Beklentisi olduğu için hediye göndermiş, sizce hediyenin karşılığı olmalı mı ?

Nazendeyuregim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2021
575
455
28
Dershane yıllarımdan arkadaşımla sosyal medyalarda ekliydik. Arasıra halimi hatrımı sorardı. Kendilerinin ceviz bahçeleri var çok büyük, bana illa sana ceviz göndereceğim dedi kargoyla. Bir kaç defa ısrar etti ama ben kabul etmedim. Bir kaç arkadaşıma da gönderdim ne var bunda deyince bende karşılığında küçük bir hediye gönderme koşuluyla kabul ettim. Arkadaşım cevizi kargoyla gönderdi, içine de bir kaç hediye daha koymuş. Neyse bu hediyeyi gönderdikten sonra biraz bir kaç kez daha mesaj attı, evlilik düşünüyor musun hayatında biri vardı ne oldu diye sordu. Bitti böyle daha mutluyum dedim.Yaşlarımız geçiyor diye bir şeyler konuştu. Yaş geçiyor diye evlilik düşünmek benlik değil böyle de gayet mıtluyum dedim. Evlenmek istememen sence sağlıklı mı dedi. Tercih meselesi, sağlıklı sağlıksız diye bir şey yok dedim.Sonra ben anladım ki her şey kur içinmiş. Asla aşk gözüyle bakmadığım bir arkadaşım. Niyetinin farklı olduğunu anladım tabi ben. Şuanlık hayatımda kimseye yer yok ne o ne de başkasına dedim. Ben seni görmeye gelmek istiyordum bir başlangıç için falan gibisinden devam etti. Arkadaşlıktan ötesinin benim için mümkünatı olmadı olmaz da dedim. Artık hiç konuşmuyoruz bana gelen hediyenin karşılığını yine de göndermeli miyim. Bir de evliliği tercih etmeme düşüncesi neden sağlıksızlığa yoruluyor

Hediyenin karşılığını göndermeyin. Yoksa bu iş bitmezzzz

Sağlıksız diye bana da diyorlar. Bu onların psikolojik mobbingi. Istedikleri olmayinca saldırı mod on.

Merak etme de gayet sağlıklıyım. Ben istedigimde gayet saglikli ilişkiler kuruyorum de...

Tercihinize saygi duymayip sagliksiz yorumunu yapmaya hak gorecek kadar bencil ve saygisiz biri. Hediyenin karsiligini gondermeyin adami istemiyorsaniz. Yerine sokak hayvanlarina mama dagitin bence.
Kesinlikle istemiyorum. Sağlıksız demesi de tuhaf geldi zaten. Kendisi gibi düşünmeyene sağlıksız diyecek kadar kendisi sağlıksız

Onu kibar bir dille reddetmek için demiştim bende zaten, yoksa gerçekten seveceğim biri çıksa her zaman oluru var

Adım atmış gibi görüneceğim o zaman.
kesinlikle öyle. ayrıca seni hayır deme konusunda da çok zorlamış. ilk cümlende daha istemediğini anlayıp konuyu kapatması gerekirken. gereksiz ısrara girmiş. böyle ısrar eden adama hediye yollarsan hiç kurtulamazsın. kaldı ki ters bir tutum olur.
şu da var, adam zorla gönderiyim diye ısrar etmiş. neden altında kalmış olasın ki hediyenin. göndermek isteyen oydu sen istesen belki dicem de.

Kesinlikle istemiyorum. Sağlıksız demesi de tuhaf geldi zaten. Kendisi gibi düşünmeyene sağlıksız diyecek kadar kendisi sağlıksız
Bende arkadaşın bayan sandım saf saf ne var hediyeleşmekte diye okuyorum
Hediye filan gönderme iletişimi kes takmaya değmez.

Öylece alıp yemiş gibi olmasın diye bende bir şey göndereyim mantığında oldum. Zaten bir kaç kez demişti daha önce de ben kabul etmemiştim, iyi bir samimiyet yoksa karşılıksız bir şeyler almak benlik değil. Ama şu durumda göndermemem daha sağlıklı onu anladım

Kibarca reddettiğimi anlamayıp ısrar eden adamın anlayacağı şeyde yanlış olur, haklısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…