Ben aldırma ile ilgili çok acil yazdım edermisiniz..?

tamam kantaron çok sağol verdiğin bilgiler için,Genel Plastik Cerrahi Polikliniğinden aldım randevuyu,dediklerine dikkat edicem.

tam burnumla dudağımın arasında küçük bi ben var et beni falan değil .. sizce riskli bir bölgemi kızlar ya :/

bugün yüzümden 12 tane et beni aldırdım. tek seferde bitsin dedik doktor hepsini de aldı. ama kafam çok ağırlaştı. baya zor oluyormuş. plastik cerraha aldrıdım ama inşallah iz kalmaz.

Kızlar bende de kırmızı benler var.Alnımda çıkmışdı nokta kadardı şimdi biraz büyüdü.yinede minik aslında yani ince bulgur tanesi kadar diyelim :) ..Herkes kan sanıyor bir anda. Yalnız bu benlerden kolumda ve bedenimde de olmaya başladı..Benimde plastik cerraha mı gitmem gerek? ama çoğlaıyor sanki bunlar yapılacak bir şey varmı?

Benimde burnumda var bende aldırmak istiyorum ama haftaya yaz okulum başlıyo bantlı bantlıda dolaşmak istemiyorum :/ Kaç gün durması gerekir bu bantın?

:1rolleyes:
Benimde burnumda var bende aldırmak istiyorum ama haftaya yaz okulum başlıyo bantlı bantlıda dolaşmak istemiyorum :/ Kaç gün durması gerekir bu bantın?

üstüne ince bandaj koydu 2 gün böyle durcak. sonra aç dedi doktorum. pansuman olacak. genelde açık kaılyorumuş. 1 hafta sonrada dikişi alacak.
senin 1 taneyse göze batmaz .ama benim yüzüm pazar yeri gibi . 12 tane bandaj var . yani 1 hafta evden çıkamayacağım offff.

bende yarın lys sınavını atlattıktan sonra aldıracagım en sonunda.. iki komda da iki tane mercimegin yarısı kadar hatta daha küçük siyah benler var.. yüzümde de 3 tane sıralanmış sekilde var ama ikisini aldırmayı düşünüyorum.. aldırmayı cok istiyorum ama korkuyorum hep araştırdım hep sordum ama kiminde iz kalıyor kiminde iz kalmıyor bende şaşırdım ne yapacagımı..

ya bende aldırmak istiyorum özellikle yanağımdakinden nefret ediyorum ama çok iz kalmasından korkuyorum istanbulda aldıracağım da devlette mi aldırsam memoriala mı gitsem karar veremedim. birde boynumda var o et şeklinde off yaa asında ufak tefek saysam 200 tane vardır cildimde ufak ufak çıkıyor..:gitme:

bende yarın gidecegim kontrole bakalım alalım diyecek mi.. annem seninki siyah ben alınmaz diyor böyle bir şey var mı? sadece et benleri mi alınır?

Benim yüzümde çok ben var bi kaç tanesi piskolojik olarak küçüklüğümden beri rahatsız ediyor. En sonunda bugün aldırmaya karar verdim. çok iz kalmıcak dıyorlar. En azından benden daha az belli olucak o kesin...
axi__ : sadece et beni alınmaz. Bütün benler alınır. Gunesten cıkan benlerı dondurarak alıyorlar. büyük normal benleri de genel cerrahta keserek alıyorlar...

Asıl koyu renkli, mavi-siyah, düzensiz kenarlı olanların alınması gerek. Her türlü ben alınabilir. Operasyon sonrası iz benin boyutlarından çok daha küçük yıllar içinde belli belirsiz hale dönüşür. Estetik olarak rahatsızlık veren boyutları büyük olanlar alınmalıdır. Çünkü yıllar içinde daha da büyütyebilir. Bu da ameliyat izinin daha büyük olması demektir.

benim de benlerim var. . burda okuyunca aldırmak istediğime karar verdim ama iz konusu korkutuyor. .benim aklıma sezaryen olan kadınlarda nasıl iz kalmadığı geldi bunları okuyunca . .kuzenimin eşi doğum yapmıştı yapışkanlı bişi yapmışlardı iz kalmaması için dikiş yoktu. . düşünün karın derisi plesentaya kadar galiba 7 kat deri kesiliyor ve yapıştırılarak kapanıyor bizim yüzümüzdeki minicik yere de böyle bişi yapılamaz mı acaba?? ne derrsiniz doktora gidenler bi danışsalar ben henüz gitmedim gelecek hafta gidicem inşallah. .

Eylül ayında yurtdışına gidicem vize içinde fotoşopsuz fotoğraf (adını unuttum ) isteniyor.Bu hafta veya haftaya benimi aldırmak istiyorum aldırdıktan sonra bi sorun çıkar mı acaba :/ Fotoğrafta çok kötü durur mu? nüfus cüzdanımdaki resim benli resmim acaba bu durum sorun yaratır mı ? Biraz değişik bi soru oldu biliyorum :1rolleyes: ama hem benimi aldırmak hemde sorun çıkmamasını istiyorum..

Bazılarınız plastik cerraha yaptırtmış bazılarınız genel cerraha kafam karıştı hangisine aldırtıcam :/ aslında yarına randevu alayım diye düşündüm ama plastik cerrah için randevu alamıyorum yarın ancak genel cerrahtan alabiliyorum.Genel cerrahtan alsam olur mu ? Kovmasın beni sonra git plastik cerraha diye :/ ...

eğer benin çok belirgin bir yerde ve çok büyükse belki problem olabilir ama orta ve küçük boyuttaysa sorun olmaz bence

iz kalırsa contractubex krem yazdırn doktora

evet evet cam kolumu yardığında çok fena bir dikiş atılmıştı contratubex'i yazdırdılar aldık biraz kullandım etkisi oldu ama ben keyfi bıraktım... yani yaram büyük aslında ama ben çok takılmıyorum... ama kullandığım o kısa sürede gerçekten etkisi olmuştu

bi de benim boynumda bi ameliyat izim var
doktor önce contrantubex sür
bi kaç ay sonrada lazerle silelim dedi
ama sanırım lazer sgk listesinde yok bilmiyorumkismile

merhaba.ben de burnumun kenarındaki beni aldırdım plastik cerraha. dikişlerim de 5.gün alındı. bugün 10. gün bitti. yalnız dikiş tam birleşmemiş gibi..arası da çukur..ve oradan arada şeffaf sıvı akıyor. ben 0.5 kadardı..sizde de böyle akma olayı filan oldu mu? gerçi doktor bir ilaç verdi kurutsun diye onu sürüyorum 2 kere ama çukur yer kurudu kabuk gibi oldu.böyle kalır diye korkuyorum.

Sasa 88, o akan şeffaf sıvı ödemdir büyük ihtimal .benim doktorum da öyle dmisti bende yeni aldirdim burnumun dibinde 0.5 cm . 4 gun sonra aldi dikislerimi ama bantla kapadi bu bant dikis yerine gecsin diye ve 1 hafta 10 gun o şişlik ödem devam eder dedi . 5. gunum bugun ben hala gülerken dudagm yamuk oluyo ameliyatli taraf aşagıda kaliyo doktor mimiklerin daha oturmadi 1 hafta icinde oturur dedi ama bilmyorum gülüsüm duzelir ins. biran önce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…