Ben aldırma ile ilgili çok acil yazdım edermisiniz..?

daha 12 günlük herkes geçeceğini söylüyor. doktorum alın çizgisine benzer bir iz kalacak dedi. yüzüm gerilmedi ama bi gariplik var acaba şişlikler ameliyattan mı yoksa kalıcı mı anlam veremiyorum. bir de ben çok düzensiz ve kötü besleniyorum o nedenle daha geç iyileşecektir benimki. kremi bende kullanıyorum günde 3 defa. dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden umarım şişlik geçer. izlern geçeceğinden eminimde.

Canım peki izlerin durumu nasıl şu an,sana ulaşabileceğimiz bi mail adresi var mı,bu konu hakkında bilgi almak istiyorum...

devlet hastanelerinde sigortalıların ben aldırmasının ücretsiz olduğunu öğrenince,yüzümdeki çok büyük olmayan ama sayısı fazla olan kahverengi düz benler var,deriye yapışık olan benleri alırken dikişlemi alıyorlar,yani bu benlerde iz kalma olasılığı daha mı fazla 1 senede falan geçmiyor mu, bir de bunun tek yolu keserek dikişlemi yani lazer ile alma imkanları yok mu acaba,tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinicem...

devlet hastanelerinde sigortalıların ben aldırmasının ücretsiz olduğunu öğrenince,yüzümdeki çok büyük olmayan ama sayısı fazla olan kahverengi düz benler var,deriye yapışık olan benleri alırken dikişlemi alıyorlar,yani bu benlerde iz kalma olasılığı daha mı fazla 1 senede falan geçmiyor mu, bir de bunun tek yolu keserek dikişlemi yani lazer ile alma imkanları yok mu acaba,tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinicem...

Eşimin sırtında 2-3 tane kabarık beni vardı askere gitmeden önce aldırmıştık. Keserek alınmıştı, ucundan tutup ben kökünden kesiyorlar. Dikiş falan atılmadı sanırım yaa...akşam sorayım eşime ama atılmadı diye hatırlıyorum, izi de nokta kadar da olsa kalıyor hafif çukurumsu bir şekilde...bizimki sırt olduğu için önemli değil ama sizin yüzünüzdeyse iz kalmayacak şekilde olmalı iyice araştırın bence...lazerle falan olan işlemi sigorta karşılamaz bence.

evet kesinlikle yüz olduğu için çok önemli,yüzünde et beni ya da mercimek büyüklüğünde beni olan arkadaşlar keserek ve dikişle aldırmışlar,hatta bazı arkadaşların resimlerine baktım,ben büyük olduğu için dediğiniz gibi bir çukur ve dikiş izleri var ancak doktorların bu izlerin 6 ayda hafifleşeceğini,1 senede ise çok az bir iz olacağını gittikçe iyileşeceğini söylemişler ancak yine de insan korkuyor daha sonra daha kötü olur mu diye,bendeki benlerin mercimek kadar değil onun 1/4 belki ancak ama 3-4 tane olunca hoş durmuyor,doktora gitmeden evvel sizden ve diğer tecrübeli arkadaşlardan yorum alarak fikir edinmeye çalışıyorum,sağolun...

Ben tedavisi hakkında araştırma yaparken kadınlarkulübünün yorumlarına baktım. Bazıları almış ama pek memnun kalmamış. Şimdi benim iyice kafam karıştı. Lazerle aldırmayı düşünüyordum nette iz kalmayan tedavilerden birinin lazerle bi de elektrik bilmem neyle olduğu yazıyordu. Ama burdaki yazıları okuyunca lazerle aldırmanın pek iyi olmadığını okudum kafam karıştı :S
Benim benim yeşil mercimek büyüklüğünde ve koyu kahverengi. Görüntü olarak beni rahatsız ediyor. Dudağımın üstünde :/ Genelde benleri severim ama ufak oldukları sürece böyle benlere tahammül edemiyorum :/ Ne yapcam şimdi ben :KK70:

ben aldırdım kızlar 3ay oldu hemen hemen hiç iz yok yuzumde ..4 tane aldırmıstım ustelık ıkı tanesı alt alta ..korkmayın işinin ehli birine yaptırın

kantaron,öncelikle senin adına sevindim,geçmiş olsun,ama bizi yapılan işlemlerin sırasını,hangi hastaneye yaptırdığını ,benlerinin et mi düz mü kabarık mı olduğunu,yüzünde mi yoksa vücudunda mı olduğunu bu çok önemli çünkü vücutta iz kalması çok problem değil,eğer yüz olunca insan endişeleniyor,şimdiden verdiğin bilgiler için teşekkürler,darısı başımıza :1rolleyes:

ben izmirde gazide yaptırdım burnumun yanındaydı 2 ay olacak şu an resmen yüzüm gözüm açıldı :) çok endişelerim vardı ama çok memnunum şimdi

benimde yüzümmde büyük ,küçük 10-12 tane var. var artık sinir oluyorum. plastik cerraha gittim rengi açık ama yüzüm lekeli gibi. doktor bir sferde 10 tane alabilecekmiş acaba tek seferde çok alabiliniyormu endişelendim bilgisi olan varmı.
haftaya randevu verdi. bakalım inşallah iyi olur.

geçen yıl boynumda 150 ye yakın et beni aldırdım.öyle kötüydüki.isilik gibi görünüyordu.aralarda büyükleride vardı.benimki uzun sürecek bişiy olduğu için çok araştırdım ve çağlayan florans hastanesinden bekir beyi buldum.mutlaka oraya git ve sakın lazerle aldırma.dermatologların yapması gereken bişiy.elektrikle alıyorlar.boynumda tek bir leke bile yok

sekerım benımde yüzümde var aceba aldrsam ız kalırmı? bırde bu devlet hastenesımı bu hastane???

arkadaslar merhaba gormedım sorduklarınızı
ben mersinde plastık cerrah mustafa kemal aksoya yaptırdım isim verılmesındebır sakınca var mı bılmıyorum ..özel muayenesınde oldum .toplamda yarım saat surmedı .evet yuzumdeydı bır tanesı baya buyuk vekulagıma yakındı dıgerrlerı de yanaklarımdaydı .iğneyi benın altından gececek sekılde sokarak uyusturyor zaten bır tek o ıgnebıraz acıtıyor ama o da cok degıl doktorum cok sakınleştırdı benı de özellıkle yuz oldugu için izler için yenıden bı lazer tdavısı gerekır mı dıye de sordum hayır cunku ızler gececek demısştı.ilk gun bıraz agrım oldu dışlerden sonucta bıcak yarası ama agrı kesıcı aldım rahatladım bır hafta sonrada dıkışlerımı aldı ..ilk basta sıvılce sıkılmış da krmızı ızı kalmış gıbıydı o halde bıle kotu gorunmedı bana.zaten ısrarla sormustum alırınca pişman olur muyum dıye ..hayır kesınlıkle neden daha once aldırmadım dıceksın demıştı doktor .su anda 3 ay cıvarı oldu yuzumde bakanlar anlayamıyor ız var bıraz dıkkat ettınız mı dedıgımde hanı nerde nerden aldırdın dıyorlar :)Allahıma bin şükür ..ben cok memnun kaldım ..inşallah sızlerın de sıkıntısız bıcımdehalletmednızı diliyorm sorusu olan vars cevaplayayım .ha bu arada ücreti konusunda tanıdık oldugu için 5 tanesını 200 tl almıştı normalde 400 cıvarı tuttacaktı

kantaron,ayrıntılı anlattığın için teşekkürler,ben istanbuldayım ve burda okuduklarımdan sonra istanbul çapa tıp fak. den çarşambaya randevu aldım,hemen aldırmaya cesaret edemiyorum ama en azından doktorun fikrini almak çok iyi olucak diye düşünüyorum,gerçi biraz çekincelerim var çapa çok kalabalık bir hastane ama diğer estetik merkezlerine ya da özel hastanelere pek güvenemiyorum,çapaya gitmeden evvel daha evvel sivilcelerim için gittiğim bir cildiyeci doktor vardı surp pirgiç hastanesinde önce ona gidip ondan da fikir almak istiyorum,bir de eylülde çok yakın bir akrabamın düğünü var şimdi aldırsam o zamana kadar iyileşir mi acaba diye de düşünüyorum senin 3 ay olmuş bilirsin izlerin sanki kırmızı sivilce lekesi gibi mi yoksa tırnağını etine batırdığında kalan hafif çukurluk gibi mi ve fondotenle kapatılacak gibi mi ?

kızlar benimi aldıralı 4 ay oldu iz baya geçti hafif var ama ilacı kullanmaya devam ediyorum sivilce kızarıklığı gibi şuan

beengıner

kesınlıkle fondotenle kapatırsın benım pudrayla bıle gorunmuyor su anda .merak etme ama dıkkat et mutlaka plastık cerrah alsın cıldıye uzmanları ya da genel cerrah aldıgı zaman estetık dıkıs yerıne amelıyat dıkısı atarlar ve sonuc kotu olur ..

benimde yüzümde var yaklaşık 10 tane. bu çarşamba randevum var aldırcaağım hepsini de bir seferde alacakmış .baya da tedirginim bakalım . bu arada plastik cerraha aldıracağım..

X