Aile Planlaması Belara Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ben de 4 gündür Belara kullanıyorum. Doktor kist için verdi ama bu ilaç bende mide bulantısı yapıyor. Ama öyle böyle değil, sabahtan akşama kadar midem ağzımda dolaşıyorum. Acaba kullandıkça bünyem alışacak mı? Böyle bir durum yaşayan var mı aranızda? Ne yapmalıyım sizce?

Merhaba,
Arkadaşlar Belara'yı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, son bikaç aydır yemek yeme düzenimi değiştirmememe rağmen kilo aldığımı farkediyorum. Tek yan etkisi bu diye düşünüyorum ancak herkesin bünyesi ve ilaçlara karşı gösterdiği reaksiyon farklıdır. en yetkili mercii bu anlamda kendi doktorumuza danışmak.. ama şunu sölemeliyim ki, eğer biraz sabredilirse akne problemini ortadan kaldırıyor
zemuszemus

aranıza yeni katıldım öncelikle merhaba herkese.benim bi sorum olacak primolut hapıyla adet gunumu one alsam ve adet oldugumun ilk gunu bu dogum kontrol hapını kullanmaya başlasam işe yararmı?normalden once adet oluncada bu ilac korurmu sizce??

aranıza yeni katıldım öncelikle merhaba herkese.benim bi sorum olacak primolut hapıyla adet gunumu one alsam ve adet oldugumun ilk gunu bu dogum kontrol hapını kullanmaya başlasam işe yararmı?normalden once adet oluncada bu ilac korurmu sizce??

Aramıza Hoşgeldin..
Primolut adlı ilaç kanamaların öne alınması ya da ertelenmesi için kullanılmakta,bu doğru.
Eğer Belara'yı ilk kez kullanacaksanız, Primolot'un dozuna göre kullandıktan sonra ve adet olmanız halinde adetin 1. günü başlayabilirsiniz Belara'ya. Belara'nın koruma kalkanı en az 60 gün sonra işe yarıyor diyebilirim,riske atmayın bence.O nedenle Belara'ya başladığınızda diğer doğum kontrol yöntemlerini de elden bırakmayın..

Son düzenleme:
Merhaba,
Arkadaşlar Belara'yı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, son bikaç aydır yemek yeme düzenimi değiştirmememe rağmen kilo aldığımı farkediyorum. Tek yan etkisi bu diye düşünüyorum ancak herkesin bünyesi ve ilaçlara karşı gösterdiği reaksiyon farklıdır. en yetkili mercii bu anlamda kendi doktorumuza danışmak.. ama şunu sölemeliyim ki, eğer biraz sabredilirse akne problemini ortadan kaldırıyor
zemuszemus
canım gercekten işe yarıo mu akne de ben 4.kutudayım ama benim sivilceler cok fena durumda gecmio ki artıo.ben hapa başladıımdan beri ilk 4 gün adetli oluosun zaten ondan sonrasında hiçbir korunma yöntemi kullanmadım ve o yönden çok memnunum tabi bu bünyeden bünyeye değişebilir.kilo yaptıı doru ama ben çok kısa bi zamandan sonra aldıım kiloyu fazlasıyla verdim mide bulantısı da yaklasık 10 gun sonra gecio zaten yani bende böleydi..

cevap için teşekkürler shebosh.belaranın prospektüsünde ilacın içildiği ilk gunden itibaren korumaya başlıyor diyor 60 gun çok fazla bi sure ya :KK43: peki sivilce için 3 aydır roaccutane adlı ilacı kullanan kişilerde belara kullanabilirmi??

cevap için teşekkürler shebosh.belaranın prospektüsünde ilacın içildiği ilk gunden itibaren korumaya başlıyor diyor 60 gun çok fazla bi sure ya :KK43: peki sivilce için 3 aydır roaccutane adlı ilacı kullanan kişilerde belara kullanabilirmi??

Canım, roaccutane çok ciddi riskleri olan bi ilaç,şahsen ben kullanmadım ancak kullanan arkadaşlarım var ordan biliyorum.Merakımdan dolayı da prospektüsünü okumuştum..
Kesinlikle bunu bi doktora danış çünkü bildiğim kadarıyla bu ilaç tahlilsiz ve doktor kontrolünde olmadan kullanılmıyor.Tabi roaccutane 'nin kullandığı mg / dozu da önemli..

gunde toplam 40mg alıyorum herhangi bi anormallikle karşılaşmadım 3 aydır ama en kısa zamanda dogum kontrol hapıyla birlikte kullanılıp kullanılmadıgını doktoruma danışacam çok teşekkurler cevap için

canım gercekten işe yarıo mu akne de ben 4.kutudayım ama benim sivilceler cok fena durumda gecmio ki artıo.ben hapa başladıımdan beri ilk 4 gün adetli oluosun zaten ondan sonrasında hiçbir korunma yöntemi kullanmadım ve o yönden çok memnunum tabi bu bünyeden bünyeye değişebilir.kilo yaptıı doru ama ben çok kısa bi zamandan sonra aldıım kiloyu fazlasıyla verdim mide bulantısı da yaklasık 10 gun sonra gecio zaten yani bende böleydi..

4. kutudaysan daha çok yeni, cilt önce kusuyor iltihabı Belara'ya devam ettikçe sonradan toparlıyor kendini.. Sana tavsiyem, sivilcelerine ve cildine bu süreç içinde dokunmaman, çünkü kalıcı izler bırakabilir ve bunların görünümü inan aknelerden daha kötü ve tedavisi zor :1no2:

Kızlar merhaba. Yukarıda da yazmıştım bu ay kist tedavisi için Belara kullanıyorum. Hapımın bitmesine iki gün var ama bu sabah bende adet ağrılarına benzer ağrılar başladı. Ama doktor bana hap bitince adet olacaksın demişti. Doğum kontrol hapı bitmeden adet olabilir miyim? bilmiyorumkismile

evet hurremcım canım adet agrılarını bı kac gun once cekebılırsın bı kac ay boyunca, regl olmazsın fakat lekelenme tarzında akıntıların olabılır.. ama merak etme bıkac ay sonra gecer bu donemler

canım benim aynı gün lekelenmeler başladı sonra da ertesi günü adete döndü. Son günümdeyim doktora gittim de kistim erimiş ondandır diyo.

ben 4 gündür kullanıyorum gündüz bişey yok akşam mide bulantısı yapıyor arkadaşlar doktor kistim için vermişti acaba gündüz içiyorum die mi oluyor gece içmenin ne avantajı varmış bilen varmı

meraba arkadaşlar.. bende yaklaşık 1 yıldır belera kullanıyorum.. çok fazla yan etkisini görmedim sadece biraz iştah açıyor.. ama bu ay adet olamadım yani oldum ama damla damla çok az geldi ve bitti neden oldu anlamadım hiç böyle olmamıştı.. sizlerde böyle bir sıkıntı oldumu? neden olmuştur sizce? lütfen cevaplarınızı bekliyorum.. opuyorumnanaktan

kızlar doktorda bana hormonları düzenlesin diye belara verdi 3 ay kullanacağım bırakınca hemen çocuğumun olmasına engel olur mu nisanda kullanıp bıraksam mayısta hamile kalma ihtimalim olur mu ki

ben kullanalı 6 gün oldu, öyle çok midem kazınıoki habire yiyorum..Mide bulantısı yaptı ve midemda gaz ve ağrı da..Sanırım bırakıcam

belera kullanıyorum.normal adet dönemim 23 gününde bir oluyor.bu ay olmam gereken adeti hala göremedim.farkınada varmadım acıkca.yalnız 1-2 gün ara kanama seklinde lekelenmeler oldu uzun sürmedi.cok moralim bozuldu.umarım yarına kadar olurum.üstelik bugün başım cok agrıyor diye 2 tane ağrı kesicii aldım.carsamba günü yeni kutuya baslamam gerekiyor ancak adet görmeden baslanırmı bilmiyorum.

BELARA KULLANAN VARMI ARANIZDA KIZLAR YAN ETKISI NEDIR ? KAC GUNDE KENDINI GOSTERIYOR VARSA YAN ETKILER BILGILENDIRIRSENIZ SEVINIRIM:enbuyukkk:
ben kullandım başladığın zaman o ay içinde etkisi oluo ve yan etkisi bende olmadı hiç aksine çok iyi geldi adet sancılarını kesmişti şimdi kullanmıorum adetim çok düzenli gelio belara sayesinde :) kaydirigubbakcemile5

X