoğu insanın kapıldığı 'evlenince ben onu değiştiririm' furyasına kapılmıştır,şimdiden başlamıştır çalışmalara
ben sizin yerinizde olsam kızmadan ,araya suçlamalar sokmadan sakin bir şekilde ' ben tanıştığımız zamanki erkeğimle evlenmek istiyorum,bu dönüştüğün insanla değil'
der kesin tavrımı koyardım.
o da ne kadar ciddi olduğumu görüp kendine çekidüzen verirdi,ya da bilmiyorum oh canıma minnet ben de ayrılmayı düşünüyorum zaten derdi,belli olmaz...her iki sonuç da birşey yapmadan düzelmeyi beklemekten iyidir diye düşünüyorum

yenGEnC dediği gibi bencede birde tabi uzaklık faktörü çok önemli. Özlem bir süre sonra ilişkilerde dayanılmazlıga sebep oluyor.

Evet tüm problem uzak olmamızdan kaynaklanıyor farkındayım özlemden birbirimize sarıyoruz yanyanayken maşallah çok iyiydik 15 gün istanbulda kaldım hergün görüştük gezdik eğlendik çok süperdi ama işte uzaklık her ilişkiyi olduğu gibi bizi de yıprattı :KK25: benim borçlarım var onun borçları var herşeyimiz tamam olsun öyle evlenelim istiyoruz evlenmemiz en erken seneye eylül ekim ancak olur 1.5 sene var arada bu kadar mesafe varken napcaz nasıl başa çıkıcaz bilmiyorum :KK25: Ben istanbula gideyim orda çalışayım diye düşündüm ama aldığım maaşı kirayamı vericem borçlarımamı vericem bilemedim :44: en sonunda hayırlısı deyip çıktım işin içinden napayım birbirimizin nasibi kısmetiysek önüne geçemeyiz zaten değilsekte Allah hayırlı olanı versin napalım :KK25:

Sevgilinin 7. ayda degistigini yaziyorsun, ben uzakliktan oldugu fikrinde degilim. Herzaman inandigim ve soyledigim birsey vardir: Erkekler ilk sene maske takarlar ve gercek yuzlerini gostermezler, bir seneyi filan gecirmeden evlenmeye kalkmamak lazim, diye. Bence bu da oyle bir durum, sizinki bir sene bile dayanamamis, maskeyi indirmis. Adam gercekte iste bu, evlilikte katlanabilirim derseniz evlenin, evlenince duzelir diye dusunuyorsaniz kendinizi kandirirsiniz, erkekler degismez. Sadece kiskanclik tarafi hafifler, diger huylari baki kalir, ilave huylari da ikramiye olarak sonradan cikar.

Ben sevgılınızın bencıl oldugunu dusunuyorum.Hemde fazlasıyla.
Verdıgınız ornekler de kılonuzla ılgılı sızı uzmesı, sız bısey yaparken saygı duymaması msj beklemesı
ama kendısı yaparken sızınle ılgılenmemesı.. sonucta ılıskı bız olunan bıseydır onun uzerıne kurulu olmamalı..
Ayrıca sevgılınız sızınle uzaktan gorusmekten sıkılıyor. bu yuzdende olup olmadık kaprisler yapıyor gibi geldi bana :/

şu zamandan sonra ya ilişkiniz aşktan sevgiye dönüşüp kalıcı olacak ya da tartışmalar devam edip bitecek. yapılan en büyük hata hayatınızdan taviz vermenizdir. çünkü ikiniz de ayrı bireylersiniz. bence biraz nefes almanız ve bu konuları karşılıklı konuşmanız gerekiyor. uzaktan çok zor hallolması. senin içinde bulunduğun durum ister istemez karşı tarafa yansımış olabilir. belki de sevgiliniz de zor bir dönemden geçiyor olabilir. ama konuşarak hallolmayacak bir durum yokmuş gibi geldi bana. siz kendinizden sizi mutsuz edecek derecede taviz vermeyin ki ilişkiniz yolunda gitsin. o da aynı şekilde anlayış göstermeli ve size güvenmeli başka türlü yürümez. bu her ilişki için geçerlidir. o da sen de seviyorsunuz birbirinizi ama her şey karşılıklı. birbiriniz dışında da hayatlarınız var arkadaşlarınıza da önem verin. birbirinize anlatacak çok şeyiniz olur emin olun. eğer yine de hallolmazsa bence çok yıpratmayın kendinizi ne ciddi düşünülen ilişkiler bitiyor. hiç bir şey sizden değerli değil bu hayatta.

Seni en iyi ben anlarım heralde.. Ben de uzaklığın kurbanıyım çünkü :KK14:
Ben uzaklığın sebep olduğu özlem duygusunun insanı çok saldırganlaştırabildiğine inanıyorum..
Kendimde de oluyor bu çünkü.. Bakıyorum her yerde çiftler herkes mutlu biz niye ayrıyız her istediğimde niye yanımda değil gibi
düşünceler bi süre sonra hırçın insanlar çıkarıyor ortaya.
en önemlisi küçücük kavgalar bile uzaklık sebebiyle büyüyor bi bakışı elini tutması herşeyi çözecek belki ama uzaklık sorunların çözümünü
geciktiriyor ve zorlaştırıyor biriken kavgalar sorunlar ilişkiyi çıkmaz bir döneme sokuyor. İşte tam da bu dönemi atlatabilirseniz ne mutlu
size..
Ancak bencillik ben de sezdim kendi yapıyor senin yapmanı engelliyor buna tepkini göster.. Seni tanıyamıyorum uzaklığın yarattığı özlem sorununu anlarım
ama ben sende bencillik görüyorum bu beni üzüyor de ona.. Bu şekilde bu ilişkiyi yürütemeyeceğini anlat çok sevdiğini eskisi gibi olmak istediğini anlat..
hatta anlaşma yapın ve kararlar alın bu bizde işe yarıyor en azından bir kaç aylık ara ara anlaşmaları tazelemek gerekiyor ama:KK52:
bir madde sen koy bunu yapmayacaksın diye bir madde o :nazar:
Kolay gelsin, umarım sorununuzu en yakın zamanda çözersiniz.. :KK3:

seni çok iyi anlıorum cnm.bnce uzaklıkla o kadar alakası var ki...erkekler görmediği zaman sevdiği kadını koruma kollama calısmalarını o kadar abartıolar ki işin icinden cıkılmaz oluo.ama solede bise var sORUNUNUZU sakın tlfnda face te falan anlatma yüzyüze geldgnzde buraya yazdklarını bir bir onada anlat ama sen bolesin sen solesin deme.iliskiyi bitiren en büyük sorun SEN dir.karsılıklı düsmanmıssınz gibi atısmaya baslarsınız..kendi sevgilimden örnek vermek istiorm 3 yıldır beraberz ama 7 aydır uzağız ilk aylarda iyidi sonra bir ay falan felaket oldu sen sen diordum o da ben bolesem sende solesn sadece sen mi haklısın hep sen haklı olursun ztn diodu.sonra oturdum düsündüm yüzyüze gelnce bunları unutabilior ve bu adamı gercekten sevior muyum die..cevabım evetti..yine bir gün aksam dısarı cıkmak istiodum kız arkadaslarmla normalde sorsam asla kabul etmez..sakin bir anını yakaladım gitmeyi cok istedgmi öncelkle ona sorduğumu boyle biseye ihtiyacım olduğunu soledm burun kırın yapsada biraz daha tatlılıkla kabul etti=)bunun gibi seler cnm erkekler hem cok zor hem cok basit sadece kişiligini anlayıp ona göre dVranman lazım maalesef ki bunu ondan bekleme..ÇÜNKÜ YUVAYI HEP DİŞİ KUŞLAR YAPAR..cok öpüorm seni

İyi kötü herkesin yorumları için çok teşekkür ederim dünden buyana çok iyiyiz maşallah :nazar: unuttuk gitti deyip hoooooop sildik eski halimize döndük inşallah hep böyle devam ederiz :KK16:

Öncelikle anlatacaklarım uzun olabilir çünkü içimi dökeceğim kimsem yok onun için uzun uzun herşeyi buraya dökeceğim.

Sorunum sözlüm ya da sevgilim yani ilerde evlenmeyi planladığımız sevgilim.

7 aydır beraberiz bizi benim bir arkadaşım tanıştırdı daha doğrusu sevgilim kız arkadaşımın evlendiği kişinin en yakın arkadaşı ortak arkadaşlar sayesinde tanıştık sonuç olarak tanışmadan önce de uzun uzun dinlemiştik birbirimizi kızarkadaşımızdan gelip beni ayrı işliyormuş onu ayrı.

Sevdiğim kişi istanbulda yaşıyor ben Erzurumda 7 ay içinde 6 kere görüştük yani hemen hemen her ay geliyor 1 kere de ben gittim ilk aylarda herşey çok güzeldi tencere kapak gibi hissediyorduk aşk denen duyguyu en doruklarda yaşadık çooook sevdim hani dersiniz ya kendinize İŞTE BU diye ben kendime işte bu evleneceğim insan dedim 5-6 ayımız sorunsuz ve aşk dolu mutluluk dolu geçti. Ya konuşuyorduk telde ya msnde görüntülü konuşuyorduk ya msjlaşıyorduk falan sürekli iletişim halindeydik.

Sevgilim işinde belli bir yere gelmiş kariyeri olan birisi bilgi birikimi inanılmaz fazla üni. mezunu olmama rağmen onun anlattıkları karşısında kendimi hep cahil hissediyorum. Ben onun ilk sevgilisiyim yani benden önce hiçbir anlamda hiçbirşekilde bir ilişkisi sevgilisi olmamış. Ben ise öyle değilim daha önce birkaç ilişkim oldu ve duygusal anlamda çok köreldim ama olgunlaştım da ilk ilişkimde yaptığım çocuklukları artık yapmıyorum. Ama sevgilim öyle değil aşırı kıskanç ve hiçbirşey olmamasına rağmen kıskanç şuan işsizim çalışmıyorum ve sevgilimle beraber olduktan beri çevremde arkadaş namına hiçbirşey kalmadı dışarı çıkmıyorum bile ama buna rağmen herşeyimi kıskanıyor ve takıntı yapıyor kendine facebooktaki tüm erkek arkadaşlarımı sildirdi bana gıkımı çıkarmadım sildim çünkü hepsi öyle üniversiteden ya da eski çalıştığım şirketten arkadaşlarımdı konuşmuyordum bile sildim gitti. Bana güvenini sarsmamak adına normal arkadaş dediğim erkeklerle bile muhabbetimi kestim. Beni kıskanması için hiçbir neden yok ama beni sürekli kısıtlamaya çalışıyor.

Son 1 aydır sürekli tartışma halindeyiz ve ben artık işin içinden çıkamıyorum ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.
Kavga nedenlerimizden sadece birkaç örnek vermek istiyorum.
1) O gider erkek arkadaşlarının evinde kalır 2-3 gün ben sorun etmem ama benim ablamla beraber gidip bir arkadaşımın evinde sadece 1 gece kalmam sorun oldu.
2) ikimizde bebek hastasıyız o gidip arkadaşlarının bebeğiyle oyuna dalar bana 2 saat msj yazmaz ben sesimi çıkarmam. Ama ben bir arkadaşın bebeğini severken yarım saatte birde olsa msj atarım sorun olur.
3) Çizelgemden görürsünüz ben kilo vermeye çalışıyorum uzun zamandır o hiçbir zaman bana destek olmadı kilo aldım dediğim zaman beni kıracak ya da üzecek şeyler söyler mutlaka.
4) Yaptığım birşeye aferin deyip ödüllendirmez aama yapmadığım ya da yapamadığım birşey için şunu yapmadın bunu yapmadın diye başımın etini yer.
5) İnanın ben bayan olmama rağmen o benden çok trip atıyor benden çok küsüyor.

Niyetimiz ciddiydi evlilik konusunda ben hayatımda hiç bu kadar evlilik hayali kurup evlilik planı yapmamıştım adama resmen baskı yaptım evlenicez diye o da ciddi o da istiyor sevgililer gününde pırlanta tektaş hediye etti bana ama ben artık bırakın evliliği ilişkiyi nasıl sürdüreceğimi bile bilmiyorum.

Anlaşamıyoruz ya ben mi onu anlamıyorum o mu beni anlamıyor bilmiyorum ama anlaşamıyoruz buna eminim. Telefonda konuşurken sorun çıkmıyor ama facede ya da msnde konuşmaya başlayınca tartışmaya başlıyoruz.

Ben ona onda memnun olmadığım şeylerini söylüyorum o durup öylemiymiş demek yerine direk bende şunu şunu istemiyorum diye yanıt veriyor. Çok afedersiniz ama tabiri caizse sürekli benimle s.d.k yarıştırıyor. Çok yoruldum ben uzun süredir işsiz olmanın verdiği stres ödemem gereken belli bir borç parasızlık işsizlik canımı bu kadar sıkıyorken onunda bana böyle davranması dayanılamaz hal alıyor. Ben normalde de çok sıkılgan biriyim uzun süre bir ilişki yürütebilmişliğim yoktur. Ama bu sefer mutlu olmak evlenmek istiyordum hevesim kaçtı sürekli ağlıyorum ama çözüm değil konuşuyoruz ama hiçbirşey hallolmuyor. Bir süre görüşmeyelim diyorum ben öyle yapamam ya tamamen bitir ya da bana böyle şeyler söyleme diyor. Psikolojim kaldırmıyor artık yine kavga ediyoruz yine kavga ediyoruz ve şuan yine kavga ettik sabah. Git naparsan yap dedim kestirip attım eski mutlu günlerimizi düşününce çok üzülüyorum onu çok özlüyorum çok seviyorum ama son 1 aydır karşımda olan adamdan resmen illalllaah ettim bıktım yoruldum dayanma gücüm kalmadı. Kimseye birşey anlatamıyorum bana fikir verin yardımcı olun lütfen napayım ben :KK14:

:KK43: Mesafeler bazen aşka engel olur derler ya,yaşadıklarınızda da ben onu gördüm şahsen. Uzak olmanız biraz ayrı düşürmüş sizleri..ve sorunlar doğurmuş uzaklıklar ki bu sorunları da çözmek için karşılıklı konuşmanız lazım ama o direkt net cevaplar vererek sorunu aşmadan kapatmaya yelteniyormuş..Biran önce yüz yüze görüşüp konuşup meseleyi halletmeniz daha iyi olur kanısındayım,inşaALLAH sonucu ikinizide memnun kılar..

X