Belki ayıp belki günah

Bence sen bir boşluktasın şu aralar,inat için hiç istemeden biriyle evlenilmez,eşinde sana bir şeyler hissettirmiştir zamanında,yoldan geçen biriyle inat için beraber olurmusun,olmazsın,yani eşinide sevdin istedin ama bu aralar bir boşluktasın,veya bazı sıkıntıların var,eski yaraların deşildi.
bir düşün eskisevgilinle cinsel anlamda bir şey yaşamadn sadece arkadaşlıkta ne kadar kırılıp üzülüp ayrılmışsın,önceki yaşadıkların evliolup yaşasaydın nasıl acılar çekerdin onu düşün,ve kendine çeki düzen ver.
eşinle geçirdiğin mutlu anları aklına getir öyle şeyler aklına gelince,otur dua et,şeytan girmiş beynine bu aralar.
kendi kendine bu haline üzülürken,kaldıramıyacağın sınavlar geçirirsin,şuanki mutlu günleri ararsın.sen şuanda mutlu olmadığını zannediyorsun ama,ah o günler ne güzel günlerdir diye arama birgün,allah yardımcın olsun.

şimdi anladım evlenen sensin ay yazık kocana çok acıdım...bebeğiniz yoktur umarım...hemen kocandan boşan...bence sen bu kadar derin duygular içindeyken kocanı mutlu edemezsin ve ilerde çok daha kötü şeyler olma ihtimali yüksek.

bebeğiniz var mı?

of ya ne oluyor bu meillete
herkes namus bekçisi kesiliveriyor birden
kadın kimbilir neler çekti neler yaşadı
bilmeden anlamadan sert yorumlar yapamyın
sevmeyerek istemeyerek başkasının koynuna girmek,
paylaşımda bulunmak nasıl zordur tahmin edemiyor musunuz
kardeşim allah yardımcın olsun inş.
ama artık olan olmuş nasıl yapaksın bilmiyorum ama
artık unutmaya çalış..dua et dua etde allah nasıl verdiyse sevgiyi kalbine
o şekilde alsın içinden ve kocanın sevgisiyle doldursun içini
....senağlamasenağlama

esini kandırmıs oluyorsun canım buda aldatma gibi birsey oluyor. sahsen bu durumda olmak istemam. diger kisi sevgini haketmemiş ama esin bu sevgiyi hakediyor sarıl sev onu lütfen yada bırak odaha cok haksızlıga ugrasıs canım bence . ya sev sarıl yada bırak canım onun gururunu incitmeden .
belki sende haketmiyorsun ama o hiç haketmiyor senin tercihin onun hiçbişiden haberi yok. allah yardımcınız olsun

arkadaşım senin kendine yaptığın bu kötülüğü başka kimse yapamazdı,kendin ettin kendin buldun yani,insanlar nasıl bu kadar saçmasapan kararlar veriyor anlamıyorum,yani yadırgamak istemem ama gerçekten çok saçma,yapacak birşeyin yok ya onu unutup(büyüklerimizin deyimiyle kırıp dizini oturacaksın)eşinle mutlu olacaksın yada eşinden ayrılıp kendi yolunu çizeceksin,allah yardımcın olsun

of ya ne oluyor bu meillete
herkes namus bekçisi kesiliveriyor birden
kadın kimbilir neler çekti neler yaşadı
bilmeden anlamadan sert yorumlar yapamyın
sevmeyerek istemeyerek başkasının koynuna girmek,
paylaşımda bulunmak nasıl zordur tahmin edemiyor musunuz
kardeşim allah yardımcın olsun inş.
ama artık olan olmuş nasıl yapaksın bilmiyorum ama
artık unutmaya çalış..dua et dua etde allah nasıl verdiyse sevgiyi kalbine
o şekilde alsın içinden ve kocanın sevgisiyle doldursun içini
....senağlamasenağlama

ah be canım haklısın ama yaşadıklarının hangisi değer baskasını severken sırf inat için baskasının hayatına girmeye..
tamam inat için evlendin peki ama bir yıl sonra bile baskası için aglıyor baskasını seviyor ihanet değil midir bu...
kendine yapıldıgını düşünsene ne kadar ağır gelirdi..
ozaman da benim kocam neler yaşadı kim bilir , onun için böyle davranmış olabilir diyebilir miydin ...

kızlar çok sert yorumlarda bulunmayalım derim ben,ne yaşadığını bilemeyiz ki biz,uzaktan bakınca evet saltmantıkla bakınca evet gerçekten yanlış ama ya onun hissettikleri? aynı şeyi çok yakınbi arkadaşım da yaşadı, sevdiğinin evlendiğini duydu,içi o kadar yandı ki, o da gitti inat uğruna başkasıyla evlendi,ve o kadar mutsuzki...bazenbenim bile içimden geçiyo, bu acıları çekeceğime evleneyim herhangi birisiyle içi yansın diye, ama değmiyor canım,gerçekten değmiyor, olan yine sana oluyor,seni okuyunca sanki arkadaşımı gördüm sende. o da unutamadı hala ve hep yüreğinde bir sızıyla yaşıyor.ben de derim ki, artık elden bişi gelmiyor bu saatten sonra, hayat mucizelerle doludur ama kendine de eşine de yazık etme, yuvana sahip çık inan ki değmiyor....

sizinki aşk değil bence sadece yarım kalmışlığın ve imkansızlığın getirdiği bir saplantı...
açıkçası eski sevgilinizin hareketi içinize oturmuş ve onun bu durmunu kabul etmemişsiniz...
ve intikam adına kocanla evlenmişin...
intikamsa kimin canı yanıyor sizce....
sizden başka kimsenin canı yanmıyor...
ama hiçbir şey için geç değil...
kocana aşık ol ......onu sev..

Kendisi inat için evlendim yazdı kardeş okumadınız mı?
Neler çektiğiyle ne alakası var kimse kafasına silah doğrultup zorla evlendirmemiş ki!
İstemiş karşısındakinin teklifini kabul etmiş evlenmiş.
Kimse kimsenin namus bekçisi değil , kimseninde bayanın namusuna laf ettiği yok farkına varın lütfen biraz.
Kendi canı yanıyorken bu senaryoya eşi birde varsa şayet çocuğu da ekleyip aile trajedisi yaratmak yerine oturup ağlayıp zırlayıp unutmayı deneseydi demezler mi?
Hadi onu da geç , şurda bunları anlatmak yerine daha fazla uzatmadan bitirsin bu çileyi , kendisi ve şu an evli olduğu hiçbirşeyden haberi olmayan adam için..
Bir erkek bu itirafı yapmış olsaydı , karısına acıyıp zavallı derdiniz..

Evet belkı kınarsınız belkı anlarsınız bılemem sadece yazmak paylasmak ıcımdekı atesı bıraz sondumek ıstıyorum.1 yıl oldu evlenelı ve bır yıldır ona hasret kalalı..sahıp oldugum en guzel seydı bakısım,gulusum askımdıı ben onu cok severken hayalım ruyam nefesımken o bana nemı yaptıı hıcc sadece arkadasca evlenmek nıyetıyle bırıyle beraberdı ve bu cok masumdu sonucta olmayabılırıde.Evet kım ınanırdı?ben ınandım sevıyordum affettım olur dedım ılgımı sevgımı arttırdım olmadı yıne yıne yıne aynı seyı yapıp durdu bu sefer ben nemı yaptım ınat olsun canı yansın dıye evlendım.kımden ıntıkam alıyosam esım kurbandı benım ıcın zavallı onu hıc sevemedım ama hep rol yaptım ıyı oynadım rolumu..sımdıı sıkıntı nerde dıyceksınız unutamıyoırum sılemıyorum kan aglıyo ıcım nereye baksam o ruyalarımda bıle hasretım ona her sarkıda o var,her gozyasımda o.Bana yaptıkları aklıma gelıyo sadece bı kac sanıye kın doluyorum o kadar yıne hasretım..Şarkılar vesıle sazlar vesıle bu nasıl işkence bu nasıl çile herşeyi unuttum kendımı bılee Unutmadım senı unutamadımmsenağlama.

Canı yansın- inat olsun diye evlenmişsin ya
Onun duygularını öğrenebildin mi? Canı yanmış mıdır?
Nikah esnasında - son ana kadar sevdiğinin gelip seni kaçırmasını mı
bekledin yoksa? Onun canının yandığını bilsen-eşinle mutlu olurmuydun.?
Görüyorsun ki sevmek acıtan birşey. Sevilmek çok daha güzel olmalı.
Kendine ve evliliğine şans ver bence. Zamanla eşini sevebilir ve bu
günleri gülümsiyerek anımsarsın.
İnanıyorum ki yaşadığın suçluluk duygusu-eşini daha fazla mutlu etmeni
sağlıyordur.
Aşkla başlayıp-gümbür gümbür aşkın bittiği bir evlilik olacağına-
Tanıdıkça-sindire sindire seveceğin bir evlilik daha huzurludur bence.
Zaman seni bu yoğun duygulardan çıkaracaktır.

ah be canım haklısın ama yaşadıklarının hangisi değer baskasını severken sırf inat için baskasının hayatına girmeye..
tamam inat için evlendin peki ama bir yıl sonra bile baskası için aglıyor baskasını seviyor ihanet değil midir bu...
ozaman da benim kocam neler yaşadı kim bilir , onun için böyle davranmış olabilir diyebilir miydin ...

ewet bu hanım için yüzde yüz haklı iyi yapmış diyemeyiz
lakin kimse sewmediği biriyle evlenmek istemez değil mi?
kocası onu bu denli severken sorun ne peki?
kocasına soguk davransa onu üzse neyse anladıgım kadarıyla
kocasına karşı tüm vaziflerini yerine getiriyor bence bu durum
sadece bu kadının iç meselesi iç hesaplaşması kocası eger hıcbırsey
anlamamıssa bu kadını ayrıca tebrık etmek gerek nasıl bırını severken
eşine bunu yansıtmadığıyla ilgili..:1shok:

zaten sevmiyormuş güzel arkadasım inat için evlenmiş yerimseniben
yüzde yüz haklı diyemeyiz çünkü yüzde yüz haksız...a.s
kocası onu severken sorun şu , onun hala kocasını değil de baskasını seviyor olmasıkötükedihüso

katılıyorum balım, burdaki tüm yorumlarımı kendime yapılmış ben yaşıyormuşum gibi yaparım daima...ve burda ki konuyu okuyunca kanım dondu...bence hemen boşanmalı, bebek sorusuna hala cevap alamadım ama bebekleri olduysa eğer yazık çok yazık kocaya ve bebeğe..o zaman hayatını bebeğine ve kocasına adayıp kırıp dizini oturacak iyi bir anne ve eş olmaya çalışacak.

cnm sana ne kızıyorum nede ayıplıyorum.sonuçta duygular senin yaşam senin.doğru olmayan bir evlilik yapmışsın.ancak seni seven bir eşin var sanırım.senin farkda olmadığn bir kadının hayatında özellikle belli bir yaştan sonra ona tutkuyu aşkı yaşatacak bir adamdan çok onu seven ve sayan güvenini kazanmış bir adama ihtiyaç duyduğudur.körü körüne aşklar bana göre değil çok anlamamda zaten.ve böyle düşündüğüm içinde hiçbir zaman pişman olmadım.aşk gelip geçicidir ama sevgi onun yeri doldurulamaz.sizinki aşk sevgi değil.belki bir ay görüşseniz.korkunç hayal kırıklıkları yaşıyacaksınız.gözünüzde bu kadar büyütmeyin.eşiniz hakediyor sizi.o değil

zaten sevmiyormuş güzel arkadasım inat için evlenmiş yerimseniben
yüzde yüz haklı diyemeyiz çünkü yüzde yüz haksız...a.s
kocası onu severken sorun şu , onun hala kocasını değil de baskasını seviyor olmasıkötükedihüso

walla gerçekten cok cokkkkk zor bır durum cok etkılendım
annem bazen babamı cok sevdıgı halde ona bıle tahammul edemıyor
kaldıkı bı ınsan sevmedıgı ıbır adama nasıl tahammul etsın
burda tabıkı adamın suçu yok evet bayan cok haksız ama
suan sadece onun canı yanıyooo ne desek boşş
ateş dustugu yerı yakar
öpt.canım

iyi rol yaptığı için tebrik etmek :1shok:ama evlilik bir oyun değil ki güzelim...evliliğin kutsallığı nerde kaldı...eşim bana rol yapsa ben bunu anlasam hemen mahkemeye koşarım boşanmak için.

Direkt empati yapalım..
Arkadaş gelip eşinin hala eski kız arkadaşını sevdiğini,hatta kendisi ile onunla inat olsun diye evlenmiş olduğunu öğrendiğini varsayalım..fisfisfis
Ne derdik?
Ben olsam; "durma güzel kardeşim o evde,kurtar kendini eskiye saplanmış,yok yere senin yüreğini acıtmış adamdan" derdim..:kızgın:
Pekiii şimdi ne farkı var bu olayın?
Arkadaş kendi söylemiş eşimi hiç sevmedim,ama eşim dünyadan bihaber beni çok seviyor demiş..
Ahh be arkadaşım hadi kendini düşünmedin,ama her gece başını aynı yastığa koyduğun o adama da mı hiç acımadın? Nereye kadar kandıracaksın ki eşini,çevreni.. Bu çok büyük bir azap,nereye kadar çekeceksin? 1 yıllık evliymişsin,daha cicim aylarında aklından geçen düşünceler çok ama çok acı..:nazar:

walla gerçekten cok cokkkkk zor bır durum cok etkılendım
annem bazen babamı cok sevdıgı halde ona bıle tahammul edemıyor
kaldıkı bı ınsan sevmedıgı ıbır adama nasıl tahammul etsın
burda tabıkı adamın suçu yok evet bayan cok haksız ama
suan sadece onun canı yanıyooo ne desek boşş
ateş dustugu yerı yakar
öpt.canım

Evet ama kocasının canı nasıl yansın , adamcagız bilmiyor ki durumu yerimseniben

Allah kimsenin basına vermesin ...:Saruboceq:

o adam senin onu sevdiğin gibi seni sevmemiş,aşkına karşılık vermemiş zamanında,sen evlenirken sana mani olmamış,demek ki o adam doğru kişi değil.Ona hala aşık olmaya devam ederek kendine çok büyük bir haksızlık yapıyorsun.ona ders vermek için başkasıyla evlenmişsin ama başarılı olamamışsın.Eğer evliliğinde sevgiyi,aşkı yakalar ve mutlu olursan asıl o zaman gereken dersi vermiş olursun o kişiye.Bu süreci tamamına erdirmek için çabala bence,eşinin sevgisine karşılık ver.

X