Aile Planlaması Belara Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
yasmin kullanıyorum ben 3 senedir. sadece ilk 1 ay biraz mide bulantısı yaptı ama şimdi tamamen geçti. ben de hormonel bozukluk vardı bu ilaç hormonlarımı da dengeledi. ama 6 ayda bir 1 ay ara vermek gerekiyo. biz eşimle ayrı 5 ay geçirdik. ben bu sürede hiç kullanmadım. hormonlarım eskisi haline döndü. başlayınca tekrar düzeldi. kesin sonuç vermedi yani. ama kontrol açısından mükemmel, hiçbir kazaya uğramadım.. :)

kızlaar ben de doktorumun tavsiyesi ile başlayacağım il adet günümde.21 gün sonra 7 gün ara verip 8. gün mü başlıcam 6 ara verip 7. gün mü??doktor 7 gün ara ver 8. gün başla dedi ama...

Ndrcn; 7 gün ara verecek, içmeyeceksin. 8. gün içeceksin hapını...

çok sağol canımmm:)Bi de sanırım bırakınca 2 3 gün sonra geliomuş adet..Benim tam düğüne gelio 4 gün fazla içsem balayını kurtarmış olurum galiba demi??

Merhaba ;

Banada Dr. en iyisinin belara dogum kontrol ilaci oldugunu onerdi bir takim testler yapti ve bunu yazdi bende evlenmeden 2 ay oncesinden basladim ve 7 aydir kullanmaktayim herhangi bir yan etkisini gormedim.

Slm bayanlar,
bu sabah dr gıttım ve adet gecıktırmek ve korunmak amaÇlı belara Önerdı.bu akŞam ılk ılacımı alacaĞım.adetımın son gÜnÜ bugÜn. Hapı kesmeden 2 kutu kullanacaĞım.bu adetı gecıktırmek ıÇın.sonrakı ay normal Şekılde kullanacaĞım.20 gÜn sonra dÜĞÜnÜm var.5 aydır kılo vermeye Çabalıyorum ve 4-5 kg verdım. Bu ılaÇ umarım dÜĞÜne kadar tekrar aldırmaz bana

mrb cnm :) sen de bendensin yani..Öncelikle tebrik ederim.Canım geciktirmek istediğin gün kadar alsan sorun oluyo mu..Mesela ben 6 gün geciktirmek istiyorum sadece o yzden 6 tane fazla içeceğim olmaz mı??

mrb cnm :) sen de bendensin yani..öncelikle tebrik ederim.canım geciktirmek istediğin gün kadar alsan sorun oluyo mu..mesela ben 6 gün geciktirmek istiyorum sadece o yzden 6 tane fazla içeceğim olmaz mı??

onun için başka bir ilaç veriyorlar canım.doğum kontrol hapı değil
ama bi sor derim dr.a ben devamında da koruma sağlaması için bırakmayacağım ilacı.

sordum cnm o şekilde de geciktirebilirsin dedi..zaten bırakmadıkça hasta olamazsın dedi.sadece 1 kutu boşa gidermiş

merhaba kızlar,

ben de belaranın ilk kutusunu kullanıyorum. 4-5 hapım daha varken çok şiddetli kasık ağrım oldu. ve kanamaya döndü. 3 gündür de ağrılarım ve kanama ara ara devam ediyor. 2 hapım kaldı. bu normal mi? adetin 21 tane hap bitmeden gelmesi normal midir?
of of yardım edin kızlar

banada doktorum önerdi ama bn başlamadm bilmiorm yaa napsakki acaba? 1 ay sonra düğün varr hapsız olmuyomu poffff

ya kızlar benimde iki ay sonra düğünüm var ne yapıcam bilmiorum burdan okuorum okuorum biri dioki çok iyi hiç bir yan etkki yok iiştah açmadı hatta kapattı biri dioki kio alıdm .. hapmı kullanıyım prezarvatifmi kullansın bilemedim . bu haplar kişiden kişiye değişiyimo ki herkes başka bişey dio

ben bir yıldır yasmin kullanıyordum 3 ay önce falan doktorum belara yı önerdi şu anlık hiç bir şikayetim yok bence prezervatif yerine hap kullanmak çok güzel.İlk başlarda yan etki gösterebilir şişkinlik ara kanama göğüslerde gerginlik gibi ama 3 4 aya kadar geçiyor.:lepi:

ya kızlar benimde iki ay sonra düğünüm var ne yapıcam bilmiorum burdan okuorum okuorum biri dioki çok iyi hiç bir yan etkki yok iiştah açmadı hatta kapattı biri dioki kio alıdm .. Hapmı kullanıyım prezarvatifmi kullansın bilemedim . Bu haplar kişiden kişiye değişiyimo ki herkes başka bişey dio

canım ben düğünümden 2 ay önce başladım. Hem korunmak hem de yumurtalığımdaki kistleri eritmesi için kullandım. Vücudum kilo almaya çok elverişli olmasına rağmen ben belara yüzünden kilo almadım. Sadece kış döneminde çalışmadığım için hareketsizlikten aldım. Belarayı kesinlikle tavsiye ederim. Kistimi bayağı bi küçülttü ama tamamen eritmediği için yumrtalığımla birlikte aldırdım. 2,5 ay önce hapı bıraktım. şimdi hamile kalmaya çalışıyorum. Hapı bıraktığım için 3 ay kadar ovulasyon bozuluğundan dolayı hamile kalamayacağımı söyledi doktor. şimdilik bekliyorum. Bakalım. Kesinlike tavsiye ediyorum. Yalnız hamile kalmaya karar verdiğinde planladığın tarihten önce bırak derim.

bu konuyu nişanlımla konuştum ama kesinlikle hap kullanmamı istemedi sakın benden habersiz hap falan içmeyi sakın deneme dedi neden diye sordugumda ilerde çocugumuz olması zor olur dedi galiba kendi koruncak

slm arkadşlar pko hastasıyım vee 2yıllık evlıyım sürekli dogum kontrol hapıyla hasta oluyorum hapı bırakınca hasta olamıyorum kullandıgım ilaçda diana35di.5aydır çocuk için tedavı görüyordum ama eşimde varıkosel cıkınca tedavıyı bıraktım doktorum bana belara doguym kontrol hapını verdı diğer haplara göre daha düşük dozdaymıss.2gündür kullanıyorum 3ay sonraa kan tahlılı yapcak doktorum bide bu ilaçla birlikte glukofen kullanıyorum ve 2 gündür isalim galıba gulukofen beni isal yaptı bakalım sonuc ne olcak

Belarayı 1,5 yıldır kullanıyorum.
İlk ay 15 günde bir regl oldum. Doktorum normal olduğunu söyledi.
Kilo tüylenme gibi bir etki yapmadı.
Anemi olduğum için ve regl süremi, miktarını da azalttığından ben çok memnunum.
Tek memnum olmadığım etkisi göğüslerim büyüdü mafoldumben

Belarayı 1,5 yıldır kullanıyorum.
İlk ay 15 günde bir regl oldum. Doktorum normal olduğunu söyledi.
Kilo tüylenme gibi bir etki yapmadı.
Anemi olduğum için ve regl süremi, miktarını da azalttığından ben çok memnunum.
Tek memnum olmadığım etkisi göğüslerim büyüdü mafoldumben

göğüsleri büyütüyo mu bu hap delikafadulden ay ne iyi olur kaydirigubbakcemile3

ben de belara yı ocaktan beri kullanıyorum. cildim çok güzelleşti. nerdeyse hiç sivilce görmedim, çenemdeki gözeneklerim açılmıştı inanın onlar bile kapandı. ama bişey dikkatimi çekti,ben bu haptan önce kasım ayında kan tahlili yapmıştım ve kolesterolüm normaldi. hatta sınıra bile yaklaşmamıştı. ama gecenlerde yaptırdığım kan tahlilinde kolesterolüm sınırı 19 deger gecmiş görünüyo. ben bunu bu hapa bağladım,7 ayda yeme tarzım hiç değişmedi, birdenbire nasıl yükseldi anlayamadım. haptan olabilir mi acaba?

X