Belirsizlik

Ayisigiyim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2023
88
82
Selam,
Bu konuyu arkadaşım için açıyorum. Ben objektif olamıyorum. Objektif yorumlar istiyor.
Ona okutacağım.

Sevgilim evlilik teklifi etti, eski bi m.hkum olduğunu ben biliyorum ama aileme söyleyemedim istemeye gelecekler duyularsa ne cevap vericem bilmiyorum. Sizce hata mı yapıyorum. 3 senedir sevgiliyiz çok iyi biri ve çok seviyorum. Hata mı yapıyorum.

neden ceza aldığına göre cevap değişir

Ne sebeple mahkum olmuş? Ne kadar süre kalmış? Meslek hayatına etkisi ne olur? Dava sonjçlanmış mi? Annesi olrak bunları soruyorum.

Dava sonuçlanmış. Uzun yıllar yatmış. Meslek hayatına etkisi olmuş. Ama dolandırılmış. Ve alet edilmiş
Yaş farkı eğitim farkı nedir? Şuan meslek olarak ne yapıyor? Sicil kaydından ötürü iş bulması cok zor. Sicilinde başka suçları vsr mı? Ve ya devam eden davaları?

Bu arada sen otizmli çocuğu olan kişi değil misin? Başını kaşıyacak vaktin yoktu. Burada konun vardı. Boşanalı çok olmamıştı. Çocukta küçüktü. Ne ara üç senedir tanıdığın mahkum adamla aynı eve girme ve çocuğunu bu adamla muhattap ettirecek hale geldin.

Evet otizmli çocuğu olan üyeyim.
İnanın değil mahkum normal herşeyi dörtdörtlğk bir insanla bile aynı eve girmeyi düşünmüyorum ben.
Bu bi arkadaşımın konusu. Bana da daha bugün söyledi haftasonu istemesi var. Baştan beri biliyormuş. Ayrıntı sadece buraya yazdığım kadar verdi. Ben üstüme düşeni yaptım konuştum ama ailemin vereceği tepki gibi ön yargılı davranıyorsun diyor.
Adamı 1 kere gördüm. Ama ilişkide nasıl bi insandır bilmiyorum. Arkadaşım mutlu ama doğru veya yanlış yönlendirmekten korlarım. O yüzden buraya sormayı teklif ettim. Konunun cevaplarını okutacağım.
Mantıklı yorum yazan üyeler var.
İki arkadaşta bekar ve aynı yaştalar aynı yerde çalışıyorlar ama ileride evlilik hayatlarında çocuk vs olursa nasıl etkilenir ne yaparlar bilemiyorum. Ben kapsamlı düşünüyorum ancak o sanırım sevginin büyüsüne kapılmış durumda.

Yaş farkı eğitim farkı nedir? Şuan meslek olarak ne yapıyor? Sicil kaydından ötürü iş bulması cok zor. Sicilinde başka suçları vsr mı? Ve ya devam eden davaları?
Yaş farkları yok aynı yaştalar aynı iş yerinde çalışıyorlar ama sicil kaydını veya başka bir dosyası olup olmadığını inanın bilmiyorum

Yaş farkları yok aynı yaştalar aynı iş yerinde çalışıyorlar ama sicil kaydını veya başka bir dosyası olup olmadığını inanın bilmiyorum
Uzun yıllar kalmışsa zaten sicil kaydı olmaması imkansız da başka var mı o bilinmeli. Kazancı ekonomik durumu ve eğitim denkliği ne durumda. Bence olmaz diye bisey yok. Pedofili, cinsel taciz tecavüz, kadın ve madde satma temin etme, bıcaklı sşlahlı yaralama, kasten adam öldürme ya da kastın aşımı gibi gibi suçları yoksa neden olmasın? Dünya bu herkesin başına herşey gelebilir.

Yani adam mi kalmadi uzun yillar icerde yatan bi adamla evlenir ki…basit bi suc olsa uzun yillar icerde olmazdi diye dusunuyorum. Bunlarin da bahane bu zaten, kandirildim dolandirildim.

O mu sana konu aç dedi?

gelebilir evet ama ben sanırım biraz duvarlıyım böyle konularda. Herşeyi hesaplaması gerektiği düşüncesindeyim.

gelebilir evet ama ben sanırım biraz duvarlıyım böyle konularda. Herşeyi hesaplaması gerektiği düşüncesindeyim.
Bu gibi suçları işlememiş ama potansiyel olarak işleyebilecek binlerce insan zaten çevremizde her an.Ha kimse istemez oralara düşeyim ama oluyor işte.işlenen suçun mahiyeti önemli olan. Saydıklarım arasından değilse, maddi denklik, eğitim denkliği varsa ve hayata kesinlikle aynı pencereden bakabiliyorlarsa olmaz dye bisey yok. Diyorum ya mahkum olmamıştır ama potansiyel suçludur bilemeyiz ki. Sadece acele etmesin.

Siz de haklısınız. Toplum olarak normal insan tanımı bile değişti. Gözlemleyip araştırması gerekir. Okutacağım teşekkürler görüşünüz için

Yani hükmü infaz olup da çıkan insanların toplum tarafından mimlenip dışanlanması, ömür boyu yaftayla yaşamasına karşıyım. (Şiddet şuçları hariç) Bu insanlar için ceza süreci hiç bitmiyor. Önce yargı, sonra toplum veriyor cezasını. O nedenle göze almadan önce iyi düşünülmesi gerekiyor çünkü hayatın içinde büyük bir handikaptır, şimdi basit gelen birçok şey rutininizde sorun yaratabilir. En basiti bankadan kredi çekerken bile dezavantajlı bir eş. Aşkından ölmüyosa bir daha düşünsün

Şimdi suç var suç var...
Gönül bu ferman dinlemez ama neden yattığı çok önemli basit şeyler çok önemsenmeyebilir ama tutup da taciz katil pedofili gibi suçlardan biriyse asla tekrarlanmayacak diyemeyiz o yüzden iyi düşünmeli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…