Aile Planlaması Belara Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
slm.
bende belarayı kullanmaya baslayalı 1 hafta oldu adetımın 4.gunu basldım su anda tek sıkayetım goguslerım sankı adet olcakmısıım gıbı gergınlestı buyudu bu boylemı devam etcek acaba ılac bıtene kadar ben ınsallah 1 ay kullancam kıst ıcın kullanıyorum.

Merhaba
Bende 2 aydır kullanıyorum fakat çok az adet kanamam oluyor bu normalmi?
hamilelik sonrası başladım ama eskisi gibi olamadım bi ped doluyo o kadar sizede oldumu yoksa hamilemiyim :KK43:

arkadaslar iki aydır belara kullanıyorum yaklasık hatta 3 aydır .bir şikayetim olmadı yada ben dikkat emedim. ama kilo vs olmadı şimdilik sadece adetim düzensiz oldu bide kanamam azaldı bu normal mi acba bana fkir werirmisinizbilmiyorumkismile

ben kistim ve korunmak adına başladım bugün 4.günüm.
ama düzensizlik ve kanamada azalma yapıyor ise ne anladım ben bu işten bilmiyorumkismile

Adetim çok sancılı olduğu için kist olmamasına rağmen dr.bu habı verdi ilk kutu bitmek üzere
Yanaklarımın alt kısmında yağ bezeleri çıkıyor sivilce gibi böyle bir şey yaşayan var mıbilmiyorumkismile

ben 1 aydır kullanıyorum doktorum tavsiye etti kilo alımı yapmadıgı için.ama ben pkos hastası oldugum için kullanıyorum,hiç bir yan etkisini görmedim biraz duygusallık yapıyor oda olcak artık.ne baş agrısı ne iştahım açıldı aksine kapandı.kıllanma içinde ek bir ilaç verdi aldactone diye bundan sonra kıllanma olmasın diye.ama ilaç kıllanma yapmaz dedi.

arkadaşlar burda yanlış yorumlar yapılıyor ve yanlış yönlendirmelere sebep olunabilir. biz Türkiye'de yaşıyoruz. unutmayalım cahil insanlar ülkesi burası. yukarıdaki yazıda arkadaş doktorun kıllanma için aldactone diye bir ilaç verdiğini yazmış. aldactone hiper tansiyon ve kalp ilacıdır, bence bu forumlarda ilaç adlarını kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor. bu yazıyı okuyan insanlar gerçekten de kıllanmayı önlemek için aldactone alabilirler. bunun vebali kimedir. yetkiniz dahilinizde değilse bu kadar kolay dile getirilmemeli bu gibi konular, ilaç isimleri v.s. insanlar bu memlekette gerçekten cahil, doktora gitmeden belara alabilirler bunun yanında sizden akıl alıp bir de aldactone aldıklarını düşünürseniz nasıl bir cehalettir bu diye kendinize sormanız gerekir bence.
herkese sağlıklı günler dilerim.

slm.
bende belarayı kullanmaya baslayalı 1 hafta oldu adetımın 4.gunu basldım su anda tek sıkayetım goguslerım sankı adet olcakmısıım gıbı gergınlestı buyudu bu boylemı devam etcek acaba ılac bıtene kadar ben ınsallah 1 ay kullancam kıst ıcın kullanıyorum.

Yaaa aynı dert bende de warrr :KK43:( cok kötü hissediyorum kendimi.. göğsüm 1 beden filan büyüdü.. gercekten bi bilgisi olan warsa yardımcı olursa sevinirim.. bu böylemi dewam edicek.. ilacı kullanmayı kestikten sonra düzene girer mi :KK43:

bu hapı bende 2aydır kullanıyorum 3,kutuya gectım ve gögüs büyümesi bendede var :KK43: bayramdan sonra kontrlumö var inş.doktorum degiştirir bu hapı

2.kutuya geçeli 3 gün oluyor. kilo almadım! aksine 1 kg verdim ki yemelerimin hat safhasındayken :)
keşke benimde göğüslerimi büyültse isterdim hani ama fark yok :))

ben belerayı çok kullandım. 2 yıl önce falan piyasaya çıkan bir ila zaten. yan etkisini de görmedim.

bende geçen ay kullandım bu hapı 1 ay içmem için verdi ..aşılama işlemlerine başlıcakkken kistim hortladı mağlesef...bendede yan etkileri oldu gece içtiğim halde hapımı..gündüz midem bulanıyordu göüslerimde hep hassas ağrı oluyordu birde ara kanama yani kahve lekeler geldi..adet oldum sürekli bi kahve parçalar geldi sanırım kist yok oldu..şimdi adetimin son günündeyim..göüslerimde ağrı sızı yok şiş felan kalmadı endişelenmeyin ilacı bıraktıktan sonra etkisi geçiyorr

bu ay bu ilacı kullandım ben. son tabletimi dün aldım. 1 hafta ara vercem.
hap koruyor diye ekstradan korunma yöntemi denemedik.
bu ay hamile kalmaktan korkuyorum:1ninca:

valla bende çok yan etki yaşadım.ancak sağlıkocağının verdiği haplar hiçbir etki yapmadı bende kilo dışında.hap alacaksanız sağlıkocağının verdiklerini öneririm.hemde bedava.

bütün bünyemi mahvetti bu ilaç..
9 gün önce bitirdim ilk kutuyu. iki gün sonra regl oldum. bugün 5. gün ve normalde 3 günde biten renglim hala devam etmekte..
aşırı duygusallık ve isteksizlik yaptı. bıraktım artık,eşim korunacak...

ben de 5. ya da 6. kutuyu kullanıyorum şu anda.İlk ay mide bulantısı oldu ama şimdi hiçbi yan etkisini görmüyorum çok şükür. ama piyasadaki en iyi ilaçlardan biri olduğunu ve en az yan etkisi olan ilaç olduğunu duymuştum

isteksizlik yaptığı doğru.ancak kullanmayınca da adetler cok düzensiz oluyor.buna bir çözüm yolu bulan varmı

haziran 2009dan beri belara kullanıyorum..bende cinsel isteksizlik ve depresif haller gibi yan etkileri olduğunu düşünüyorum..kilo artışı olarak 2-3 kilo diyebilirim,o da çok önemli değil..
iyi yanı ise cildimin düzelmiş olması,göğüslerimin büyümesi ve adet olacağım günü önceden bilmenin rahatlığı..
evlenmeden önceki yıllarda adet düzensizliklerinden dolayı yasmin ve ginera ilaçlarını kullanmıştım..3-4 kilo aldığımı hatırlıyorum ancak depresif bir halim olmamıştı..açıkçası belarayı bırakıp başka bir hapa dönmek konusunda düşünüyorum..

normalde reglim 40 günde 1 olduğundan doktor verdi belara'yı. reglimin ilk günü başladım ilk iki gün çok kanamam oldu. sonra da çok azaldı. 10. hapı yuttum bugün hala az az kanamam var. normal mi bu 3 kutu kullanmam lazım daha bunu.
iştah açılması vs. gibi bir durum yok şimdilik ama bilmiyorum. napmalıyım 10 günü geçen kanama tehlikeli diye biliyorum.

Son düzenleme:
X